Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2007., 13:43   #601
Tomy9
Ja
Moj komp
 
Tomy9's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 169
Ovako: Frend, jos iz osnovne, a i sad idemo u isti razred ima informaticku "trgovinu".

I tako smo mi na rođendanima imali lan partye.
Za vrijeme dok mi igramo njegov stari razgovara na telefon: "Ma da evo bas testiramo ovaj vas komp, ako prezivi ovo bude sve."

Pitam tog frenda:
ja: pa koliko ti cesto mijenjas te kompove
on: pa ne pre cesto. to meni stari donese pa nakon sto mi dopizdi proda kao novo.

kupujem ja pastu kod njega u trgovini (ali prodavaci nisu znali da se poznamo)
ja: dobar dan. trebam pastu za procesor.
prodavacica: odi dolje kod informaticara imaju ti oni
ja: trebao bi onu pastu za procesor
neki lik: evo ti je. to ti je........ 10kn (i stavi sebi u džep)

Tomy9 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 10:08   #602
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
He he he baš me Rak razveselio.Skinuo sam pola kile smijući se njegovim "Doživljajima jednog Raka u svijetu računala".Tako šta bi trebalo izlaziti u BUG-u i ostalim časopisima kao vicevi uz reklame dotičnih firmi............
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 11:21   #603
Quake2
Guest
 
Quake2's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: pž
Postovi: 1,289
A da nam malo ispričaš pa da se i mi smijemo?
Quake2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 11:34   #604
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor daytripper Pregled postova
edit: evo zbog ovoga posta dobih crveni karton, i to objasnjenje -lol. nema na cemu.
Pričaš gluposti
Neko ti je dao lošu reputaciju.

Crveni karton možeš dobiti samo od moderatora ili admina, ako hoćeš budem ti ja spičil jednog da vidiš kak to izgleda-čisto da skužiš razliku između kartona i reputacije
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 17:59   #605
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Vec sam spicenu odsluzio kaznu, sad sam editirao.,zamlane jedan.: roller :
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 15:03   #606
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Zapikirao si ja prije dosta vremena LCD 19" philips 190S7FS i najjeftiniji je bio u FENIKSU: bonker2
Cijena mu je bila 1 669,00kn

Uglavnom pocetak cijele sage je bio kada su prije par dana mjenjali site i promjenili cijenu monitora.

sa 1660kn na 1720kn (cijene +/- par lipa)

I tako u petak imam lovu i zovem kompica da idemo po monitore u feniks jer i on hoce taj ubosti.

Nazovem ih ranije da vidim jel imaju 2 komada na stanju uopce.
Akteri u daljnjem razgovoru:
D: Dudek(ja)
K: Kompic s kojim sam isao
I: Idiot s kojim sam razgovarao preko telefona
P: Nesposobna plavusa u prodaji
S: Kvazi serviser s kojim smo ga testirali

D: Dobar dan, imate li na stanju 2 komada Philips 190S7FS?
I: Naravno da imamo, imamo ih jako puno.
D: Mozete li mi molim vas provjeriti koja je cijena za gotovinu?
I: (ko iz topa) 1 810,16 kn
D: (u cudenju) ZA GOTOVINU?!
I: (flegma) Da za gotovinu.
D: Dajte molim vas provjerite ponovno, pitam vas za cijenu za gotovinu.
I: 1 710,00 kn (na cijeniku na webu 1 719,65 kn, reko dobro znam da ce tolko bit opet kada dodemo tamo, nema veze)
D: Hvala dolazimo odmah, dovidenja.
I: tu-tu-tu (poklopil bez rijeci)


Ulazimo u ducan, unutra 3 prodavacice, 1 prodavac, 2 "servisera", 0 mušterija

D: Dobar dan
K: Dobar dan
(niko nas ne ferma 5%)
Cekamo pred pultom cca 4 min. da nam se netko obrati uopce, a svi su tamo iza pulta.
P: (S stavom: kaj bute vas 2 kupovali nes za kompjuter pa zgledate ko da ste s bauštele došli (rušimo tom kompicu šupu))
Izvolite.
K: (preokrece ocima i zeli joj hilticom po glavi skakati)
D: 2 LCD monitora Philips 190S7FS
P: (Nakon cca 2min) Imamo samo 1
D: Molim?! Zvao sam prije nepunih 20min i reko je jedan od vaših kolega da ih imate jako puno!
P: Da, imamo 1 za prodaju i 150 rezerviranih
D: (mislim si ko tu koga prca) Dobro onda nam dajte taj 1 i velim frendu nek on zeme, da cu ja drugdje u ponedjeljak
K: Može.
P: Nacin placanja?
D: Gotovina.
P: (ko iz topa) 1 810,16 kn
D:;K: MOLIM?!? Za gotovinu?!
P: Da.
D: Dajte provjerite ponovno, pise na vasem webu 1 719 i nest sitno kn, te kada sam zvao vaseg kolegu je rekao 1 710kn
P: Na nasem webu?! Pa to vam je cijena za gotovinu.
D:;K: ?!?!?!?!?!? Molim? Pa rekli smo vam par puta da gotovinom placamo.
P: Nisam vas cula. (nedo bog da netko od njih veli pardon)

Odlazi ona po monitor i sad odjednom donosi 2 komada.
P: Evo mi cemo vama prodati i drugi ipak pa cemo mi to onda dalje rijesavati ako ce nam faliti.
D: Netreba hvala, samo 1 cemo uzeti.
P: Kak sad 1.
D: Ja sam odlucio da necu ovdje kupiti monitor.
(K: lagano se drobi od smijeha)
D: Mozete nam ga spojiti da isprobamo je li sve u redu, da nema bad pixela i to.
P: (Sva u cudenju) Mi da vam spajamo monitor, pa kaj tu imate gledati i provjeravati jel radi.
D: (malo poviseni glas) Spojite mi monitor da vidim da li je ispravan ili ga necu kupovati.
(K: Lagano mu neugodnjak)
P: Jooj pa sada moram zvati decke iz servisa da dolaze simo da vam oni to spoje (S: SJEDI KRAJ NJE I ONA GA ZOVE NA TELEFON)

"S" Dolazi do nas i misli si kaj bus ti sada tu pametnoga vidio kad ti ga ja spojim

S: Evo spojen je jel to sada uredu.
D: ?! Pa daj mi pokazi RGB slike da vidim jesi li svi pixeli ok.
S: Ha?
D: (zdravoseljacki) pokazi mi crvenu, zelenu i plavu pozadinu Da vidim dal ima ili nema bed pixela.
S: Ma pa to ti se najbolje vidi na bijeloj pozadini.
D: Joj daj mi pokazi to sto te trazim i bok.
S: (prek k...) Evo.
D: Uredu, zapakirajte molim vas i to je to

K: (Na pultu sa karticom tekuceg u ruci) Izvolite
P: Pa kaj niste rekli da gotovinom placate
K: (Sav u cudenju) pa to je tekuci racun!
P: Moram ici pitati nekoga (taj netko je opet kraj nje)
P: Uredu, molim Vas pin unesite
K: Izvolite
P: Odbijena vam je kartica, probat cemo ponovno; Moze opet pin
K: Izvolite
P: Opet vam je odbijena kartica, sigurno nemate novaca na racunu.
K: (Pi*di) Kaj nemam novaca na racunu, b** te je*o, pa kak se vi to odnosite prema kupcima,
pa vec pola sata se natezemo s vama i pokusavamo kupiti usrani monitor, a vas zaboli k... i tu jos sarate s tim cijenama.

I onda izvadi cash i plati jer mu se vise nije dalo j**ati s njima i poberemo monitor, racun i garanciju
(koja se hvala bogu ne ostvaruje kod njih-nisam nikada mislio da to moze biti dobro).
Dudek je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 15:29   #607
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Kartice, pa i tekući se u trgovinama (nekim, kolko sam ja skužio većini) ne broji kao gotovina. Npr u HgSpotu ti ili da na karticu 5% ili 0%, nisam siguran, davno je bilo.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 15:46   #608
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Kartice, pa i tekući se u trgovinama (nekim, kolko sam ja skužio većini) ne broji kao gotovina. Npr u HgSpotu ti ili da na karticu 5% ili 0%, nisam siguran, davno je bilo.
Kartica tekuceg racuna dakle Maestro se svugdje broji kao gotovina. I u ducanima kad idem alkohol kupovati i kada idem informaticku opremu kupovati i kada idem obleku kupovati.

Jer njima u tom trenu kada ti uneses pin sjeda lova na racun. Isti drek ko gotovina
Dudek je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:22   #609
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ja neznam kako to teoretski ide, al iz prakse ti kažem da se ne broji, bilo kupovao odjeću ili kompjutore, ista stvar. U hgspotu ti sigurno daju manji ili nikakav popust, na drugim mjestima isto tako, moguće da je negdje svejedno.
Pitao sam prodavačicu (nije pouzdan izvor, al za prvu ruku) i rekla je da njima to odmah nesjeda nego tek kasnije banka isplati (dal se uzima provizija banke!?).

Hamm vjerovatno zna, kolko sam skužio on je u bankarskom biznisu pa nek on odgovori kak to ide.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:36   #610
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Koliko ja znam - to je isto kao i gotovina jer ti skida odmah s računa, a druga je stvar sa kreditnim karticama ...
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:43   #611
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Koliko ja znam - to je isto kao i gotovina jer ti skida odmah s računa, a druga je stvar sa kreditnim karticama ...
nije baš u dućanima isto jer on tu tvoju kupovinu karticom mora proknjižit a keš baš i ne tako da ti to i nije isto. nažalost vani je to gotovina ali kod nas se gotovinom još uvik smatra samo određena količina "šuštavih zelembaća"
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:55   #612
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Kartice, pa i tekući se u trgovinama (nekim, kolko sam ja skužio većini) ne broji kao gotovina. Npr u HgSpotu ti ili da na karticu 5% ili 0%, nisam siguran, davno je bilo.
Vidim da moram opet objašnjavati što je što...

Postoje 3 vrste kartica:

1) DEBITNE: Maestro spada u nju i kod njih cjelokupni iznos odmah biva prebačen sa kupčevog na prodavateljev račun, prepoznaje se po tome što nema izbočenog tiska i moguće je s njom platiti isključivo elektronskim putem, uz autorizaciju PINom, s obzirom da je samo tako moguće utvrditi raspoloživost sredstava na računu. MAESTRO se tretira kao GOTOVINA. EOD.

2) CHARGE - recimo, zeleni AMEX, ima izbočeni tisak, plaćanje se vrši na kraju obračunskog razdoblja i računa se kao kartica, no tendencija je da sve više prodavača sklapa ugovor sa kartičnom kućom (recimo, AMEX ima kod nekih trgovaca opciju obročnog plaćanja uz 0% kamate, no uvjet je da taj trgovac mora nuditi istu cijenu za gotovinu i kartice) te na kraju opet ispada kao gotovina. Također, kod ovih kartica se kod većih iznosa ili neuobičajenih transakcija redovito vrši autorizacija, s obzirom da je za svaku karticu utvrđen limit.

3) KREDITNE - isto se tretira kao charge, plaćaju se obroci koji mogu biti minimalno 5% glavnice uvećane za kamatu, dok maksimalni iznos nije ograničen (može se platiti u jednom obroku cijeli iznos kredita).

Sada, ako imate pitanja, pucajte.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 16:59   #613
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
sky vam je sve rekao
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 17:01   #614
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
Vidim da moram opet objašnjavati što je što...

..................MAESTRO se tretira kao GOTOVINA. EOD.....................
Konacno da netko zna
Dudek je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 17:01   #615
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
Vidim da moram opet objašnjavati što je što...
Sve mi je to jasno, samo kažem kako je stanje kad dođeš u trgovinu, u dosta NE tretiraju maestro kao gotovinu. Znači keš je keš, sve ostalo nema popusta.

Bah, još će se i ova tema pretvoriti u raspravu, samo sam htio reć da u nekim trgovinama ne broje debitnu karticu kao gotovinu. Ništ više.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 17:09   #616
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Sve mi je to jasno, samo kažem kako je stanje kad dođeš u trgovinu, u dosta NE tretiraju maestro kao gotovinu. Znači keš je keš, sve ostalo nema popusta.

Bah, još će se i ova tema pretvoriti u raspravu, samo sam htio reć da u nekim trgovinama ne broje debitnu karticu kao gotovinu. Ništ više.
Daj mi ime konkretne trgovine gdje ti Maestro nisu tretirali kao gotovinu. Ovo je pokazatelj da trgovac nelegalno posluje.