Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2008., 13:06   #1
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Voltage Drop

Ovako sinoć sam imao viška vremena pa sam se malo poigrao sa clockanjem svog kompa.Procesor sam uspio dignuti na "stabilnih" 3.7ghz.Pod navodnicima je zato što sam prime vrtio samo pol sata.Memoriju sam pustio na nekih 900 i nešto, cl5.Problem je u tome što ja u biosu sa upaljenim voltage damperom moram postavit vcore na 1.625v da bih dobio 1.5v.Mislim da je prevelik drop pa me zanima dali mi netko može reć u čemu je problem i dali se to može kako rješiti.Dali je za to krivo napajanje ili matična.
Windovse sam uspio dignut i na 3.9ghz ali odmah padam u prime-u.Postavio sam maximalnih 1.7v u biosu ..da bi mi cpu-z,everest čitao 1.525.Temp na tim voltažama od 45-55 full load. Zanima me prvenstveno max. ove ploče,jeli to to.
Inače mi je 3.0ghz i 1000mhz cl4 za 24/7

Slike nemam,jer trenutno nemam neta doma ali sutra uplodam neke.
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 13:20   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Micko Pregled postova
......Postavio sam maximalnih 1.7v u biosu ..da bi mi cpu-z,everest čitao 1.525.Temp na tim voltažama od 45-55 full load. ...
Pa daj nam otkrij tajnu tvog hladjenja na toj voltazi?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2008., 14:06   #3
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Pa daj nam otkrij tajnu tvog hladjenja na toj voltazi?
evo ovako kao prvo izvadio freezera i stavio temeljito očišćenog zalmana cnps9500(pol kile bakra)kako ga neki zovu tu.Pasta je ac ceramique tanko nanešena.Kućište šarkun rebel9 sa onim propelerom.Buka je velika ali dobro hladi ako je vjerovat senzorima u biosu..coretempu ili everestu..sve temp su +-5 C.

EDIT:max voltaža koju mogu dobit je 1.525 ako u biosu namjestim 1.7v.
Može meni netko objasnit zašto je tako velik drop,zbog ploče.Ili cors nemože to podnijet.

EDIT 2:evo gledam baš ss od kolege tu s foruma koji je uspio dobit 1.68v na istoj ploči sa seasonicom 430w

http://shrani.si/?H/MW/1cwlKnCO/sp.jpg

Zadnje izmijenjeno od: Micko. 15.01.2008. u 14:44.
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 15:06   #4
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Micko Pregled postova

EDIT:max voltaža koju mogu dobit je 1.525 ako u biosu namjestim 1.7v.
Može meni netko objasnit zašto je tako velik drop,zbog ploče.Ili cors nemože to podnijet.

EDIT 2:evo gledam baš ss od kolege tu s foruma koji je uspio dobit 1.68v na istoj ploči sa seasonicom 430w

http://shrani.si/?H/MW/1cwlKnCO/sp.jpg
Pa sve ovisi o reviziji ploče, i malo o napajnju. Jedino veliki vdroop možeš vdrop modovima za tvoju ploču, naravno time gubiš garanciju a i možeš s***at MBO ako pogrešno napraviš!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 15:24   #5
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Pa sve ovisi o reviziji ploče, i malo o napajnju. Jedino veliki vdroop možeš vdrop modovima za tvoju ploču, naravno time gubiš garanciju a i možeš s***at MBO ako pogrešno napraviš!

ma ne nebi niš prčkao po matičnoj nije mi za silu..imao sam samo želju dignut ga na 4ghz da plače .

A šta misliš da se stavi novija verzija biosa..dali bi smanjilo taj drop..čudno mi malo da ploča nemože dat preko 1.525v procu.
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 15:50   #6
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Što se tiče BIOSA, ne stavljaj ovaj zadnji, ja nikako ne mogu C1E i EIST isključiti

Što se tiče vdropa, ova je ploča poznata po tome. Meni je bilo prije ovako: 1.45 u BIOSU, idle -> 1.41, load -> 1.36

Sad sam napravio pencil mod i proc mi radi na 3 GHz sa 1.32 u BIOSU, full load je 1.31

Onaj moj super pi rez je poslije moda

Ako te zanima pogledaj TU
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 16:12   #7
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
hvala aski ..probat ću pa javim rezultate.Najgore od svega mi je to što nemam doma net više..
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 16:51   #8
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Što se tiče BIOSA, ne stavljaj ovaj zadnji, ja nikako ne mogu C1E i EIST isključiti

Što se tiče vdropa, ova je ploča poznata po tome. Meni je bilo prije ovako: 1.45 u BIOSU, idle -> 1.41, load -> 1.36

Sad sam napravio pencil mod i proc mi radi na 3 GHz sa 1.32 u BIOSU, full load je 1.31

Onaj moj super pi rez je poslije moda

Ako te zanima pogledaj TU
-po ovome što sam pročitao sad moram manju voltažu stavit u biosu da bi mi bila ona koju želim il ne

'v tested the v-drop and didn't work for me, only pencil vdrop works, and to be nice, 1.5v set on bios give 1.65v real hehe but no drop
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2008., 16:52   #9
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Evo da javim direkt s posla odletio do knjižare kupi 3b olovku i napravio istu stvar kao i s onog linka.
Rezultat:stavio u biosu na 1.6v i u loadu 1.592 i ne mrda.

zahvaljujem se.

Uspio natjerat proc na 3.8 "stabilno"

nastavak slijedi...

Zadnje izmijenjeno od: Micko. 15.01.2008. u 19:15.
Micko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na