Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2002., 20:33   #1
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
V8 Challenge jeste probali?

Navodno je igra već izišla na tržište pa da li je već netko probao.
Prema skrinšotovima igra rula,
a prava je simbioza staza za F1 i ludih V8 mašina.
Treba ovo probati kažem ja.
Ako ima negdje review javite.
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2002., 20:41   #2
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Jučer sam je naručio od lokalnog "kolege", pa i mene zanima kakva je, jer bi je trebao dobit krajem tjedna.
dr.z je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2002., 21:53   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Prema onome sto sam cito po netu, s nestrpljenjem cu isprobati demo. Bas me zanim dali ce ova igrica skinuti s trona Sports Cars GT kao najigrivije i najrealnije igrice medju simulacijama voznje (po virtualnom asfatlu).
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2002., 22:56   #4
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Ja se još nisam čuo s lokalnim dilerima stalno ih nešto boli (slome nogu,ruku) uvik im je neki bog.
Nadam se da neću požalit što se igre tiče jer po screenshotovima čini se jako dobra ali reko vidit ćemo.
Eh da između GrandPrix 4 i F1 2002 koga bi radije odabrali?
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2002., 23:01   #5
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Ja se još nisam čuo s lokalnim dilerima stalno ih nešto boli (slome nogu,ruku) uvik im je neki bog.
Nadam se da neću požalit što se igre tiče jer po screenshotovima čini se jako dobra ali reko vidit ćemo.
Eh da između GrandPrix 4 i F1 2002 koga bi radije odabrali?
Ako me ovo razočara da barem nađem utjehu u ovim dvjema ili jednoj.
Inače trenutno nemam nijednu igru zato što iz mog žanra tj.racing nema ništa pametno
barem ja tako mislim
STCC je neko vrijeme bio dobar
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 08:03   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Inače trenutno nemam nijednu igru zato što iz mog žanra tj.racing nema ništa pametno
barem ja tako mislim
STCC je neko vrijeme bio dobar
Dali si ikada probao Sports Cars GT? Istina je da igra nije frishka, ali jos nisam sreo realniju simulaciju utrka sto se tice protivnika. Nisu savrsheni roboti koji nikada ne grijeshe. Upravo je uzhivancija kada na tretjem mjestu ganjas prvu dvojicu, kada odjednom u jednom dugachkom zavoju drugi izleti sa staze uz oblak dima, jednostavno, izgubio ga je u zavoju, previshe gasa i leeetiiiiii van sa staze.
Sto se tice igrivosti, nema joj ravne medju simulacijama. Ugodno se igra chak i preko tipkovnice (dovoljno je ukljucitiodredjene pomoci kod upravljanja koje prvenstveno pomazu na ravnim pravcima), dok je s volanom pravo ludilo. Ako uletis s kotacima na rubni kamen pod malo chudnim kutom, spinanje je neizbjezhno. Vizualno je igra lijepa, a dodatna pogodnost je sto nema suvisnih detalja oko staze. Mana je sto se ne vide ostecenja na autima, ali to i nije toliko vazno, barem po meni. Vaznije je da je igra vrhunska i igriva. Sto se tice stabilnosti, tu je u vrhu. Cak je i patch za igru dostigao broj 1.51, a i dodali su tri auta.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 09:07   #7
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Eh da između GrandPrix 4 i F1 2002 koga bi radije odabrali?
Jucer sam instalirao GP4 i isti dan ga maknuo s diska. Pred 10 godina igra je bila zakon dok se jos zvala 3D Grand Prix A danas...Katastrofalno los engine, grafika je u usporedbi s F1 2002 shit, zvuk je ocajan itd. Dakle, izbor je samo jedan...
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 09:35   #8
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Otkada sam na PS-u igrao Gran Turismo serijal jednostavno ne mogu naći vožnju na pc-u u kojoj bi toliko uživao ajde Colin je ok ali se meni neda voziti rally (non-stop). Oću hrpetinu auta, dijelova, felgi i trka. V8 challenge bi trebala biti simulacija nekakvih australskih utrka (ako sam dobro zapamtio) link, od formula sam odustao još od Grand Prix 2, Sports Car GT je vrlo dobra igra a trenutno igram Grand Theft Auto 3!
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 09:51   #9
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Ja se još nisam čuo s lokalnim dilerima stalno ih nešto boli (slome nogu,ruku) uvik im je neki bog.
Nadam se da neću požalit što se igre tiče jer po screenshotovima čini se jako dobra ali reko vidit ćemo.
Eh da između GrandPrix 4 i F1 2002 koga bi radije odabrali?
Definitivno f1 2002. jednostavno ima bolje sve!. E da, ako tko od vas vozi f1 2002, koliko možete odvoziti imolu bez uključenih pomoći? Trenutno je u lokalnoj igraonici svi pokušavaju odvoziti ispod 1.25. Ja sam jučer odvozio 1.25.324 NA TASTATURI.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 10:30   #10
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Citiraj:
Originally posted by sholky


Definitivno f1 2002. jednostavno ima bolje sve!. E da, ako tko od vas vozi f1 2002, koliko možete odvoziti imolu bez uključenih pomoći? Trenutno je u lokalnoj igraonici svi pokušavaju odvoziti ispod 1.25. Ja sam jučer odvozio 1.25.324 NA TASTATURI.
Koje pomoci? Ja ne mislim voziti bez ukljucenog tracktion control!
Plus steering help (to je za tipkovnicu) i lagani stability help, te clutch. Ovo zadnje mi bas nije jasno, da li u F1 koriste spojku rucno kad pali motor (u toku trge kad se zgasi, mada koliko se ja kuzim nema sanse da ga upalis bez pomoci u boksu)?
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2002., 12:04   #11
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Zašto ja uvijek sve zadnji saznam!
Dakle gorane misliš ako do sada nisam odigrao taj sports car da ga se isplati uzeti?
Ako je tako nabavljam barem da probam šta ćete!
A što se tiče ovih formula nikada nisam bio ludi fan da se razumijemo,znam pogledati trku i to je to. Ali auti na asfaltu što reče razlo ,felge,benzin ajmeeeeeeeee.
Dok su se u Solinu vozile utrke uvijek sam bio tamo,rođak mi je prije vozio Ivica Nosić možda netko zna.
Čak sam sjedio u tom autu( Ford sierra cosworth)
I sinoć sam htio pogledati još po nekim forumima jel tko raspravlja o ovim dvjema formulaškim?
I tamo na benchmarku su ga ogadili 100% (mislim na GP4) jer je grozan.
Ajde bar ga neću kupovati.
Volio bih da netko ima iskustva sa ovim V8 pa da vidimo šta je to ali evo zovem cijelo jutro one pirate ali ga nitko još uvijek nema:mad:
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 13:04   #12
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Dakle gorane misliš ako do sada nisam odigrao taj sports car da ga se isplati uzeti?
Da. Ako imas TNT2 ili nesto jace samo digni rezoluciju i detalje do kraja i probaj odvoziti neku od staza s maksimalnim brojem protivnika, i to po kisi. Nezaboravno.
Nemoj mi samo psovati kada prvi put probas, jer i nije jednostavno voziti te bolide, naime, ovdje nema niti a od arkadnog modela. I da, upali pomoc za kotjenje i upravaljanje i stavi automatski mjenjac, barem dok ne dobijes osjecaj za vozilo.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2002., 18:12   #13
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Mislim da je očito koju kartu imam no svejedno vidjet ćemo. Nadam se da ću odigrati ukoliko uspijem nabaviti igru.
Jedini bed kod ovog V8 Challenegea je što nemožeš vozit BMW tj M3
Neoprostivo
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 08:47   #14
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Jedini bed kod ovog V8 Challenegea je što nemožeš vozit BMW tj M3
Neoprostivo
BMW M3 s V8 mashinom? O cemu ti sanjas?
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 09:32   #15
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Pa dobro kad je BMW u pitanju mogli su da ubace jedan šesterocilindarski redni ne bi škodilo definitivno
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 09:32   #16
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Fizika je u F1 2001 pretjerana, ipak nije tako teško vozit formule, imao sam priliku vozit formulu Opel na Grobniku(klasa poslje najaćih kartinga, a miljama od formule 3000 ili F1, ali ide dobro)
i jednostavno drži cestu ko blesavo.
Naravno da nisam "brzo" vozio ali to je sasvim nešto drugo od svih "simulacija" na kompu.
Čini mi se da ljudi jednostavno toliko briju da naprave nešto realno da ponekad pretjeraju i zaseru sve.
Nemam F1 2002, ali ako je fizika ko kod F1 2001 onda je igra smeće naspram GP3.
SPORTS CAR GT je po meni najbolja i najrealnija simulacija utrka ikad i žao mi je što nema više takvih igara.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 10:00   #17
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by dr.z
SPORTS CAR GT je po meni najbolja i najrealnija simulacija utrka ikad i žao mi je što nema više takvih igara.
Ma to i ja kazem.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 11:37   #18
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
dr,z javi nam kad ovih dana isprobaš tu V8- icu. Tako da barem znamo na čemu smo
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 13:49   #19
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
dr,z javi nam kad ovih dana isprobaš tu V8- icu. Tako da barem znamo na čemu smo
Pogotovo zato sto nigdje nisam nasao demo za skinut. Zna li netko takav link?
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 18:59   #20
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Vidiš, nemam ti ja para ni za golfa, a kamoli da vozim kakav V8.
No kad se završi fax bit će para(valjda), a obećao sam si da čim stigne prva plaća diže se kredit za SUBARU IMPREZA 2.0 STI(to je moj san godinama).
Auto ima 230KS pogon na četri kotača, a izgleda nenadjebivo i
cijena od 25000€ je prihvatljiva.
Pa će me onda vidit svi ti bosanci sa svojim bemburama i merđama
(jel se ko od vas pitao kako može mulac s 20 godina vozit BMW od 100000€, da sam ja na vlasti svi takvi bi ležali u Lepoglavi).

Od rally-a mi je strašno dobar COLIN MCRAE 2 (MOŽETE POGAĐAT ŠTA VOZIM), sve ostalo je više manje bjedno.
Pogledajte malo onaj forum o automobilima na iskonavoj stranici,
Bože moj kakvih ljudi tamo ima.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 19:15   #21
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Moram se pohvalit da svaki dan igram besplatnu lutriju na netu za 1000000USD, 7/50(u nadi da ću dobit IMPREZU). Izračunao sam si šansu 1/99884400, ali ko ga hebe neki imaju sreće pa dobiju.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 20:15   #22
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Među autima san mi je i dalje Mercedes CL 55 AMG ali ne bih o tome ,kad se zaposlim u Majkrosofta možda ga kupim.
Što se tiče demoa gorane si probao na gamespotu oni imaju uvijek sve friško
Na colinu jedino auto koje sam vozio bila je Toyota Corrola 2.0 sa četiri izlaza straga. Naravno i Peugeot 206 je i više no dobar.
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2002., 20:33   #23
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Mislim da je u CM2 ipak najjaca zvijer Seat Cordoba (od ovih regularnih). Povremeno potpuno neupravljivo od kolicine sirove snage. Zanimljivo za voziti. Svi ostali su vrlo zahvalni za upravljanje, pogotovo Mitshubishi Peugeot, Toyota i Subaru.

s druge strane, CM mi je bolja simulacija nego CM2. Ceste su toliko uske da je to grdo. U CM2 su uglavnom u pitanju neke siiiirooookeeeee piste. Totalno nerealno.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2002., 06:45   #24
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by dr.z
Vidiš, nemam ti ja para ni za golfa, a kamoli da vozim kakav V8.
No kad se završi fax bit će para(valjda), a obećao sam si da čim stigne prva plaća diže se kredit za SUBARU IMPREZA 2.0 STI(to je moj san godinama).
Auto ima 230KS pogon na četri kotača, a izgleda nenadjebivo i
cijena od 25000€ je prihvatljiva.
Pa će me onda vidit svi ti bosanci sa svojim bemburama i merđama
(jel se ko od vas pitao kako može mulac s 20 godina vozit BMW od 100000€, da sam ja na vlasti svi takvi bi ležali u Lepoglavi).

Od rally-a mi je strašno dobar COLIN MCRAE 2 (MOŽETE POGAĐAT ŠTA VOZIM), sve ostalo je više manje bjedno.
Pogledajte malo onaj forum o automobilima na iskonavoj stranici,
Bože moj kakvih ljudi tamo ima.
Ne znam, iako volim aute i iako ima njih prekrasnih (neki dan sam vidio Austin Martin V12 Vanquish - za srusit se u nesvjest), moram priznati da mi je auto zadnja stvar za koju mi se daje para... Sama cinjenica kolko padne vrijednost nakon prve godine pokazuje kolko su precijenjeni. Uz to je to cisti mrtvi kapital. A onda jos troskovi odrzavanja, pa ti ga neki kreten uredi s kljucevima (umrijet cu a necu shvatiti te ljude - vandale - koji trgaju drugima stvari, a od toga nemaju nikakvu korist. lopove kuzim, ali ove...), pa ovo, pa ono... A nemrem reci da lose zaradjujem. Tolko mi je ta kupnja auta problematicna da iako ga moram kupiti (posudjujem od stare, a zivimo na totalno razl. mjestima u Zgb) uopce mi se to neda.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2002., 11:08   #25
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Ma slažem se s Ozrenom iako obožavam aute i fakat mi auto treba svakodnevno. Trenutno se vozikam u Mazdi 323 91' i ne pada mi na pamet ući u neki kredit za auto, pa još kasko, pa održavanje, redovni servisi ... joj. Još ti ga onda neko zgrebe, strga ti retrovizor (ili tako nešto), netko se zabije u tebe ili ti ga recimo ukrade a ti si ušao u kredit od 6 godina, a auta više nema, a kasko ti neda 100% i ode par somića.
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2002., 11:20   #26
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Što se tiče demoa gorane si probao na gamespotu oni imaju uvijek sve friško
Nema.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2002., 12:07   #27
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Originally posted by evilstoy


Koje pomoci? Ja ne mislim voziti bez ukljucenog tracktion control!
Plus steering help (to je za tipkovnicu) i lagani stability help, te clutch. Ovo zadnje mi bas nije jasno, da li u F1 koriste spojku rucno kad pali motor (u toku trge kad se zgasi, mada koliko se ja kuzim nema sanse da ga upalis bez pomoci u boksu)?
Samo traction control, bez njega je na tastaturi nemoguće vozit, sve ostalo je isključeno! Inače, sad mi je vrijeme 1.23.306, ali j+*eš to kad je tip u igraonici odvozio 1.22( naravno sa volanom od 1500 kn)
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2002., 12:09   #28
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Originally posted by dr.z
Fizika je u F1 2001 pretjerana, ipak nije tako teško vozit formule, imao sam priliku vozit formulu Opel na Grobniku(klasa poslje najaćih kartinga, a miljama od formule 3000 ili F1, ali ide dobro)
i jednostavno drži cestu ko blesavo.
Naravno da nisam "brzo" vozio ali to je sasvim nešto drugo od svih "simulacija" na kompu.
Čini mi se da ljudi jednostavno toliko briju da naprave nešto realno da ponekad pretjeraju i zaseru sve.
Nemam F1 2002, ali ako je fizika ko kod F1 2001 onda je igra smeće naspram GP3.
SPORTS CAR GT je po meni najbolja i najrealnija simulacija utrka ikad i žao mi je što nema više takvih igara.
E pa baš zbog fizike mi je 2002 toliko bolja od 2001. Ako je nemaš, nabavi je!
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2002., 15:24   #29
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Kad čujem za simulaciju kvačila u igrama onda me odmah protjera
na wc, pa nemogu simulirat običan gas ili kočnicu(barem ne na običnoj tastaturi ili "palici za uživanje"), a idu srat po nečem specifičnom kao što je kvačilo.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2002., 07:57   #30
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Nabavio sam V8.
Malko me grafika razočarala, no fizika je manje-više ok, sve u svemu SCGT i dalje rula.
Malko sam se razočarao i u teh. detaljima, koji k. sve igre imaju za biranje tlaka guma(koda je neka velka razlika, ili količine goriva i sl.), a nemaju sitnice poput intercoolera inj. itd.
Osobito mi se kod igre sviđa skretanje, volan ima osobito velik hod što ti omogučava da precizno uđeš u zavoj i auto je stabilniji,
akceleracija je realna(0-100Km/h za 5 sek), ali kočenje je malko podbacilo(to ni u jednoj igri nije realno, tako da auto koči od 100-0Km/h za samo 10m).
Sve u svemu igra je ok i svako ko voli vožnju može se zabavit.
Recimo imam i Warcraft3, ali V8 ipak više igram.
dr.z je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na