Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2008., 13:02   #1
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
pitanje,dva

bliži se uskrs,slobodno vrijeme,nešto para i dobre volje pa mi palo napamet da malo voter kulam svoju 8800gt pošto mi ovaj vent polako već pije mozak a i obolit ću na živce od temperatura grafe.e sad danas sam skinuo onaj poklopac sa grafe da uzmem mjere i to.e sad...pitanje prvo:sto je ono bijelo poljepljeno okolo?(pogledaj sliku),pitanje drugo:naso sam sto je neki lik radio pa me zanima bi li oni pasivci,mislim da su od Al-a bili dosta?(opet pogledaj sliku),pitanje trece:kak da stavim pastu na one male pi*darije,regulatore il sta je to vec-ono malo malo,jako sitno desno na grafi?eto
ae pomagajte evo vam piva svima


evo i slike:
http://img136.imageshack.us/my.php?i...024x768rp1.jpg
http://img227.imageshack.us/my.php?i...024x768te3.jpg
http://img147.imageshack.us/my.php?i...024x768me0.jpg
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 17:30   #2
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Sto se tice hladenja 8800GT mislim da imas hrpu tema o tome po forumu...najlakse sa S1 i jos na njega dodatni vent od 120mm...a sad druga stvar je da je prakticki nemoguce nabaviti S1 u zadnje vreme

Na ovim slikama je jako dobro napravljano hladenje memorije sa pasivcima...
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2008., 17:36   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
...a ovo bijelo polijepljeno okolo su termalne trake aka žvake koje služe da prenesu toplinu na hladnjak jer se ekipi u tvornici nije dalo precizno obrađivat hladnjak da to fino sjedne kak spada.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 19:58   #4
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
hm onda je to neka čudna pasta jer ima kao neku mrežicu iznutra
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 20:04   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
to ti nije bas paste, nego "zvaka".. da ima untra kao neku mrezicu..to je uglavnom nesretnije rijesenje...
Ove slike sto si stavio, super rijesenje..

EDIT: ali S1+120 ti je jako odlicno i jeftino rijesenje za 8800 gt...
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 21:13   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Samno usput - netreba hlađenje regulatora - ako nešto puše po njima, ako je u pasivi teškoj (water cooled stroj npr) preporučio bi set ježeva - za svaki slučaj...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 17:52   #7
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Isprike autore teme na totlalnom offtopikčarenju , no ne vidim nekom smisla u otvaranju nove teme za moj "problem".

Naime imam 120 mm Delta koji mi je postavljen na tr 120 ux. Medjutim, cak i kada ga regulatorom okretaja ventilatora smanjim, i dalje je fakin prebucan. Pa bi mi trebala preporuka nekog 120 x 25 ili 120 x38 venta, prije svega da je tih. Eventualnih par stupnjeva razlike u temperaturi cu prezalit...samo da je tiho, (ali opet da pirja po hladnjaku) i sto jeftinije (po mogucnosti s nekom led diodicom)

Nesto ovakvo ?

Ili ipak nesto malo bolje...za top top 100 kn...Hvala
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 17:55   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
sve je tise od tog Deltinog.. preporuka jeftinog i odlicnog 120mm cooera=>Cieftec u vemilu..jedino kaj nema ledice..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 18:02   #9
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
to ti nije bas paste, nego "zvaka".. da ima untra kao neku mrezicu..
Ne. To nije popularna ''žvaka''.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 18:06   #10
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Citiraj:
Autor Fatal Error Pregled postova
Isprike autore teme na totlalnom offtopikčarenju , no ne vidim nekom smisla u otvaranju nove teme za moj "problem".

Naime imam 120 mm Delta koji mi je postavljen na tr 120 ux. Medjutim, cak i kada ga regulatorom okretaja ventilatora smanjim, i dalje je fakin prebucan. Pa bi mi trebala preporuka nekog 120 x 25 ili 120 x38 venta, prije svega da je tih. Eventualnih par stupnjeva razlike u temperaturi cu prezalit...samo da je tiho, (ali opet da pirja po hladnjaku) i sto jeftinije (po mogucnosti s nekom led diodicom)

Nesto ovakvo ?

Ili ipak nesto malo bolje...za top top 100 kn...Hvala
navedeni CM je vrlo tih (bar onaj sa plavim LEDicama, ali nebi trebalo biti razlike), još možeš pogledati Sharkoon system S, Chieftec 1225S ili Xilence, sve ovisi o tome koliki si noise freak...
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2008., 18:07   #11
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
evo ovako da sumiramo.tamo gdje se nalazi ta pasta,žvaka il šta već jel mogu ja stavit arctic silver ceramique (mislim treba napikat one male pica-boce sa strane)?i oće valjat onakvi pasivci ko što su na slikama il će trebat još neki vent da roka po njima?
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 18:08   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ne. To nije popularna ''žvaka''.
u pravu si.. popularna zvaka je onak bas kao zvaka kad se osuši..obicno je na NB..ali to je otprilike nesto slicno..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 19:17   #13
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
navedeni CM je vrlo tih (bar onaj sa plavim LEDicama, ali nebi trebalo biti razlike), još možeš pogledati Sharkoon system S, Chieftec 1225S ili Xilence, sve ovisi o tome koliki si noise freak...
Nisam neki noise freak, vidi se po Delti ...Tako da mi ne cini veliku razliku jeli 19 ili 21 db...samo da ne moram gasit komp kad gledam tv ili sl. jer je ovo kao da polijece mlazni avion

Btw, vezano za ovaj CM. Plavi, crveni i zeleni bi trebali imat istu cijenu. Medjutim, plavi je skuplji za 32 lp, sto bi moglo znacit da je tisi od svoje brace

Ili je plavi Led teze "proizvest" od gore spomenutih
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 19:38   #14
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
molio bi nekog da mi odgovori na pitanja koja se nalaze tri posta iznad.hvala
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 09:00   #15
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Onakav pasivac za memoriju je po meni najbolje rjesenje koje sam vidio,ako ga mores nabaviti...ima dosta veliku povrsinu i za hladenje memorije ce to bit super...ako nema toga, (mislim ja nemam blage di ima toga za kupiti), stavis onda na svaki dio memorije posebno one male jezicke (i artic silver da se bolje prime).

A sad u vezi stavljanja tam di su te zvake, mislim da nije potrebno...kak namjeravas jezgru hladiti?
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 10:37   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ti mali ježevi su totalni dreq i treba ih bacit čim ih dobiješ u paketu... mogu napraviti puno više dreqa nego koristi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 18:30   #17
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Nije točno... Recimo ja na svim kartama dosada imao te ježeve, mahom sa njihovim stikerom zaljepljene i niti jedna grafa mi nije crkla...

Ajdde ako neko radi neki extreme OC ili nešto može se reći da mogu bit nedostatni ali ionako u većini slučajeva nemaš neke alternative i ne ostavljati golu memoriju nije bolje, usprkos proširenom mišljenju da je tako među narodom...

I da znam da su ljudima 9800 umirale ko muhe sa zalmanima ali su umirale i bez njih tj sa stock coolerima...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 18.03.2008. u 18:40.
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 19:18   #18
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Nije točno... Recimo ja na svim kartama dosada imao te ježeve, mahom sa njihovim stikerom zaljepljene i niti jedna grafa mi nije crkla...

Ajdde ako neko radi neki extreme OC ili nešto može se reći da mogu bit nedostatni ali ionako u većini slučajeva nemaš neke alternative i ne ostavljati golu memoriju nije bolje, usprkos proširenom mišljenju da je tako među narodom...

I da znam da su ljudima 9800 umirale ko muhe sa zalmanima ali su umirale i bez njih tj sa stock coolerima...
QFT
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 20:35   #19
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oke znači uzmimo plave zalmana za primjer koji dolaze sa vf-ovima.

prvo sloj one žvaketine je sve samo ne dobar vodič temeprature, drugo ne lijepi se pišljivog boba i nagledao sam se kompova sa rasutim ježevim po kejsu, treće taj jež može pasti na pci device ispod grafe i eto ti belaj.

naravno možeš uvijek skinut žvaku pa stavit poštenu pastu i eventualno superljepilo na kuteve ili tak neko grunfanje, ali da oni imaju neki wow efekt na hlađenje memorije - sumnjam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 20:41   #20
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ti si se sad uhvatio baš te ''žvaketine'', stavi si malo to na stranu, ili recimo da smo koristili taj ''supermod'' sa cijenofiksom...
Vjeruj mi, dobro dođe pokoji komadić aluminija na memoriji kad užari...

Sad da kažem da mi je memorija na staroj X1950GT išla bolje sa ježićima nego bez njih u ovom kontekstu bi se činilo nekako glupo
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 20:44   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma oke stavi ih gore i clockaj ram kaj da ti velim... ja ne bum
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 21:46   #22
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
kada ste se već dotakli ih ježića...

gdje ima za kupiti obostrano samoljepljive trake??
(pa izrezati po mjeri) da se zalijepi na ježiće,

ovako nešto:
Sekisui, TT to koristi http://www.chilledpc.co.uk/shop/prod...roducts_id=158
akasa: http://www.cclonline.com/product-inf...oduct_id=15295

dobio sam jednom sa thermaltake RAM heatsinkovima nesto takvo...
no ne planiram opet kupovati tako nesto samo zbog te trake koja vrijedi svega par kuna
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 21:55   #23
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
e da,još nešto.šta mislite ovak,odokativno?jesu oni pasivci na slikama od aluminija ili?(možda glupo pitanje ali...)
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 01:24   #24
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Citiraj:
Autor bez_panike Pregled postova
e da,još nešto.šta mislite ovak,odokativno?jesu oni pasivci na slikama od aluminija ili?(možda glupo pitanje ali...)
Da, definitivno bi trebali bit aluminijski, osim ako su stavili bakrene i ofarbali ih u boju aluminiju te dodali odgovarajuću teksturu; što je vrlo malo vjerojatno. U svakom slučaju ja sam prilično siguran da su aluminijski.
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 06:33   #25
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle ja ne samo da nisam imao otpadanje ježeva kad su zaljepljeni sa svojom trakom nego čak niti kad sam imao ježeve "zaljepljene" samo s AS5 dakle bez ljepila ikakvog, niti je kaj otpalo niti ima izgleda na vidiku da bude, a kod frenda mi još ta grafa radi zapravo AS5 se nakon par mjeseci korištenja kad ispari svo otapalo baš fino okameni stoje ko zabetonirani...

Inače kad se ježevi ljepe treba oprati čipove 96% alkoholom ili nečim sličnim kaj ne masti (dakle ne benzinom) i onda kad ih najlepiš to je to i ne otpadaju, zapravo ja sam ih jedva strgao kad sam ih jednom skidao...

Nadalje Zalmanovi ježevi su eloksirani aluminij i još i prelakirani k tome AFAIK dakle oni nebi uopće niti trebali voditi struju na površini kad smo već kod toga, tj ako nisu ogrebani, nisam probao s instrumentom ali sumnjam da vode uopće struju, njihova masa je pre mala da razbiju lak na PCBu, vjeruj mi padale su meni i veće stvari na PCBe sa šilcima i nije im ništa bilo...

Što se tiče (od)vođenja topline kroz žvaku, jel ti ozbiljno misliš da bi oni u Zalmanu koji žive od prodaje tih aftermarket coolera (i tako su i nastali uopće kao firma) prodavali nešto da to ne radi i da prži stvari? Kad bi to bilo tako defektno ko bi ih kupovao, a prodali su vrag zna kolko milijuna coolera okolo...

Mislim ono - svako ima pravo na svoje mišljenje o tome svemu i naravno ima pravo stavljati ili ne stavljati hladnjake na ram grafe (ili na regulatore) ali ja bome nemam namjeru držati ram na skoro 2GHz takta bez hladnjaka (makar to bilo i samo radi duševnog mira) jer kako god mala površina tih ježeva bila ipak je barem duplo veća od površine čipa bez njih, a ionako se dosta topline odvodi i kroz PCB (na tome se i osniva većina hlađenja kad nema ničega gore na ramovima) ako ram modul dobro nalježe ali zalomi ti se da ti jedan nije dobro legao - grill party je neminovan...
Istina bog na npr 8800Gt sa onim njenim usijavanjem pod stock coolerom čak i da ostaviš ram gol pitanje je dal bi dosegao one temperature koje ima od onog rada...

Tehnički i regulatore bi se trebalo hladiti ali eto ima nas dosta koji na 8800GT to ne radimo pa ono možeš i nemoraš, oni mogu dosta podnjeti (to svi znamo) ali od svih komponeneti IMHO ram je najosjetljiviji na temperature pa ono baš na njemu se igrati je glupo ako već ionako imaš hladnjake...

Na kraju - pasta solo ili pasta+ljepilo ima vjerojatno (zapravo sigurno) bolju kondukciju ali s obzirom na to kakve žvaketine su inače između rama i coolera na grafama ovo zalmanovo je mila majka, a ima i dobrih dual stik traka, nažalost neznam ni ja di bi to kod nas mogao nabavit, trebali bi se mi dogovorit i naručit od nekud par kvadratnih metara toga i ostavit si doma IMHO znam da ima u US kupit i po EU bi trebalo biti...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 19.03.2008. u 06:44.
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2008., 10:05   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
eh to ti je kad clockaš

ma sve 5, samo kažem da je prosječnom korisniku to apsolutno nepotrebno jer su bez dodatnih zahvata više štete nego korisit, a na žalost znam koliko je tih zalmana sa žvakom samo zaljepljeno na ram-ove ili se kockaju po kejsu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:48   #27
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
e ae sam još recite ako budem na grafu roknio blok i te pasivce jel postoji mogućnost da ona pukne il tak nešto????ipak je blok bakreni i to
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 20:15   #28
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
nece puknuti, ne brini.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 22:43   #29
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
@ TomRi
Toga bi trebalo biti u Kemoboji, a ČINI mi se da sam vidio toga u nekom od gift shopova u Importanneu. Ak misliš na "obični" dvostrani selotejp.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 19:50   #30
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
šta mislite da water blok ukombiniram sa ovim pasivcima da se ne gnjavim sa izradom?
http://www.pc-shop.hr/addprod.asp?sr...t=&ID=A0702012
bez_panike je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na