Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 12.07.2019., 09:40   #45211
Mommistake
Moderator

Mommistake's Avatar

Datum registracije: Nov 2008
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Čovjek zaspao za volanom, tipkao na mob i nije skužio naplatne, "otkazale kočnice" i sl. Nažalost, svašta je moguće. I kaj je najbolje, tu apsolutno nitko ne može ništa učiniti...
Imam osjećaj kao da su opet zaredale nesreće i da konstatne mjere pooštravanja ZSPC i povećanja kazni u biti ne rade ništa (ovo pišem ironično).
A gledaj, mi smo jučer na poslu vodili polemike oko toga, pa mi je sve to nekako malo vjerojatno, iz razloga jer je pogodio točno između ovih branika i taman u aute koji su već bili unutar naplatnih kućica.

A naplatna kućica nije bila ravno kada se ide s autoputa, već je bila 3. s lijeve strane, tako da je morao svakako skretati.

S tim da je iz ČK, pa mi nije jasno kako je zasapo za tih 30 min u 15h popodne.

Ali kako kažeš, sve je moguće.

Meni više smrdi na tempomat + igranje s onim praćenjem linija + automatsko kočenje, nešto takvo. Tipkanje na mobitel mi je malo vjerojatno, jer ono, naplatne kućice ak nisi vidio pogotovo ako si domaći, onda je ili tipkao dobrih 2 min u komadu ili nešto treće.
Mommistake je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 10:11   #45212
De5tr0yer
Avocado
Moj komp

De5tr0yer's Avatar

Datum registracije: Aug 2005
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Evo jedan pacijent, večeras dok sam vozio prema HR, u Austriji, lik u autu slatinskih reg. oznaka. Znači davao sam, mislim u dva navrata, lijevi žmigavac, jer ne želim blicati, i lik se ne sklanja...vozi kao pijan
Ako držiš sigurnosni razmak, nikada nećeš prestići takve mamlaze, jednostavno ne shvaćaju da je netko fer i korektan i strpljivo čeka. Po noći kad se naleti na takav čep, gdje čovjek liže kočnicu, najvjerojatnije ima problema s procjenom udaljenosti, možda ima i problema s očima, a to najvjerojatnije ni ne zna.

Događa se s bilo kojim regama, bilo koja nacionalnost, nije do porijekla već do (ne)sposobnosti vozača.

Puno Čeha, Poljaka, Rumunja, Slovaka putuju izuzetno duge trase u komadu, koncentracija im je nikakva, zadnja šajba samo što ne pukne od količine natrpanih stvari. Voze po lijevoj traci, a desna slobodna, kao ukopani. Te rege čim vidim maknem se od njih, bilo naprijed ili nazad. Ne isplati se boriti se s njima kad će se najkasnije nakon 2km autoceste otvoriti prostor za pretjecanje.

Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ovo je postalo normalno ponašanje na našoj autocesti, vidim da stranci nisu iznimka.
Video opisuje jednu normalnu situaciju na autocestama u svim državama, ne samo na "našim" autocestama. Dapače, ovakve situacije na autocesti ZG-Macelj i ZG-Brod nisam još doživio, a napravio sam kilometara po njima, dok u A Graz-Passau (A9-A8) i DE Passau-Nürnberg (A3) i Nürnberg-Heilbronn (A6) jesam napretek.

U Njemačkoj je situacija na autocestama vrlo slična zagrebačkoj obilaznici: pošto su autoceste besplatne, osnovne su prometne žile za put do i sa posla, a svi ih koriste kad god mogu za skratiti vrijeme od A do B. Rijetki su dijelovi autoceste gdje se može više od 2km voziti brže od 130km/h, ne zbog ograničenja, već zbog količine auta.

Nemojmo se zavaravati i pričati kak je bolje vani jer iskreno, jedino gdje je razlika u korist durgih država je unutar gradova, gdje ljudi staju na žuto na semaforima i staju pred označenim zebrama, ne vozi se 60+ ako je ograničenje 50 itd. To u ZG još nije slučaj.
Oglas

Oglas
Staro 12.07.2019., 10:12   #45213
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp

zgmmax's Avatar

Datum registracije: Sep 2009
Trebalo ga je odmah van iz auta za usi izvuc i skratit ga za glavu...jer za ne vidjet naplatne ne postoji niti jedan valjan razlog.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 10:24   #45214
sinisa1989
Bazinga
Moj komp

sinisa1989's Avatar

Datum registracije: Nov 2007
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A gledaj, mi smo jučer na poslu vodili polemike oko toga, pa mi je sve to nekako malo vjerojatno, iz razloga jer je pogodio točno između ovih branika i taman u aute koji su već bili unutar naplatnih kućica.

A naplatna kućica nije bila ravno kada se ide s autoputa, već je bila 3. s lijeve strane, tako da je morao svakako skretati.

S tim da je iz ČK, pa mi nije jasno kako je zasapo za tih 30 min u 15h popodne.

Ali kako kažeš, sve je moguće.

Meni više smrdi na tempomat + igranje s onim praćenjem linija + automatsko kočenje, nešto takvo. Tipkanje na mobitel mi je malo vjerojatno, jer ono, naplatne kućice ak nisi vidio pogotovo ako si domaći, onda je ili tipkao dobrih 2 min u komadu ili nešto treće.
To je iz smjera Varaždina prema Zagrebu, jel tako? Dosta puta sam bio na tim naplatnim, jednom mi se čak i auto pokvario tu
Uglavnom, ako se varam, par sto metara prije naplatnih je "izrezan" asfalt tako da ga je i to trebalo "probuditi" ako je već spavao ili tipkao po telefonu.
Staro 12.07.2019., 10:26   #45215
Mommistake
Moderator

Mommistake's Avatar

Izrezan je puno prije, kod Komina, ako se dobro sjećam. Tu su prije naplatnih onako podeblje crte, koje vjerojatno indiciraju na usporavanje.

Da, smjer je prema ZG-u.
Staro 12.07.2019., 10:32   #45216
Mihael
Premium
Moj komp

Mihael's Avatar

Datum registracije: Feb 2007
Neki cuner. crveni federi, nema srednjeg lonca. ne bi me cudilo da je kocnica propala...
inace imam identicnu skodu... jedva sam prepoznao auto... jeza me lovi samo pri pomisli

Moje trgovine 1, 2, 3, 4, 5...
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 10:41   #45217
sinisa1989
Bazinga
Moj komp

sinisa1989's Avatar

Datum registracije: Nov 2007
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Izrezan je puno prije, kod Komina, ako se dobro sjećam. Tu su prije naplatnih onako podeblje crte, koje vjerojatno indiciraju na usporavanje.

Da, smjer je prema ZG-u.
Ne sjećam se točno gdje je izrezano, ali znam da sam zapamtio te naplatne po vibracijama
One duple poprečne crte nisu malo povišene/izrezane?
Staro 12.07.2019., 14:22   #45218
Mommistake
Moderator

Mommistake's Avatar

Evo snimke...

https://www.24sata.hr/news/vozac-bmw...-heleni-639244

Bez kočega direktno u auto...

Doživotna zabrana vožnje + kazna + zatvor 10 godina, pa da vidiš.

Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ne sjećam se točno gdje je izrezano, ali znam da sam zapamtio te naplatne po vibracijama
One duple poprečne crte nisu malo povišene/izrezane?
Jesu, to i kažem. Nije mogao ne vidjeti naplatne ili nešto slično. Ili je zaspao ili tempomat pa zaboravio da ga kočnica isto gasi ili nešto takvog tipa.
Staro 12.07.2019., 14:39   #45219
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp

Apacer ft Bozja's Avatar

Datum registracije: Jul 2007
Stravično... sve i da ga vidiš u retrovizoru kako ti se tako brzo približava, ne možeš ništa jer imaš auto ispred sebe, nema spasa pobogu...
Nije mi jasno šta je bilo u njegovoj glavi, želim vjerovati da nije namjerno ali koliko moraš biti ometen, nespretan, rastrojen, šta ja znam, da se sa preko 100, 150 km/h zabiješ u auto na naplatnim kucicama? Nadam se da će svi sudionici preživjeti bez nekih tjelesnih posljedica a da ovaj vozač BMWa više nikada neće sjesti za volan bilo kojeg auta..
Staro 12.07.2019., 14:48   #45220
Guls
Premium
Moj komp

Guls's Avatar

Datum registracije: Nov 2004
Čisti višestruki pokušaj ubojstva.

Notebook HP Omen 17-an012nm
Intel 7700HQ
8GB DDR4 2133MHz
1TB HDD + 128GB PCIe NVMe M.2 SSD
nVidia GTX 1050Ti 4GB

Periferija
27" BenQ GW2765 1440p
Corsair SP2500 2.1
Coolermaster Masterkeys combo

Intel Compute Stick STK1AW32SC x5-Z8300 1.44GHz + Windows 10 Home
Sony Playstation 4 Slim 500GB
4K Samsung 50" UE50KU6072
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Staro 12.07.2019., 15:16   #45221
srale7
Premium
Moj komp

srale7's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Ako se utvrdi da je bio priseban, onda logičnog opravdanja nema. Ali tko od nas tu moze znati sta se točno događalo u tom bmw-u neposredno prije udarca?

Ista stvar sa onil vozačem sto je kamionom uletio na odmorište i ubio one dvije djevojčice, lik je prvo tvrdio da mu je zastekao tempomat, poslije da su mu otkazale kočnice, a po tahografu se dobro vidi da je cijelo vrijeme isao istom brzinom, i nije nikako reagirao u takvoj situaciji (da se bilo koji normalan vozač nadje u situaciji kada upravljate vozilom koje iz nekog razloga ne mozete kontrolirat, onda to signalizirate, trubite, pokusate izbjegnut prepreke/ljude) znači samo je nastavio ravno, ako i ovaj tu na naplatnim.

Ali ono stojis na naplatnim, super, nema guzve, i taman si na redu i bam, ovaj preuredi skodu do neprepoznatljivosti. Jbte zivot.

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:02   #45222
IcyTexx
Premium
Moj komp

IcyTexx's Avatar

Datum registracije: May 2007
Lako je tako preživjet, kad koristiš Škodu projektiranu kasnih devedesetih kao buffer.
Trebao je probat udarit betonski blok ili novog Audija, pa bi vidio.

Očito je u BMWu bio i suputnik, kad su oba zračna jastuka otvorena. Tko zna kaj su radili.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:11   #45223
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp

Gabre's Avatar

Datum registracije: Jan 2004
Strasno, na slikama se vidi krv po oba prednja prozora, a dijete je bilo na zadnjem sicu, a zadnje klupe nema

Jebeno blejanje u mobitel
Gabre je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:11   #45224
GreenLife
Premium
Moj komp

Datum registracije: Sep 2013
Za ovu nesrecu ne mogu vjerovati. Jucer navecer sam prosao tu, istina, bila je noc pa nisam nista primijetio na kucici, ali koliki idiot moras biti da napravis nesrecu i unistis zivote jednoj obitelji a i ostalim sudionicima? Ima li igdje informacija o vozaču koji je upravljao bemvejom?

Message delivered by Tesla Model S P100D
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:31   #45225
Guls
Premium
Moj komp

Guls's Avatar

Navodno je frajer pričao na mobitel.
Tempomat upaljen.
Nema pokušaja kočenja.
Ne znam, jadna mu majka.

Citiram:
"Vozač je u trenutku udara razgovarao na mobitel i vozio 150 km/h, nakon toga vikao: 'Kurvo, kurvo'"
Izvor jutarnji

Intel 7700HQ
8GB DDR4 2133MHz
nVidia GTX 1050Ti 4GB

Periferija
27" BenQ GW2765 1440p
Corsair SP2500 2.1

Staro 12.07.2019., 16:33   #45226
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp

mamutarka's Avatar

ne kužim, pa i da priča na mobitel nije da su mu oči oduzete

pa vidiš naplatne jeboga

ma pitaj boga šta je tu bilo, prebrzo je doletio i pre ''točno'' u svoj red
Staro 12.07.2019., 16:37   #45227
IcyTexx
Premium
Moj komp

IcyTexx's Avatar

Datum registracije: May 2007
Nije 150km/h, sigurno.

Posvađao se s gospođicom na suvozačkom i odlučio se ranit? Ne bih se čudio, jer nema nekog smislenog razloga.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:55   #45228
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp

m4dm4n's Avatar

Datum registracije: May 2006
Da se mene pita, samo zato što imaš bmw i ine aute, dupla polica osiguranja i ostala davanja, i u startu obvezna zatvorska kazna za izazivanje nesreće.
Pun mi je kufer više da stalno čitam o teškim nesrećama gdje se konstantno spominju riječi bmw, audi, mercedes.
Staro 12.07.2019., 17:01   #45229
De5tr0yer
Avocado
Moj komp

De5tr0yer's Avatar

Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Da se mene pita, samo zato što imaš bmw i ine aute, dupla polica osiguranja i ostala davanja, i u startu obvezna zatvorska kazna za izazivanje nesreće.
Pun mi je kufer više da stalno čitam o teškim nesrećama gdje se konstantno spominju riječi bmw, audi, mercedes.
Zato jer kad nesreću napravi pežo, reno ili sitroen onda se marke auta ne stavljaju u naslove - ne rade kao clickbait, više kao don't-clickbait.
Staro 12.07.2019., 17:13   #45230
buljaka
Banned

Datum registracije: Aug 2014
Komentar sa FB:Zove se Ozren Mlinarić i navodno je pušten iz komune sad za vikend...

Jutarnji piše da je pričao na mob i vikao kurvo kad je izašao

Super. Streljati narkomana ako je to napravio kao pokušaj samoubojstva

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 18:06   #45231
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp

m4dm4n's Avatar

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Zato jer kad nesreću napravi pežo, reno ili sitroen onda se marke auta ne stavljaju u naslove - ne rade kao clickbait, više kao don't-clickbait.

Ne, to je statički tako.

https://press.gocompare.com/news/bmw...us-on-uk-roads
Staro 12.07.2019., 19:38   #45232
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp

darkydark's Avatar

Datum registracije: Jan 2005
Evo malo edukacije gospodina i mislioca na temu luksuzno auto i brzina
https://youtu.be/DrzerVemRpg

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

i7 4710MQ / 24GB / 525GB SSD + 1TB HDD / 17.3” FHD / GTX 980M 8GB / Backlight keyboard
+ Dell U2414H
+ Dell Docking PR02X
+ Logitech K290
+ Logitech G603

Dell Optiplex 9010
Intel Core i5 3570 3.4GHz / 8GB
240GB SSD + 2TB FireCuda + 2x 500GB Blue
Plex + File server
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 19:45   #45233
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp

Gabre's Avatar

Datum registracije: Jan 2004
Citiraj:
A kad si vidio da je netko sa Chevrolet Aveom letio 180kmh po gradu.
Gabre je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 20:04   #45234
Guls
Premium
Moj komp

Guls's Avatar

Ne znam, kod mene po selu jure sa svim i svačim, od fićeka do mercedesa, i svi redom završavaju po grabama. Srećom, bez smrtnih posljedica.
Ali činjenica je da čim imaš jači i brži auto, on te zove nas gas i veća je šansa da ćeš se skrkati s njim nego s Octaviom kojoj treba dve minute do 100kmh

Intel 7700HQ
8GB DDR4 2133MHz
nVidia GTX 1050Ti 4GB

Periferija
27" BenQ GW2765 1440p
Corsair SP2500 2.1

Staro 12.07.2019., 21:04   #45235
GreenLife
Premium
Moj komp

Datum registracije: Sep 2013
Problem je u glavi, jer kad odredjeni kupe Audi/BMW/Mercedes, to se kurci, ne jebe nikoga ni 5%, glavni su na cesti i nema im ravna. Pogotovo oni mladji koji su jedva skupili dovoljno za prvi il' drugi auto pa si ga kupili, ali nema za popravke i tad vec razmislja kako će skupiti pare za sljedecu regu. Gume se ne mijenjaju nego idu do kraja, stop lampe takodjer. Bitno je da rade prednje maglenke...
Prosto nevjerojatno mi je bilo kad sam krenuo raditi u DE, toliko tih njemackih marki automobila a svi normalno voze...ono, ne vjerujes da ljudi takave aute voze normalno.
A taj koji se zabio - tu nema nikakvog opravdanja, vozacku dozivotno oduzeti i na 5 godina minimalno u zatvor. Taj nije niti za cestu niti za slobodu.

Message delivered by Tesla Model S P100D
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 21:06   #45236
De5tr0yer
Avocado
Moj komp

De5tr0yer's Avatar

Citiraj:
U tu statičku treba ubaciti malo dinamičke u vidu ne ograničavanja na jednu jedinu zemlju u Europi.

Bilo bi lijepo vidjeti statistiku po apsolutnim brojkama, ne po određenim modelima dotične marke, a da ne spominjem da bi još potpunije bilo vidjeti kako stoji u odnosu na prijeđene kilometre, da u računicu donekle ubacimo faktor da će vozač/ica auta, gdje taj auto provede 80% vremena na parkirnom mjestu, sigurno imati povoljniju statistiku od vozača/ice koji/a radi desetke tisuća kilometara godišnje, pa nakon toga raščlamba po dobnim skupinama.
Staro 12.07.2019., 21:36   #45237
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp

m4dm4n's Avatar

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
U tu statičku treba ubaciti malo dinamičke u vidu ne ograničavanja na jednu jedinu zemlju u Europi.

Bilo bi lijepo vidjeti statistiku po apsolutnim brojkama, ne po određenim modelima dotične marke, a da ne spominjem da bi još potpunije bilo vidjeti kako stoji u odnosu na prijeđene kilometre, da u računicu donekle ubacimo faktor da će vozač/ica auta, gdje taj auto provede 80% vremena na parkirnom mjestu, sigurno imati povoljniju statistiku od vozača/ice koji/a radi desetke tisuća kilometara godišnje, pa nakon toga raščlamba po dobnim skupinama.

Ja bih bio presretan sa takvim podacima. No, za sada jedino mogu čitati po medijima o TEŠKIM prometnim nesrećama i mrcinskim autima.
Staro 12.07.2019., 22:37   #45238
fanATIk
NITKOV
Moj komp

fanATIk's Avatar

Datum registracije: Oct 2004
Citiraj:

Nego, gdje bi napravio granicu, na kojoj marki vozila? Kad se netko slupa s jaguarom ili volvom, to nebi ušlo u tvoju računicu? Kad netko ubije nekog s Cliom imao bi olakotne okolnosti jer vozi jeftin auto?

Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Fortron Bluestorm II 500W
Kejs u izgradnji
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Canon CanoScan 4400F
Win 10

Unique case by fanATIk

fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 22:45   #45239
Lewis
Freelancer
Moj komp

Lewis's Avatar

Datum registracije: Jan 2007
Ma budalastine prica, kao da jaci auti vec ne placaju skuplje pri registraciji, pa cestarina mi je dupla zato sto imam preko XY kW i ccm3. Znaci cestarina na tehnickom mi nije 600kn nego 1200 kn jer imam vise KS/kubika, i godisnji porez na vozila preko 130kW je 1000-1500 kn zavisno od starosti.
Staro 13.07.2019., 00:05   #45240
Inovator
Premium
Moj komp

Inovator's Avatar

Datum registracije: Nov 2005
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Navodno je frajer pričao na mobitel.
Tempomat upaljen.
Nema pokušaja kočenja.
Ne znam, jadna mu majka.

Citiram:
"Vozač je u trenutku udara razgovarao na mobitel i vozio 150 km/h, nakon toga vikao: 'Kurvo, kurvo'"
Izvor jutarnji
Kažu da je vozio nepropisno od VŽ:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...m/2100526.aspx

Mada je i ovaj koji je snimao vozio nepropisno istu udaljenost.
Inovator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno