Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2009., 16:24   #181
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Neobicno lijepo, moze staviti htpc na sredinu a na htpc centralni zvucnik.
Z5500 hardwerski dekoder pored htpc-a a ostala 2 zvucnika na krajeve komode.
Cvijece mozes staviti iza zvucnika uz zid i bit ce ko lutkica
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2009., 16:26   #182
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Šta se nalazi u HTPC-u? Ima koja slika njega iznutra?
Ne ide mi jedino ova žučkasto-zelena boja.
Telefon spusti dole, veliki cvijet MAKNI, a lijevi zvučnik stavi na ugao kod knjiga.
HTPC je as follows:
CPU: Intel Core2Duo E6300
MB: Intel BX2
GPU: NVIDIA 9600 GT
RAM: 2GB neki...
PSU: Corsair 450W
Tuner: Avermedia Dual Hybrid - dupli tuner, tocni naziv escapes me...
KB: Logitech DiNovo Mini
Gamepad: Logitech Rumblepad 2 Cordless

Uskoro ce gampead zamjeniti Xbox 360 Wireless Controller For Windows. Samo da mi prodje bid na ebayu...

Slike iznutra nemam a neda mi se otvarat. Daddy ga je slagao tako da je sve izvrsno složeno.

Na tom HTPC-u ja igram Grid na ultra detaljima u nazivnoj rezi telke (720p) a da onda ne pricam za ostale igre.. Uglavnom HTPC i Xbox u jednom A prakticki je necujan...

Ako maknem taj cvijet, zena ce mi jaja odrezat. A osim toga, narusio bi mi feng shuio..
A sto se tice zelene boje, kada bi vidio ostatak stana pasalo bi ti

Mozda ga poslikam pa stavim fotke. Samo ga prvo treba pospremiti..
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2009., 22:05   #183
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Tuner: Avermedia Dual Hybrid - dupli tuner, tocni naziv escapes me...
avermedia hybrid duo pci-e.

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Slike iznutra nemam a neda mi se otvarat. Daddy ga je slagao tako da je sve izvrsno složeno.
za razliku od kad si ga ti slagao i bazirao htpc na truloj ab9

Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
A sto se tice zelene boje, kada bi vidio ostatak stana pasalo bi ti
slažem se svakako... čudno malo ovak zgleda na slikama i boja je nekaka prekričava, ali ko cjelina je super.

Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Telefon spusti dole, veliki cvijet MAKNI, a lijevi zvučnik stavi na ugao kod knjiga.
kao što je rekao gore, bio bi lišen života u snu... ne jednom sam se ismijavao iz ovakvog rasporeda zvučnika
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 13:55   #184
MentalHarikiri
Premium
Moj komp
 
MentalHarikiri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,560
kod doublev-a je boja iza TV-a blago zelena, nema veze sa ovom kričavom žutom koja je na slikama
MentalHarikiri je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 13:29   #185
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Mene isto nervira ova ne-simetrija
Poslusaj nani-a
Ili zeni stavi cvijece na sub, malo da ih masira i nakon par dana neces imat brige vise
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2009., 01:29   #186
karlanal
Premium
 
karlanal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: trogir
Postovi: 192
evo i mog brloga

evo par slikica moje jazbine




od komponenti tu je

pioneer vsx-1015 ( dobri stari vsa-e06 je na remontu )
jbl l-series centar
jbl ti-5000 frontovi
jbl ti-1000 stražnji
pioneer dv-585a za reprodukciju srebrenih pločica
a za sliku je zadužen epson-emp 7250

sve bi se to dalo malčice urednije poslagat, ali bitno da služi svojoj svrsi

poz
karlanal je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 10:26   #187
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Pozdrav svima!

Mlađa sestra se ni za potrebe fotosessiona nije htjela maknit sa Maria ):


  • Malo slika prije finiširanja:


Finišom nisam posve zadovoljan, ali šta je tu je. Zvukom sam posve zadovoljan. Štoviše. Ovaj me projekt nažalost ipak doveo do zaključka da se samogradnja ne isplati, barem ne za neke jeftinije stvari, za high end je druga stvar. U zvučnike je utrošeno novaca otprilike koliko dođu neki entry level Missioni. Ali to sam zna od početka. Da li su bolji ili lošiji od ekvivalenata po cijeni za mene je potpuno nevažno, važan je samo osjećaj kad oni napokon prvi put počmu svirat i potpuno ispune očekivanja.

Čovjek pomisli kolika je to kutijetina kad su rupa i zvučnik toliko mali

Nezadovoljnost finišom ?
To obično tako ide jer samogradnja traži dosta planiranja i promišljenosti doti jedne stavke...te traži neustručavanja za gnavažu svih okolo...

ono tipa znjaviš nekog za iskustva s lakiranje ,zgnjaviš drugog za iskustvo s drvenarijom, zgnjaviš trečeg za upustit drajvere

Najgore bit nestrpljiv.

nego pošto je ovo ipak u HT odjelu , zašto nije u igri bio i diy centra pa bi imao pristojni prednji panel ?

btw , kad su na redu mali stolni stalci za te kutijice ?

2 btw, priznaj da si se samo htio pohvalit sestrom
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 21:19   #188
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
nego pošto je ovo ipak u HT odjelu , zašto nije u igri bio i diy centra pa bi imao pristojni prednji panel ?
To je ustvari bilo prvo u planu. Ali onda sam nekako odlučio da ipak napravim dva zvučnika pošto mi drvenarija nije problem.

Citiraj:
btw , kad su na redu mali stolni stalci za te kutijice ?
Baš sam danas o tome razmišlja. Bit će vrlo jednostavno, neka masivnija četvrtasta čelična cijev npr 100*60 i samo neke metalne plohe. Možda i ubacit šiljke radi priseravanja. To mi sve skupa neće bit sat vrimena posla (bar se nadam ne ciljam na ništa ekstra)
Ovako nekako zamišljam:



Citiraj:
2 btw, priznaj da si se samo htio pohvalit sestrom
Ne, sestra se STVARNO nije tila maknit. Nisam htio gori kod sebe za svojim kompjuterom slikat zvučnike, jer je sve ružno i u neredu, a drugo računalo je onako više fancy pa sam ga iskoristio za photosession. Mala sestra je jako tvrdoglava, razmažena i lijena... Al opet je volim
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2009., 22:21   #189
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
front i dovoljno je jaka da prakticki radi u 2.0 sustavu, a onda [na zalost] 5.1 sluze samo kao popratni vokali tj, center/sub, side i rear...i to zajedno vjerovali ili ne daje dovoljno jasnu i lijepu zvucnu sliku...linija daje cisti zvuk, a cambridgei daju jos ono nesto sto fali

Mjuza -->8.9/10
Filmovi-->9.5/10

Za mjuzu je takva ocjena jer ipak nisu monitori u pitanju nego studentsko uradi sam rjesenje
Za filmove onih 0.5 odnosi se na razmak izmedju ekrana XD

sve u svemu jedna poor man's "plazma" sa poor man's lose rasporedjenim ozvucenjem [primam prijedloge] zbog malog stana nepogodnog za odvajanje zvucnika


Na slici :
- 2x19"-Philips lijevi i belinea desni
- Creative megaworks 5.1 THX
- Sony mini linija
- Komp [64 x2 5000, x1950PRO, 4x1 OCZ, 1TB+320GB+80GB]
- sluske su HD200 Monitor na svom stalku koji je fkorz terabajtni disk i that's about it
- Gigabyte tv/fm kartica [uskoro]


prije su umjesto ovih zvucnika bili z-10 ali sam ih dao bratu jer koliko god bili super jednostavno su mi malo preslabi tj pretihi bili...naravno o zvuku nema smisla pricati ejr je stvarno bio predobar


btw this time next year i'll be a millionaire...a onda idu one prave old school linijske stvari koje idu na neki posteni hdtv...samo pravi linijski sustav/home theater je kao vreca bez dna...koliko god ti ulagao uvjek fali jos ono nesto

e da i sigurno se pitate sto onaj plisani slon radi na vrhu kucista : on je tamo da poboljsa akusticnost sobe ...to je ipak bolja polovica inzistirala da on bude tamo...
-->
eh...ovako to rjesavaju studenti...najblize sto se moze doc kucnom kinu...naravno komp je cisto za mjuzu i filmove [i serije]...i naravno matlab i ostale studentske gluposti



btw mozda bi neki pomislili da su 2 zvucnika od linije + creative megaworks 550 zvucni overkill ali zacudo malo sam se igrao s opcijama i lijepo sam ih ugodio...naravno postoje 2 preseta : kad stojim u stolici pola metra od zvucnika i kad slusam mjuzu u cijelom stanu...khm...garsonjeri XD

sve u svemu lijepo ih se da rastegnuti otkad me prestalo boliti kita za susjedu ispo