Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2007., 13:43   #601
Tomy9
Ja
Moj komp
 
Tomy9's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 169
Ovako: Frend, jos iz osnovne, a i sad idemo u isti razred ima informaticku "trgovinu".

I tako smo mi na rođendanima imali lan partye.
Za vrijeme dok mi igramo njegov stari razgovara na telefon: "Ma da evo bas testiramo ovaj vas komp, ako prezivi ovo bude sve."

Pitam tog frenda:
ja: pa koliko ti cesto mijenjas te kompove
on: pa ne pre cesto. to meni stari donese pa nakon sto mi dopizdi proda kao novo.

kupujem ja pastu kod njega u trgovini (ali prodavaci nisu znali da se poznamo)
ja: dobar dan. trebam pastu za procesor.
prodavacica: odi dolje kod informaticara imaju ti oni
ja: trebao bi onu pastu za procesor
neki lik: evo ti je. to ti je........ 10kn (i stavi sebi u džep)

Tomy9 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 10:08   #602
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
He he he baš me Rak razveselio.Skinuo sam pola kile smijući se njegovim "Doživljajima jednog Raka u svijetu računala".Tako šta bi trebalo izlaziti u BUG-u i ostalim časopisima kao vicevi uz reklame dotičnih firmi............
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 11:21   #603
Quake2
Guest
 
Quake2's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: pž
Postovi: 1,289
A da nam malo ispričaš pa da se i mi smijemo?
Quake2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 11:34   #604
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor daytripper Pregled postova
edit: evo zbog ovoga posta dobih crveni karton, i to objasnjenje -lol. nema na cemu.
Pričaš gluposti
Neko ti je dao lošu reputaciju.

Crveni karton možeš dobiti samo od moderatora ili admina, ako hoćeš budem ti ja spičil jednog da vidiš kak to izgleda-čisto da skužiš razliku između kartona i reputacije
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 17:59   #605
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Vec sam spicenu odsluzio kaznu, sad sam editirao.,zamlane jedan.: roller :
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 15:03   #606
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Zapikirao si ja prije dosta vremena LCD 19" philips 190S7FS i najjeftiniji je bio u FENIKSU: bonker2
Cijena mu je bila 1 669,00kn

Uglavnom pocetak cijele sage je bio kada su prije par dana mjenjali site i promjenili cijenu monitora.

sa 1660kn na 1720kn (cijene +/- par lipa)

I tako u petak imam lovu i zovem kompica da idemo po monitore u feniks jer i on hoce taj ubosti.

Nazovem ih ranije da vidim jel imaju 2 komada na stanju uopce.
Akteri u daljnjem razgovoru:
D: Dudek(ja)
K: Kompic s kojim sam isao
I: Idiot s kojim sam razgovarao preko telefona
P: Nesposobna plavusa u prodaji
S: Kvazi serviser s kojim smo ga testirali

D: Dobar dan, imate li na stanju 2 komada Philips 190S7FS?
I: Naravno da imamo, imamo ih jako puno.
D: Mozete li mi molim vas provjeriti koja je cijena za gotovinu?
I: (ko iz topa) 1 810,16 kn
D: (u cudenju) ZA GOTOVINU?!
I: (flegma) Da za gotovinu.
D: Dajte molim vas provjerite ponovno, pitam vas za cijenu za gotovinu.
I: 1 710,00 kn (na cijeniku na webu 1 719,65 kn, reko dobro znam da ce tolko bit opet kada dodemo tamo, nema veze)
D: Hvala dolazimo odmah, dovidenja.
I: tu-tu-tu (poklopil bez rijeci)


Ulazimo u ducan, unutra 3 prodavacice, 1 prodavac, 2 "servisera", 0 mušterija

D: Dobar dan
K: Dobar dan
(niko nas ne ferma 5%)
Cekamo pred pultom cca 4 min. da nam se netko obrati uopce, a svi su tamo iza pulta.
P: (S stavom: kaj bute vas 2 kupovali nes za kompjuter pa zgledate ko da ste s bauštele došli (rušimo tom kompicu šupu))
Izvolite.
K: (preokrece ocima i zeli joj hilticom po glavi skakati)
D: 2 LCD monitora Philips 190S7FS
P: (Nakon cca 2min) Imamo samo 1
D: Molim?! Zvao sam prije nepunih 20min i reko je jedan od vaših kolega da ih imate jako puno!
P: Da, imamo 1 za prodaju i 150 rezerviranih
D: (mislim si ko tu koga prca) Dobro onda nam dajte taj 1 i velim frendu nek on zeme, da cu ja drugdje u ponedjeljak
K: Može.
P: Nacin placanja?
D: Gotovina.
P: (ko iz topa) 1 810,16 kn
D:;K: MOLIM?!? Za gotovinu?!
P: Da.
D: Dajte provjerite ponovno, pise na vasem webu 1 719 i nest sitno kn, te kada sam zvao vaseg kolegu je rekao 1 710kn
P: Na nasem webu?! Pa to vam je cijena za gotovinu.
D:;K: ?!?!?!?!?!? Molim? Pa rekli smo vam par puta da gotovinom placamo.
P: Nisam vas cula. (nedo bog da netko od njih veli pardon)

Odlazi ona po monitor i sad odjednom donosi 2 komada.
P: Evo mi cemo vama prodati i drugi ipak pa cemo mi to onda dalje rijesavati ako ce nam faliti.
D: Netreba hvala, samo 1 cemo uzeti.
P: Kak sad 1.
D: Ja sam odlucio da necu ovdje kupiti monitor.
(K: lagano se drobi od smijeha)
D: Mozete nam ga spojiti da isprobamo je li sve u redu, da nema bad pixela i to.
P: (Sva u cudenju) Mi da vam spajamo monitor, pa kaj tu imate gledati i provjeravati jel radi.
D: (malo poviseni glas) Spojite mi monitor da vidim da li je ispravan ili ga necu kupovati.
(K: Lagano mu neugodnjak)
P: Jooj pa sada moram zvati decke iz servisa da dolaze simo da vam oni to spoje (S: SJEDI KRAJ NJE I ONA GA ZOVE NA TELEFON)

"S" Dolazi do nas i misli si kaj bus ti sada tu pametnoga vidio kad ti ga ja spojim

S: Evo spojen je jel to sada uredu.
D: ?! Pa daj mi pokazi RGB slike da vidim jesi li svi pixeli ok.
S: Ha?
D: (zdravoseljacki) pokazi mi crvenu, zelenu i plavu pozadinu Da vidim dal ima ili nema bed pixela.
S: Ma pa to ti se najbolje vidi na bijeloj pozadini.
D: Joj daj mi pokazi to sto te trazim i bok.
S: (prek k...) Evo.
D: Uredu, zapakirajte molim vas i to je to

K: (Na pultu sa karticom tekuceg u ruci) Izvolite
P: Pa kaj niste rekli da gotovinom placate
K: (Sav u cudenju) pa to je tekuci racun!
P: Moram ici pitati nekoga (taj netko je opet kraj nje)
P: Uredu, molim Vas pin unesite
K: Izvolite
P: Odbijena vam je kartica, probat cemo ponovno; Moze opet pin
K: Izvolite
P: Opet vam je odbijena kartica, sigurno nemate novaca na racunu.
K: (Pi*di) Kaj nemam novaca na racunu, b** te je*o, pa kak se vi to odnosite prema kupcima,
pa vec pola sata se natezemo s vama i pokusavamo kupiti usrani monitor, a vas zaboli k... i tu jos sarate s tim cijenama.

I onda izvadi cash i plati jer mu se vise nije dalo j**ati s njima i poberemo monitor, racun i garanciju
(koja se hvala bogu ne ostvaruje kod njih-nisam nikada mislio da to moze biti dobro).
Dudek je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 15:29   #607
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Kartice, pa i tekući se u trgovinama (nekim, kolko sam ja skužio većini) ne broji kao gotovina. Npr u HgSpotu ti ili da na karticu 5% ili 0%, nisam siguran, davno je bilo.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 15:46   #608
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Kartice, pa i tekući se u trgovinama (nekim, kolko sam ja skužio većini) ne broji kao gotovina. Npr u HgSpotu ti ili da na karticu 5% ili 0%, nisam siguran, davno je bilo.
Kartica tekuceg racuna dakle Maestro se svugdje broji kao gotovina. I u ducanima kad idem alkohol kupovati i kada idem informaticku opremu kupovati i kada idem obleku kupovati.

Jer njima u tom trenu kada ti uneses pin sjeda lova na racun. Isti drek ko gotovina
Dudek je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:22   #609
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ja neznam kako to teoretski ide, al iz prakse ti kažem da se ne broji, bilo kupovao odjeću ili kompjutore, ista stvar. U hgspotu ti sigurno daju manji ili nikakav popust, na drugim mjestima isto tako, moguće da je negdje svejedno.
Pitao sam prodavačicu (nije pouzdan izvor, al za prvu ruku) i rekla je da njima to odmah nesjeda nego tek kasnije banka isplati (dal se uzima provizija banke!?).

Hamm vjerovatno zna, kolko sam skužio on je u bankarskom biznisu pa nek on odgovori kak to ide.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:36   #610
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Koliko ja znam - to je isto kao i gotovina jer ti skida odmah s računa, a druga je stvar sa kreditnim karticama ...
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:43   #611
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Koliko ja znam - to je isto kao i gotovina jer ti skida odmah s računa, a druga je stvar sa kreditnim karticama ...
nije baš u dućanima isto jer on tu tvoju kupovinu karticom mora proknjižit a keš baš i ne tako da ti to i nije isto. nažalost vani je to gotovina ali kod nas se gotovinom još uvik smatra samo određena količina "šuštavih zelembaća"
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:55   #612
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Kartice, pa i tekući se u trgovinama (nekim, kolko sam ja skužio većini) ne broji kao gotovina. Npr u HgSpotu ti ili da na karticu 5% ili 0%, nisam siguran, davno je bilo.
Vidim da moram opet objašnjavati što je što...

Postoje 3 vrste kartica:

1) DEBITNE: Maestro spada u nju i kod njih cjelokupni iznos odmah biva prebačen sa kupčevog na prodavateljev račun, prepoznaje se po tome što nema izbočenog tiska i moguće je s njom platiti isključivo elektronskim putem, uz autorizaciju PINom, s obzirom da je samo tako moguće utvrditi raspoloživost sredstava na računu. MAESTRO se tretira kao GOTOVINA. EOD.

2) CHARGE - recimo, zeleni AMEX, ima izbočeni tisak, plaćanje se vrši na kraju obračunskog razdoblja i računa se kao kartica, no tendencija je da sve više prodavača sklapa ugovor sa kartičnom kućom (recimo, AMEX ima kod nekih trgovaca opciju obročnog plaćanja uz 0% kamate, no uvjet je da taj trgovac mora nuditi istu cijenu za gotovinu i kartice) te na kraju opet ispada kao gotovina. Također, kod ovih kartica se kod većih iznosa ili neuobičajenih transakcija redovito vrši autorizacija, s obzirom da je za svaku karticu utvrđen limit.

3) KREDITNE - isto se tretira kao charge, plaćaju se obroci koji mogu biti minimalno 5% glavnice uvećane za kamatu, dok maksimalni iznos nije ograničen (može se platiti u jednom obroku cijeli iznos kredita).

Sada, ako imate pitanja, pucajte.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:59   #613
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
sky vam je sve rekao
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 17:01   #614
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
Vidim da moram opet objašnjavati što je što...

..................MAESTRO se tretira kao GOTOVINA. EOD.....................
Konacno da netko zna
Dudek je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 17:01   #615
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
Vidim da moram opet objašnjavati što je što...
Sve mi je to jasno, samo kažem kako je stanje kad dođeš u trgovinu, u dosta NE tretiraju maestro kao gotovinu. Znači keš je keš, sve ostalo nema popusta.

Bah, još će se i ova tema pretvoriti u raspravu, samo sam htio reć da u nekim trgovinama ne broje debitnu karticu kao gotovinu. Ništ više.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 17:09   #616
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Sve mi je to jasno, samo kažem kako je stanje kad dođeš u trgovinu, u dosta NE tretiraju maestro kao gotovinu. Znači keš je keš, sve ostalo nema popusta.

Bah, još će se i ova tema pretvoriti u raspravu, samo sam htio reć da u nekim trgovinama ne broje debitnu karticu kao gotovinu. Ništ više.
Daj mi ime konkretne trgovine gdje ti Maestro nisu tretirali kao gotovinu. Ovo je pokazatelj da trgovac nelegalno posluje.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 17:10   #617
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Hgspot.
Kad sam kupovao tipkalo kod njih gurnuo PBZ maestro, čoek mi reče "Ako ti nije teško odi do bankomata pa dobiješ popust, bolje da si za razliku burek kupiš.".
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 17:13   #618
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Nešto si opako pobrkao.

http://www.hgspot.hr/krediti.aspx

edit: dakle, odobravaju popust na gotovinu koji ne odobravaju na maestro? Jako lijepo. Napravi mi uslugu. Odi u istom danu kupiti recimo dva DVD medija. Jedan plati Maestrom, drugi gotovinom. Uzmi oba računa. Dat ću ti broj na koji ćeš to faksirati, a ja ću se pobrinuti da to dobije ekipa iz PBZ Carda. Mislim da će vrlo brzo takva politika prestati.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 18:53   #619
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor Voki Pregled postova
čekaj malo...opet pretjerujete!
Ajd kad ste svi tako pametni recite vi meni koje su latencije neke ljeve memorije a imaš ih neznamnisam koliko vrsta??

@Matesonik
zamisli da imaš na raspolaganju preko 4,5k artikala i dođe ti neki frajerčić i pita koliko mikrona ima bogznakoji proc??

lako ti je se kurčit kad recimo naučiš da je bubam, GPU 9600 pro 400mhz (što možda i nije, neznam) i sad dodjes u dućan i govoriš kako je trgovac glup što to nezna??

************ Glup sam što psujem.

kad ti budeš naučio koliko mikrona ima svaki proc koji imaš na ponudi ili kolike su latencije svake memorije koje imaš u ponudi i kada naučiš koliki je ***eni GPU od svake ***ene grafe koju imaš u ***enoj ponudi onda dodji tu kod neupućenih u prodaju i seri njima...

e da... još uz to sve nauči oko 4000 artikala onako površno i osnovno objasnit.
naučit ćeš ****c! *******************************
pa nemora znati sve živo , ali barem neke osnove bi trebao znati.

npr razliku između dvd-r i dvd+r , tj. barem znati to nije ista stvar. To je isto ko da ti u pekari neznaju razliku između crnog i bijelog kruha. Ako radiš u dućanu koji se specijalizira za nešto , moraš znati barem osnovno.

Baš nedavno mi trebao dvd-DL , (+ ne rade najbolje na PS2) , dućan di inače kupujem dvd-e je u preuređivanju
Odem ja do drugog , kažem "imate li dvd-...."
Žena mi odgovori "minus što?" u smislu 10 minus 2 = 8. Meni pada mrak na oči, a nema drugog dućana u blizini pa sam joj ja morao objasniti. Naposlijetku , našla je jedan jedini DVD-DL i kaže mi još "izgleda da je ovo cijena starog artikla" , nisu mjenjali cijenu koje 2 god , moral sam ispljunut 48 kn za dvd-dl.

Ja na moru kupovao komp , nešt slabije , tek tolko da mogu starije igrice igrat.

Kupim 9600Pro od neke lijeve tvrtke, instaliram a ono i device manageru mi piše 9550SE. Ja mislio da neka pogreška , reinstaliram , isti vrag , skinem sa neta najnovije drivere , opet isto. Sad idem na službenu stranicu te tvrtke , pogledam sliku njihovog 9600Pro i ne liči na njega uopće , pogledam pod 9550SE , to je taj , nema zabune. Vratim se do tipa i kažem mu da to nije to , nek mi vrati novce ili mi da pravu 9600 , ili ako nema da ću uzeti 9550SE , ali za cijenu 9550SE, a ne za cijenu 9600Pro. Tip mi kaže da ih je prodao već hrpu i da se nitko nije tužio. (mora da su neke budale kupovale, a tip super zarađuje prodavajući 9550 po cijenu 9600) Srećom , vratio mi je novac, a nije mi se dalo tužit ga inspekciji.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 20:22   #620
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Srećom , vratio mi je novac, a nije mi se dalo tužit ga inspekciji.
Ma nema ti ni svrhe prijaviti ga inspekciji. Ja prijavio isti nacin uvaljivanja, pa kada me inspektor zvao objasnio mi da su pogrijesili dobavljaci, a ne ovi koji prodaju. i nikom nista. Al glavno da su meni rekli da su prodali cijelo cudo i da sam ja prvi koji se zalio...
raf je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 20:24   #621
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
eh, evo da i ja svoje iskustvo podjelim...

Finel iz metkovica - najsugavija trgovina racunalnom robom koju sam imao nesrecu obici.

Evo, najjasnije ce njihovu politiku prema kupcima opisati primjer moje kupnje racunala tamo davne '97...

Situacija je bila da je PII 266MHz bio najjaci dostupan proc u HR, prosjecna konfa je imala 32-64MB rama, 4,3GB hdd... to je neki mainstream bio, kao danas 200gb/1gb recimo...

I dolazim s majkom u finela (majka = financijer). I objasnim covjeku sto zelim, okvirno kakvu plocu, proc, kolko meme itd... Uredno me saslusao, i onda me doslovno napao, da sta ja zelim pljackat svoje roditelje, da meni ne treba nista bolje od P1 133MHz (a vec sam imao 4 god star 486 66MHz), 13 incni ekran, 400MB hard disk (!!!) i 8-16MB rama... i da mi nikad vise nista nece ni biti potrebno!

Lagano se pokupili ca, i za novce za koje je on nudio za ovo sto je nabrojao (13 inca, PI 133,16MB ram, 400MB hard...), kupim PII233, 64MB rama, 4,3GB, Intelovu plocu, 15'' CRT, i S3 Virge 3D 4MB (preluda kartica )

sto reci... metkovci zaobilazite ih u najsirem luku

Zadnje izmijenjeno od: vinja. 19.02.2007. u 10:31.
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 21:11   #622
Kvaka22
Registered abuser
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Tu sam negdje
Postovi: 59
He he... Kasnis *SAMO* 10 godina...

Zar ne mislis da se politika poslovanja bar malo promijenila te da su ljudi danas ipak malo upuceniji u racunala, te da su se ovi prilagodili trzistu?
Kvaka22 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 22:42   #623
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
neznam dali je ovo bas provala ....ali da podjelim jednu anegdotu u trgovini informaticke opreme ....

Htio sam kupiti hdd i obisao par trgovina (davno) ...i tako udjem u jednu a u njoj tip sjedi za stolom i zdere pastetu ... ...smrdi cijela trgovina po pasteti....
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 23:47   #624
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor duffy Pregled postova
neznam dali je ovo bas provala ....ali da podjelim jednu anegdotu u trgovini informaticke opreme ....

Htio sam kupiti hdd i obisao par trgovina (davno) ...i tako udjem u jednu a u njoj tip sjedi za stolom i zdere pastetu ... ...smrdi cijela trgovina po pasteti....
: stoopid

Pretpostavljam da nisi tamo kupio hard?

"Današnja akcija! Kupite HDD Maxtor 120GB dobite gratis pola kile krufa i Gavrilović paštetu!" : nuts :
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 00:00   #625
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Citiraj:
Autor Kvaka22 Pregled postova
He he... Kasnis *SAMO* 10 godina...

Zar ne mislis da se politika poslovanja bar malo promijenila te da su ljudi danas ipak malo upuceniji u racunala, te da su se ovi prilagodili trzistu?
Bio sam ja upucen donekle i tada
nazalost, to je najbolja, al ne i jedina anegdota. njihova politika poslovanja se nije nimalo promjenila (sigurno ne nabolje)

Evo isao sam kupiti tintu za printer doma proslo ljeto, (bio je neki HP), i lik mi prodaje zamjensku tintu za skoro 300kn...tinta po ZG dodje 80ak kn...

I kad sam mu rekao da je to zamjenska tinta, ne orginal, onda mi je isao slagat pricu da je to bolja, zato da je skupa :S
Nazalost morao sam tamo otici jer nigdje drugo nisu imali u gradu, no na kraju sam se ipak strpio do povratka u ZG i poslao od ovamo

Ili recimo, poznanik mi prica kako su ga prije godinu i nesto uvjeravali da je celeron 1.8 sa 32MB rama savrseno racunalo za njega. Da, 32MB rama prije godinu dana. Necete vjerovati, under the counter su nudili i da instaliraju XP na to... : bonker :
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 00:23   #626
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
ZeCom je u pitanju.

Ulazim ja sa frendom u radnju kad tamo neka baba radi (inace gazdina mater).

J: Ja
F: Frend
B: Baba

J,F: Dobar dan.
B: Dobar dan.
J: Trebao bih malo više informacija (frend kupuje komp pa gledamo cijene u gradu).
B: Ma samo rec' ti šta tre'aš.
J: AMD Athlon 3600+ AM2 soket.
B: (Sva s***an gleda u mene ko da sam trazio ko zna šta) Mi imamo samo Intelove i Sepronove (bez ***enog slova M) procesore. AMD ne držimo.
J,F:: stoopid
B: Napiši ti na papir šta ti treba ba kad dojde serviser (njen prepametni sin inace gazda firme) on će to pogledat pa će ti javit.
J: Zanima me cijena 7600GT grafičke kartice po mogućnosti da je leadtek proizvođač.
B: (Opet onaj izgubljeni pogled) Mi nismo do sada imali takve. Imamo grafičku karticu 128 za 90KM i 256 ona je mlo bolja ali i skuplja, dođe malo manje od 200KM.
J,F: : stoopid Doviđenja.


Par sedmica prije toga ulazim ja u istu firmu i ista baba radi.

J: Trebao bih bilo kakvu PCI grafičku karticu. Samo da je ispravna i da radi kako treba.
B: Imamo ove ovde grafičke kartice i pokazuje na Radeon9200,FX5200 i jos neku koju nisam bas najbolje vidio. (To su inače grafičke kartice koje su vrh vrhova za naše lokalne prodavce)
J: Ali meni treba PCI grafička kartica, to su AGP kartice.
B: (Opet onaj teleći pogled) Pa to je sve što sad imamo, ali dođi iza nedelje jer će nam tada doći nove grafičke kartice.
J: Doviđenja.

Pa se sad vidite kakvi sve rade u IT Shopovima.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 01:44   #627
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor vinja Pregled postova
Formel iz metkovica
Da nije Finel? Ne sjecam se da sam vidio Formel u Metkovicu...: stoopid
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 08:51   #628
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Kupio frend novo napajanje, ne sjećam se više koje, cijena cca 500kn. uglavnom ima 24pin konektor, a na matičnoj 20pin. i ne može prištekat na mbo da 4pina vise zbog kondenzatora koji su oko utora. naravno, traži se adapter jer ...


Ve-mil, shoping centar Vrbani:

Ja: Dobar dan, mi bi trebali adapter za napajanje, 24pin na 20pin.
Vemilovac: Dobar dan. Pričekajte da vidim...
Molim vas pričekajte par minuta moram skočiti do skladišta da
provjerim.

Vraća se nakon pet minuta.

Vemilovac: Nažalost nemamo toga, ali znate što: dajte vi to sa škarama odrežite to vam i onak ne treba : bonker :

eto, ako netko želi unakaziti svoje novo 500kn vrijedno napajanje, pravac Vemil
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 10:29   #629
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da nije Finel? Ne sjecam se da sam vidio Formel u Metkovicu...: stoopid
filia de putani de malliorca!
ostario vise... u pravu si, idem editirati
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 10:31   #630
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
Nije isto plaća li se maestrom ili kešom, maestro sebi uzima proviziju !!!!
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na