Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2008., 23:39   #1
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
try and buy ducan u RH ???

Dal neko zna neki ducan u kojem se prvo moze vidjet kak nekaj radi, konkretno projektor, jer za max 1 godinu kupujem 720p ili 1080p al buduci da nisam videl uzivo kak to radi, ako neko ima pojma znaci da se bas vidi slika i to. Jer ipak nisu male cifre a da se jedino moram po informacijama s neta orjentirat, to mi malo gej.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2008., 23:51   #2
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Pa ako ljubazno zmoliš u svakoj prodavnici možeš probati gotovo sve.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2008., 23:59   #3
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
PA mislim da su u jednoj od team tu na forumu trenutno raspravlja ak kupiš nešt imaš pravo vratit u tgovinu u rok 7 dana ak ti nepaše
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 00:00   #4
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Pa ako ljubazno zmoliš u svakoj prodavnici možeš probati gotovo sve.
Upravo tako..

Naravno, treba voditi i malo racuna kad se dolazi,.. naravno ak dodjes u petak ili subotu kad je najveca guzva da ce te u svakom ducanu "od***ati" cim spomenes neka isprobavanja i testiranja... ali ako se dodje kad nema guzve, nece ni biti problema...

nedavno kad sam kupovao hi-fi zvucnike, lik u vemilu mi je 3 komada spajao reciver, i nije bilo uopce problema.. ali zato jer sam dan prije bio i pitao kad da dodjem pa mi je rekao najbolje navecer pred zatvaranje kad nema guzve... da sam dosao recimo petak popodne sumnajm da bi mi spojili i jedan par da cujem...
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 00:05   #5
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Pa ako ljubazno zmoliš u svakoj prodavnici možeš probati gotovo sve.
Upravo tako..

Naravno, treba voditi i malo racuna kad se dolazi,.. naravno ak dodjes u petak ili subotu kad je najveca guzva da ce te u svakom ducanu "od***ati" cim spomenes neka isprobavanja i testiranja... ali ako se dodje kad nema guzve, nece ni biti problema...

nedavno kad sam kupovao hi-fi zvucnike, lik u vemilu mi je 3 komada spajao reciver, i nije bilo uopce problema.. ali zato jer sam dan prije bio i pitao kad da dodjem pa mi je rekao najbolje navecer pred zatvaranje kad nema guzve... da sam dosao recimo petak popodne sumnajm da bi mi spojili i jedan par da cujem...
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 00:56   #6
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Citiraj:
Pa ako ljubazno zmoliš u svakoj prodavnici možeš probati gotovo sve.
Niti ne, u vemulju VZ, kupoval hdd dvd rekorder, i pitam dal mogu videt kaj imam kak dela, ono da ne hitim 2k za neki ukras, i veli jee nema kam spojit, nema telke za testirati. Tak da ono nebu ni kompa za projektore :P

Citiraj:
PA mislim da su u jednoj od team tu na forumu trenutno raspravlja ak kupiš nešt imaš pravo vratit u tgovinu u rok 7 dana ak ti nepaše
Da, istina prema novom zakonu o zaštiti potrošača, niti razlog ne moras imati, jednostavno se pozoves na taj zakon i nakon pol litre prolivene krvi dobis pare natrag. Tak je bil slucaj u hgshrotu u VZ dok sam vracal hebenu memoriju zbog koje mi brikal komp. Uletim tipu, tu je memorija ocu pare natrag, on meni neee mogu zamenit ak ne dela, neeee ocu pare ne zdere me. Je nebre, je more zakon novi covjece, jeeee ovo ono kak smo mi kupci sad tu njih hebemo, uglavnom, nakon pol litre prolijane krvi dobil sam pare natrag Sljedeci put bum zel devetku ili kalija pa da vidimo kak bu se tip grcil nabijem ga i njegov HGSROT VZ

poanta je znaci neki frikin ducan gdi se niko nebu zvlacil i grcil ak velim da ocu videt kak nekaj za 10k dela.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 01:25   #7
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
PA mislim da su u jednoj od team tu na forumu trenutno raspravlja ak kupiš nešt imaš pravo vratit u tgovinu u rok 7 dana ak ti nepaše
NHF, ali, daj se nauči pisati, pobogu...

Sorry na OT.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 11:38   #8
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor dajdroge Pregled postova
Dal neko zna neki ducan u kojem se prvo moze vidjet kak nekaj radi, konkretno projektor, jer za max 1 godinu kupujem 720p ili 1080p al buduci da nisam videl uzivo kak to radi, ako neko ima pojma znaci da se bas vidi slika i to. Jer ipak nisu male cifre a da se jedino moram po informacijama s neta orjentirat, to mi malo gej.
Sve ovisi o tome na što si bacio oko

inače imaš AVR , HSM informatiku te Lukvel a i čini mi se ProServis ...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 12:06   #9
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor dajdroge Pregled postova
Da, istina prema novom zakonu o zaštiti potrošača, niti razlog ne moras imati, jednostavno se pozoves na taj zakon i nakon pol litre prolivene krvi dobis pare natrag.
To u Zakonu ne pise. Povrat je moguc samo za robu kupljenu "na daljinu", sve ostalo su bljezgarije (istina, ima i mogucnost povrata kad ti trgovac dodje doma, ali ovdje toga nema).

Isto tako, trgovac je duzan dati robu na "normalan" uvid, cerupanje / paljenje / "ja ne bi taj daj drugi" nije bas opcija koju trgovac mora prihvatiti. Moze, ali ne mora.

NN pa pretraga 79/07. Clanci 33. i 45. prije toga obratite paznju na clanke 30., 36. i 37.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 16:40   #10
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Citiraj:
To u Zakonu ne pise. Povrat je moguc samo za robu kupljenu "na daljinu", sve ostalo su bljezgarije (istina, ima i mogucnost povrata kad ti trgovac dodje doma, ali ovdje toga nema).
http://www.vjesnik.hr/Html/2006/08/1....asp?r=unu&c=1

tu se nigde ne spominje daljina blizina nego kupac roba 8 dana pare natrag :P
i to od sljedece godine se misli od 01.01.2008. jelte
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2008., 18:06   #11
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor dajdroge Pregled postova
http://www.vjesnik.hr/Html/2006/08/1....asp?r=unu&c=1

tu se nigde ne spominje daljina blizina nego kupac roba 8 dana pare natrag :P
i to od sljedece godine se misli od 01.01.2008. jelte
Mjesto gdje se objavljuju zakoni su Narodne novine, ne Vjesnik.

Ovo ti ima istu tezinu k'o i Zewa toaletni papir.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 18:14   #12
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
upravo tako ako zakon nije u NN nula bodova...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 09:09   #13
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Do sada stvarno nisam imal nikakvih problema u Vz s trgovinama tog tipa.
Ima jedna velika razlika u razgovoru uzivo i prek telefona. Dok razgovaras telefonom imas osjecaj da samo cekaju da te skinu s k... - naravno ne svi, ali kad se nalazimo u ducanu onda se ipak stvari mjenjaju.
Ima i trgovaca koji su uvjereni da imaju najjeftiniju ponudu i u cudu te gledaju, da ne velim da te gledaju ko lazova kad im objasnis da ipak postoji na drugom mjestu ta ista stvar jeftinije.
U znanje i sposobnosti nekih trgovaca se nikak nemozes pouzdati, ali ipak postoji i druga vrsta trgovaca koja je solidno potkovana i upoznata s stvarima koje imaju u ducanu.

Ima jedna zlatna: Lijepa rijec otvara sva vrata.

Citiraj:
Autor dajdroge Pregled postova
Sljedeci put bum zel devetku ili kalija pa da vidimo kak bu se tip grcil nabijem ga
S ovakvim nastupom mozes samo navuci probleme, ne mislim da budes stvarno doteglil sobom kojekakve pljuce, ali sanse da ti netko napravi uslugu su manje. Nigdje ne pise da ti mora isprobati neku robu. To je samo dobra volja trgovca ili politika firme.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 09:45   #14
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Ja jučer imao rat u Metrou.
Kupim DVD player za auto sa 7" lcd-om, dodjem doma, spojim, oduševljeno idem ubacit film, sve radi milina..... Oću prominit dvd, da stavin mjuzu....., ***eni player ne vadi cd. Otiša nazad u metroa, velim, ne radi vam ovo smeće, tražim drugi u zamjenu, a kreten da nemaju više na stanju....
Ja kažem, još bolje, ionako mi bilo žao tih 2400kn, vratite mi novce, a on meni: novci se ne vraćaju, možete uzeti nešto iz ponude.. Velim ja njemu neću, vrati pare, gad ne popušta.
E onda san krenija u napad (inače radim kao voditelj tehnologije kvalitete, tako da znan kako ga zguzit), pritin, a car se sve više crveni. E onda je otiša nazvati šefa, pa se vrati, pa kaže da šef neda i gotovo. Ja već lud tražin šefa na telefon, momak ni da čuje da ga nazove. Izvadin mobitel, kažen, ***en vas i ko će se svama natezati, sad ću nazvati udrugu za zaštitu potrošača, a on kaže zovi.... Ja krenija na blef birati neki broj, ka da njih zoven, a on kaže čekaj, iden opet šefa nazvati, pa da popričaš s njin. Šef prijazan čovjek, glup ko ona stvar, nudi da uzmen bilo što u dućanu, da nema frke, al lovu nemože vratiti. Onda san do kraja popizdija, počeja priti sa svin i svačin ( i amerikancima), udrugon za zaštitu i tako, pa je malo omekša i na kraju vratija lovu. Kad mi je vratija lovu, uzeja san u metrou drugi dvd radio (prodavač popizdio, al zato san ga i uzeo) , otišao kući i spojio, aj fala bogu radi....

Pas mater i metrou, dvd radiu i mojoj ženi koja me natirala da ga iden kupiti, propade mi subota
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 13:54   #15
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Warcraft1980 Pregled postova
Ja jučer imao rat u Metrou.
Kupim DVD player za auto sa 7" lcd-om, dodjem doma, spojim, oduševljeno idem ubacit film, sve radi milina..... Oću prominit dvd, da stavin mjuzu....., ***eni player ne vadi cd. Otiša nazad u metroa, velim, ne radi vam ovo smeće, tražim drugi u zamjenu, a kreten da nemaju više na stanju....
Ja kažem, još bolje, ionako mi bilo žao tih 2400kn, vratite mi novce, a on meni: novci se ne vraćaju, možete uzeti nešto iz ponude.. Velim ja njemu neću, vrati pare, gad ne popušta.
E onda san krenija u napad (inače radim kao voditelj tehnologije kvalitete, tako da znan kako ga zguzit), pritin, a car se sve više crveni. E onda je otiša nazvati šefa, pa se vrati, pa kaže da šef neda i gotovo. Ja već lud tražin šefa na telefon, momak ni da čuje da ga nazove. Izvadin mobitel, kažen, ***en vas i ko će se svama natezati, sad ću nazvati udrugu za zaštitu potrošača, a on kaže zovi.... Ja krenija na blef birati neki broj, ka da njih zoven, a on kaže čekaj, iden opet šefa nazvati, pa da popričaš s njin. Šef prijazan čovjek, glup ko ona stvar, nudi da uzmen bilo što u dućanu, da nema frke, al lovu nemože vratiti. Onda san do kraja popizdija, počeja priti sa svin i svačin ( i amerikancima), udrugon za zaštitu i tako, pa je malo omekša i na kraju vratija lovu. Kad mi je vratija lovu, uzeja san u metrou drugi dvd radio (prodavač popizdio, al zato san ga i uzeo) , otišao kući i spojio, aj fala bogu radi....

Pas mater i metrou, dvd radiu i mojoj ženi koja me natirala da ga iden kupiti, propade mi subota
Bas si okrutan..

Ali dokaz da kad trgovac kaze u pocetku NE, da se to može promjenit u DA, vratit cemo vam vase novce.. koja su to gamad.. Covjek se mora prijetit s ne znam cim da bi mu napravili ono sto trebaju i moraju..cigani
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2008., 14:18   #16
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Bas si okrutan..

Ali dokaz da kad trgovac kaze u pocetku NE, da se to može promjenit u DA, vratit cemo vam vase novce.. koja su to gamad.. Covjek se mora prijetit s ne znam cim da bi mu napravili ono sto trebaju i moraju..cigani
NE trebaju i NE moraju. Pripazite na to. Kao sto rib@ kaze, lijepa rijec...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na