Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2018., 19:43   #8011
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Na kojoj frekvenciji , jel to vrijedi i za one sa samo "Osnovnim digitalnim paketom"
514 Mhz
6900
256 QAM

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 02.10.2018. u 03:12.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2018., 20:06   #8012
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Uspio ući u korisnički portal, hvala momci na pomoći. Sve skupa izgleda prilično na brzinu sklepano
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 03:12   #8013
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
514 Mhz
6900
256 QAM

Jesi uspio?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 07:37   #8014
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
Imam problem sa novom lokacijom bnet. Tražio sam privremeni prekid radi preseljenja i sad na novoj adresi nema bneta. Ostalo je još 3-4mjeseca do kraja ugovora. Da li imam pravo tražiti raskid budući da na novoj adresi nema usluge? Da li imam pravo tražiti neki "običan" bakar internet za preostalo vrijeme? Kod njih sve informacije idu pismeno na zahtjev, svaki odgovorčekaš 15 dana.
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 07:53   #8015
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Mozes na bilo sto sto ti A1 odnosno VIP nudi
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 09:48   #8016
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Mislim da se ovo odnosi na one koji potpišu ugovor, pa im je prvi mjesec besplatan, a ne na sv.
Ipak je izgleda za sve :
''Povodom promijene imena VIP-a u A1, A1 daruje besplatno PlanetSport paket u 10. mjesecu svim A1 privatnim TV korisnicima (uključujući i Bnet). Oni koji su već ugovorili pretplatu ista im se neće naplatiti za listopad.''
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
514 Mhz
6900
256 QAM
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesi uspio?
Uspio sam rucno naci 3 TV programa:

- PlanetSport 1 HD
- PlanetSport 2 HD
- PlanetSport 3 HD

Ali nazalost na ekranu mrak, jeste sigurni da dobro tumacite napisani tekst koji spominjete.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 09:49   #8017
joule1309
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Na kojoj frekvenciji , jel to vrijedi i za one sa samo "Osnovnim digitalnim paketom"

Ti imaš modul, ako se ne varam? Mislim da to kod tebe neće raditi, može se otključati samo na prijemniku koji je povezan sa mrežnim kablom, dakle Kaon ili Albis. Ne ide na uređajima sa karticom.


Druga opcija je da otključaju svima (kao što su otključani 9 nacionalnih kanala) pa da radi na svakom TV-u sa DVB-C tunerom, ali to oni ne žele napraviti...
joule1309 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 10:30   #8018
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Kako mu onda rade drugi kanali preko Conaxa i bez Kaon ili Albisa i mrežnog kabela? Nije to. Moralo bi radit kao i svi ostali. Ako su u kabelu otključani ( a, jesu) onda je ista stvar imao Conax sa karticom ili STB.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 11:35   #8019
joule1309
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kako mu onda rade drugi kanali preko Conaxa i bez Kaon ili Albisa i mrežnog kabela? Nije to. Moralo bi radit kao i svi ostali. Ako su u kabelu otključani ( a, jesu) onda je ista stvar imao Conax sa karticom ili STB.

Ne može se dodatno otključati PlanetSport ako ne postoji mrežna komunikacija. Njemu su kanali koje gleda otključani na kartici, a ne u kabelu. Da su otključani u kabelu, onda bi ih svatko mogao gledati sa DVB-C tunerom na TV-u. I ti i ja bi ih mogli gledati na drugom i trećem TV-u, ali ne možemo nego samo preko prijemnika.


Oni ih mogu otključati svima na kabelu, ali ne žele. Zato su iz akcije izostavljeni svi sa starim prijemnicima (Technotrend) i sa modulom.
joule1309 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 11:53   #8020
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Ja sam godinama imao Conax i svaki put kad bi stavili neki kanal u paket koji ja imam, uredno bi ga našao na TV-u. Ne treba mrežna komunikacija, jer oni to mogu napraviti i preko koaksa, baš radi ljudi koji još uvijek imaju kartice ( a ima ih). Kako bi inaće dodali neki paket, ako ga netko sa karticom kupi.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 12:17   #8021
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Mislim da je u ovom Cilim - ovom slučaju da TV nema neki codec (radi se o HD kanalima), pa zato ne može prikazati sliku, ako govorimo o 200 - 203 kanalima koji su navedenom akcijom u 10. mjesecu dostupni "svima".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 12:29   #8022
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ja sam godinama imao Conax i svaki put kad bi stavili neki kanal u paket koji ja imam, uredno bi ga našao na TV-u. Ne treba mrežna komunikacija, jer oni to mogu napraviti i preko koaksa, baš radi ljudi koji još uvijek imaju kartice ( a ima ih). Kako bi inaće dodali neki paket, ako ga netko sa karticom kupi.
Znas dobro kako, tako da ti umjesto starog STB-a Technotrend i kartice uvale novog Kaona VM1200 , nema vise nikakvog prosirenja TV programa iz dodatnih paketa ili uzimanja npr. Turbo paketa na starom STB-u, moze samo ako ti dostave novi Kaon.
Neda mi se sad zafrkavati pa skidati sa ormara i montirati stari STB i modem vaditi karticu iz modula u TV-u i stavljati u STB da probam jel bi tako radilo.
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mislim da je u ovom Cilim - ovom slučaju da TV nema neki codec (radi se o HD kanalima), pa zato ne može prikazati sliku, ako govorimo o 200 - 203 kanalima koji su navedenom akcijom u 10. mjesecu dostupni "svima".
Kako onda sad gledam "HD start paket"

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 02.10.2018. u 12:39.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 12:42   #8023
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Znam da ti se neda ali bi tako testom utvrdio u čemu je kvaka22
Lako moguće da ni TT - jac ne može otvoriti / prikazati sliku ako je do hd codec - a jer je on samo SD.

EDIT: Sjećam se da je prije bilo situacija da je trebalo bar jednom "otvoriti" neki kanal u TT - jac + kartica kombinaciji pa bi iza toga pro - radila u Connax modul + kartica kombinaciji, sad nisam siguro jeli to ovdje slučaj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 12:59   #8024
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Nije SD STB, radi se o TT C861 koji je HD.

Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 13:23   #8025
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Onda se potrudi i odradi test
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 13:28   #8026
joule1309
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ja sam godinama imao Conax i svaki put kad bi stavili neki kanal u paket koji ja imam, uredno bi ga našao na TV-u. Ne treba mrežna komunikacija, jer oni to mogu napraviti i preko koaksa, baš radi ljudi koji još uvijek imaju kartice ( a ima ih). Kako bi inaće dodali neki paket, ako ga netko sa karticom kupi.

I dalje tvrdim da se ne može pojedinačni kanal otključati preko kabla osim na način da se otvori svima.


Da, kad su stavili novi kanal u paket koji IMAŠ, mogao si ga gledati. Ako kartica otključava npr. osnovni i prošireni paket, njih možeš gledati i sve promjene u rasporedu kanala će se uredno prikazati. Ali ako želiš drugi paket (npr. HD, sportski ili neki drugi tematski) treba ti nova kartica! U ovom slučaju Planet Sport kanali se nalaze u paketu koji Cilimova kartica nema i preko nje oni ne mogu biti otključani. A pošto više ne daju kartice, za svaku promjenu paketa moraš vratiti karticu i uzeti novi prijemnik...
joule1309 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 13:35   #8027
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor joule1309 Pregled postova
I dalje tvrdim da se ne može pojedinačni kanal otključati preko kabla osim na način da se otvori svima.


Da, kad su stavili novi kanal u paket koji IMAŠ, mogao si ga gledati. Ako kartica otključava npr. osnovni i prošireni paket, njih možeš gledati i sve promjene u rasporedu kanala će se uredno prikazati. Ali ako želiš drugi paket (npr. HD, sportski ili neki drugi tematski) treba ti nova kartica! U ovom slučaju Planet Sport kanali se nalaze u paketu koji Cilimova kartica nema i preko nje oni ne mogu biti otključani. A pošto više ne daju kartice, za svaku promjenu paketa moraš vratiti karticu i uzeti novi prijemnik...

Ovo nije točno. Znam, jer sam više puta mijenjao pakete dok sam imao Conax i sve je radilo bez problema. Nije mi nikad trebala nova kartica. Oni su to uredno napravili preko koaksa. Mislim da oni i dalje to rade preko koaksa, a mreža služi za update STB-a, snimalicu, PPV, videoteku i ostale interaktivne usluge.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 13:52   #8028
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Ma sa karticom je kvaka da na njoj samoj treba osvježiti / promijeniti podatke ako se radi o novom / dodatnom kanalu, to automatski radi u TT - jcima (možda i u Connax - ima),
e sad oni to namjerno neće / ne žele / ubili su "automatiku" koja je to radila > prisila na Kaon - a.

Ako Cilim - ov test pokaže da ništa od "novih" kanala, samo će potvrditi gore navedeno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 13:56   #8029
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Mislim da bi problem mogao biti i u staroj verziji Conaxa koja ne otvara ovu verziju HD kanala ( kako si reka, noviji kodek). Znam da je bilo problema sa Nat Geo HD kanalom da ga nisu vidjeli neki sa starijim verzijama Conaxa.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 14:42   #8030
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ajde prisilio se i popeo na lojtrice skinuo STB TTC-a sa ormara, prikljucio ga na antenski kabel, prikljucio na HDMI kabel, prikljucio na struju, izvadio Cam modul iz TV-a izvukao karticu i ubacio u TTC STB. Nisam prikljucivao cabel modem Cisco EPC2100R2.
Nakon podizanja STB-a pokrenuo frisko pretrazivanje, nasao je PlanetSport HD kanale na jednom podrucju i PlanetSport PPV kanale na drugom podrucju, ali nazalost slika je crna, i tekst nazovite 0800 1313 za pretplatu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 15:00   #8031
joule1309
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 50
Znači na kraju je zaključak: ako su i mogli nekad aktivirati preko kartice, očito je da sad to više ne žele. Jbg, cilj je sve natjerati na nove prijemnike...
joule1309 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 15:17   #8032
spilice
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Split
Postovi: 55
I, koja je sad šema ? Osoba koja sada produžuje Bnet ugovor i osoba koja produžuje Vip ugovor će imati identičan paket, cijenu i ponudu kanala ? Ili i dalje ostaje da Bnet gura svoje, a VIP svoje ?

I što se tiče postojećih Bnet pretplatnika ništa se nije mijenjalo ? Znači, ja i dalje ne mogu imati Sportklubove u HD-u jer sam potpisao ugovor prije godinu dana kada oni nisu bili u ponudi u Proširenom paketu kao što su sada ?

Pogubio sam se.
spilice je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 15:19   #8033
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor joule1309 Pregled postova
Znači na kraju je zaključak: ako su i mogli nekad aktivirati preko kartice, očito je da sad to više ne žele. Jbg, cilj je sve natjerati na nove prijemnike...
A sto se meni neda zbog mira u kuci i jednog daljinskog, sa cistim prostorom oko TV-a bez dodatnih zmiganja lampica (modema i STB-a) i gledanja tih sezdesetak TV programa u Osnovnom i HD start paketu i k tome uz povecanje cijene od 01.08. zbog toga sto nemam ugovornu obvezu.

Edit: A bilo kakva nova promjena ili novo ugovaranje na 24 mjeseca, automatski znaci gubitak kartice.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 02.10.2018. u 15:53.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 17:08   #8034
joule1309
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 50
Nije mi jasno zašto su modul sa karticom odlučili eliminirati, to bi im bila velika prednost u odnosu na konkurenciju.


Svatko ima svoje razloge, ali vjerujem da bi se dosta ljudi odlučilo za modul. Ja bih npr. ostavio Kaon na glavnom TV-u. Navikao sam se na komfor nekih funkcija kao što su snimalica, pogledaj iz početka, pauziraj, gledanje 3 dana unazad... Ali da postoji mogućnost vrlo rado bih uzeo modul za TV u drugoj sobi na kojem se sad gleda analogno + 9 slobodnih digitalnih. Nije u pitanju samo jednostavnost jednog daljinskog. TV je na zidu i nije mi praktično uz njega stavljati neku policu na koju bi išao drugi prijemnik...
joule1309 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 17:17   #8035
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor joule1309 Pregled postova
Nije mi jasno zašto su modul sa karticom odlučili eliminirati, to bi im bila velika prednost u odnosu na konkurenciju.
jednostavno novac i profit, da mogu reklamirati i prodavati svoje dodatne usluge preko prijemnika
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 18:27   #8036
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
jednostavno novac i profit, da mogu reklamirati i prodavati svoje dodatne usluge preko prijemnika
Vrag im lovu i profit, a gdje je tu zadovoljstvo dugogodisnjih korisnika.

Dobra je stvar sto sam na vas nagovor prikapcanjem starog STB-a TTC usput skuzio i na kojoj je frekvenciji nedavno pusteni djecji TV program Nick jr. na hrvatskom, pa cu ga rucno potraziti preko Cam modula i kartice na TV-u.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 18:30   #8037
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor spilice Pregled postova
I, koja je sad šema ? Osoba koja sada produžuje Bnet ugovor i osoba koja produžuje Vip ugovor će imati identičan paket, cijenu i ponudu kanala ? Ili i dalje ostaje da Bnet gura svoje, a VIP svoje ?

I što se tiče postojećih Bnet pretplatnika ništa se nije mijenjalo ? Znači, ja i dalje ne mogu imati Sportklubove u HD-u jer sam potpisao ugovor prije godinu dana kada oni nisu bili u ponudi u Proširenom paketu kao što su sada ?

Pogubio sam se.

Treba još malo sačekat i vidjeti kako će sve skupa funcionirati. Mene više ''brine'' što su nestale sve akcije koje su bile u B-netu, a ugovor mi taman ističe .Možeš uzeti sad SK HD paket za 35 kn bez ugovora. Ja ga plačam 45 kn na godinu dana .
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 19:23   #8038
joule1309
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Možeš uzeti sad SK HD paket za 35 kn bez ugovora. Ja ga plačam 45 kn na godinu dana .

Sad je puno isplatljiviji prošireni paket za 35 kn, u njemu se nalaze svi SK HD kanali...
joule1309 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 19:34   #8039
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,016
Slažem se, ali to je na 24 mjeseca ugovor, a ovo je bez ugovorne obveze.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 19:53   #8040
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor spilice Pregled postova
I, koja je sad šema ? Osoba koja sada produžuje Bnet ugovor i osoba koja produžuje Vip ugovor će imati identičan paket, cijenu i ponudu kanala ? Ili i dalje ostaje da Bnet gura svoje, a VIP svoje ?

I što se tiče postojećih Bnet pretplatnika ništa se nije mijenjalo ? Znači, ja i dalje ne mogu imati Sportklubove u HD-u jer sam potpisao ugovor prije godinu dana kada oni nisu bili u ponudi u Proširenom paketu kao što su sada ?

Pogubio sam se.

Bnet i Vip paketi i dalje ostaju odvojeni, dakle Bnet gura svoje a Vip odnosno A1 svoje.


Što se tiče postojećih korisnika ništa se nije mijenjalo.




Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Slažem se, ali to je na 24 mjeseca ugovor, a ovo je bez ugovorne obveze.


Turbo Prošireni paket za 35 kn ide bez ugovorne obveze
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na