Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2018., 21:55   #1
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
F1 sezona 2018

Još 2 mjeseca do početka nove sezone. Ne sječam se kada sam zadnji puta jedva čekao da počne, pred sigurno više od 5 godina

Malo odbrojavanja do starta VN Australije; 24. ožujka 2018. u 7:00 sati ujutro po našem vremenu te kalendar i timovi.







Ali prije sezone, imamo 2 testa, od kojih prvi počinje 26. veljače.



Kao što znamo, talent pool nikad veći u F1 nije bio, barem ne za ere nas "mlađih" koji pratimo od prve polovice 90-tih.

Williams se još jedini čeka da objavi ime drugog vozača nakon što je Massimo odjahao u zasluženu mirovinu. Kvyat je otpao jer je otišao u Ferrari Test Programme. Di Resta i Kubica su navodno u konkurenciji za sjedalo, ali Williams navodno njuška Sirotkina ili nekog drugog pay drivera tako da će Williams navjerojatnije prodat dupe 100%, a ne samo 50% i imat Strolla.

Tijekom sezone, kad gornji countdown timer istekne, uvijek možete škicnuti dobar sajt kada je start iduće utrke:

http://whenisf1on.com/

To je to za sada, ako tko ima kakve nove vijesti, slobodno neka okači.

Ugodno druženje i bez međusobnog vrijeđanja molim

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 18.03.2018. u 12:59.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:16   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Kolika je uopće šansa da Kubica bude na startu?

Smješno je kak se Williams prodaje i blati svoje ime. Kužio bi da to rade ove B momčadi bez neke povijesti i sl., al oni. Znači nije im uopće u cilju natjecat se već samo reklamirat, marketing i bla bla.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2018., 22:18   #3
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Dodaj i test kalendar u post, tada se već zna di je ko: https://m.gpupdate.net/en/testcalend...test-calendar/
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:42   #4
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Smješno je kak se Williams prodaje i blati svoje ime. Kužio bi da to rade ove B momčadi bez neke povijesti i sl., al oni. Znači nije im uopće u cilju natjecat se već samo reklamirat, marketing i bla bla.
Ako se ne varam, najsiromašniji su tim na gridu trenutno. Nikakva velika korporacija ne stoji iza njih, kao kod ostalih.

Baš su mi zato i draži od ostatka.

Kubicu su otpisali još prije par mjeseci...navodno je Sirotkin skoro sigurno drugi vozač. Ruski kapital je jači od svega
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:56   #5
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Po meni je to sasvim normalno da rade.Dobiju pare, a utjecaj vozača na njihov konačni poredak je minoran.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 23:24   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Dodaj i test kalendar u post, tada se već zna di je ko: https://m.gpupdate.net/en/testcalend...test-calendar/
Tnx, ubačeno.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 23:40   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Po meni je to sasvim normalno da rade.Dobiju pare, a utjecaj vozača na njihov konačni poredak je minoran.
Hommage, neznam koji je prijevod za to. To je nešto što je Williams imao, što sad nema i neće imati s tim vozačima koji plaćaju svoje mjesto.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 23:45   #8
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Pa i Kubica je pay driver. Što bi vi uzeli mladog talentiranog vozača sa više para ili nekog tko nije vozio F1 7 godina

Taj Rus nije neki random koji je uletio sa vrećom para
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 00:25   #9
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Drug Brko
Ne sječam se kada sam zadnji puta jedva čekao da počne...
Eh, da se bar F1 vozi i zimi po ledu i snigu.
Onda ni Ross Brawn nebi razbija glavu kako je učiniti senzualnom.

A do početka šlaparske-japanka sezone 2018 samo nagađanja (zajebi) sa svih strana... boli glava

hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 11:22   #10
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Hommage, neznam koji je prijevod za to. To je nešto što je Williams imao, što sad nema i neće imati s tim vozačima koji plaćaju svoje mjesto.
Pa htio sam reći da njima vozač nema utjecaja(budimo iskreni nema nigdje).Njima je borba za 5-6 mjesto osigurana(ako McLaren proradi onda 6-7mjesto),tako da je potpuno svejedno tko drži volan.Njima da sjedne Verstapen sada bili bi 5-6 a da uzmu nekog anonimusa 6-7 jer bolid je takav kakav je a ako dobiju miliončić po utrci x 21 utrka.I ne kužim zašto tolika odbojnost prema vozačima s privatnim sponzorima,danas je to sasvim normalno,pa i neznam Adidas plaća Barci da Messi tamo igra(ovo sam onako napisao ne ljepite se se na Barcu i Adidas i Messija).Nije da dovoze pekara da bude vozač.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2018., 11:23   #11
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jolyon Plamer te demantira, Prki.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 11:41   #12
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Što hoćeš reći da bi bili 1-2-3 da im vozi Hamilton ili Vettel.Da bi prestigli RB na račun vozača ili Force I.Ja mislim da ne bi.Vidili smo koliko je Alonso doneo McLarenu.A razlika je na kraju utrke kada moraš dati milion € ili ih ne dati pa puta 21 je za bilo koga je ogromna para.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 11:53   #13
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da, ali nisi ti shvatio o čemu tebi Ivan i Pupo pričaju tj ti pokušavaju reći.
Williams je institucija F1. Starosjedioc. Stup. Kamen temeljac. Jedna od tri momčadi zbog koje F1 je F1. I da im je domet Lance Stroll i potrošeni penzioner Massa kojeg su oba rookie teammatea naprala otkada je došo u Williams oslobođen okova Ferrarija... i sada Sirotkin koji nema dana radnog staža nedjeljom u F1?

Još bi razumio da su iznjedrili svog protežea iz junior programa kako je to McLaren napravio sa Lewisom pred 11 i sada nedavno sa Stoffelom, pa uz njega posjeo neku iskusnjaru. Ali ovako, Massu poterali u penziju, uzeli sina kanackog tajkuna, Bottas ošo u Mečku, a onda molili Massu da za kikiriki otpelja još jednu sezonu onak jer ionako ga nitko nebi i nije htio, pa bolje da vozi još godinu dana pravi bolid nego onaj na plejki...

O tome se radi.

A što se moje paralele sa Palmerom tiče, Stroll je toliko bolji što se klonio glupih kontakata. Vozačko umjeće i talent je nažalost debelo na dnu ljestvice današnjeg F1 poola.

A kombinacija Sirotkin/Stroll će po tome biti najgora postava na gridu što se tiče nas ljubitelja sporta koji očito više cjenimo ime Williams nego njegovi šefovi/vlasnici. Za njih će biti najbolja u ekonomskom smislu.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:14   #14
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Da razumijem ja to,ali vrijeme institucija je prošlo.I takva jedna institucija bi se mogla ugasiti takvim razmišljanjem.Evo nađite koliko će im para donjeti Sirotkin a koliko košta vozač tipa Ocon,Vandoorne,Perez(mislim da i on plaća kao i Stroll).Na kraju za Alonsa su plaćali da vozi Ferrari.Jasno da je Sirotkin mačak u vreći i da su vjerovatno mogli imati boljeg vozača ali ponavljam pitanje je da li bi bili bolje plasirani s boljim vozačem a nitko od nas ne zna u kakvoj su oni financiskoj situaciji.I Sirotkin je u F1 od 2013 nije on baš bez iskustva.Ja bih uvijek odabrao Williams u F1 s plaćenim vozačima nego F1 bez Williamsa.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:19   #15
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A onda si nađeš sponzora/mecenu, a ne glumiš izvornu momčad sa dušom pa uzimaš klince koji tebi plaćaju da se voze.

A baš ti Alonso i Sirotkin nejdu u istu rečenicu. Jedan od 3 najbolja vozača na gridu zadnjih 15 godina sa likom koji nema krug utrke. Sa Alonsom su došli sponzori u Ferrari, a Sirotkinu su/će prvo kupiti sjedalo. Nije isto baš

No dobro, bilo kako bilo. Meni je glupo, tebi je dobro i normalno i OK. Idemo dalje...

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:20   #16
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Dobar bolid + dobar vozac = bodovi = lova
Vozac za dobrom pozadinom = lova

Ljudi izracunali. Dobiju lovu a da sezona nije ni pocela.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 13:05   #17
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Da je Williams prošle sezone imao bolje vozače, komotno bi završili na četvrtom mjestu. Ovako su samo zbog sreće završili na petom mjestu jer je Renault imao bolji bolid, ali i uteg u obliku Palmera.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 13:15   #18
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A 4.mjesto nosi kudikamo više para od 5.mjesta.
Ove godine ako McLaren bude na nivou Renaulta, ne Red Bulla, Williams ako bude 7. na kraju, neka budu sretni.
Prepišat će ih i McLaren i Renault, dok su Fierce Indians već sada bolji od njih.

Biti će borba sa Haasom, Sauberom. Toro Rosso otpisujem

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 13:22   #19
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Da, ove godine sedmo ili osmo mjesto u konstruktorskom. I Force India bi mogla pasti, teško mi je povjerovati da će zadržati toliko razinu konkurentnosti.

Evo potvrdili Sirotkina -.-
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 13:40   #20
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A 4.mjesto nosi kudikamo više para od 5.mjesta.
Ove godine ako McLaren bude na nivou Renaulta, ne Red Bulla, Williams ako bude 7. na kraju, neka budu sretni.
Prepišat će ih i McLaren i Renault, dok su Fierce Indians već sada bolji od njih.

Biti će borba sa Haasom, Sauberom. Toro Rosso otpisujem

Sent from Mobara
Pa to i ja kažem,ove godine njihova realnost je 6-8(ovo 6. je nategnuto jako) mjesto ma tko vozio.I još ako eventualno kojim slučajem oni čije se ime više ne spominje,naprave mašinu koja može izdržati pokoju utrke i TorroRoso će ih preći.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 14:16   #21
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Odronda će sigurno napraviti bolji motor nego lani. Samo pitanje je koliko bolji. I dalje će to biti najslabiji/najnepouzdaniji motor na gridu. Daj bože da me razuvjere i da nisam u pravu.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 15:10   #22
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
E a kažu oni da nisu niti bili najslabiji čak su jednom izjavili da su po HP-u jači od Renoa, ali da njih hebe pouzdanost i da ga ne smiju odvrniti do te konjaže jer se raspadne,odmah,te da kada riješe pouzdanost napadaju Ferrarija.E sad,tko s koje strane ograde to gleda...
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 15:33   #23
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Odronda će sigurno napraviti bolji motor nego lani. Samo pitanje je koliko bolji. I dalje će to biti najslabiji/najnepouzdaniji motor na gridu. Daj bože da me razuvjere i da nisam u pravu.

Sent from Mobara
Nedavno sam citao nekakve izjave za novi spec motora i kako su uvjereni da ce biti dobar... ali nije ih prevelik strah, ako nesto podje po zlu, imaju proslogodisnji sa kojim mogu puni samopouzdanja na grid.

Tako da, ne ocekujem nista a svejedno imam osjecaj da ce razocarati.
GoGzS je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 15:57   #24
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa normalno da ih nije strah. Nije to McLaren. To je ipak neka tamo B momčad koja je testni poligon.
Poterat ih ne mogu jer im nema tko motore dat

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 16:03   #25
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Da razumijem ja to,ali vrijeme institucija je prošlo.I takva jedna institucija bi se mogla ugasiti takvim razmišljanjem.Evo nađite koliko će im para donjeti Sirotkin a koliko košta vozač tipa Ocon,Vandoorne,Perez(mislim da i on plaća kao i Stroll).Na kraju za Alonsa su plaćali da vozi Ferrari.Jasno da je Sirotkin mačak u vreći i da su vjerovatno mogli imati boljeg vozača ali ponavljam pitanje je da li bi bili bolje plasirani s boljim vozačem a nitko od nas ne zna u kakvoj su oni financiskoj situaciji.I Sirotkin je u F1 od 2013 nije on baš bez iskustva.Ja bih uvijek odabrao Williams u F1 s plaćenim vozačima nego F1 bez Williamsa.
slažem se. danas vozač nema skoro nikakav utjecaj na konačni poredak. sjećam se kad je red bull pomeo konkurenciju par sezona zaredom - jednostavno su imali najbolji bolid. danas to radi mercedes, sutra .... rekao bih da je danas konstruktorska nagrada ona koja vrijedi, a ne za vozača.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 16:28   #26
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Odronda će sigurno napraviti bolji motor nego lani. Samo pitanje je koliko bolji. I dalje će to biti najslabiji/najnepouzdaniji motor na gridu. Daj bože da me razuvjere i da nisam u pravu.

Sent from Mobara
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 16:33   #27
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
zamislite ovo:
svaki vozač vozi bolid od svakog konstruktora tri/četiri puta i svaki vozač vozi za sebe - nije dio momčadi.
svaki konstruktor dobiva bodove koliko mu koji vozač donese.
uz neka dodatna pravila možda bi to bilo zanimljivije nego gledanje hamiltona kak se prekenjava u mercedesu pet sezona zaredom.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 16:52   #28
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ijao, i u F1 se kužiš... hura samo još reci da si nekad bio Schumacher fan i to je to

Najbolji bolid pobjeđuje zadnjih 30 godina tako da to nije ništa novo.
Problem je samo kad taj najbolji bolid nema konkurenciju. A 2017 je bila konkurencija mečki koja si je pucala u nogu na Azijskoj turneji gdje su ladno mogli preći u vodstvo i imati damage control na američkoj turneji te na kraju svesti sve u Abu Dhabi. Ovako, Steven Kurchina.

Ali ne stoji da je Williamsu svejedno tko vozi jer 5. i 7. mjesto nije jedno te isto. Ali dobro, svatko ima svoju matematiku u ovome.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 17:53   #29
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ne kužim se u f1.
bio sam schumacher hejter - išao mi je na živce lik iako kolko znam bio čist ok momak.
raikonen i hakinen - generalno volim nordijce kao drajvere - čak mi je i hill bio drag iz nekog čudnog razloga.

meni je f1 ostala u sjećanju, barem počeci, da je bilo utrka u kojima je pobjeđivala jedna ekipa, ali isto tak bi ih naprašila neka druga vrlo brzo tak da je bilo zanimljivo gledat dvoboje i duple dvoboje. često se u zadnjem ili predzadnjem kolu odlučivalo ko će biti prvi.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 16.01.2018. u 18:25.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 18:04   #30
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
I samo još reci da si nekad bio Schumacher fan i to je to
U čemu je problem?
Roso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na