Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2018., 23:24   #39151
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Sori Gabre al sereš malo previše, opisuješ tovarenje ljudi i stvari u A6 ko da je to corsa ili punto.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:24   #39152
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ispada da Clio Grandtour 75ks pun vozi kao RS6, a prazan valjda kida asfalt. Koji je onda vrag ovom kojeg ja imam pa se muči s kamionima na obilaznici? Za preteć Turbo Zetu mu treba ne pravac, nego aerodromska pista.
Eee, a znaš zašto, jer je to TURBO Zeta

@gabre - odustajem, ne da mi se više, ja sam svoje argumentirao, i TOČNE dimenzije ti čak naveo. To što ti očito uspoređuješ ako se ne varam neki tamo AMERIČKI suv (dakle kudikamo većih gabarita od europskih vozilica o kojima mi ovdje pričamo cijelo vrijeme), dostupan samo na sj.američkom kontinentu sa audijem a6 starom 15ak godina, to je samo potvrda onog mog s početka priče - hoću OBJEKTIVNE prednosti suv vozila ISTOG proizvođača nad karavanom PODJEDNAKIH VANJSKIH dimenzija ISTOG proizvođača. NEMA prednosti za takvo suv vozilo. Točka. Eod s moje strane, jer sam postao ko papiga. Spec chartovi za a6 karavan 2018. i q7 2018. su dostupni onlajn pa lako možete provjerit quote s dimenzijama kog zanima i ko eventualno ne vjeruje da je razlika u korist suv-a 'čak' 3cm u kabini. Značajna razlika
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:26   #39153
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova


A ovo ti dolazi od osobe koja ima jedan od najprostranijih sedana. Ja sam pljuvao i bogove skidao za staviti 3 djece unutra u 3 sjedalice.
I dalje je monovolumen npr s.max novi puno pametnija opcija nego to govno podignuto i besmisleno .

Koji to ti suv voziš kad ih tako gorljivo braniš ?
vex je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:30   #39154
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa naveo sam ih jebote, da ti pisem ponovno?

to sto si ti tvrdoglavo sebi nesto zacrtao je druga stvar.

izmedju karavana i suva je drugaciji polozaj sjedenja, nagib siceva, prostor za glavu, za koljena, lakoca ulaska/izlaska. SVE je drugacije.
Ili to cijenis i pase ti ili ne. tebi ne pase. U redu. Ajmo dalje. Prodajni rezultati govore drugacije.



Ekipa kupuje faking kupe automobile i govore da su im super, a meni je to apsurdno blesava klasa auta. Pogotovo veliki kupei. Pa necu ici tupiti da su smece i besmisleni.


Ja apsolutno ne branim SUV-ove, ali ne mogu presutiti na pojedine gluposti koje se pisu.



@Vex - nebitno, ja ne znam sto ti vozis, ni Jopis, ni Ivan
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:37   #39155
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
I dalje je monovolumen npr s.max novi puno pametnija opcija nego to govno podignuto i besmisleno .

Koji to ti suv voziš kad ih tako gorljivo braniš ?
https://www.vw.com/models/atlas/section/masthead/

__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:42   #39156
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Eee, a znaš zašto, jer je to TURBO Zeta
Ali je seksi kamionče ta Turbo Zeta. Gledaj ti to.



Natovariš drva, ubaciš u treću, na radio pustiš Fahretu Jahić i ugođaj kao da je opet osamdeset osma.
  Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:51   #39157
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ispada da Clio Grandtour 75ks pun vozi kao RS6, a prazan valjda kida asfalt. Koji je onda vrag ovom kojeg ja imam pa se muči s kamionima na obilaznici? Za preteć Turbo Zetu mu treba ne pravac, nego aerodromska pista.
Micek, posao mi je putovanje. Putujem autocestom.

Ako misliš da sa 75 ks ne možeš doći sa 100 km/h na obilaznici, prebaciti u nižu i stisnuti gas, a da auto ubrza, onda si propustio dobar dio života. Da, autu po papirima treba 14s od 0-100. Imam li ja 14 sekundi života da dođem do te brzine...bome imam.

Ne znam koliko godina imaš, ali očito nisi proveo više vremena u autima od 50-60 ks da bi znao što se s njima može ili ne može

Slobodno priče o tome da s takvim autima ne možeš ništa ostavi za novije generacije koji puše to da ti treba 100 ks za normalan život. Solo sam, vikendom potrpam ekipu u auto i odem negdje na planinarenje. Evo, zadnje, Cres. 3 osobe u autu i gepek pun do krova sa šatorima, vrećama za spavanje, hranom, vodom, alpinističkom opremom i ostalim potrepštinama za preživjeti 4 dana. Došao do tamo brzinama koje pišu na znakovima + 10%, svi živi i svi na vrijeme i zadovoljni. Što mi treba više?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:56   #39158
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Hahahaha, ma da, to leti sa 75ks, mi nitko nismo vozili nikakve aute, nije nam posao auto i ne znamo što se može, točnije što se ne može sa autom od 1000+kg i 75ks. Eto. Nek si ti rekao da to ima i nižu i gas
Pogotovo na autocesti za rijeku ili split gdje su usponi takvi da se auto od 150ks ima s čim borit, a ne clitoris od 75

Edit, da ne pišem dupli post opet - da se razumijemo, auto koji sam VOZIO i posjedovao 2 GODINE, prije trenutnog je bio renault clio sa 75ks i 800kg. Dakle stari klitoris, 200 kila lakši a sa istih 75ks. To NE IDE. I ja sam se vozio 140-150kmh po autoputu jer se tak uvijek vozim sa slabijim autima, sa jačima se vozim 160 otkad su presretači u igri, ali to je ODRŽAVANJE brzine, VISOKE putne brzine za tako MALI auto MALE snage. To treba shvatit i razumit, a ne izvalit glupost da je to dovoljno svakom normalnom čovjeku :facepalm.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 03.10.2018. u 00:03.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 23:56   #39159
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Micek, posao mi je putovanje. Putujem autocestom.

Ako misliš da sa 75 ks ne možeš doći sa 100 km/h na obilaznici, prebaciti u nižu i stisnuti gas, a da auto ubrza, onda si propustio dobar dio života. Da, autu po papirima treba 14s od 0-100. Imam li ja 14 sekundi života da dođem do te brzine...bome imam.

Ne znam koliko godina imaš, ali očito nisi proveo više vremena u autima od 50-60 ks da bi znao što se s njima može ili ne može

Slobodno priče o tome da s takvim autima ne možeš ništa ostavi za novije generacije koji puše to da ti treba 100 ks za normalan život. Solo sam, vikendom potrpam ekipu u auto i odem negdje na planinarenje. Evo, zadnje, Cres. 3 osobe u autu i gepek pun do krova sa šatorima, vrećama za spavanje i alpinističkom opremom. Došao do tamo brzinama koje pišu na znakovima + 10%, svi živi i svi na vrijeme i zadovoljni. Što mi treba više?

moram se slozit s tobom oko toga. Ako sam ja mogao sa starom dujom dizelom bez problema odrzavati 130-140kmh po autocesti, ne vidim zasto ne bi mogao clio sa modernim dizelom i boljom dugom getribom, a pogotovo kako velis da ima 6 brzina.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:01   #39160
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Hahahaha, ma da, to leti sa 75ks, mi nitko nismo vozili nikakve aute, nije nam posao auto i ne znamo što se može, točnije što se ne može sa autom od 1000+kg i 75ks. Eto. Nek si ti rekao da to ima i nižu i gas
Pogotovo na autocesti za rijeku ili split gdje su usponi takvi da se auto od 150ks ima s čim borit, a ne clitoris od 75
Nigdje nije rečeno da leti, ali da mogu održavati 130-150, mogu. Pobogu, imam tempomat i znam čitati brojeve Zagreb - Rijeka je ograničenja 110 nakon Bosiljeva, Držim 120 na tempomatu. Jel to problem?
Trebao bih vozit 170 koliko auto ide ili što? Ne razumijem?!

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
moram se slozit s tobom oko toga. Ako sam ja mogao sa starom dujom dizelom bez problema odrzavati 130-140kmh po autocesti, ne vidim zasto ne bi mogao clio sa modernim dizelom i boljom dugom getribom, a pogotovo kako velis da ima 6 brzina.
Clio ima 5, ali nije u tome stvar. Stvar je u tome da je ekipa razmažena ganjanjem od semafora do semafora i bez 100+ ks nemaš što tražiti. Ovo s preticanjem kamiona mi je osobito komično.
Debili sa 170 na obilaznici me izguraju u desnu traku (jer sam debil pa se mičem), zapnem iza kamiona, prebacim u nižu i vratim se na 130-140 u roku nekoliko sekudi s tih 75 ks i nastavim pratiti kolonu.

Ja ne znam gdje neki žive, ali ja sam iz Zagreba, pusa bok
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:05   #39161
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nigdje nije rečeno da leti, ali da mogu održavati 130-150, mogu. Pobogu, imam tempomat i znam čitati brojeve Zagreb - Rijeka je ograničenja 110 nakon Bosiljeva, Držim 120 na tempomatu. Jel to problem?
Trebao bih vozit 170 koliko auto ide ili što? Ne razumijem?!


Clio ima 5, ali nije u tome stvar. Stvar je u tome da je ekipa razmažena ganjanjem od semafora do semafora i bez 100+ ks nemaš što tražiti.

apsolutno se slazem. Najvise sam se navozao sa 50-70ks autima, i nikad nisam bio spor niti su me obilazili. Ljudi su se uljenili i sve mora biti instant i trenutno. Treba se malo i potruditi nekada.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:10   #39162
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Koliko ljudi vidim na svakodnevnoj bazi, koji ne znaju osnovne stvari o autu koji voze.

Prvo su gabariti auta. To samo sjedne, ubaci u prvu i ide, boli ga briga gdje se nalazi na cesti. Kod parkiranja pogotovo.

Ne daj bože da potrošiš 10 minuta života i vidiš na koliko okretaja ti auto najbolje vuče i gdje u kojoj brzini. Kreni u preticanje u petoj, nije problem, nema nikog drugog oko tebe na cesti. Stisni gas i čekaj, ako nema trenutnog ubrzanja...promijeni auto, ovaj ne valja...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:11   #39163
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Straznja svjetla su super napravljena (barem na slikama ostave dobar dojam).
Staznja svjetla su bas ono 3D, fakat su ih izvukli van , dobra fora.

http://www.youtube.com/watch?v=RL06bxa379Y&t=5m15s
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:17   #39164
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ajmo na ovaj BMW... Volim BMW, ali jesam li jedini kojem stražnji kraj liči na plod incesta Škode i Audija?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:18   #39165
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nigdje nije rečeno da leti, ali da mogu održavati 130-150, mogu. Pobogu, imam tempomat i znam čitati brojeve Zagreb - Rijeka je ograničenja 110 nakon Bosiljeva, Držim 120 na tempomatu. Jel to problem?
Trebao bih vozit 170 koliko auto ide ili što? Ne razumijem?!


Clio ima 5, ali nije u tome stvar. Stvar je u tome da je ekipa razmažena ganjanjem od semafora do semafora i bez 100+ ks nemaš što tražiti.
Editirao sam post u međuvremenu, pa nisi stigao shvatit o čemu ja i zašto sprdanje.
Pročitaj gore i pročitaj raniji odgovor tebi - s 90ks u istom tom cliu ćeš trošit koji deci manje, postizat tu brzinu lakše, manje će biti naprezanje motora, a pogotovo u situacijama kad i ako voziš 4-5 ljudi plus prtljagu unutra.
Nije nitko spominjao utrke od semafora do semafora, nego real life situacije i tvoju tvrdnju da je to dosta svakom, a nije jer, već sam napisao, nemaju svi iste potrebe niti način korištenja auta. Buraz je uz a6 imao smarta za ić na posao (50km u jednom smjeru). Dok mu se mala nije rodila, idealna kombinacija. Prvi put kad je otišao audijem na posao (jer radi blizu granice pa toči tamo uglavnom), a ženi zatrebao auto za odvest malu doktoru, a u dvorištu vw caddy teretni i smart, a njih troje (stara ide s njima zbog male uvijek), sjedalica u audiju, pukao je i otišao po još jedan normalan auto i sjedalicu i prodao smarta odmah. Auto je potreba za veliku većinu ljudi, i kao takva potreba, većina NORMALNIH ljudi vozi otprilike onakav auto kakav treba i najvažnije kakav si može priuštiti. Ja sam rekoh već, prije audija imao clia s tih famoznih 75ks, i to ni u kom pogledu nije normalan, logičan, niti dovoljan auto za obitelj. Zbog malog sam često na relaciji jasenovac-novska-pakrac ili još češće jasenovac-novska-zg (konkretno primjera radi, od 1.7. do danas 60x (da, šezdeset puta, po cca 230-240km tam i nazad) na relaciji za zg), i da mi je ostao clio, posuđivao bi auto od buraza ili od kuma, jer bi s cliom bila patnja vuć sve stvari i vozit svaki dan autocestom punom morona sa tak slabim autom. Pa do zg 20-30x netko izleti s kamionom na lijevu traku i vozi se 90 3km, pa majmuni koji se voze 130 lijevom i ne miču se u desnu (u zadnje vrijeme ko nenormalni ekipa albanskih i makedonskih tablica to najčešće radi sa nimalo lošim autima), ili ekipa koja dodaje gas kad mu dođeš u ravninu auta pretječući ga, itd. Imam takvih negativnih primjera stotinu u vozačkoj karijeri, ali unazad ovih 3mj, novih 100 barem... Katastrofa. I onda se još boriš s takvim majmunima sa autom od 75ks.... A-a.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:19   #39166
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ajmo na ovaj BMW... Volim BMW, ali jesam li jedini kojem stražnji kraj liči na plod incesta Škode i Audija?
Jesi, jedini si .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:27   #39167
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Staznja svjetla su bas ono 3D, fakat su ih izvukli van , dobra fora.

http://www.youtube.com/watch?v=RL06bxa379Y&t=5m15s
Pusti ti taj novi, nego, kad voziš svog na farbanje

https://www.youtube.com/watch?v=n8vSfaYBcAA

https://www.bmwblog.com/2016/02/08/b...ilight-purple/

Šta je 5000$ za ovakvu boju
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:30   #39168
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Editirao sam post u međuvremenu, pa nisi stigao shvatit o čemu ja i zašto sprdanje.
Pročitaj gore i pročitaj raniji odgovor tebi - s 90ks u istom tom cliu ćeš trošit koji deci manje, postizat tu brzinu lakše, manje će biti naprezanje motora, a pogotovo u situacijama kad i ako voziš 4-5 ljudi plus prtljagu unutra.
Nije nitko spominjao utrke od semafora do semafora, nego real life situacije i tvoju tvrdnju da je to dosta svakom, a nije jer, već sam napisao, nemaju svi iste potrebe niti način korištenja auta. Buraz je uz a6 imao smarta za ić na posao (50km u jednom smjeru). Dok mu se mala nije rodila, idealna kombinacija. Prvi put kad je otišao audijem na posao (jer radi blizu granice pa toči tamo uglavnom), a ženi zatrebao auto za odvest malu doktoru, a u dvorištu vw caddy teretni i smart, a njih troje (stara ide s njima zbog male uvijek), sjedalica u audiju, pukao je i otišao po još jedan normalan auto i sjedalicu i prodao smarta odmah. Auto je potreba za veliku većinu ljudi, i kao takva potreba, većina NORMALNIH ljudi vozi otprilike onakav auto kakav treba i najvažnije kakav si može priuštiti. Ja sam rekoh već, prije audija imao clia s tih famoznih 75ks, i to ni u kom pogledu nije normalan, logičan, niti dovoljan auto za obitelj. Zbog malog sam često na relaciji jasenovac-novska-pakrac ili još češće jasenovac-novska-zg (konkretno primjera radi, od 1.7. do danas 60x (da, šezdeset puta, po cca 230-240km tam i nazad) na relaciji za zg), i da mi je ostao clio, posuđivao bi auto od buraza ili od kuma, jer bi s cliom bila patnja vuć sve stvari i vozit svaki dan autocestom punom morona sa tak slabim autom. Pa do zg 20-30x netko izleti s kamionom na lijevu traku i vozi se 90 3km, pa majmuni koji se voze 130 lijevom i ne miču se u desnu (u zadnje vrijeme ko nenormalni ekipa albanskih i makedonskih tablica to najčešće radi sa nimalo lošim autima), ili ekipa koja dodaje gas kad mu dođeš u ravninu auta pretječući ga, itd. Imam takvih negativnih primjera stotinu u vozačkoj karijeri, ali unazad ovih 3mj, novih 100 barem... Katastrofa. I onda se još boriš s takvim majmunima sa autom od 75ks.... A-a.
Kužim, ali nit plaćam ja auto, nit plaćam gorivo, nit mi je bitno u kojem roku obavim posao. Vozim se po ograničenju, maknem se debilima koji misle da su u novom nastavku NFS-a i pratim promet sukladno uvjetima na cesti.
Na taj način, normalnom toku prometa ne smeta ni onaj s 40, ni onaj s 200 ks, nego onaj koji misli da je bolji od ostalih, jer ima vozi nešto što je bolje od onog što voze normalni smrtnici.

Doma trenutno imamo 4 auta. Monovolumen, limuzinu, Smarta i taj moj službeni Clio karavan. U grad idem biciklom, na posao idem svojim, kad moram nešto brzo obaviti u gradu, sjedam u smarta, a kad se mora tegliti brdo stvari ili prevesti komotno više ljudi, sjedam u monovolumena. Nijedan od tih auta nema više od 90 ks, nikad nismo ni imali potrebu za time.
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jesi, jedini si .
Skinuo sam tablicu i logo.
Evo, stavi bilo koji logo proizvođača koji radi limuzine gore na tu guzicu i funkcionirat će. Meni ovo nije BMW što se dizajna stražnjeg kraja tiče. Da su svjetla ugašena i nema tog suptilnog podsjetnika na BMW-ovu tradiciju s L oblikom, nema šanse da bi itko ovo prepoznao kao BMW. Naprijed mi se sviđa, jedino mi to napuhavanje bubrega bode oči, ali predimenzioniranost detalja i logotipa je trend u dizajnu auta već neko vrijeme.
Screenshot_17
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:34   #39169
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Vidi se da je BMW. Nisi mu skinuo peraju.
  Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:39   #39170
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
I sa autom od 60 ks ići ćeš 130 km/h, samo je razlika u osjećaju vožnje...


..baš nebulozno krenuli. Ali 75 KS i 4 osobe je meni osobno užas..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:44   #39171
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Vidi se da je BMW. Nisi mu skinuo peraju.
Ovo?
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
I sa autom od 60 ks ići ćeš 130 km/h, samo je razlika u osjećaju vožnje...

..baš nebulozno krenuli. Ali 75 KS i 4 osobe je meni osobno užas..
Osjećam se isto, samo je razlika u tome koliko više moram pojačati muziku Jel teža kila crnog ili bijelog perja? 130 je 130. Ako auto sa 75 ks ima bolju zvučnu izolaciju od auta sa 110 ks, gdje ćeš se bolje osjećati? Auto iz 2017. itekako ima bolju zvučnu izolaciju od auta iz 2010. tako da "osjećaj" nije neko mjerilo kad ne znaš što točno uspoređuješ.

Iz Osijeka ili Rijeke nekad pokupim blablacar ekipu ili stopere. 4 osobe i 3 velika puna kofera i opet se vozim istom brzinom kao kad sam sam. Nevjerojatno
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:54   #39172
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Pusti ti taj novi, nego, kad voziš svog na farbanje
Šta je 5000$ za ovakvu boju

Hehe, prije 10a godina kad sam projektirao svoju kucu tj. dodavao garazu u 3D-u slozio sam garazu i unutra stavio 2 komada 3D modela auta u prirodnoj velicini da izmjerim kolko prostora treba kad se otvore vrata pa da dobijem sirinu garaze.
Jedan za mene (Plavi M3 E46 jerbo sam tada vozio plavi E46 330Ci) a drugi je bio iz fore za zenu pa je ispao PINK Merc E klasa, tako da nije bilo daleko od farbanja, ali nije za mene .

3d model iz tog doba:
https://www.dropbox.com/s/fj8sof4dle...D_010.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/v36hui2zfv...D_011.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/71rkvwueeo...D_013.jpg?dl=0

I sadasnje stanje od kad su stigla vrata
https://www.dropbox.com/s/sor1qq26kt...3_001.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/b1h6karb4a...3_005.jpg?dl=0

Ovaj kabel od motora sam rjesio da se nevidi tj. prebacio sam uticnicu iza armstronga i provuko zicu pored nosaca od motora tako da sad je sve "clean" na stropu.

Bas sam danas prvi put poustio centralno grijanje i u garazu, i bio prije 15 minuta pogledat kakva je temperatura u garazi, da mu nije hladno s obzirom da je vani 6C u garazi je bilo oko 18C ali jos mi nesto ne griju radijatori super, donja plovica je mlaka a ozraceni su, bit ce da jos nije procirkuliralo svu metrazu cijevi do garaze i nazad kako treba na povratu .

Ovo je bilo prije vrata kad je slozena rasvjeta i test proba dali "stanu" oba i kolko mjest ima naprijed/nazad/i oko vrata.

https://www.dropbox.com/s/xb65vdmk29...e_007.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/pagm9ndtrv...e_008.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ovotjxni17...e_009.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/3k39fuefwb...e_010.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/j182a4buob...e_011.jpg?dl=0
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:58   #39173
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
kako se mercedes pretvorio u seat
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 00:59   #39174
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
kako se mercedes pretvorio u seat
Magijom, nisam mogo naci PINK merc pa eto nek bude crvena Ibiza, ionako su slicni po voznim karakteristikama i polozaju za volanom .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 01:03   #39175
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Hehe, prije 10a godina kad sam projektirao svoju kucu tj. dodavao garazu u 3D-u slozio sam garazu i unutra stavio 2 komada 3D modela auta u prirodnoj velicini da izmjerim kolko prostora treba kad se otvore vrata pa da dobijem sirinu garaze.
Jedan za mene (Plavi M3 E46 jerbo sam tada vozio plavi E46 330Ci) a drugi je bio iz fore za zenu pa je ispao PINK Merc E klasa, tako da nije bilo daleko od farbanja, ali nije za mene .

3d model iz tog doba:
https://www.dropbox.com/s/fj8sof4dle...D_010.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/v36hui2zfv...D_011.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/71rkvwueeo...D_013.jpg?dl=0

I sadasnje stanje od kad su stigla vrata
https://www.dropbox.com/s/sor1qq26kt...3_001.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/b1h6karb4a...3_005.jpg?dl=0

Ovaj kabel od motora sam rjesio da se nevidi tj. prebacio sam uticnicu iza armstronga i provuko zicu pored nosaca od motora tako da sad je sve "clean" na stropu.

Bas sam danas prvi put poustio centralno grijanje i u garazu, i bio prije 15 minuta pogledat kakva je temperatura u garazi, da mu nije hladno s obzirom da je vani 6C u garazi je bilo oko 18C ali jos mi nesto ne griju radijatori super, donja plovica je mlaka a ozraceni su, bit ce da jos nije procirkuliralo svu metrazu cijevi do garaze i nazad kako treba na povratu .

Ovo je bilo prije vrata kad je slozena rasvjeta i test proba dali "stanu" oba i kolko mjest ima naprijed/nazad/i oko vrata.

https://www.dropbox.com/s/xb65vdmk29...e_007.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/pagm9ndtrv...e_008.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ovotjxni17...e_009.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/3k39fuefwb...e_010.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/j182a4buob...e_011.jpg?dl=0
Ma nema tu price, bijeli je 'samo' bijeli, a ova individual boja je mrak mrakova
Vozi to bojat
Sjecam se e46ice, nesto smo jednom raspredali o prednjim blatobranima

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 01:06   #39176
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
@1v@n

Osijek i Rijeka - dobar si, odi malo dole prema Splitu i Dubrovniku ....

I meni je Mazda 2 sa 75 ks, 2004 godište bila odlična na relaciji Petrinja - Zagreb, dok nismo krenuli 3 godine za redom na more malo ispod Makarske .... vozi ona i to šta kažeš spuštaš u četvrtu čak i treću, dođeš po ograničenju - sve to stoji, ali malo veća gužva, više faktora (čitaj budala) - pa kad od manevarskih sposobnosti imaš samo kočnicu malo se zapitaš jel baš 75 ks dovoljno za gorski kotar ili općenito bilo što što nije ravnica. Znaš ono u trećoj si, držiš gas i održavaš brzinu ili imaš blago ubrzanje, pretjecanja i zaobilaženja dok se ne popneš ni ne pokušavaš !

Da se razumijemo vozio sam i Osijek ove godine, ma to je milina od autoputa, em je ravan što horizontalno što vertikalno .

Idući auto će vjerojatno bit sa više konja (pitanje samo koliko) - ne zato da ide brže, ili da ga mogu povest - nego zato da imam veće manevarske sposobnosti u specifičnim situacijama, znaš onu za ne daj Bože .

Btw: Vi tu nešto o ravnom gepeku, pa Mazda imala to još 2004 godine , jedini problem što danas malo auta ima visoke siceve i tak ravan vepek .

EDIT: dok ja nakucam na mobitelu odgovor još 4 odgovra slete ...
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 06:51   #39177
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Imaš Connect 1? Možda ti mogu dosta povoljnije nabaviti karticu s mapama iz 2018.
Nažalost, imam Connect 3.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 07:32   #39178
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Svatko pretjeruje gdje mu je ćeif, Iv@n očite ne ferma aute ni 5%, ne bih volio da se nađe sa mojom ženom u društvu, jer bih ja dobio pitanje : a koji quratz tebi treba onda 300ks i još čip

75ks je dosta da se jedva kotrljaš po cesti, a kako treba viška rama imati, tak treba i konja , jeli Iv@ne ?? Ili se baviš sa obradom fotografija pa si nabio i7 i 32gb rama .

Skromnost je vrlina , samo sumnjam da takvih ima puno ovdje s obzirom da smo na entuzijast forumu, gdje svi imaju jači komp nego što treba
vex je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 07:44   #39179
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
75ks je dosta da se jedva kotrljaš po cesti, a kako treba viška rama imati, tak treba i konja , jeli Iv@ne ?? Ili se baviš sa obradom fotografija pa si nabio i7 i 32gb rama .
Ekšuli, 75 konja je i više nego dosta s obzirom na propise, dakle, stvarno je pitanje šta će ti 300 konja?
Ne možeš biti u nikakvoj prednosti jer je ograničenje za sve isto, eventualno ako si 90% vremena na auto cesti pa ajd...
Ako je netko nabrijao PC onda je to s razlogom, ili želi igrati igre ili se bavi nekakvom video obradom, dakle, to mu je posao i treba mu.

Ti tih 300 konja možeš opravdati jedino da ti je posao da voziš nekakve utrke pa ti je to ujedno auto za pistu, ako ne, iskoristivost i potreba je ravna nuli - realno.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2018., 08:41   #39180
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ako je netko nabrijao PC onda je to s razlogom
Yes, i 1060 je dovoljna za igranje svih igara ali i dalje svi koji mogu imati 1080ti imaju 1080ti a ne 1060
vex je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na