Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2001., 15:46   #1
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
W xp corporate edition

koristim w 98 SE, ali sam ovih dana dobio W xp corporate edition koje nisam još inastaliaro a i neznam da li ću
mislim da ipak nije sve kompatibilno a tim komadom softvera pa bi ipak pričekao home edition.
valjda će H.E. bit 100 % kompatibilni
virty je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2001., 22:43   #2
fkb
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Split
Postovi: 5
I jedni i drugi bi trebali imat jednaku podršku za hardver. Barem bi trebali
fkb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2001., 02:34   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
posto corporate (pro) verzija ima sve kao i home edition plus one tehnicke gluposti koje inace netrebaju amaterima i djecici stvarno nevidim po cem bi home bio kompaktibilniji od pro verzije s necim??????
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2001., 14:39   #4
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Pro verzija te 100% stiti na Netu od raznih dosadnjakovica koji skeniraju portove. U Pro imas Firewall od starog Billa a na Netu sam citao da si onda nevidljiv. Jedini je problem sto Iskon ne dozvoljava spajanje na Net preko XPa. Stalno mi javlja neke gluposti.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2001., 14:46   #5
fkb
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Split
Postovi: 5
Imas i u Home verziji Firewall.
fkb je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2001., 22:50   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
eh, ljudovi, ne nasjedajte na fore iz propagande. Win XP je izasao puuuuuuno prerano, i ako ih bas zelite, barem pricekajte prvi sluzbeni SP.
Frend i ja smo isprobavali Win XP Pro za potrebe firme i dosli do mnogih zakljucaka, ali jedina pozitivna strana XPa je sto barata interaptima kao Win9x, a ne kao Win2k.
Negativne strane (barem za sada):
- gladno procesora, srecom ne i memorije (uspordba s w2k)
- iako podrzava mnogo vise hardvera od win98se i win2k, drajveri bas i nisu kako treba - primjer: Adaptec SCSI koji uredno radi pod win98se i sasvim pristojno pod w2k, XP ga nije niti prepoznao, iako ima drajvere za njega, cak stovise, nije se moglo forsati, jednostavno ga nije htio vidjeti
- nema firewall, odnosno, taj koji i postoji je pravo sranje
- compatibility mod jednostavno ne radi, provjereno s raznim programima i igrama; igra pisana za w9x koja ne radi na w2k, ne radi niti na XPu, ni na kakav nacin
- egzotican hardver (TV kartice npr.), eh to je tek prica; na njima se vidi da je XP cista NT jezgra, sto znaci smrt
- multimedija; pogledaj pod prijasnu tvrdnju
- ako imate via chipset i SB Live! karticu, problemi su jos izrazeniji
- itd. (tko bi se sad svega sjetio).

Sto se tice izlaza na internet, sve radi kao i w2k, i preko proxya, i preko dial-up (cini se da schofter nije bas sve poriktao kako treba, jer je testiran i dial-up preko iskona)

Najgroznij od svega je sto nije siguran za podatke na racunalu na kojem se koristi. Nakon sto sam lupio chekdisk naredbu (i to u read only modu) iz w2k sa FAT32 na NTFS particiju na kojoj je bila instalacija XPa, chekdisk je javio neke greske i zaustavio se. Pravo iznenadjenje je bilo nakon toga: sve NTFS particije su bile necitljive, a XP se vise nije htio podici. Disk menager iz w2k je vidio da su particije uredno formatirane u NTFS, mogla se vidjeti popunjenost diska, ali do podataka nikako. Formatirali smo disk i udarili chekdisk, disk je bio u redu.

Bojim se da ce se sad netko naci i reci: pa tako ti je i trebalo kad si lupao chekdisk iz w2k, ili sa FAT32 particije na NTFS, ali to smo do sada napravili nebrojeno mnogo puta, ali prvi puta s ovim rezultatom, i to na cetiri (4) dana staroj instalaciji.

moj savjet? pricekajte barem SP1 za XP, a do tada se drzite toga sto koristite.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na