Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2017., 18:22   #1
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
(riješeno) ATI Radeon HD 4870 artefakti

počelo je prije par tjedana znači dizanjem is stand by ne dobivam sliku na monitoru, monitor je kao na čekanju, mogu napravit reset pomaže, ili ga ostavit da digne sustav bar to mislim da radi, i onda sam napravi reset, dal plavi ekran ili nešto baci neznam pošto je ekran na stand by.

Kasnije je počelo bacati kao artefakte (kvadratići prozirni i linije) na ekranu temperatura je bila ispod 60 stupnjeva, smanjio sam clock procesora i memorije sad je trebalo više vremena u igri da se pojave artefakti, zaključio sam da se vjerojatno pregrijava.

Skinuo grafu ispuhao hladnjak i stavio novu pastu, žvake su ostale stare pošto nemam drugih, prije skidanja grafe skinuo 13.1 catalyst i obrisao stare drivere.

Moram napomenuti da nije bilo previše prašine i prljavštine, susretao sam se i sa puno puno gorim situacijama.

uglavnom grafa je nakon zahvata kao preporođena, ali to je trajalo samo tjedan dana.
dns nakon podizanja sustava otvaram chrome i bum cijela slika u sitnim pikselima ali popravi se za par sekundi i baci grešku da je driver prekinuo s radom.

imam afterburner i namjestio sam da nedozvoljava temp. višu od 50, turbina radi na 100% zna skočit na 52 tu i tam.
Ima li kakvo rješenje?
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2017., 19:39   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nema. Ako se javljaju artefakti, to znači da memorija rikava. Zrela je za EE otpad.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2017., 19:40   #3
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
bilo je i vrijeme, sad ju samo treba zaklati do kraja i po nešto novije
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2017., 07:36   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nemoj tako. Moja XFX i dalje radi. Doduše uz zamjenu coolera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2017., 23:54   #5
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
kak su ti temperature s tim coolerom? inaće grije se ko blesava bez afterburnera i custom krivulje, doduše dobiješ buku al il jedno il drugo.
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2017., 15:22   #6
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
da napišem iskustva, dns upalio komp otvorio igru odmah baci aftefakti i to svake minute sve više.
Reko ajd da ju umirovim, probam na drugom slotu čisto da budem siguran da je za mirovinu, a drugom slotu probam radi bez aftefakta.
Alex1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na