Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2008., 22:51   #1
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Nedoumice oko kućišta

Post je malo poduzi, beware
Od prvog dana kada sam kupio na Links aukciji Aplus cs-889 znao sam da je proslo vrijeme kada kupis kuciste ako ti se svidja izvana. Uz gorak okus u ustima nakon sto sam pokusao potrpati svoju konfu unutra znao sam da cu kad tad morati kupiti nesto drugo.
Vec dosta dugo pratim ovaj forum i vidim da ste "up to the task" .
Naime nemam neku masnu konfu, cisto mi je dovoljna za ono sto mi treba (A64 venice 3000+ @ 2,4GHz na ASROCK SLI-eSATA2, 6600GT PCIE, gigu Twinmosa (2x512 kit) i 2 harda (WD-a od 320GB i Seagatea 80GB)). Uz dvije optike, Arctic Freezera 64 i 3 PCI kartice, te 2X120mm venta u kucistu je tijesno. Nit mi zice front panel audia dosezu do pinova na maticnoj, USB front panel jedva dolazi do istih (osim ako stavim optiku skroz gore, onda ne mogu ni USB spojiti), napajanje na maticnu jedva proguram oko cpu kulera i ostale gadne stvari poput poprecnog kaveza za diskove koji se nabija na bocnu stranicu bez kabla pod 90. Uglavnom treba mi novo kuciste.
Jedan sam od onih koji ne vjeruje da treba dat puno para za case, no ako dam i uvjerim se u suprotno, nitko sretniji od mene...
Gledam tog vec-toliko-razvikanog-bljuv kuciste Rebela 9 (economy, naravno ) i NZXT Hush (srebrno-crne, jeftinije). Prvo mi se cini prozracno i veliko (iako je manje od Husha), ali se moras potrudit da si ga konfiguriras kak spada. Drugo mi je ljepse, nudi stock izolaciju od buke (i po reviewovima vidim da premasuje ocekivanja sto se buke i prozracnosti tice), ali ima vrata i samo 2 front USB-a. Dosta je to para za NZXT, ali rebel je dosta izresetan pa mi se cini da se sve iznutra cuje.
Htio bi tisinu i hladjenje, naravno bez pretjerivanja. Rebel ima ok cijenu, ali ako se svih 200-tinjak kuna isplati vise dati za Husha, uzet cu ga. CM mi se ne svidjaju, iako vidim da su dosta popularna i efikasna.

Molio bih da me potaknete nekim iskustvima pogotovo ako netko ima NZXT hush ili nesto u tom cjenovnom rangu da owna ostatak (uzimajuci u obzir da mi je i 526kn vec previse). Sto sam previdio, sto bih trebao razmotriti i sl., ako ima nekih spuzvi za kupit (da ne kostaju 150kn, khm...)

Druga stvar, otkad sam upiknuo WD-a vibracije su gadne, uz to mi i seagate turira lagano. Vidio sam rjesenje s gumom od gaca i vjerujem da je najbolje sto se tice buke, ali vas pitam da li postoji nesto barem upola toliko dobro a da ne ukljucuje takve nestabilne instalacije? Jer ako ne morat cu i ja rezati gace...

Toliko sam se nacitao postova ovdje ali i dalje mi nedostaju neke informacije, pa eto...


Zahvaljujem!
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 23:03   #2
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Ja neznam nikog da mu je CM 690RC ruzan a upravo za te novce ti kupujes kuciste pa je on moja preporuka:
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=4909
Ako zelis nesto malo jeftinije uzmi Antec NsK6000:
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=3669
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2008., 23:26   #3
qbone
Premium
Moj komp
 
qbone's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
ja sam isto htjeo kupiti Antec NSK 6000, ali ih u adm nemaju vise niti ce ih nabavljati u skoroj buducnosti, slucajno sam pretrazivao ve-milovu stranicu i nasao sam izgledom dosta slicno kuciste Antec-ovom NSK 6000, ja sam ga danas kupio Gigabyte GZ-X1, kosta 350 kn, a mislim da puno nudi za cijenu, meni je super jer ima jednostavane linije, još da je prednja maska od aluminija bilo bi odlicno, ali koliko para toliko muzike. izgleda bolje u zivo! jedina mu je mana to sto nema reset gumb, mene zivciraju ove plave diode jer prejako svijetle pa sam ih iskopcao, ali sve ostalo... palac gore!
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=7790016
__________________
qbone je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 00:04   #4
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Stvarno nije ruzan taj CM, ali sto mi on bolje nudi u odnosu na Hush?
Za antec ne znam, cini se ok. Takodjer i ovo gigabajtovo kuciste, to je sigurno nest novo kad ga nisam vidio prije. Odem preksutra do ve-mila da pogledam...
Upravo kad se prica o tim ledicama, meni to uopce ne smeta (ako je samo jedna) jer mi je kuciste u takvom polozaju da mi ne moze osvjetljavati cijelu sobu (kao sto sam citao da se dogadja nekima ), no ako se to i dogadja, ne smeta.
No ako je to bas ko onaj antec 900 sto sam vidio da je netko postao ovdje (aliens have landed), onda je ipak malo previse
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 00:39   #5
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
RC690 je visi tj. veci i bolje i kvalitetnije napravljen te doalzi sa vise ventova (3 ja mislim 2x120 i 1x80mm)
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 00:48   #6
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
CM 690 definitivno predobro kuciste...

jucer sam imao priliku slagati jednu konfu u njega i same rijeci pohvale...

ALI

nema ga u ADMu i nece uskoro, isto tako ni u feniksu, jedino u linksu a ttamo je 644kn što je dosta skuplje nego u ADMu....
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 07:50   #7
qbone
Premium
Moj komp
 
qbone's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
ova dioda oko gumba za paljenje jako bljesti, tako da se nemoze gledati u nju, meni komp stoji na stolu pa mi to odvlaci pogled stalno, pa sam ju samo iskopcao iz maticne. kablovi koje dobijes sa kucistem su veliki i dugi kako treba biti, izgledaju cvrsto, za razliku od mog starog kucista ciji su kablovi bili 2 tanke zicice (mislim na USB, Sound, Firewire kablove)
__________________
qbone je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 08:26   #8
Dngy
Premium
 
Dngy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Citiraj:
Autor qbone Pregled postova
..tako da se nemoze gledati u nju...pa mi to odvlaci pogled stalno...
Sorry na offtopicu, ali morao sam
Dngy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 09:52   #9
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Hmm... Nekak mi je puno nofca to iako vidim da je zmaj od kucista, no vidjet cu kak stoje stvari oko toga. Recimo jedino mi se ne svidja polozaj front panel konektora.
Sto se tice neke zvucne izolacije? Vidim ima u linksu neke spuzve, ali, ali
Koliko se sjecam bilo je slanja na PM alternativnih rjesenja (spuzvi ili slicno), ako se ne varam
Ma kazem najprednost je kad si u ZG, mozes fino prosetati do gotovo svih vecih trgovina informaticke opreme bez beda, ostatak nas vecinu opreme mora narucivat. Na to kad ti se uracuna 60 kn dostave, odmah gledas "pa mogo sam kupit ovo i ono onda...", dok Ve-mil i HG-spot nemaju takvih poslastica.

PozZ!
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 11:23   #10
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Također preporučujem CM690. Preporodit ćeš se ako uzmeš. Stvarno je prostrano, tiho i užasno dobar propuh mi rade venotvi u njemu. Jedini minus mi je to što one srebrne lajsne, na gornjoj strani kućišta imaju "zub" na spoju s prednjom stranicom. Nije mi jasno zašto nisu napravili da je to iste visine, al ionak mi je kućište na podu pa ni ne vidim.
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2008., 14:21   #11
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
RC690 je visi tj. veci i bolje i kvalitetnije napravljen te doalzi sa vise ventova (3 ja mislim 2x120 i 1x80mm)
Ispravak netocnog navoda, 3x120mm!
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 16:00   #12
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Sve je to ok, kuciste je super i to, ali 700kn mi je previse ipak (Links 640kn + 60kn dostava).
Sad razmisljam o Antecu, no vidjet cu jos...
Javit cu vam ako upiknem nesto
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 22:14   #13
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
U Feniksu i ADM-u ti je jeftinije dosta. Plus imas prozor ako ti to nesto znaci.
http://www.feniks-kompjutori.hr/inde...rnije&id=17114
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=4909
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 12:57   #14
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Pa nije li Foxman rekao da ih trenutno nema tamo i da nece skoro dolazit?
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 11:36   #15
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Sorite na bumpanju, ali mozete li mi dati nekih informacija oko nekih jeftinih spuzvi kojima se moze obloziti kuciste? Vidio sam da je netko spominjao alternativni izvor nekih...
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 12:03   #16
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 22:29   #17
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190

E pa fala ti puno

EDIT: Btw, zapeo sam izmedju Anteca SOLO i NSK6000 jer je CM690 nedostupan tamo gdje je jeftin, a i nema reset tipku (mislim stvarno)... Plus toga sto nemam neki high end komp, a i ne mislim ga nabavljati. Prvo mi se malo vise svidja zbog onih serijskih guma od gaca za diskove, a i dodatno je zvucno izolirano + sto se ljepse skida prednja strana, ima filter prasine i malo mjesta sa strane za kablove.
NSK6000 je mrvicu vece, ali 160kn jeftinije (SOLO mogu nabaviti za 630kn, dok me NSK izadje 479kn zbog dostave).
Iskreno vise me vuce SOLO, ali ne znam da li se isplati sad to kupovati, posto vidim da je vec dulje na trzistu a i malo je skuplji.

Any thoughts?

Zadnje izmijenjeno od: Oblak. 28.01.2008. u 23:19.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 22:50   #18
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Nemoj poslušati savjet. Imam ovu desnu spužvu i ona nije dobra za izolaciju od buke!!!!

Spužva dobra za izolaciju mora biti jako gusta. Kako to testirati. Probaj puhati kroz nju
i ako ide jako jako teško onda bi mogla poslužiti u izolaciji.
Kroz gore navedenu i to desnu pušeš kao da je i nema. Najbolje bi bilo kad bi uzeo tip spužve
kakva dođe sa matičnama, onaj tanki list, ali naravno deblju verziju. E sad di to naći. neznam.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 23:24   #19
vmzagreb
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg
Postovi: 65
ljudi moji svi vi sežete prema redukciji buke čega procesora, ajme ludnice procesor buči tako da nemožemo spavati.

zamotavanje hdd-a u spužve joj gluposti, sad se pitam koja bi to budala napravila i dozvolila hdd-u da se pregrije pa onda kuknjava gdje su mi windovsi imam super antivirus a sve mi nestaje.

kupujte ventilatore koji prave manju buku, fiksirajte područja koja su podložna vibriranju, i to bi bilo to. nemojte raditi gluposti.
kompjuterske komponente moraju raditi na što manjoj temperaturi a ne da im spužvama dižete ono što bi trebalo raditi negdje do dvadesetak stupnjeva celzija.
vmzagreb je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 23:33   #20
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Ok za materijal, ionako sam se poceo predomisljati ako uzmem Antec SOLO, da mi nece ni trebati. Racunalo prvnestveno koristim za surf i rad, manje za gejm, a ovoga cujem i kad izadjem iz sobe van, zato sam ga htio utisati jer ponekad radim i do 2-3 u noci (nije da bas trazim fanless hladjenje i zero noise reduction).
Stvar se pogorsala otkad sam kupio WD-a od 320GB.
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 23:40   #21
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Citiraj:
Autor vmzagreb Pregled postova
ljudi moji svi vi sežete prema redukciji buke čega procesora, ajme ludnice procesor buči tako da nemožemo spavati.

zamotavanje hdd-a u spužve joj gluposti, sad se pitam koja bi to budala napravila i dozvolila hdd-u da se pregrije pa onda kuknjava gdje su mi windovsi imam super antivirus a sve mi nestaje...
Kao prvo, nitko ovdje nije spominjao zamotavanje HDD-a u spuzvu, kao drugo, na sta ti brijes covjece? Malo si promasio ako se mene pita
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 23:40   #22
vmzagreb
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg
Postovi: 65
pa ja ti imam sata disk iste veličine i ne ronda mi kučište tako.više mi se čuju ventilatori od diska.
ako čuješ disk da melje ,vjerojatno ti je disk koma tj. lageri osovine.
vmzagreb je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 23:41   #23
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
manja buka) i da nicemu ne smeta. Btw, nijednu komponentu nece ubiti par °C vise, dok god je temp. u granicama tolerancije, ili jos bolje, jos 10°C ispod gornje granice.

Ja sam frik ali ne radim gluposti niti mi se ista pregrijava. A ti pises gluposti.

EDIT: Jedno su motori diska a drugo je zvuk pri seeku. Gornjeg se mozes rijesit samo spuzvom, donjeg spuzvom, gumom i AAMom (osim Seagate).
-->
Citiraj:
Autor vmzagreb Pregled postova
ljudi moji svi vi sežete prema redukciji buke čega procesora, ajme ludnice procesor buči tako da nemožemo spavati.

zamotavanje hdd-a u spužve joj gluposti, sad se pitam koja bi to budala napravila i dozvolila hdd-u da se pregrije pa onda kuknjava gdje su mi windovsi imam super antivirus a sve mi nestaje.

kupujte ventilatore koji prave manju buku, fiksirajte područja koja su podložna vibriranju, i to bi bilo to. nemojte raditi gluposti.
kompjuterske komponente moraju raditi na što manjoj temperaturi a ne da im spužvama dižete ono što bi trebalo raditi negdje do dvadesetak stupnjeva celzija.
Procesor ne buci.

Uz najbolje ventove i najtise hardove komp nekima nije dovoljno tih. Tebi buka ne smeta pa ismijavas one kojima smeta? Uostalom, bi li radije iskesirao 400kn za ventove ili 150kn za ventove i 50 za spuzvu, uz istu ili cak manju kolicinu buke?

Nou fakin vej da ista fiksiras tako da bude tise nego da vibrirajucu komponentu stavis na neku vrstu ovjesa (disk u gumi od gaca).

Pametno stavljanje spuzve je jedno a doslovno trpanje HDDa u spuzvu (makar mozes i to sa starim diskovima) je drugo. Nisam primijetio bas nikakvu razliku u temperaturi kad sam stavio spuzvu (izuzev umatanje ona tri stara drndala iz posta ispod). Jer ne stavljam ju prek svega nego tako da ne cepi potrebne otvore za zrak (a nisu svi potrebni-->manja buka) i da nicemu ne smeta. Btw, nijednu komponentu nece ubiti par °C vise, dok god je temp. u granicama tolerancije, ili jos bolje, jos 10°C ispod gornje granice.

Ja sam frik ali ne radim gluposti niti mi se ista pregrijava. A ti pises gluposti.

EDIT: Jedno su motori diska a drugo je zvuk pri seeku. Gornjeg se mozes rijesit samo spuzvom, donjeg spuzvom, gumom i AAMom (osim Seagate).

Zadnje izmijenjeno od: Matesonik. 29.01.2008. u 00:01.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 23:44   #24
vmzagreb
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg
Postovi: 65
ma jelda ima tu na forumu slika sa hdd-om doslovno umotanim u spužvu.
govorim gluposti.
pa čemu onda sistemi hlađenja koji rade na principu hladnjaka.
vmzagreb je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 23:51   #25
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor vmzagreb Pregled postova
ma jelda ima tu na forumu slika sa hdd-om doslovno umotanim u spužvu.
govorim gluposti.
pa čemu onda sistemi hlađenja koji rade na principu hladnjaka.
Ima slika. 3 komada u spuzvi. Vidi sig.

Potpuno se slazem da nije pametno to raditi s novim diskovima, medjutim starcici od 4.3GB i 850MB (kao na slici) su otprilike jednako topli na dodir umotani u spuzvu nego moj Maxtor 160GB bez venta i spuzve. Slazem se da bi bilo bolje i starkelje fino rashladit, ali rekoh - nece ih ubiti 40ak stupnjeva, mozda 45 (moja procjena dodirom, nemaju temp senzor). Imam ih dosta dugo tako, sve stima. I nisam jedini.

Molim te, objasni mi ovo boldano prije nego ti opet velim da pises gluposti.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 06:02   #26
vmzagreb
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg
Postovi: 65
pa hlađenja sa tekučim dušikom
vmzagreb je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 08:10   #27
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor vmzagreb Pregled postova
pa hlađenja sa tekučim dušikom
Ok, to su vec ekstremne metode koje se koriste iskljucivo za obaranje rekorda u OCu i nemaju vezez sa svakodnevim radom

EDIT: Ak si ciljao na princip hladjenja kao u friziderima i zamrzivacima, to nema veze s tekucim dusikom. Ali je i dalje prilicno ekstremna metoda koja nema smisla ni svrhu u svakodnevnom radu.

Zadnje izmijenjeno od: Matesonik. 29.01.2008. u 10:52.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 09:35   #28
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Ovo zbilja pomaze...
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 10:00   #29
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Citiraj:
Autor qbone Pregled postova
... ja sam ga danas kupio Gigabyte GZ-X1, kosta 350 kn, a mislim da puno nudi za cijenu, meni je super jer ima jednostavane linije, još da je prednja maska od aluminija bilo bi odlicno, ali koliko para toliko muzike. izgleda bolje u zivo! jedina mu je mana to sto nema reset gumb, mene zivciraju ove plave diode jer prejako svijetle pa sam ih iskopcao, ali sve ostalo... palac gore!
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=7790016
Kupio sam isto kučište ua office konfu. Sam imam gigabyte triton i veoma sam se iznenadio kad sam vidio da je kučište tool less, ima 2*12cm vent, al nešto na što nisam obratio pozornost je reset button. Malo sam se iznenadio kad sam došao doma i vidio da ga nema. Kablovi samog kučišta su dovoljno dugi, čak i predugi, mislim na front usb kabel. Sam tool less je po meni izveden tako tako, nekakvi trokutići jeftilen plastike koji imaju na krajevima šine za ugurat u rupice harda.
Da je cijena 300kn, kučište bi po meni bilo jedno od best buy-a. Kad se pogleda do 300kn niti nema kučišta koje nečemu sliči.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 10:45   #30
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor vmzagreb Pregled postova
pa hlađenja sa tekučim dušikom
Uuuuu medoooo al ti briješ...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na