Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2018., 10:25   #2221
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Mene samo zanima: da li 4K snimanje ima stabilizaciju ili je glup ko p20 pro?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 10:26   #2222
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Navodno ima.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 10:31   #2223
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
Možeš li molim te reći koliko ti uobičajeno traje baterija i recimo kod jačeg korištenja? I dalje se premišljam dali uzet P20 koji mi je najviše primamljiv zbog veličine, ne želim tacne. Ujedno gledam da zamijenim P9 Lite zbog baterije i usporenosti.
Svakako je dobrodošai bilo kakav komentar na mobitel s obzirom da ga imaš već dovoljno vremena.
Iskljucio sam 4G od prvog dana i to je bitno napomenuti...tako da mi je stalno na H+ dok sam vani, i kada koristim samo mobilne podatke u kombinaciji sa pola mracnijih prostorija i pola danjeg svijetla na suncu (mozda ipak vise sunca), u popodnevnim satima, oko 16-17 baterija bude na oko 10-15% sa mozda nategnutih 4 sata ukljucenog zaslona.
Ako si cesto na wifi i pripazis da nisi na jakom svijetlu, onda se ne trebas brinuti.

Ali mogu reci da mi je u pocetku mobitel davao oko 5 sata upaljenog ekrana na H+ i raznim osvjetljenjima, a sada je to oko 4 sata.

Na wifi i u kucnim uvjetima, poteze do 8 sati upaljenog ekrana.

Ako imas blizu sebe izvor struje za punjenje ili furas externu bateriju, nema brige, jer se ekstremno brzo puni...cak i pazim da ga skinem s punjaca dok se napuni da nebi bilo da baterija gubi na snazi zbog drzanja na punjacu kada je na 100% ako to uopce utjece na buducnost baterije.

Sto se tice ostalog, brz je, niti jednom mi nije zastucao, niti jednom se resetirao, emui je meni ok, ne znam o cemu drugi pricaju kada kazu da im ne pase.
Fotografije ispadaju jako lijepo, nocni mode je fino ispeglan, meni se jako svidaju nocne fotke kako ispadnu... Jedino mi video snimanje nije na razini prilikom pustanja snimke, nekako mi izgleda zrnato.
Velicina moba taman, uglavnom nemam neke bitne zamjerke.

Ali pripazi da ga drzis u masci nekoj, jako lako se straznja staklena strana ogrebe. U paketu dolazi sa gumenom maskom.

Edit: ja za gablec jedem zrnati sir
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 10:32   #2224
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Navodno ima.

strah me kako to izgleda kad se nisu pohvalili
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 10:39   #2225
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Mozda da pogledas Honor 10, jer je vrlo slican P20, nema laica branding na kamerama, ali sve ostalo je cini mi se isto, a mislim da je dosta jeftiniji.

Edit: evo dok sam ti ovo pisao, pojeo mi je 6% baterije na suncu. Brightness je na automatic i na suncu ga fest ubija.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 10:55   #2226
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
P9 lite zbog baterije?

Imam službeni P9 lite, baterija drži 2, 3 dana bez jebemti. Jest da nemam nikakve aplikacije koje se koriste privatno.

Ima kolega P20, puni ga svaki dan. Nije kompletno prazan navečer, ali da bi ga mogao drugi dan koristiti cijeli dan, mora ga puniti. Tako da je to svakako "1 day phone".
A šta da ti kažem izgleda da je od primjera do primjera velika razlika. Mislim da je ključna stvar i ta što nemaš aplikacije koje se koriste privatno. Sestrin dečko isto ima P9 Lite pa mu nešto duže drži nego meni. Cura ima P10 Lite pa je 2 dana izdržao bez problema, i onda nakon 3. mj. od kupovine padne na jedva do kraja smjene. Sad izdrži do navečer bez 4G. Šteta da toliko stagnira baterija u kratkom roku ili sustav. Zato mi je muka kupovat. Moj je nedavno imao period gdje nije izdržao do kraja smjene, pa se sad malo preporodio bez da sam dirao 4G. Pokušat ću ga ovih dana još jednom na hard reset ako će ga malo živnut. Dat ću ga ocu kad uzmem nešto drugo, samo me ništa previše ne vuče.

Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Sto se tice ostalog, brz je, niti jednom mi nije zastucao, niti jednom se resetirao, emui je meni ok, ne znam o cemu drugi pricaju kada kazu da im ne pase.
Fotografije ispadaju jako lijepo, nocni mode je fino ispeglan, meni se jako svidaju nocne fotke kako ispadnu... Jedino mi video snimanje nije na razini prilikom pustanja snimke, nekako mi izgleda zrnato.
Velicina moba taman, uglavnom nemam neke bitne zamjerke.

Ali pripazi da ga drzis u masci nekoj, jako lako se straznja staklena strana ogrebe. U paketu dolazi sa gumenom maskom.

Edit: ja za gablec jedem zrnati sir
Hvala ti. I meni leži EMUI, jedina zamjerka je da kako imam 2 gmaila, ne snima uvijek nove brojeve pod glavni gmail kako sam mu rekao nego mi povremeno baci nove kontakte pod drugi gmail.

Sve u svemu kad sve ovo čitam, malo sam se ohladio.

EDIT: kad se sjetim da sam na početku bezbrižno koristio ovaj mobitel
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 10:56   #2227
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Razmisli o Xiaomiu ako ti odgovara EMUI, isto jako dobri mobači za manje love.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 11:55   #2228
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Nakon sto sam ga jucer izmaltretirala, igrala igricu sat vremena, zvala pisala poruke skidala aplikacije, danas baterija 70 posto , nemam rijeci, malo me zezala ta pametna tipkovnica al mate je defintivno polozio test, slikala sam po danu i po noci , sto samsung po noci nije bas davao neke slike iako ima jos puno toga, cak mi je i lice prepoznao ..eto svim ljudima s predrasudama ..nek kupuju iphone i samsunge ..dobila sam cak i maskicu z aprvu ruku
  Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 12:18   #2229
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Koji mobitel? P20?

Ako je, kakve predrasude? Isto je skup kao i samsung, je li bolji?

Ja nemam nikakve predrasude prema androidu, dao sam mu priliku 2. puta u životu, nije mi sjeo, i vratio se jabuci, jebiga. Zato i imamo 2 tabora. Samo ja dajem 500EUR za iphone, ne više.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 12:18   #2230
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mate Mišo Kovač

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 12:31   #2231
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja nemam više razloga da živim?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 12:32   #2232
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja nemam više razloga da živim?
Ja bi reka "Ostala si uvijek ista"
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 12:32   #2233
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mate Mišo Kovač

Sent from Usreo Mobara
Tako je Mate 10 pro onaj model sa 6 giga i 128 g rama..
  Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 12:35   #2234
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koji mobitel? P20?

Ako je, kakve predrasude? Isto je skup kao i samsung, je li bolji?

Ja nemam nikakve predrasude prema androidu, dao sam mu priliku 2. puta u životu, nije mi sjeo, i vratio se jabuci, jebiga. Zato i imamo 2 tabora. Samo ja dajem 500EUR za iphone, ne više.
neki prijatelji su me se odrekli jer sam kupila kineza, joj sto ljudi imaju predrasude, neki samo zive za tu jabuku , a ja sam se iphona 4 jedva rijesila i prodala ga keks..ma nema veze kaj curi baterija, nist anema veze, bitno da je tu jabucica..e to je vec ono kad covjek sluzi stroju a ne obrnuto ..ccc..
  Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 12:41   #2235
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
https://m.24sata.hr/show/isti-mobite...omasima-595501

A vi kukate jer mob nema 8 kamerica
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 13:22   #2236
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ja bi reka "Ostala si uvijek ista"
Hahahahahha
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 13:23   #2237
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
neki prijatelji su me se odrekli jer sam kupila kineza, joj sto ljudi imaju predrasude, neki samo zive za tu jabuku , a ja sam se iphona 4 jedva rijesila i prodala ga keks..ma nema veze kaj curi baterija, nist anema veze, bitno da je tu jabucica..e to je vec ono kad covjek sluzi stroju a ne obrnuto ..ccc..
Jaki ti prijatelji, serem im se u čarapu.
Mate 10 Pro je flagship uređaj. Bilo bi glupo da nije sve to što si opisala.

@Sn4k3
Poljubi zemlju

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 13:34   #2238
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Da imam tolko i ja bi podijelila haha
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
https://m.24sata.hr/show/isti-mobite...omasima-595501

A vi kukate jer mob nema 8 kamerica
Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 15:07   #2239
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
kad smo kod baterije na Mate 10 Pro da podijelim svoje iskustvo do sada.. imam 7-8 apk koje se stalno vrte u pozadini, lokacija na wifi/mobilna, blutut stalno upaljen kao i wifi, 4g takoder..
od jutra u 6 i 20 do 15 sati ubijem oko 40-50% nekad i manje, u to vrijeme nisam ni minute na wifi..
po meni je to vrlo dobro i ja sam zadovoljan, baterija se puni svaku vecer i to je po meni isto okey..
vjerovatno moze to i bolje a s obzirom koliko se brzo napuni baterija brzim punjenjem uopce si ne razbijam glavu oko toga..
inace ovo je prvi telefon nakon sigurno 6-7 godina koji nije rootan, jednostavno ne vidim potrebu..

gledao sam jucer live predstavljanje M20 serija i mogu rec da su me odusevili ali kupit cu ih tamo za godinu i po, ne prije.. 😉

from my Mate 10 Pro
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 15:38   #2240
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
To je odlicno, jer evo P20 mi je sad na 9%, cijeli dan od 7 ujutro bio na 3G samo, i dogurao je do 3 sata i 30 minuta upaljenog ekrana...nisam gledao youtube, surfanje samo i whatsapp.
Lose za danas. Doduse, bilo je suncano i to ga je zaklalo.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 15:50   #2241
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Uh, to mi se dosta loše čini. Koliko ciklusa ima ta baterija?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 15:51   #2242
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Ne znam gdje to mogu vidjeti, ali imam ga 6 mjeseci i punim jednom dnevno.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 19:09   #2243
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Mene malo živcira kako EMUI handla WiFi. Prvo, da bih se spojio na drugi WiFi, moram svaki puta otvarati sve WiFi opcije. Na MIUI se prespojiš u dva tapa. Drugo, kad se prebaci na drugu mrežu, onda ne pamti da stalno hoću tu mrežu nego skače s jedne na drugu. Na poslu imam jednu WiFi mrežu za internet, drugu za intranet pa mi to smeta.

Zatim, kamera ne može trajno zapamtiti pro mode i opcije unutar pro moda nego svaki puta moram ručno prebaciti. Slike su jednostavno bolje u pro modu i to čačkanje kad nešto hoću fotografirati me isto živcira. U standardnom modu mi slike nikako ne valjaju, zna ispasti super, ali uglavnom dobijem uljane boje ili prevelik kontrast.

I na kraju, ova defaultna SwiftKey tipkovnica je smeće u odnosu na Google Keyboard. Puno više griješim, swipe trying radi puno lošije i ne vidim spremljene riječi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 20:46   #2244
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
tipkovnicu sam promjenio prvi dan..
za slike sam totalni noob jer mi je kamera na mobitelu u drugom planu ali vjerujem da su u pro modu bolje fotke..
ovo za wifi sam primjetio i ja, moram sam prebacit na drugi jaci signal jer ostaje na slabijem koji lovi iz mog stana kad sam kod staraca..

from my Mate 10 Pro
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2018., 20:51   #2245
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Može pitanje - vi sa p20 ili honor 10 možete proširiti obavijest na zaključanom zaslonu (recimo SMS potegnuti malo dolje pa da vidite cijelu poruku i da možete npr označiti pročitano ili odgovoriti)?
Znači na zaključanom zaslonu/lockscreenu.
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 06:50   #2246
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Novi Mate 20 mobitele ne koriste standardne micro SD kartice za proširenje memorije nego NM kartice za koje postoji puno nepoznanica i još ih nema na tržištu
https://www.gsmarena.com/why_huaweis...news-33785.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 07:21   #2247
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Novi Mate 20 mobitele ne koriste standardne micro SD kartice za proširenje memorije nego NM kartice za koje postoji puno nepoznanica i još ih nema na tržištu
https://www.gsmarena.com/why_huaweis...news-33785.php
To im nije trebalo, ići sa ne-standardnim formatom pored solidnog rješenja na tržištu. Obično se takve stvari obiju o glavu ako nisi ultra-jak igrač na tržištu.
Iskreno, osobno mi nije ni bitno jer isključivo koristim dva SIM-a.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 08:06   #2248
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
To im nije trebalo, ići sa ne-standardnim formatom pored solidnog rješenja na tržištu. Obično se takve stvari obiju o glavu ako nisi ultra-jak igrač na tržištu.
Iskreno, osobno mi nije ni bitno jer isključivo koristim dva SIM-a.
ako druga firma po prodaji telefona nije jak igrac na trzistu onda ne znam tko je..
😁😁

from my Mate 10 Pro
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 08:29   #2249
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
Jak je, ali nije ultra-jak.


Po ovome što znam, neće im uspjeti novi format. Prvo, nema ih na tržištu, trebali su napraviti neku karticu pa da izađe kad i mobitel. Drugo, trebali su pridobiti i nekog drugog proizvođača, da i on podrži novi format kartice, a ne samo oni. Treće, trenutne micro sd kartice su i brže i većeg kapaciteta od njihovih najavljenih. Zar nova tehnologija nebi trebala biti bolja od stare? Koja je prednost novih kartica (osim što su nešto manje od starih, a i stare su dovoljno male). Ovo bi jedino Apple uspio progurati.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 08:51   #2250
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
ako druga firma po prodaji telefona nije jak igrac na trzistu onda ne znam tko je..
acmevagabundo je napisao kako i zašto:

Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
Po ovome što znam, neće im uspjeti novi format. Prvo, nema ih na tržištu, trebali su napraviti neku karticu pa da izađe kad i mobitel. Drugo, trebali su pridobiti i nekog drugog proizvođača, da i on podrži novi format kartice, a ne samo oni. Treće, trenutne micro sd kartice su i brže i većeg kapaciteta od njihovih najavljenih. Zar nova tehnologija nebi trebala biti bolja od stare? Koja je prednost novih kartica (osim što su nešto manje od starih, a i stare su dovoljno male). Ovo bi jedino Apple uspio progurati.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na