Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 31.12.2010., 14:26   #1681
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Spirit Pregled postova
dosao je NAND za HD2 juhu....
Konačno, ali još nebi stavljao, vjerovatno je to dosta bugovito.

A i više ne vidim razloga za flashanje NAND-a otkad je DarkStone uveo RAM verzije.
A RAM je kao memorija brža od NAND-a, da ne govorim od SD kartice.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 31.12.2010., 14:34   #1682
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Prije koji dan je izašao OTA update za Desire, ali mi neće da se instalira poslije reseta - ima li kakve veze zbog toga što je rootan (iako je stock OS?)
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 31.12.2010., 14:55   #1683
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Prije koji dan je izašao OTA update za Desire, ali mi neće da se instalira poslije reseta - ima li kakve veze zbog toga što je rootan (iako je stock OS?)
Mislim da se ekipa žalila baš na novi update da im nije šljakal, a rootan (dok su im prijašnji išli). Govorim o stocku.

Iako ne propuštaš nešto. Malo fluidnije 720P snimanje.


Kad smo kod njega. MIUI ovaj ROM. Snimke su valjda duplo brže nego kaj su bile u 720P, odnosno skoro pa nema laga. Weird
 
Staro 31.12.2010., 15:22   #1684
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
Stavio sam nand i mogu rec da super sljaka, a i dalje mozes sa sd kartice pokrenut...tako da..nevidim razloga zasto ne probat
Spirit je offline  
Staro 31.12.2010., 15:26   #1685
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Spirit Pregled postova
Stavio sam nand i mogu rec da super sljaka, a i dalje mozes sa sd kartice pokrenut...tako da..nevidim razloga zasto ne probat
Ma probat ću i ja vjerovatno za 2-3 dana

Malo je to DFT loše objasnio u tutorialu, pogotovo za tako neku novu tehniku.

De malo prošvrljaj mobitelom, dali je Android skroz funkcionalan?

Jel ima data dropova?
USB storage radi?
Kamera 5MPx i 720p snimanje?
Robo voice ili slični problemi sa pozivima?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 31.12.2010., 17:15   #1686
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
sve radi osim 720p
prosao sam brdo romova i obicnih i ram i sve
ovo sljaka super, bar meni..koristim Cyanogen nand rom..

uglavnom
flesas MGLDR ko da flesas radio
i nakon toga rom ko winmo rom
i to je to
ako ti se ne svidja samo flesas winmo rom nazad

nikakve komplikacije ni nis...
Spirit je offline  
Staro 01.01.2011., 11:15   #1687
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline  
Staro 01.01.2011., 12:49   #1688
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Stavio LeeDroid 2.3 i mogu reći da mi se sviđa.
Čini se brži, nisam još isprobao bateriju, no možda dulje traje.
Sviđa mi se što se mobitel može otključati preko trackpada sad i dolazi sa par zgodnih featurea.


Boot je fora
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 01.01.2011., 16:38   #1689
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Jel ima tko Samsunga i9000', zanimju me dojmovi?
gil je offline  
Staro 01.01.2011., 22:44   #1690
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Vidim da se dosta diže "buka" oko SLCD vs. AMOLED na Desire smartphoneu. Sad baš malo surfam i naišao sam na ovu stranicu... 22 fotke gdje se uspoređuju ta 2 modela, pa koga zanima neka pogleda, fora je vidjeti razliku.


http://www.engadget.com/photos/spot-...moled/#3354722



Počeo sam se malo i za Desire interesirati s obzirom da bi me izašao 298kn u TMobile. Ciljam na iPhone 4 (98kn), no ako ga slučajno ne uspijem nabaviti, vjerojatno uzimam Desire umjesto 3GS (utješna nagrada - 1kn). S time da još nisam na ti sa Desire vs. iPhone 4 Desire je no brainer ako i4 ne JB-am, no nakon JB-a i na i4 dobijem praktički istu funkcionalnost sustava kao Android. iOS mi se iskreno nekako više sviđa zbog nenadmašne fluidnosti sustava, ali realno je Android po svemu superiorniji.
Bartuc je offline  
Staro 01.01.2011., 23:16   #1691
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
pogledaj ovu: http://www.youtube.com/watch?v=b09TW0r-gtM

Dakle, Sygic Aura.... imam ju par dana i pokazala mi se kao najbolja, bolje se trake vide, preciznija nekako, sucelje lijepo i cijeli zagreb u vrlo solidnom 3d-u... zakon
Izgleda mi kao vrhunski gutač baterije Al da, fora GUI totalno.


Ja sam maknuo sa Desire-a motonav jer je laggav ponekad, a i sučelje je bezveze. Stavio sam iGo MyWay 8.4.2. i novu Navteq kartu Hrvatske Croatia_83_NQ_2010.Q2_100817 (cca 10 mb). Priča se da Navigo ima najdetaljnije karte Hrvatske, ali ova Navteq-ova je cca 3mb veća od zadnje Navigo 2010 koju sam koristio, istestirati cu je detaljno u srijedu pa javim dojmove ako nekog zanima

Btw, što se Android navigacija i potrošnje baterije tiče, postoje li nekakvi testovi koja vuče najviše? Baš nešto zujim po netu i svi pljuju po motonavu da je totalni battery drainer.
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 01.01.2011., 23:20   #1692
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Nešto me zanima. Zašto na HTC-a stavljate custom ROM-ove? Jasno mi je da želite custom ROM na GalaxyS zbog lagfix-a itd., ali zašto na HTC kad nema takvih problema? Na DesireHD sam benchao 1914 bodova sa original sustavom!?

PS: Evo link na slikicu - http://i.imgur.com/8MkXZ.jpg
Bartuc je offline  
Staro 02.01.2011., 01:36   #1693
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Zato kaj custom romovi rade bolje,funkcionalniji su a subjektivno i bolje izgledaju

Benchevi su za njubine,benčo je i meni stock bolje ali odrekao sam se toga u korist fluidnosti ,trajanja baterije i gomile drugoh stvari.
trouble je offline  
Staro 02.01.2011., 10:59   #1694
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Vidiš zanimljivo, onda moram i to uzeti u obzir kod vaganja između mobitela. Jedino mi i dalje nije jasno što može biti funkcionalnije od stock Androida koji te već u apsolutni ničemu ne koči (kao iOS - mass storage, flash, bluetooth transfer itd.)!?
Bartuc je offline  
Staro 02.01.2011., 11:30   #1695
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nema neke ogromne razlike kao kod jb-a, ali ima zgodnih featurea i manje bloatwarea, te mogućnost dowclocka recimo za stednju baterije.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 02.01.2011., 11:50   #1696
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Yep. Meni baterija sada bez pol beda izdrži pun kufer više. Mislim da je dosta pomoglo to kaj dok je ekran zgašen mobač je downclckan na minimum + prebaci se sa 3G mreže na 2G (manje baterije, a za brzinu i tih par kilobajta sinkronizacije je tak svejedno).


Da ne pričam kako je novi ROM napravio čuda za quake 3 :P
 
Staro 03.01.2011., 10:44   #1697
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
snob je offline  
Staro 03.01.2011., 10:59   #1698
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
The MSM8960 supposedly found inside the Thunderbolt isn’t expected to arrive until 2012, Qualcomm has previously said. Either the chip has been misnamed on the spec sheet, or it’s a sign that this isn’t entirely legitimate. ...

Ovo mi super zvuci
Supposedly microSDXC memory card support for up to 128GB cards

@sh0kre Kavke su karte Hrvatske? Jel ima ulica u malim selima i to? Bas zbog toga cekam nasu navigaciju jer ima svako selo i svaku ulicu na karti.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 03.01.2011. u 12:10.
viper je offline  
Staro 03.01.2011., 11:12   #1699
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
A od German retailera .
Ako je tako kako pricaju,a nebi me cudilo posto moraju necime napasti LG Optimus 2x.
snob je offline  
Staro 03.01.2011., 17:08   #1700
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Ako nekoga bude zanimalo kako radi Samsung na Darky ROMu:
http://www.youtube.com/watch?v=Y_wIPH8EIbw

Slinite na ovaj Thunderbolt??
Galaxy S2 i9200 bi trebao biti predstavljen ovaj tjedan i navodno u prodaji na ljeto...
musso je offline  
Staro 03.01.2011., 20:02   #1701
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Pitao sam ovdje za dojmove vezane uz galaxy s no nitko ništa pa ga ja ipak kupio danas, mobać radi za sad stabilno i brzo bez ikakvog laga, prvi dojmovi su odlični, fw je 2.1 i nemam namjeru mjenjati za sad. Jedno pitanje, navigacija troši internet promet? Vidim da karte idu preko gmaps.
gil je offline  
Staro 03.01.2011., 20:18   #1702
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Pitao sam ovdje za dojmove vezane uz galaxy s no nitko ništa pa ga ja ipak kupio danas, mobać radi za sad stabilno i brzo bez ikakvog laga, prvi dojmovi su odlični, fw je 2.1 i nemam namjeru mjenjati za sad. Jedno pitanje, navigacija troši internet promet? Vidim da karte idu preko gmaps.
Moja preporuka je svakako Darky ROM.
Za GPS bez interneta ti treba neki konktetni GPS software sa kartama.
Takav mob ti i nema nekog smisla bez internet tarife ako mislis tu stedjeti. (gmail push, gtalk da ne pricam)
musso je offline  
Staro 03.01.2011., 20:33   #1703
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
Moja preporuka je svakako Darky ROM.
Za GPS bez interneta ti treba neki konktetni GPS software sa kartama.
Takav mob ti i nema nekog smisla bez internet tarife ako mislis tu stedjeti. (gmail push, gtalk da ne pricam)
Zbilja ne vidim potrebe, mobać je extra brz u svemu što sam probao, muzika, video, youtub, internet, za sad zbilja ne vidim lag nigdje. Koristim operu mini 5.1 koja troši malo(imam 125 mb paket), chat skype isto malo troši a kad trebam nešto više s marketa upalim wfi. Morat ću naći igo navigaciju koju inače koristim i nemam nekih pretjeranih zamjerki.
gil je offline  
Staro 03.01.2011., 21:22   #1704
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
ja sam ga kupio prije koji dan i htio sam pricekat da ga malo vise isprobam... meni zna zalagat.. imam 2.2 na njemu.. takvog sam ga dobio.. kupio sam u sloveniji... ali mozda lagga posto sam ga nakrcao sa brdo programa ali opet ne radi svi odjednom, ali mora se uzet u obzir da ga ove dane jako puno forsiram.. imao je mira samo za novu godinu
ugalvnom zadovoljan sam s njim

zanima me... dali imate kakvu aplikaciju za gledanje foruma npr. naseg pce? nasao sam Tapatalk ali nisam uspio namjestit.. vidio sam na njihovoj stranici da forum mora imat njihov plugin pa me zanima dali ga ima ili ja neznam namjestit

koji app preporucate za upravljanje winampa, splayera ili mpc-hc? trenutno korstim demo od gremote pro
A.J. je offline  
Staro 03.01.2011., 23:24   #1705
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
vidit cemo kad dodje nes konkretnije od thundera...
ovak...cak me ni display ne ocarava, stalno se potajno nadam velkom amoled- displayu
Spirit je offline  
Staro 04.01.2011., 23:46   #1706
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Ja sam maknuo sa Desire-a motonav jer je laggav ponekad, a i sučelje je bezveze. Stavio sam iGo MyWay 8.4.2. i novu Navteq kartu Hrvatske Croatia_83_NQ_2010.Q2_100817 (cca 10 mb). Priča se da Navigo ima najdetaljnije karte Hrvatske, ali ova Navteq-ova je cca 3mb veća od zadnje Navigo 2010 koju sam koristio, istestirati cu je detaljno u srijedu pa javim dojmove ako nekog zanima
Kaj se tice karte ja sam stavil tu navteq i ok je. U mom selu pisu sve ulice... i navigo je isto ok karta.

e sad pitanje: stavil sam igo 8.4.2. pa me zanima kak da trazim neko mjesto/ulicu? jel kad stisnem destination > find address i napisem neku ulicu onda on odma racuna rutu. prije sam imal motonav i nije racunal rutu vec se pozicionira na ulicu. tak je i na navigo 2.5.

i drugo pitanje: u igo-u za kaj sluze folderi dictionaries i dem(jel to kak kontinent izgleda)? te imam zip sa navteq kartom i nutra su fileovi: fbl (to je mapa), fpa i fda. za kaj su zadnja dva?
tomekk82 je offline  
Staro 05.01.2011., 06:29   #1707
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Meni su se Navigo mape pokazale najboljima u praksi. Konkretan primjer: pokušaj naći zgradu u ZG na adresi Jarunska 33. Navteq ti neće dozvoliti taj kućni broj, a Navigo ga nađe odmah. Zgrada postoji, a nalazi se 50m lijevo od glavnog ulaza na Jarun (onaj ulaz kod autobusnog okretišta).
Zašto ne staviš HR sučelje? Samo trebaš u folder iGO->content->lang ubaciti file s našim jezik i odabrat ga u programu umjesto engleskog. Meni ne računa rutu kad tražim neku adresu. Možda i to trebaš naštelati u postavkama programa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 05.01.2011., 09:33   #1708
Nickfast
Lazy person
 
Nickfast's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U blizini zg
Postovi: 91
Evo nesto malo o galaxy s.
Prvo mob ima sjajan ekran,taj super amoled se stvarno vidi.
Lose je kod njega izrada koja je od plastike(iako ni ta plastika nije tak losa)
Takoder mobu fali bljeskalica,slike po danu su sjajne,ali po noci bolje nemoj vadit mob iz hlaca.
Baterija mu je srednja, meni izdrzi cijeli dan intenzivnog rada.
Kad sam ga dobio mob nije imao toliko problema s os, ali kad sam.stavio voodoo mob se preporodio. Onda idiot stavio froya 2.2 pa se mob usporio...jednostavno nisam to mogao izdrzati pa sam stavil gore darky-a. Sad mob na neki nacin "leti". Brzi je nego ikad prije, jedini "problem" kod darky je sto nonstop izlazi novi bolji update. Stavim 7.6 on vec za 1.dan ponudi 7.7.
Nickfast je offline  
Staro 05.01.2011., 12:16   #1709
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Nickfast Pregled postova
Stavim 7.6 on vec za 1.dan ponudi 7.7.
Instaliraj 8.0 (možeš i non-wipe), mislim da onda dalje od toga ne trebaš još neko vrijeme...
Neo-ST je offline  
Staro 05.01.2011., 12:29   #1710
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Nickfast - kako si opcenito zadovoljans a tim samsungom i9000 ? Moze li se usporedit sa HTC Desireom tj. po karakteristikama bi trebao biti bolji skoro u svemu (Ekran, baterija, Bleuetooth, Wi-Fi n, DivX...) ali jeli tako u praksi i jeli HTC sense Ui stvarno toliko dobar/bitan ?

Thx
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na