Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2008., 12:44   #1
ervol
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagr
Postovi: 76
Thumbs up Rad sa 2 monitora? mogućnosti, mane, preporuke...

Dragi svi,

zanima me da li netko od vas ima nekakva iskustva s radom na 2 monitora.
Ja imam Lenovo 220, odličan monitor, ali želim još jedan radi ugodnijeg rada. Drugi monitor mi treba za surfanje netom i diskom, rad u photoshopu, gledanje filma ili neke emisije na jednom a rad u nekom programu na drugom monitoru, ne znam jel se može koristiti u nekoj igrici iako nisam neki fanatik? Zanima me kako je to riješeno?.

PITANJCA:
Koje su sve mogućnosti rada na 2 monitora?
za što ga vi koristite?
koliko jaku grafičku treba imati?
imate li nekakav prijedlog za drugi monitor, treba mi nešto jeftino, polovno.
Ako netko prodaje nek se javi! To su pitanja koja mi padaju na pamet dok se još nećeg ne sjetim.

Moja konfiguracija:

Athlon64 3000
2GB DDR RAM-a
Ati 700XT, 256MB
Matična: nForce4 chip
Hard: 250GB
ervol je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 20:03   #2
kagjes
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zgb
Postovi: 94
iam 22" i 19" i kombinacija je odlicna za moju upotrebu. po visini su skoro identicni pa si odlicno pasu a 19" kao sekundarni je super jer realno ti ne trebaju 2 wide monitora

za upotrebu 2 ekrana postoji samo jedan dobar opis:

multitasking ocima.


1. ako imas vise od jedne aplikacije otvorene, i ako ti je jedna pasivne prirode (recimo ja na jednom ekranu uvijek drzim irc, chat, filmovi i slicno) 2 ekrana ce te upravo preporodit.

2. ako se bavis poslom gdje koristis virtualne strojeve ili remote desktop (u mom slucaju obadvoje), prakticki je nezamjenjivo. na taj nacin mozes komotno kontrolirat 2 ili cak vise racunala bez neke velike konfuzije jer su odvojeni monitorima, sto je za covjeka puno prirodnije.

3. ako se bavis poslom gdje recimo moras implementirat neke tehnicke zahtjeve, na jednom monitoru drzis tekst a na drugom radis. PUUUNO prirodnije od konstantnog alt-tabanja.

4. ako koristis aplikaciju sa puno toolbara (ja koristim Visual studio recimo) mozes sve one mini prozore i toolbare koje ne koristis tako cesto baciti na drugi monitor i oslobodit si dosta prostora. istina, isti efekt dobijes i sa vecim monitorom, al kad gledas cisto kvadraturu, morao bi ici sa nekim monstrumom od 26" da bi dobio kvadraturu od 2 monitora od 22 recimo.

4. sto se tice igara, u zadnje vrijeme igram dotu dosta. uglavnom, posto je igra dosta opsirna i kompleksna, na jednom ekranu igram dok na drugom drzim nekakav guide za odredjeni lik. jako dobro dodje jer ti ubrzava ucenje igranja. i inace, barem u visti, drugi monitor uredno radi tako da mos drzat upaljeno sto god na drugom dok na prvom igras.

rezime je da nebi vise nikad radio na racunalu bez 2 monitora. cak, stovise, nekad se nadjem u situaciji kad i 3i nebi bio zgorega
kagjes je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2008., 20:18   #3
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
i meni se ta kombinacija sviđa
-->
korisni linkovi za rad sa više monitora:

Multiple Monitors and Productivity

4-monitors-with-windows-vista

Video Splitters (VGA & More)

Citiraj:
iam 22" i 19" i kombinacija je odlicna
sa time da je 22" 16:9 a 19" 5:4--> i meni se ta kombinacija sviđa

Zadnje izmijenjeno od: MIK. 12.09.2008. u 20:54.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 20:48   #4
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
imam i ja 2 monitora, 22" wide i 17" 5:4 ali pivotiran, tako da mogu gledati a4 stranicu u full screenu, i super je. ako treba pisat neki seminar, ili općenito kad trebaš imat materijal ispred sebe, jednostavno na jednom ekranu pišeš a na drugome držiš materijale. a kad se igram (tj perfekt, sad više nemam adekvatnu grafiku, imam integriranu) igra se vrti na glavnom monitoru, a na drugome po potrebi uključim msn, skype i muziku. naravno rad sa 2 monitora je nezaobilan bez ultramon-a.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 23:35   #5
ervol
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagr
Postovi: 76
sve sam bliži kupnji 2. monitora, mogućnosti su fantastične. Još samo da je naći neki jeftini monitor. 19" je idealna veličina, možda i mali jeftini 17"
ervol je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 00:17   #6
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Imam 2 24" Della i nema šanse da bi se vratio sada samo na jedan monitor. Koliko znam nema ništa negativno. Jedino možda ako imaš SLI. Pošto SLI ne podržava više monitora, moraš svaki puta prije igranja uključiti SLI, zatim kada si gotov sa igranjem isključiti. Prednosti su veća produktivnost, multitasking. Imat ćeš jednostavno veću radnu površinu.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 00:37   #7
ervol
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagr
Postovi: 76
Citiraj:
Autor Func Pregled postova
Imam 2 24" Della i nema šanse da bi se vratio sada samo na jedan monitor. Koliko znam nema ništa negativno. Jedino možda ako imaš SLI. Pošto SLI ne podržava više monitora, moraš svaki puta prije igranja uključiti SLI, zatim kada si gotov sa igranjem isključiti. Prednosti su veća produktivnost, multitasking. Imat ćeš jednostavno veću radnu površinu.
2*21" ? Bome ti imaš radnu površinu. Za što ti služe te 2 mrcine?
ervol je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 02:09   #8
Boogie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo-Mostar-Bugojno
Postovi: 227
2x24 della, tacnije.

Koliko si love istreso na to smetlje
Boogie je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 10:41   #9
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Citiraj:
Autor ervol Pregled postova
2*21" ? Bome ti imaš radnu površinu. Za što ti služe te 2 mrcine?
Služe za sve za što bi služio i jedan 19". Samo je ovako puno elegantnije. Lakše je raditi u photoshopu, u officu na jednom mogu držati word, na drugome excel. Kad radim seminare lakše je kopirati. Znam držati linux na drugome u VM... ima stvarno jako puno prednosti.


Citiraj:
Autor Boogie Pregled postova
2x24 della, tacnije.

Koliko si love istreso na to smetlje
Ma, prvo sam imao Della 2405 WFP. Zatim je krepao, kada sam ga dao na garanciju zamjenili su mi ga za refurbis koji nije radio. Onda sam im odnio taj refurbis, kojeg su mi opet zamjenili sa pokvarenim refurbis monitorom. Nakon toga sam im J*** mater i tražio novi monitor. Rekli su mi da ga moram čekati 3tj. Rekao može i otišao kupiti novi, jel mi se nije dalo čekati. Mislio sam u početku kako ću jednog prodati. No kada je došao novi sa garancije odlučio sam ih oba zadržati.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 11:00   #10
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Imam jedan problem u vezi rada sa dva monitora.
Imam dva CRT monitora obadvoje 19" jedan Japanac a drugi AOC. ( komp u opisu )
Sve stima dok radim u programima/win, ali kad pokrenem neku igricu ovaj drugi ekran promjeni svoju rezz i smanji sve ikonice na tom ekranu.
Sve sam podesio u Nvidia alatu koji sam dobio uz grafu, pa da nije mozda on kriv?
Ima koji kvalitetniji program?
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2008., 13:35   #11
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
Imam dva benqa, 24" i 20", vga ati 4850, dali ih mogu držat na različitim rezolucijama, zadnji put sam probavao na gf 8800 i nije mi dala imati dva monitora na različitim rezolucijama !?
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 20:35   #12
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Ja mogu držati na različitim rezama monitore. U visti pod display settings izaberem monitor i promjenim mu najnormalnije rezu.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 11:08   #13
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Exclamation

Jedno hitno pitanjce!
Trebao bi telku do nekih 22'', e sad me zanima da li ja mogu umjesto telke uzeti neki 22'' monitor kao sekundarni i na njemu vrtiti digitalnu televiziju prek kompa (imam dvb-t) a na drugom normalno raditi kaj trebam?
Konf. je pod moj komp!
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 12:21   #14
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor 4444josip4444 Pregled postova
Imam dva benqa, 24" i 20", vga ati 4850, dali ih mogu držat na različitim rezolucijama, zadnji put sam probavao na gf 8800 i nije mi dala imati dva monitora na različitim rezolucijama !?
moguce je, neznam di si to provjeravao ali u CCCu uredno mozes totalno nezavisno mjenjat rezolucije, refresh rateove i dubinu boje na svakom display portu.
Mozda imas "zbagani" CCC ili NVCC, probaj najnoviji skinut s neta.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2009., 20:54   #15
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Pozdrav, iam par pitanja u vezi dva monitora na jednu karticu.
Znači konfa je iz Moj komp. Mene sad zanima, da li ja gubim na performansama grafe kad spojim 2 monitora (2 * 17"), grije li se grafa pretjerano, te troši li puno više energije nego kad je samo jedan monitor?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2009., 21:53   #16
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
pa ako na neku shemu uspiješ izvest da vrtiš, neznam, 2 crysisa svaki na svom monitoru, onda bi to bilo dodatno opterećenje

inače za "običan" rad, nebih rekao.

nego radije ti prodaj te 17ke i uzmi 20 ili 22.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2009., 22:25   #17
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor kill Pregled postova
pa ako na neku shemu uspiješ izvest da vrtiš, neznam, 2 crysisa svaki na svom monitoru, onda bi to bilo dodatno opterećenje

inače za "običan" rad, nebih rekao.

nego radije ti prodaj te 17ke i uzmi 20 ili 22.
Ja bi rado prodao to, ali ko bi to kupio. Naime nisam naveo, to su inače CRT-i.
A uostalom kad bi i uspio prodat dobio bi 300 kn (ako), tak da slaba isplativost
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2009., 13:16   #18
Orgazmatron
Premium
Moj komp
 
Orgazmatron's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
imam malo noob pitanje ali ok. Imam 2 monitora,i sada kada pokrenem npr. na prvom neku igru (cod pretezito) nemogu ici sa misom na drugi monitor. (na ljevom mi je cod,na desnom MSN,i sada nemogu pisat na MSN ako ne izadjem na pozadinu i onda se tek prebacim na drugi monitor).
Neznam dal je to uopce moguce,pa mi kazite
Orgazmatron je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2009., 14:34   #19
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
sa full screen aplikacijama, kakve su velika većina igara, nije moguće.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2009., 23:32   #20
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Pozdrav, iam par pitanja u vezi dva monitora na jednu karticu.
Znači konfa je iz Moj komp. Mene sad zanima, da li ja gubim na performansama grafe kad spojim 2 monitora (2 * 17"), grije li se grafa pretjerano, te troši li puno više energije nego kad je samo jedan monitor?

Kad se spoji drugi monitor, naravno da grafa mora više i delati kako bi adresirala ono kaj treba na drugi port. Dal se grije , to je već pitanje modela grafe. Ne troši puno više energije, al ziher troši više. Veći ti je problem potrošnja drugog monitora,koji je k tome i CRT.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2009., 12:58   #21
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Btw. nisam osjetio neki pad performansi. Jel bi to trebao biti osjetan pad ili par fps-a (u igri?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2009., 19:11   #22
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ma nece biti pada performansi osim ako igra podrzava rad s 2 monitora, u tom slucaju ce biti linearan s povecanjem rezolucije ako se jednaka zahtjevnost grafike ocekuje na oba. Primjerice da je na jednom monitoru pogled unaprijed iz aviona, a na drugom u rikverc, tek ilustracije radi je ovaj primjer.

dakle 2x 20" monitor bi bilo ekvivalent zahtjevnosti 30" monitora (oboje daje ~4MPix), no to se rijetko rijetko srece.

Sto se zagrijavanja grafe tice, nema razlike u principu s 1 ili 2 monitora u 2d, to je toliko nezahtjevno da graficke vec jako dugo to guraju bez imalo truda tako reci.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2009., 19:19   #23
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Sve što me zanimalo.Hvala.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 15:50   #24
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
kako ide sa videom, imam 22" i planiram kupiti 24" (ili da kupiom 22")na dvi i vga ista grafička, jeli moguće da mi se video pokazuje na obadva tj. kao jedan veliki ekran...ima li puno posla oko toga i jeli moguće tj. trebam li puno uložiti da bude...
__________________
Bez linkova u sigu.

Zadnje izmijenjeno od: CoreDownloader. 26.10.2010. u 15:55.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 16:30   #25
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Nema puno posla. Samo ugasiš overlay i raširiš prozor preko oba monitora. Overlay moraš ugasit jer se ta površina može rezervirat samo na jednom ekranu. Zato pri širenju filma na drugom ekranu bude samo crni prozor, dok je na glavnom film. Overlay možeš i jednostavno zaobići na način da otvoriš neki bezveze film i ostaviš ga pauziranog. Nakon toga otvoriš film koji želiš gledat i njemu tada neće biti dostupan overlay. Tada možeš s njim radit što god želiš. Probaj pa javi.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 17:27   #26
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor CoreDownloader Pregled postova
kako ide sa videom, imam 22" i planiram kupiti 24" (ili da kupiom 22")na dvi i vga ista grafička, jeli moguće da mi se video pokazuje na obadva tj. kao jedan veliki ekran...
Kod mene na Matroxima bez problema. Parhelija je prva koja je imala dva punokrvna nezavisna video overlay-a; dva kolor profila... zapravo sve simetricno po opcijama

Koliko vidim po specifikacijama, ATI HD5x na jacim modelima takodjer sad ima nezavisne, odnosno do 3 komada za vecinu modela. Nisam 100% siguran dal HD5870 Eyefinity6 ima stvarno svih 6 nezavisno.... ali, vjerujem da ima.

Ako ti nije do velike igre, a zanima te samo prikaz, imas dosta povoljnih pasivnih HD5x karti u ponudi s kojima bi to mogao ostvariti. 1:1 kod ATI-a to radi odlicno, samo imas vise klikanja nego kod Matroxa po pitanju preklapanja.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 18:59   #27
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kod mene na Matroxima bez problema. Parhelija je prva koja je imala dva punokrvna nezavisna video overlay-a; dva kolor profila... zapravo sve simetricno po opcijama

Koliko vidim po specifikacijama, ATI HD5x na jacim modelima takodjer sad ima nezavisne, odnosno do 3 komada za vecinu modela. Nisam 100% siguran dal HD5870 Eyefinity6 ima stvarno svih 6 nezavisno.... ali, vjerujem da ima.

Ako ti nije do velike igre, a zanima te samo prikaz, imas dosta povoljnih pasivnih HD5x karti u ponudi s kojima bi to mogao ostvariti. 1:1 kod ATI-a to radi odlicno, samo imas vise klikanja nego kod Matroxa po pitanju preklapanja.
nisam imao pojma da je konacno netko odlucio ici stopama nikad prezaljene G400 Max, i omogucit nezavisne izlaze.
Osim "vise" klikanja da se sve to poslozio, radi li izvrsno kao i kod matroxa? ili ima problema, izbirljivosti po pitanju monitora CRT/LCD, jer kako trenutno imam kombinaciju 22' CRT i 24' LCD, jedino sa ultramon-om uspijevam postavit sve to kako bih ja zelio. Inace imam sapphire 4870 1gb.
I mislio sam da osim boljih performansi necu dobiti nista drugo prelaskom na 5870.
znas li dali ce i modeli 6xxx to imati, jer bi onda mozda pricekao da dojdu modeli serije 6xxx, pa onda uzeo novo, s obzirom da serija 5xxx podosta drzi cijenu.
unaprijed hvala na odgovoru Visage!!!!!
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:14   #28
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
nije mi do igranja na obadva, samo filmovi...
no prije nego sto kupim, hoce li mi praviti problema sto se postavljanja rezolucije tice ako uzmem 24" , ili da uzme 22" pa da imam isto..
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:16   #29
Juco
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
toplo preporučujem korštenje 2 monitora posebno u uredskom radu. win 7 imaju odlično rješeno prevlačenje prozora.
Juco je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 19:05   #30
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
nisam imao pojma da je konacno netko odlucio ici stopama nikad prezaljene G400 Max, i omogucit nezavisne izlaze.
Matrox je u tome uvijek bio najbolji, samo sto specifikacije skrivaju kao zmija noge, pa sve moras iz usmenih predaja saznati iz prve ruke. No srecom, Parheliji su detaljno opisali specifikacijama.

Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Osim "vise" klikanja da se sve to poslozio, radi li izvrsno kao i kod matroxa? ili ima problema, izbirljivosti po pitanju monitora CRT/LCD, jer kako trenutno imam kombinaciju 22' CRT i 24' LCD, jedino sa ultramon-om uspijevam postavit sve to kako bih ja zelio.
To je uvijek kod ATI-a bila mala glavobolja. Powerstrip ili pokoji util, samo da bi precizirao postavke koje Matrox daje vec po defaultu u svojim opcijama. Doduse, sad u sveplovecim digitalnim vodama, to vise i nije toliko izrazeno kao prije u VGA/DVI multi kombinacijama. A Ultramon ionako moras imati kao ozbiljnog saveznika za puni konfor.

Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Inace imam sapphire 4870 1gb. I mislio sam da osim boljih performansi necu dobiti nista drugo prelaskom na 5870.
Ako nisi gamer, neces ni 4870 iskorisiti, kao u mom slucaju. Ali, prelaskom na 5x ipak imas Eyefinity, kao i sve odvojene blagodati, a to se zbilja ne moze potcjenjivati! Samo dobro provjeri specifikacije karte koju uzimas, dal postuje sve obecane Eye bonuse iz linka.

Kad sam spomenuo "uz vise klikanja" usporedbu, onda sam aludirao na sve ATI do 5x serije. Dakle dok nisu imale odvojene VO-e. 5x zbilja koliko sam vidio radi jako dobro i nema tu vise nekog kukanja za Matroxom. Istina, pazljivo oko ce i dalje ce primjetiti mini finesu kvalitetnije slike kod Matroxa,ali veliki broj to nema zasto zamarati. Jedino sto sam primjetio - ali ovo je zbilja malo vidjena potreba - kod 5x kartica jer to kad dodas jos jednu fizicku grafu - nemas 360` povratak u VO bez ponovnog okidanja. Znaci vozis video prozor kroz sve Eye monitore pa "izadjes" na drugu fizicku karticu. Ako se vratis nazad na 5x, vecinom puta neces moci dobiti sliku bez ponovnog osvjezavanja. Dobro, ovo je cjepidlacenje i ama bas nikakva kritika. Ali eto, kod Parhelije mozes otici i na drugu kartu, i kad je vratis, ceka te isti video bez greske

Ali to je tajna unificiranih drivera, gdje dvije Matroxice priblizne generacije (recimo P i G) resursima disu kao jedna karta kod takvih prelaza. Opcenito kod Matroxa nemas nikakvih intervencija po tom pitanju.

Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
znas li dali ce i modeli 6xxx to imati, jer bi onda mozda pricekao da dojdu modeli serije 6xxx, pa onda uzeo novo, s obzirom da serija 5xxx podosta drzi cijenu.
Ako je samo Eyefinity u pitanju i njegov veliki pomak u MM prikazu... hm, onda i nemas zasto. Jedini kamen spoticanja kod mene su Vista i 7-ica, bez kojih ostajes u slucaju Eye-a > zarobljen na samo dva monitora po karti. Jednostavno zelim te OS-ove preskociti, i tako da kod mene nema kruha od toga. Ali tebe to ne treba zamarati ako si vec kao i vecina uredno na sedmaku. U pocetku to ATI nije precizirao, pa sam u praksi saznao kasnije, ali danas to jasno preciziraju.

Citiraj:
Autor CoreDownloader Pregled postova
nije mi do igranja na obadva, samo filmovi... no prije nego sto kupim, hoce li mi praviti problema sto se postavljanja rezolucije tice ako uzmem 24" , ili da uzme 22" pa da imam isto..
Ama bas nikakve. Uzmes si recimo dodatnu i za novce naj 24-ku, dok tvoja sadanja 22-ka ti odmara oci za citanje, a na ovom uzivas za sve ostalo. Jasno, na njemu mozes sve isto raditi, ali 24" je ipak ugodna dodatna povrsina, posebno za MM potrebe.

Sad sam tek procitao u potpunosti sto si pitao za sirenje na oba ekrana. Mozes na Matroxu i na tri komada (jedna "velika slika" koju spominjes) , samo to je po meni cirkus i samo po sebi bezveze i za video djidjimidji zanimacija, koju neces htjeti koristiti nakon pola sata. Jer takve igrarije (koja god da je kartica) vucu citavi niz potencijalnih problema s osvjezavanjem aplikacije i njihovim stabilnim radom. Drugim rijecima, pola ih nece raditi kako treba i to je bezvezarija.

Ako ti to bas treba, onda je bolje ici na mirror opciju koju i svaki, iole noviji ATI moze dati. Ali osim ako ne gledas 80's spotove (sto je pohvalno ) ili hoces prijateljima raditi ugodjaj... nije bas da imas neke koristi od mirror video gledanja - osim, ako nije ugodjajnog razloga. Tako da se ne bi trebao s time zamarati.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na