Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2008., 19:32   #1
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Acer Aspire 5535

Evo da pitam nekoliko stvari o ovom lapu. Najprije da kažem da što se tiče drivera za Xp, na dvd-u koji se dobije (rescue dvd) nalaze se driveri za Vistu sp1 (64), Vistu sp1 (32) i Win Xp. Koliko sam vidio, preko neta se mogu skinuti jedino driveri za Vistu. E sad, što se pitanja tiče, kako ide postupak instalacije, downloada EmPoweringa za ovaj model. Tražio sam po netu za skinut, ali za ovaj model nema ničega po tom pitanju. Svaka pomoć je dobro došla. Laptop imam tek kratko vrijeme tako da ako je zainteresiranih, napravim recenziju.
U međuvremenu ako tko zna kako sredit Empowering, pretvorio sam se u uho (oko ako vam je draže).
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 14:07   #2
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Evo, kako obećao, tako ću i napraviti.

Laptop ima puni profil tipkovnice, veliku tipku Enter i numerički dio. Od dodatnih tipkica ima Volumen -, Volumen +, Wifi, BT (moj model nema BT-a). Tipkovnica se za sada ne uvija . Tipkovnica je crne boje, koliko sam gledao ostale Aspire modele sa bijelim tipkovnicama, ova mi je nekako bolja, pogotovo ako se ruke znoje, prljavština se manje vidi.
Od priključaka ima utor za kartice, Express card, 3 USB-a, modem, mreža, priključak za mic i slušalice. Što se tiče ulaza za mic, ne znam da li se može uključiti i line in, istražim još malo. Ima webcam, za sada još ne znam koje rezolucije, ali ju ima.
Pogonjen je sa AMD Athlon x2, Ati HD3200, ima 320 GB harda i 2 GB rama.
Sve u svemu, simpatična naprava sa dosta harda za 3,999 kn.

Kao što sam već prije napisao, uz laptop dolazi Resource dvd na kojem se nalaze driveri za Xp, Vistu sp1 x32, Vistu sp1 x64.

Zadnje izmijenjeno od: BrusJr. 29.11.2008. u 14:21. Razlog: dodana slika
BrusJr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2008., 14:18   #3
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Koliko sam vidio po netu, ovaj model bi trebao imati skrivenu particiju do koje se dolazi na slijedeći način:
prilikom paljenja stisnuti Alt + F10, međutim kod mene to ne radi, tako da sam se odlučio za formatiranje harda i podizanje XP-a. U biosu sam promijenio AHCI za hard u IDE, ubacio cd za instalaciju WinXP-a, instalacija je prošla bez problema, podigao drivere i sve radi.

Na laptopu je naljepnica da ima Empowering, međutim do sada ja instalaciju za to nisam pronašao. Da li ima kakve razlike da li je instaliran ili nije, za sada ne znam. Kako se za ostale modele priča, nije neka velika greška ako ga nema, čak ima ljudi koji traže kako se to čudo od EmPoweringa deinstalira i gasi.
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 19:07   #4
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Koliko sam pronašao, po pitanju EmPoweringa, vidim da postoji uputstvo za verziju 2.5. Ako netko ima kakva saznanja o toj verziji, da li je svaka verzija ista ili se razlikuju od modela do modela?
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 18:44   #5
duye
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: sisak
Postovi: 2
može par pitanja o njemu ak si stručniji od mene a vjerojatno jesi
duye je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 18:49   #6
duye
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: sisak
Postovi: 2
kolko vidim moj neme kameru ima oznaku blt. al ne reagira na niš. Digo sam mu xp sp1 radi zvučnik, al neradi bežični pristup int.. digo sam mu na d particiji xp sp2 tu mi pak ne radi zvučnik, al radi int.. Vista mi momentalno neradi (zgreban cd)
paga neće dići.
duye je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2008., 23:10   #7
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
si instalirao sve potrebne drivere za xp?
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 20:45   #8
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
Da li taj laptop uopce ima bluetooth
uploader je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 23:57   #9
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Moj model ga nema, ima tipkicu za njega, ali nema unutra modula
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2008., 14:33   #10
vuki26
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 8
BrusJr reci mi molim te jesi uspio instalirat XP na ovaj laptop i jel sve dobro radi. Mislim kupit ovaj laptop pa mi reci kako si zadovoljan sa njim i kakva je kvaliteta izrade? Hvala
vuki26 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2008., 20:58   #11
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Jesam, instalirao sam XP i radi bez problema. Jako sam zadovoljan, jer ima puni profil tipkovnice što mi je bilo presudno, ima dosta rama i dosta harda.
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 12:26   #12
dr-mladjo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: croatia
Postovi: 13
evo gledam Notebook ACER Aspire 5535 (4LX.AUA0C.008) s hgspota..zanima me kakve ima slotove,šta ima za video.volio bih da ga spojim na lcd televizor pa me zanima zbog HDMI ili sličnog..
dr-mladjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 12:34   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 12:46   #14
dr-mladjo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: croatia
Postovi: 13
u tome je i problem.nikako da nađem ovaj model iz hg spota.jer se več i ova 3 iznad razlikuju.neki imaju hdmi ,neki nemaju... npr Aspire 5535-602G25Mn D-sub 1 DVI n/a S-Video Out n/a HDMI n/a RJ45 1 RJ11 1 dok ACER Aspire 5535-602G16Mn HDMI, External display (VGA) port
dr-mladjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 12:55   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pa, vidi koje ti priključke ima lcd tv. Ako ima HDMI, traži onoga Acera koji ga ima. Trebaš gledati izlaze: HDMI, DVI ili D-Sub (poredani po kvaliteti signala od najjačeg prema slabijim). RJ11 je modemski priključak, a RJ45 je lan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 13:08   #16
dr-mladjo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: croatia
Postovi: 13
Sony KDL-32L4000 Ulazi / izlazi: - HDMI: 2x - Scart: 2x - S-Video: 1x - Komponentni: 1x - Kompozitni: 1x - DVI: - - VGA: 1x - Utor za memorijske kartice: - - USB: - moram s hdmi kad nemam dvi...
dr-mladjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2008., 14:11   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Postoji i adapter HDMI-DVI, ali bi bilo bolje naći laptop sa HDMI-jem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 20:50   #18
vuki26
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 8
kupio sam ovaj laptop i prezadovoljan sam za sada. Hvala svima koji ste pomogli. Molim vas da ako neko zna pojasni malo empowering? Hvala
vuki26 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 00:11   #19
BrusJr
Premium
Moj komp
 
BrusJr's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Čestitke na kupovini. Drago mi je da si zadovoljan
Ja sa svojim nisam dobio instaliran eMpowering, tako da sam kopao po netu dok ga nisam našao. Ne znam da li sam našao pravu verziju, ali iskustvo mi nije baš da sam zadovoljan. Naime, kad prvi put ode u standby mod i ponovno se upali sve je ok, ali kad ide svaki idući put smiri se na nekoliko minuta, a onda mu izbaci neki error i tako ostane uključen dok se baterija ne isprazni. Naravno, ovo je pod WinXP, pod Vistom nisam probavao. Sad sam na čistoj instalaciji XP-a bez eMpoweringa i sad radi sve kako treba, nema iznenadnog paljenja a ni pražnjenja baterije.
BrusJr je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2008., 13:30   #20
vuki26
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 8
Hvala puno si mi pomoga, i meni je sve ok sa baterijom i punjenjem pa neču ni ja stavljat taj eMpowering.
vuki26 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 17:17   #21
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
gdje je web kamera na ovom modelu? jer nema je nigdje vidljivo na samom kučištu laptopa....tek sam dobio pa trebam još istraživat ali možda mi netko odgovori u međuvremenu....
alan_poh je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 18:01   #22
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kao i kod većine drugih lapova, kamera se obično nalazi u okviru ekrana i to na gornjem dijelu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 18:01   #23
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor alan_poh Pregled postova
gdje je web kamera na ovom modelu? jer nema je nigdje vidljivo na samom kučištu laptopa....tek sam dobio pa trebam još istraživat ali možda mi netko odgovori u međuvremenu....
ako je nema iznad ekrana, onda je nema
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na