Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2017., 18:50   #4201
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Da, probaj factory reset i onda updateaj sve do kraja i nakon zadnjeg updatea opet factory reset i uzivaj.

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 20:57   #4202
T0m3K
Potato
Moj komp
 
T0m3K's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Quoteam sam sebe, ali vidim da nema odgovora. Nije valjda da nitko nema neku zaštitnu masku na nekom Edge Samsungu?

Note 8 via Tapatalk
Prije nego sam nabavio dbrandov skin za S8 sam koristio službenu Samsungovu maskicu koja je došla u bundle-u s njihovim fast wireless chargerom.

Mislim da ih ima za kupiti zasebno za novije modele telefona u shopovima domaćih mobilnih operatera i upravo je onakva kakvu tražiš - tanka, minimalistička sa nekim smokey efektom (nije baš ful prozirna) što super izgleda na crnom mobitelu.
T0m3K je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 21:26   #4203
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
E super. Hvala za info, bacit cu se u nabavku OEM maske onda. Nije mi ni palo napamet da sami orave takve maske. Znao sam samo za onu LED masku za Note 8.

Note 8 via Tapatalk
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 08:39   #4204
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Galaxy A8/+ (2018) kreću u prodaju 06.01.
https://www.sammobile.com/news/galax...8-release-date
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 11:07   #4205
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Ima ko za preporučit kaljeno staklo za S7 koje dobro sjeda i da prekriva cijeli ekran?
cic je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 11:18   #4206
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nema ga.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 11:30   #4207
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Jedino da odes kod nekog tko radi staklo "po mjeri". Ima tog u zg npr u arena centru za cca 160 kn, slozi ti staklo po mjeri pa ga zaljepi uv ljepilom ako se.ne varam. Je skupo, al je i najbolja solucija.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 11:35   #4208
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Tak sam si i mislio da nema. Naručio sam ovo s ebaya pa ćemo vidjet jel valja čemu

https://www.ebay.com/itm/Genuine-Ful...72.m2749.l2649
cic je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 12:03   #4209
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To ti je qrac od ovce.
Ljepilo ti je samo na rubu, kroz prorez kod zvučnika i home buttona ti prašina ide pod staklo. Staklo nakon nekog vremena ne dodiruje ekran pa se zna dogoditi ghost touch ili da uopće ne uhvati dodir.
A najgore od svega, slika će ti biti loša. Isprane boje, refleksija velika i rainbow efekt.

To su ti moja iskustva sa tim 3D staklima. Probao sam ih nekoliko i sva do 100 kuna su zaqrac.

Na kraju imam Nillkinovo staklo ravno, koje pokriva ravni dio do radijusa. Zadovoljan sam, jer boljeg nema barem meni.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 12:12   #4210
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Ja sam za s8 narucija spigena po preporuci sa xda
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 12:48   #4211
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Odjeba sva stakla i uzeo foliju. Nije do ruba al niti se ne dize s rubova (imao losa iskustva s dizanjem ravnih stakla cak i Nilkina).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 00:19   #4212
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Da da, zato ja još gledam jel ovo staklo iz Tele 2 toliko loše i sranje (za prvu ruku ga uzeo) ali sada vidim da je to općenito do tih stakala.

Događa se baš ivo sve što je brko rekao. A postavio sam ga savršeno dobro.

Mislio sam uzet Nillkinovo curved staklo (sa crnim rubovima da se ne vidi to ljepilo itd) ali znači nije ni to neka sreća. Uff

Na koji način onda zaštiti staklo? Prvenstveno mislim u slučaju pada jer mob neće biti u nekom armor caseu već u Samsungovom Alcantara kućištu

Ako uzmem ovo koje prekriva samo prednji dio ekrana onda ću osjetiti rub kad povlačim menu s edge dijela ekrana.

Note 8 via Tapatalk
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 02:15   #4213
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Galaxy A8/+ (2018) kreću u prodaju 06.01.
https://www.sammobile.com/news/galax...8-release-date
Ja sam zainteresiran za taj A8 (2018) ili možda S9 mini... ali njega ako i naprave pojaviti će tek u proljeće...

-jel sad taj novi A8 ima dual SIM (istovremeno jel) + posebno utor za microSD karticu ili? Drugo mi je sve OK, baš me ovo zanima jer su naveli da je memorija kartica ''dedicated'' što bi značilo onda 2x SIM + 1x za microSD kak' sam ja skužio ili to vrijedi SAMO za dual SIM verziju (koju će biti teško nabaviti).
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 03:06   #4214
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Da da, zato ja još gledam jel ovo staklo iz Tele 2 toliko loše i sranje (za prvu ruku ga uzeo) ali sada vidim da je to općenito do tih stakala.

Događa se baš ivo sve što je brko rekao. A postavio sam ga savršeno dobro.

Mislio sam uzet Nillkinovo curved staklo (sa crnim rubovima da se ne vidi to ljepilo itd) ali znači nije ni to neka sreća. Uff

Na koji način onda zaštiti staklo? Prvenstveno mislim u slučaju pada jer mob neće biti u nekom armor caseu već u Samsungovom Alcantara kućištu

Ako uzmem ovo koje prekriva samo prednji dio ekrana onda ću osjetiti rub kad povlačim menu s edge dijela ekrana.

Note 8 via Tapatalk
Ajd potrudit cu se zalijepit ovo skupo (400kn) iz santa domenice pa javim dojmove. Malo sam ljen jer uključuje uv lampu, ljepljnje zvučnika i ovog gore dijela maskom da ljepilo ne uđe itd. Sad imam nekkvo smeće od sto i nešto kn .... Savršeno zaljepio, čak ni rubovi nisu toliko problem iako se vide koliko lupkanje po ekranu jer eto ne lovi svaku svaki put ....

Inače Note 8 u samsungovom clear view coveru .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 10:38   #4215
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Odjeba sva stakla i uzeo foliju. Nije do ruba al niti se ne dize s rubova (imao losa iskustva s dizanjem ravnih stakla cak i Nilkina).
Ajde daj link nabaci koja folija?

Nego, stigo mi jučer na VIP FW neki updatić od 18MB, piše patch 01. November 2017. Samo security očito.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 10:48   #4216
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Rhinoshield folija, znam, ubit ces me s obzirom koliko para dodje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 11:08   #4217
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Aha, to je ona od 200 kuna uff...

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:16   #4218
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Da, probaj factory reset i onda updateaj sve do kraja i nakon zadnjeg updatea opet factory reset i uzivaj.

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
evo slike nisam uspio prebaciti ni sa kartice na komp..
a factory reset nije donio nista novo..opet nemogu kodove ukucati a da nije invalid mmi code..i nemam dalje updejta..sto dalje?
komer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:18   #4219
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Odin i reflešaj softver.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:32   #4220
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
imas kakav savjet jer neznam ni csc ni nista sto bi mi pomoglo...davno sam fleshao firmware na starim mobovima pa sam ispao iz forme...
komer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 17:07   #4221
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Na updato skini zadnji FW za svoj mobitel:

http://updato.com/firmware-archive-select-model

Skini si ili Croatia VIP ili SEE (South East Europe) ili BTU. Opće poznato je da nemaju brandirani FW i telekomskih pizdarija od appova.

Onda:

Instructions

*** Extract (unzip) the firmware file
*** Download Odin v3.12.7 https://dl.sammobile.com/Odin3-v3.12.7.zip
*** Extract Odin ZIP file
*** Open Odin v3.12.7
*** Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)
*** Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin
*** Add the firmware file to AP / PDA
*** Make sure re-partition is NOT ticked
*** Click the start button, sit back and wait few minutes

A moš malo detaljnije proučit tu:

https://forum.xda-developers.com/s7-...-odin-t3335065



Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 17:57   #4222
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Neovisno koji je csc i da li mogu sa nougatom fleshat ili iskljucivo s ovim kojeg imam 6.0.1?
Da li fleshanjem gubim otkljucan mob ili?ovaj je navodno otkljucan..na tmobileu sam pa neznam ako sa vipovim flesham da li ce raditi..kupljen je u slobodnoj prodaji,ne na ugovor.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 17:59   #4223
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa ako želiš preći na Nougat, flešaj Nougat. Ako ne želiš, flešaj zadnji MM. Ionako će ti MM ponuditi na Nougat. Osobno, išao bi na zadnji Noguat.

Flešanje firmwarea ne utječe na SIM lock. Time ne možeš ni otključati ni zaključati korištenje mobitela sa određenim teleoperaterom.

Što se tiče toga kaj je mobitel iz Tcoma a na njega ide VIP ili neki drugi FW, isto je nebitno. Mobitel je glup po tom pitanju. Bitno je da je FW official (a ovi sa Updato jesu) i da je točan model uređaja. I to je to.


Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 18:30   #4224
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Ma to me i zanimalo..znaci ja zadnji flesham naprimjer moj je sm-g935f i sad nebitno koji onaj bootloader ili csc ili sto god,samo da je sluzbeni?
komer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 20:46   #4225
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Upravo tako. Bitno je da je official FW i da je za G935F. I samo po uputi.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 21:01   #4226
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Znači za sve vlasnike Note 8:

1. Cellularline second glass ultra curved - Samsung Galaxy Note 8 - 170 kn - Izbjegavati u širokom luku. Moram priznat da mi je to bilo prvo kaljeno staklo ali iskustvo je užasno, naime to čudo ima ljepilo samo po rubu (?) I onako ne prekrije rubove - ne zaljepi se. Dodir - otprilike neki ulovi neki ne, pa onda malo lovi .... Ukratko - izbjegavat.

2. Nekakva folija Tempered glass film iz Importanea na glavnom kolodvoru - 50 kn sad stavio, pokriva rubove, dobro reagira na touch. Olovka naravno na oba radi....

U svakom slučaju ako vam treba nešto jeftino za zaštitu od grebanja zasad ovo izgkeda ok. Jedino što je izgleda za razliku od Cellularlinea ovo magnet za otiske, al dobro ono je bilo staklo ovo je folija ....
I ovu foliju svakako pokušajte zaljepit iz prve jer malo mi zijeva uz rub gdje sam ju popravljao ....
Javim koliko će izdržat.

p.s. Imam i ono staklo iz SD za 400 kn ali to nemam živaca još stavljat, budem kad mi ova folija dojadi.

Ne znam kako sam izdržao na onom cellularlinu - strašno .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 21:10   #4227
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Sva (ili vecina) 3d kaljena imaju ljepilo samo na obrubu
Kod update verzija salju ih kao sa okvirom koji se prvo stavi na mob pa tek onda kaljeno. Spigen npr preporuca stavit prvo masku, pa onda kaljeno. Zbog polozaja. Kad se stavi, skinit masku pa ga onda dobro zaljepit. Ono sta se meni ne sviđa kod 3d stakala sta ulazi prasina iako je obrub zaljepljen. Meni je bas poetic posla jedan na review i spigen glas'r cekam.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 22:09   #4228
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
@Forace
Hvala na detaljnom infu. Ja sam uzeo u Tele 2 neko kaljeno za 89kn i zalijepio sam ja to kako treba. Ali naravno da je ljepilo samo na rubovima pa se to vidi sve sada i prašina lagano uđe pod to ljepilo.
Prva dva dana sam imao na sred ekrana onaj rainbow efekt ali nestao je.

Možda bolje uzeti one što imaju crno gore i dolje pa da se ne vidi to ljepilo kao i prašina?

@android-split
Da, vidio sam to kod Spigena. Možda se tako bolje zalijepi ali ne znam, sve mi je to nekako isto.

Nisam pametan što staviti. Stavio bi ja foliju ali ništa ne štiti ekran. A vidjet ćemo kad netko istestira to malo bolje


Note 8 via Tapatalk
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 22:31   #4229
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ovaj celularline je imao gore i dolje crno, badave mi to kad nije bio dobro dizajniran za rubove. I još ajde preživim tu sitnu crtu prašine uz rubove al kad kuckaš po mobitelu i ono lovi svaku drugu evo još uvijek se oporavljam. . Ono uzimo sam olovku jer sam znao da ona radi ... strašno.

@android split ovo iz santa domenice ima nekakvo tekuće ljepilo (dvije doze), cijeli adapter za stavljanje mobitela, maske za privremenu zaštitu ovog gore (da ne uđe ljepilo) i uv lampu za nokte .

I postupak je otprilike sve namjesti, ulij ljepilo, pričekaj da se rasporedi, kratko izloži prvi dio uv svijetlosti, pa onda drugi onda se valjda vadi mobitel iz adaptera i onda još jednom uv.

Iz tog razloga još nije na mobitalu , nažalost nemam vremena se bavit tim iako ću ga isprobat u budućnosti negdje .

Edit: izgleda da će ova budućnost doć poprilično brzo, ova se počela odljepljivat u gornjem dijelu od ruba jer sam taj dio popravljo ....damn. Vidjet ćemo ....

Zadnje izmijenjeno od: Forace. 26.12.2017. u 22:53.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 00:29   #4230
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Upravo tako. Bitno je da je official FW i da je za G935F. I samo po uputi.

Sent from Mobara
napravio sam i sve je uredu prošlo...sad je 7.0 android i updejto sam sve aplikacije i nadam se da ce do orea bit sve uredu,ako bude uopce dosao za moj mob..
*#1234# i dalje ne radi,kao ni *#06#..
slike nisam uspio vratiti jer izgleda da je sd kartica u banani...
ono sto je sad zanimljivo da zeni na s6 edge slike koje ima u mobu,nisu vidljive na kompu...tipa ima 600 slika,150 ih vidi kad spoji mob na komp,a kada preko moba gleda onda vidi sve...
sto bi to moglo biti?
komer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na