Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2008., 15:35   #1
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
HP PAVILION dv2000/dv9000 problem - crkli

dakle..problem..
1. laptop HP dv2000..sestra ga ne gasi skoro nikad..samo spusti ekran i on ode onda u svoj standby..jucer je digla ekran..i on je bio skroz bijel..restartala lap..i pojavio se onaj startup screen na kome pise samo HP invent..i to se ne mice..kad je restartala ponovo..poceo je pistati..beeeeeep beep beep..i ne pojavlja se nista..probao vadit bateriju..i sve to..isto..samo beepa..u cemu bi mogla bit stvar?

2. jucer pokusavam sredit to njoj..i dok sam to radio moj normalno ode u standby (ugasi se monitor i to)..i taknem tipkovnicu da se upali..i nece..restartam ga..nista..slika se ne pokazuje..one lampice svijetle..ne beepa nista..samo se restarta nekoliko puta za redom..onda ga ugasim..pricekam malo..upalim..i sve u redu...radi normalno...
ugasim ga..odem spavat..probudim se..palim ga..nece...ne pokazuje se slika..restarta se sam od sebe nekoliko puta..nista..vadim bateriju..kabel..restarta se par puta sam od sebe..i onda se odjednom upali???wtf???
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 15:41   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Beepovi
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=50273

Nisam baš pametan kako riješiti te probleme. Prvo što bih pomislio je da su pukle vindoze na oba lapa. Njoj bi lako moglo biti da je hard vrisnuo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2008., 15:53   #3
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
ma nemoguce da su windowsi..ja imam xp, a ona vistu..problem je sigurno hardverski..kod nje vjerojatno grafa..1 dugi beep i 2 kratka..ali lap nije kupljen u hrv...oce oni to sredit onda pod garancijom?

a kod mene neznam u cemu bi mogla bit stvar..moj ne beep-a nista..ali je na ovoj listi http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/g...87277_identify

samo neznam kako to funkcionira u hrv??
jer lap nije kupljen tu..
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 23:22   #4
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
jel ima tko kakvu ideju?
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 23:27   #5
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Vrlo ti je vjerovatno zapela neka tipka na tipkovnici. Znam da zvuči glupo, al probaj... Vezano za sestrin. A za tvoj, valjda je vidio drugog da ljenčari, pa je odlučio i on malo...
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 00:13   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Vrlo ti je vjerovatno zapela neka tipka na tipkovnici. Znam da zvuči glupo, al probaj... Vezano za sestrin. A za tvoj, valjda je vidio drugog da ljenčari, pa je odlučio i on malo...


Covjeku crknu dva laptopa u 2 dana, a ti se zayebavas..

Nego, rekao si da ti sestra nikad ne gasi laptop, ondosno rijetko, a predpostavljam da je stalno na punjaču?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 02:52   #7
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
a vecinu vremena je na punjacu da..ali ne bas stalno..ovo me stvarno ubilo u pojam..ono..poceo sam podzemne vode trazit..2 laptopa u 2 dana..moj sad radi..al ono..da se upali..to je lutrija..
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 10:55   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ako je veliku vecinu vremena na punjacu i na njemu je baterija, vrlo vjerovatno je da ti je sestri otisao hard..U nepovrat..
To se dogodilo mom frendu, pa su mu rekli da je to zbog toga, kao s vremenom dolazi do problema s regulacijom napona i stradava disk.. Bateriju teba napunit na 100%, i trosit dok ne padne na 75% i onda ju fino skinut i stavit na neko tamno i suho mjesto. I lap furat stalno na punjacu..Ili stalno koristit bateriju.

A i ja sam imao sličan problem tvom sa svojim Acerom, lutrija prilikom paljenja, ali mislim da sam stavio nove windowse i da je problem nestao, ali viđao sam taj problem na nekoliko laptopa. Ono sam od sebe setak stilta i onda kroz par dana radi normalo..
poz
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 14:46   #9
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
hard mislis ha? to bi onda bilo i najjednostavnije rjesenje..ali zasto beep code beepa 1 dugo 2 puta kratko kao da je grafika otisla?

a ovaj moj problem mi je nejasan skroz..jer on kad se tako tilta i restarta sam od sebe par puta..ne pokazuje se ni onaj HP invent ekran..nego je sve crno, a on se restarta..
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 14:57   #10
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
edit: ovako..sestrin..baterija je u njemu..spojen je i na struju..palim ga..stoji ono HP invent..dalje od toga ne ide..onda ga rucno gasim..on se pali sam i pocinje beepat...e sad..dvije stvari: 1. ako iskopcam kabel - nemogu ga ni rucno ugasit..pali se sam od sebe i beepa 2. ako ukopcam kabel mogu ga ugasit rucno..
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 15:04   #11
Tz4r
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 98
di ste kupili pavillione ???? jer bi si i ja jednog nabavio ali ih nema u hr...
Tz4r je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 15:09   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ma najvece ti je sranje sto nemas garanciju tu kod nas, jer mislim da je problem dosta zayeban. Ovo s kablom, ocito da ima veze jel ukljucen ili radi samo na bateriji..stvarno sranje.. Meni da se to dogodilo znaci, 2 laptopa u 2 dana, mislim da bi dobio infarkt, zapravo vise njih uzastopnih..Probaj to nekek rijesit na garanciji..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 15:56   #13
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
sad sam izvadio ram module..i vratio ih..i ne beep-a vise..ali opet se ne pali..stvarno ne kuzim nista vise..al siguran sam da je nesto otislo..pitanje je samo sto?
gdje da ga nosim na procjenu kvara?

ma da..garancije su sjeb..nije kupljen kod nas..tako da ono

sad se vise brinem ovaj svoj dovest u red..da se i meni ne dogodi najgore..jer moj je na onoj listi (link sam dao gore) problema s maticnom i to mogu zamijenit..ali opet ne kuzim kako je to s tom garancijom
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 17:28   #14
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
pa nosi ga tamo gdje si ga kupio..ili salji dostavom..na njihov trošak
srale7 je offline   Reply With Quote