Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2010., 09:53   #931
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova
a zasto mi onda nije ponuđena niti jedna od tih 20? zasto sam svoju novu, nekoristenu i neispravnu memoriju morao slati na servis?!
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci

Citiraj:
Autor Thundercool Pregled postova
Ako protis odbije suradnju ili tvrdi da oni ne produzuju Samsung-ovu "Zero Pixel Garanciju" javi se na 062 7267864 iliti 062 SAMSUNG od ponedjeljka do petka u vremenu od 8 do 18 sati.
Mozda oni pritisnu Protis.
LP
mi sa garancijom nemamo nista tako da nas samsung nema sta pritiskati, kada donesete monitor na reklamaciju mi cemo ga odnesti u ovlasteni servis (sto je u ovom slucaju MR servis) i oni ce pregledati monitor i ukoliko je kavar u jamstvu zamjeniti sa novim tako da sta se toga tice nema nikakvih problema, slobodno donesite monitor kod nas u poslovnicu i mi cemo ga odnesti u servis


Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Onda se registrirajte i ocijenite ih na onoj njihovoj stranici.

Inače, volio bi da se član Protis predstavi imenom i prezimenom ovdje na forumu da znamo s kim razgovaramo (Vemilovi i HG-Spotovi P.R.-ovci su se ovdje predstavljali s imenom), ipak je ovo vrsta reklame. I da, volio bi znati što je s ovim kupcima koji se javljaju ovdje da ne dobijaju ponude mailom. Nije mi jasno kako se uspiju nečiji zahtjevi preskočit.
iduce godine cemo odrediti nekog tko ce pratiti postove na forumu pa cemo javiti tko je. sto se tice ponuda nemoguce je da netko ne dobije ponudu jer kada napravi web narudzbu stoji nam u sistemu dok se god ne posalje ponuda ili odgovor tako da je nemoguce da ne dobije ponudu ili email da su artikli nedostupni, nesto mora dobiti, mozda je otislo u spam folder ili nesto

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Koji likovi. Zovem ih, zauzeto, par sekundi poslije zovem-zvoni i nitko se ne javlja.
I tako u nekoliko navrata.
ne stignemo se javljati zbog velike guzve i jos nam je jedan kolega na bolovanju tako da saljite web narudzbe njih obradujemo najbrze i nemoguce je da se neka preskoci
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 10:04   #932
GrGaKC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG/KC
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci
To bi jos mozda i bilo OK kad se slanje na servis ne bi cekalo nego se slalo odmah... A ne da netko ceka tjedan dana da se uopce odlucite poslati u servis (sad pricam o svom primjeru).
GrGaKC je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 18:36   #933
GLAVATAR
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci



ma covječe božiji nemate vi šta tu određivati da li hoćete ili nećete zamijeniti neispravne komponente, po zakonu ste dužni novo zamijeniti novim, koji crni servis i kupac ima pravo na povrat novca ako se u međuvremenu samo predomisli (mislim da je rok tjedan dana za tako nesto, nisam siguran, roba mora biti nekorištena - ajde me sad opet pitajte na koji zakon mislim, pa da napravimo još koji krug ponavljanja već rečenog) stalno tupite po svome, citirajte zakon koji potvrđuje ono što pričate, svaki citat zakona na ovom forumu govori protiv vas.......ovo je ko da se raspravljam sa zidom

kako ste uhvatili ljude da varaju? zamijenili ste robu u trgovini i onda su u servisu rekli da je stvarno neispravna ili je mozda neko išao vratiti ispravnu stvar? ono iz gušta da gubi vrijeme i mlati noge bez veze
ajde molim te......sa svakim novim postom se blamirate sve više i više
GLAVATAR je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 19:03   #934
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
ma covječe božiji nemate vi šta tu određivati da li hoćete ili nećete zamijeniti neispravne komponente, po zakonu ste dužni novo zamijeniti novim, koji crni servis i kupac ima pravo na povrat novca ako se u međuvremenu samo predomisli (mislim da je rok tjedan dana za tako nesto, nisam siguran, roba mora biti nekorištena - ajde me sad opet pitajte na koji zakon mislim, pa da napravimo još koji krug ponavljanja već rečenog) stalno tupite po svome, citirajte zakon koji potvrđuje ono što pričate, svaki citat zakona na ovom forumu govori protiv vas.......ovo je ko da se raspravljam sa zidom
Nije da branim protis, ali da ponovimo: imas pravo na povrat novaca samo ako je kupljeno na daljinu i samo ako si PISMENO u roku 7 dana od primitka robe otkazao kupnju (tj, predao pismo u poštu). Naravno, treba poslati sa povratnicom. Troškovi vračanja robe podnosi kupac, dok trgovac ne smije odbiti nikakve troškove (servis ili poštarinu (ako je bila "besplatna"))...

Sve ostalo, kao što to naprimjer links radi je dobra volja prodavača i njihova poslovna politika...



To bi bilo nešto kao:
(nabrzinu napisano primjera radi iz glave... )

Code:
Ime Prezime
Vaša adresa 
10000 Zagreb

                                                                       Protis d.o.o 
                                                                       H. N. Preporoda 35
                                                                       44 000 Sisak

zagreb,  15. prosinac  2010.


Poštovani,

temeljem članka 45. Zakona o zaštiti potrošača raskidam ugovor/trgovinu pod
brojem (račun, ili kako već oni vode).




 _______
 (ime i prezime)

Priložena dokumentacija:

1. Kopija računa
2. Kopija dostavnice (gdje piše datum kad ste primili paket)

Dodatak:

Kupnja na daljinu se smatra kad je ponuda predana i prihvaćena (plačena) bez istodobne nazočnosti kupca i trgovca bez obzira gdje je roba preuzeta (u trgovini recimo). Evo Link na odgovor ministarstva vezano uz to pitanje.


Na šta se pozivate točno u zakonu:

Citiraj:
ZAKON O ZAŠTITI POTROŠAČA

...

Pravo na raskid ugovora

Članak 45.

(1) Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od sedam dana.
(2) U slučaju sklapanja ugovora o prodaji proizvoda, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana kada je potrošač primio proizvod, uz pretpostavku da je prije toga potrošaču bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti iz članka 44. ovoga Zakona.
(3) U slučaju sklapanja ugovora o pružanju usluge, rok iz stavka 1. ovoga članka počinje teći od dana sklapanja ugovora, odnosno, ako do trenutka sklapanja ugovora potrošaču nije bila dostavljena potvrda prethodne obavijesti, od dana primitka potvrde prethodne obavijesti.

......

Oblik raskida ugovora

Članak 47.

(1) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu poslanom trgovcu.
(2) Ugovor je raskinut u trenutku kada je trgovac primio obavijest o raskidu.
(3) Smatra se da je ugovor raskinut na vrijeme, ako je obavijest o raskidu upućena unutar rokova iz članka 45. i 46. ovoga Zakona.

Posljedice raskida ugovora

Članak 48.

(1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu.
(2) Potrošač ne odgovara za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.
(3) Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate po kamatnoj stopi poslovne banke trgovca za oročene štedne uloge na tri mjeseca za cijelo razdoblje, računajući od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 26.05.2011. u 21:48.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 19:40   #935
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
kao sta sam vec napisao, sve reklamacije koje se vrate idu na servis bez iznimaka, nema veze da li imamo na stanju ili ne, ako servis potvrdi da je neispravno i u jamstvu onda ce poslati novi uredaj kojeg cemo zamjeniti ili ce popraviti isti, mi u trgovini ne popravljamo i ne mijenjamo, to radi iskljucivo servis, prije smo radili zamjenu u trgovini kada netko nesto donese pa smo onda to nosili na servis ali nekoliko puta smo uhvatili ljude da varaju te smo prestali sa tom praksom, od sada cim nesto izade iz trgovine kada se vrati ide na servis makar proslo 5 min ili 5 mjeseci



mi sa garancijom nemamo nista tako da nas samsung nema sta pritiskati, kada donesete monitor na reklamaciju mi cemo ga odnesti u ovlasteni servis (sto je u ovom slucaju MR servis) i oni ce pregledati monitor i ukoliko je kavar u jamstvu zamjeniti sa novim tako da sta se toga tice nema nikakvih problema, slobodno donesite monitor kod nas u poslovnicu i mi cemo ga odnesti u servis




iduce godine cemo odrediti nekog tko ce pratiti postove na forumu pa cemo javiti tko je. sto se tice ponuda nemoguce je da netko ne dobije ponudu jer kada napravi web narudzbu stoji nam u sistemu dok se god ne posalje ponuda ili odgovor tako da je nemoguce da ne dobije ponudu ili email da su artikli nedostupni, nesto mora dobiti, mozda je otislo u spam folder ili nesto



ne stignemo se javljati zbog velike guzve i jos nam je jedan kolega na bolovanju tako da saljite web narudzbe njih obradujemo najbrze i nemoguce je da se neka preskoci
Od sveg namljetog, opet se niste dotaknul vašeg problema odnašanja vas prema kupcima ko idiotima!!

Šta vi mislite kaj ste vi tam ? Kakav je to odnos ?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .

Zadnje izmijenjeno od: Ati freak. 20.12.2010. u 19:46.
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2010., 21:19   #936
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Šta vi mislite kaj ste vi tam ?
Vlasnici trgovine (ili barem djelatnici koji se ponasaju tako).

Kao sto je netko rekao, a ja iz prve ruke mogu potvrditi, nakon jednog neugodnog i neprofesionalnog odnosa (srecom, do same trgovine nije ni doslo), jednostavno zaboravis na taj ducan i bok. Palamudili vi (mi) po forumu ili ne, ocito nemaju namjeru poboljsati nacin poslovanja. Doduse, zaista, ovih 100njak pljuvacina po forumu zaista znaci da jako dobro posluju. Jer ako imaju 0.5% nezadovoljnih kupaca, kao sto tvrde, go figure...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2010., 13:29   #937
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nije da branim protis, ali da ponovimo: imas pravo na povrat novaca samo ako je kupljeno na daljinu i samo ako si PISMENO u roku 7 dana od primitka robe otkazao kupnju (tj, predao pismo u poštu). Naravno, treba poslati sa povratnicom.
Sve ostalo, kao što to naprimjer links radi je dobra volja prodavača i njihova poslovna politika...
To bi bilo nešto kao:
(nabrzinu napisano primjera radi iz glave... ne uzeti kao doslovno...)


Code:
Ime Prezime
Vaša adresa 
10000 Zagreb

                                                                       Protis d.o.o 
                                                                       H. N. Preporoda 35
                                                                       44 000 Sisak

zagreb,  15. prosinac  2010.


Poštovani,

temeljem članka 45. Zakona o zaštiti potrošača raskidam ugovor/trgovinu pod
brojem (račun, ili kako već oni vode).




 _______
 (ime i prezime)

Priložena dokumentacija:

1. Kopija računa
2. Kopija dostavnice (gdje piše datum kad ste primili paket)

Nije istina! ! ! Oni moraju odmah dati drugi ili vratiti pare. Ili se mogu vucarati po sudovima i ostalim institucijama. A kao što i sami znaju, oni moraju dokazivati a ne kupac. Na kraju plati onaj tko je izgubio parnicu a to u svakom slučaju mogu biti samo ONI. Plus što ide objava u dnevne novine da su šupci-a to moraju sami platiti. Pa odšteta kupcu i slično. Ako netko ne zna, neka se ide informirati u društvo za zaštitu potrošača.
Hrc555 je offline