Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2011., 21:30   #541
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
jel mi ožete preporučita molim vas kućište za oko 300 kuna? Zapravo, između 300 i 400... A da je kvalitetno / masivno, izgled nije važan...
bacio sam oko na fractal design core 3000, brutalno kućište al maaaalko pre skupo, bar za sad...
hvala
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 22:04   #542
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
jel mi ožete preporučita molim vas kućište za oko 300 kuna? Zapravo, između 300 i 400... A da je kvalitetno / masivno, izgled nije važan...
bacio sam oko na fractal design core 3000, brutalno kućište al maaaalko pre skupo, bar za sad...
hvala

Ako hoćeš to sve što si nabrojao u jednom kućištu, morat ćeš čekati da se pojavi koji stari čiftek na tržnjaku!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2011., 22:09   #543
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
hvala
nego, sad kad pričamo o čiftecima
ima ih dosta po tristotinjak kuna, al svi su no-name, tj. umjeto imena samo interna oznaka neka
ima ih par koji ok izgledaju, no na netu nema reviewova...
pretpostavljam da su to šrotex kućišta?
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 22:21   #544
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Malo si pobrkao lončiće. Na netu ima rivjua, samo ih ti izgleda nemožeš naći. Uglavnom, to nisu šrotex kućišta, neka jesu starija dizajnom ali su kvalitetom izrade i robusnošću ispred pol danas dostupnih kućišta.
Stvar je samo što su novi dosta skupi (ima ih u linksu) no polovnih se da naći jeftino a kućišta su jako dobra.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2011., 23:33   #545
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
hm
primjer:
http://www.nabava.net/kucista__300/c...janja__1163091
mišljenja? meni osobno izgleda ok, brand name, al nema reviewa...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 07:15   #546
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
hm
primjer:
http://www.nabava.net/kucista__300/c...janja__1163091
mišljenja? meni osobno izgleda ok, brand name, al nema reviewa...
http://www.chieftec.com/300A_uni.html

Neznam dali je potraga trajala vise od 7 sekundi i to na mobitelu ;P
Inace osobno imam ovaj model i kejs je fantazmatican.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 09:28   #547
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
ne ne, stari, hvala na trudu ali:
prvo, ja sam mislio neovisni review, ne stranicu proizvođača. svaki cigo svoga konja hvali, to svi znamo
drugo, kućište izgleda isto al ja sam linkao BM-02B-OP, a na stranici koju si mi ti poslao ništa takovo se ne spominje (isti je samo 02B dio naziva...)
treće, stranica koju si linkao priča o mATX kanti, dok na stranicama prodavača kažu da stane i ATX..

Al kažeš da je kućište dobro? Jer ono, ok mi izgleda, a čuftek je i ime...
Očajno mi treba nova kanta, i stvarno jedina stvar koja mi je važna je da ne vibrira (no dobro, i da ima propuha, al to lako riješim, ako ništa drugo ostavim je otvorenom)
hvala ti punoi i pozz
shoki


edit: eh, našao sam na njihovoj stranici, Bravo series, al oni imaju B01, ovo je B02...
sve mi se više i više sviđa ta kantica, mogu vam reći...
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 17.11.2011. u 09:34.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 17:42   #548
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Previd al evo http://www.chieftec.com/Mcase_BM-02B.html
ja imam verziju manju verziju koja prima mATX
Za ovog ništa ne mogu garantirati ali za majnu verziju koju imam temperature su nevjerovatne, iste komponente u Midi toweru s 2 venta 9 i 12 cm su pale za 10 stupnjeva samo s jednim 9cm ventom.
Iz dosade i ludosti (nisam mogao sam sebi vjerovati) nanovo sam spojio komponente u taj midi kejs da si potvrdim...
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 18:23   #549
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Jel zna netko sta je sa TT kucistem Armor+ full tower?

Koliko vidim svi sucani su ga povukli, a to je bilo jedno od rijetkih dobrih TT kucista, istina malo skupo, al su ga po svim reviewima nahvalili..
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 03:57   #550
spock5
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: u stanu
Postovi: 15
koje kućište mi predlažete za serverčić koji bi trebao biti u sobi(ne rack nego fino, tower kuciste)
e8400za pocetak 5x 3.5" hardovi
asus p5kws (atx ploca)
napajanje standardne velicine

bilo bi lijepo da kuciste ima minimalno 8 utora za 3.5" hard ili 6 za 3.5 pa da se moze ubaciti 3.5" kavez u 5.5" rupe od CD-a. sta jeftinije.
malo sam gledao, kuciste bi uzeo polovno, po oglasima nekog starog čifteka ubrati sta vi kazete?
spock5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2011., 10:23   #551
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
umm... ne kažem da sam tu baš autoritet, ali jesi li razmišljao i sharkoon rebel modelima? 9 ili 12 ako hoćeš full tower?
osobno imam rebel 9 economy (bez one odurne rupe na bočnoj strani) i više sam nego zadovoljan kućištem. Kvalitetna obrada, čvrsto, ne drma se, ne vibrira, boja se ne guli ni tak neke gluposti... Već kod devetke imaš mjesta za BRDO diskova. Nema današnjih modernih đinđa (nema screwless utora, nema onih fensi plastičnih držača za kartice,....) al kućiše je (barem meni) super.



neeeeeego
jel netko formirao mišljenje o BitFenix Outlaw kanti (http://www.legitreviews.com/article/1750/1/) ??? izgleda zanimljivo...
a za malo para...



edit:
ne mogu se odlučiti: bitfenix shinobi , Zalman Z9, Fractal design core 3000 ili Antec one hundred? Cijenom su tu negdje, a budem potpuno iskren, shinobi mi je čak najljepši...
osobna mišljenja?
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 24.11.2011. u 11:04.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 10:35   #552
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
Koliko je uopće bitno da kućište bude kvalitetno? i dan danas gledam na ta kućišta kao obična limena kanta gdje što jeftinije to bolje :S nikad mi još nije palo na pamet izdvojiti neke ozbiljnije novce na kućište...a imam i drugo pitanje vezano uz ovo kućištekad bih već davao malo veće novce za kantu da izgleda nekako tipa kao ovo)
http://www.links.hr/?naziv=kuciste-l...kl=052.604.166
vjerovatno ova kanta koju imam trenutno nebi stala u ovo kućište ali dali ima ovakvih kućišta sličnih kupiti kod nas u hr gdje bi mi konfa koju imam trenutno stala?
Isto mišljenje sam ja imao do prije 3 mjeseca, kada nisam počeo "bildati" konfu. Kupio sam bolju grafu, više rama, cooler, xfx napajanje, i onda je krenulo sve nizbrdo Nemam kud s kablima na mom kučištu, jer cijeli xfx je u snake skinu, dosta "tvrdi" kablovi, tj. slabo savitljivi, a meni od napajanja do cd-roma ima 5 cm mjesta, onda kučište moje je nisko, tako da od napajanja do mugena ima nekih 2 cm mjesta, pa se napajanje guši, od mugena do hardova je nekih 10 cm mjesta, tako da hardovi jedva idu unutra itd. Definitivno sad skupljam lovu za nekaj ovakvo ili ovakvo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2011., 23:27   #553
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
kučište između 300 i 400 kn?? Meni se svidjelo ovo: http://www.links.hr/?naziv=kuciste-s...kl=052.617.045

Nisam ga vidio u živo, ali mi dobro izgleda na slici...ima netko iskustava s tim, ili sa sharkoon-om općenito?
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2011., 23:39   #554
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 00:29   #555
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor hrca Pregled postova
kučište između 300 i 400 kn?? Meni se svidjelo ovo: http://www.links.hr/?naziv=kuciste-s...kl=052.617.045

Nisam ga vidio u živo, ali mi dobro izgleda na slici...ima netko iskustava s tim, ili sa sharkoon-om općenito?
Ako možeš još malo povećati budget onda ovo.

Ugrađena 3 venta, kontrola vrtnje, varijabilan HDD kavez, filteri za prašinu.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 12:11   #556
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ljudi, ovak: pošto sam pun kufer love ubacio u komp, i nisam mislio na kučište, koje je sad nužno potrebno (ali NUŽNO), kupujem novo. Do nekih 600kn. Dućan koji dolazi u obzir je Links. Moji uvjeti su: da je nekak modernog izgleda (smješno razmišljanje, ali meni je važno, pod modernim mislim: da ako ima ledice i led ventove moraju biti plave boje, da ima neki pleksi), da ima mjesto za PSU dolje, da se kod mojeg napajanja (xfx 650W koje ima snake skin dosta tvrdog dizajna) daju sakriti svi kablovi, da moj mugen 3 komotno stane unutra, i da bude čim više tiho

Sad:
moj izbor je nekako bio

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-n...kl=052.690.017

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-f...kl=052.660.004

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-n...kl=052.690.011

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-l...kl=052.643.047

Sad molim mišljenja o navedenima, i ako nisu nešto, da se prepruči drugo.

P.S. Ako već uzimam kučište za tu lovu, neću da mi se napajanje "guši" opet, tj. želim da ima svaka komponenta mjesta za sebe, da se vrti i da bude zraka, tj. da bude prozračno.

EDIT: Zadnje na listi nema PSU dolje, pa me i to zanima, je li bolje imati PSU dolje ili gore?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 26.11.2011. u 12:37.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 12:37   #557
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Od navedenih, FD je daleko najbolji. Razmisli o Zalmanu Z9.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 12:49   #558
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Eh, toga sam se i bojao Stvarno sam htio kučište koje svijetli plavo Ono fensi-šmensi šiki-miki

A ima još kakva preporuka nekog bolje gućana tipa adm? Mogu do zg-a otići po to ja mislim Važno je da moja HD6950, mugen 3 i psu nebudu doslovce naslonjeni jedno na drugo kak je trenutno situacija kod mene, kad pogkrenem igru, kad grafa počne raditi, psu hoće izletjeti iz kučišta, jer vent puše direktno na mugena, tj. ima 1cm mjesta između hladnjaka i psu
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 13:31   #559
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Hebeš taj plavi led fan - samo smeta po noći. Na starom CM 690 sam ga odmah zamijenio za non-led pa mi je smetao samo power led.
I Zalman i FD imaju napajanje smješteno na dnu tako da nema šanse da smetaju grafi ili cooleru.

EDIT: Zalman ima plavi led fan
http://www.zalman.com/eng/product/Pr...ad.asp?idx=423
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 14:24   #560
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ljudi, ovak: pošto sam pun kufer love ubacio u komp, i nisam mislio na kučište, koje je sad nužno potrebno (ali NUŽNO), kupujem novo. Do nekih 600kn. Dućan koji dolazi u obzir je Links. Moji uvjeti su: da je nekak modernog izgleda (smješno razmišljanje, ali meni je važno, pod modernim mislim: da ako ima ledice i led ventove moraju biti plave boje, da ima neki pleksi), da ima mjesto za PSU dolje, da se kod mojeg napajanja (xfx 650W koje ima snake skin dosta tvrdog dizajna) daju sakriti svi kablovi, da moj mugen 3 komotno stane unutra, i da bude čim više tiho

Sad:
moj izbor je nekako bio

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-n...kl=052.690.017

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-f...kl=052.660.004

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-n...kl=052.690.011

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-l...kl=052.643.047

Sad molim mišljenja o navedenima, i ako nisu nešto, da se prepruči drugo.

P.S. Ako već uzimam kučište za tu lovu, neću da mi se napajanje "guši" opet, tj. želim da ima svaka komponenta mjesta za sebe, da se vrti i da bude zraka, tj. da bude prozračno.

EDIT: Zadnje na listi nema PSU dolje, pa me i to zanima, je li bolje imati PSU dolje ili gore?
Ja sam ti u Portiu uzeo neki dan CM ELITE 431 izašao me 400 kn sa poštarinom (imaš ga i u Linksu za 420 kn) i oduševljen sam, jedino nema baš neki cable managment al malo mašte i vezica za kablove i sve se riješi bez brige. Meni je CM Hyper 212+ stao bez brige a on i Mugen 3 su iste visine tak da nemaš ni s tim problema. I ima ti s prednje strane plavi led fan koji je decentan a opet dovoljno jak da ti lijepo osvjetlo kućište, i da zaboravio sam ti reč ima i plexi čisti bez ikakvih venta na njemu, i imaš filtere sa prašinu skoro na svim rupama kućišta osim na dijelu di je vent za ispuh.

edit: imaš tu slike od + verzije a razlika je u odnosu na normalnu verziju podrška za usb 3.0 i hdd dock.

Zadnje izmijenjeno od: lolofuxy. 26.11.2011. u 14:34.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 19:37   #561
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma ne sviđa mi se to Idem na neko do 600kn pa ću vidjeti Hehe. Ako ima još ko kakve ponude, samo recite
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 20:01   #562
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
CM II 690 Lite
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 20:09   #563
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
pogledaj si i NZXT Lexa S
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 20:18   #564
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 20:20   #565
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
dobar ti je ovaj fractal design...ja bih osobno isao na lexu Al sva preporucena kucista su dobra tako da uzmi onoga koji ti se vise svida
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 20:37   #566
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ja bi FD-a.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 20:41   #567
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
FD je daleko kvalitetnije kuciste ali lexa s mi je izgledon puno bolja
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 20:48   #568
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
FD

aaaa ova lexa je pregadna


EDIT:

Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Hehe tebi je ruzna, meni je kuciste prekrasno Al znas kako kazu...o ukusima se ne raspravlja
Naravno, nije mi se to dalo pisati u postu
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 26.11.2011. u 20:53.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 20:50   #569
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Hehe tebi je ruzna, meni je kuciste prekrasno Al znas kako kazu...o ukusima se ne raspravlja
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2011., 22:49   #570
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Ako možeš potegnut još kojih 100 kn..preporučam ovo...dobar cable management, dobar protok zraka..imaš pleksi, plavih ledica itd...a i najvažnije, sve će ti stat bez da stoji jedno na drugom kao što bi bilo sa ovim svim vašim nabrojanim kućištima...

http://www.links.hr/?naziv=kuciste-c...kl=052.607.099
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na