Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2010., 19:49   #1
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Trebam pomoc za jedan stariji printer vrijedan 10k

poz svima, evo ovako posjedujem ovakav printer:
HP LaserJet 5m
http://www.cantucomputerservice.com/DSCF0729.JPG

pa ljepo bih molio neki malo veci opis, cemu sluzi , gdje ima za kupiti tonere i slicno..

zahvaljujem PUNO !
With Skill je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 20:13   #2
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
imam na poslu takav skoro pa isti mislim da je samo ovaj displej drugaciji, neznam tocno koji je model ali znam da se toneri za njega mogu nabaviti jer ih nabavljaju za taj nas bez prblema

probaj malo progooglati laserjet 5m ja sam nasao neki link mozda pomogne

LINK
Thommy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2010., 20:32   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
HP LaserJet 5m pa ljepo bih molio neki malo veci opis, cemu sluzi , gdje ima za kupiti tonere i slicno.. zahvaljujem PUNO !
10k? Jedino ako dolazi sa ovom ugadjenom opcijom i vec je tvornicki upisana godina povratka u 1996.

OK, robusniji izdanak iz vremena kad se jos nije ocekivalo da je nekoliko tonera razlog za kupovanje novog kao danas. Tonera imas po ebayu po gotovo simbolicnim cijenama. Ali vjerujem da ce Adriatic vec snimiti ovaj post, pa te uputi u tajne domace ponude
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2010., 20:59   #4
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
10k? Jedino ako dolazi sa ovom ugadjenom opcijom i vec je tvornicki upisana godina povratka u 1996.

OK, robusniji izdanak iz vremena kad se jos nije ocekivalo da je nekoliko tonera razlog za kupovanje novog kao danas. Tonera imas po ebayu po gotovo simbolicnim cijenama. Ali vjerujem da ce Adriatic vec snimiti ovaj post, pa te uputi u tajne domace ponude
da hehe a jel ima tonera u linksu mozda ? ili vemilu ? i jel mi se isplati kupovati toner ? dali toner ima vishe boja ili samo CRNU ? kosj zahvaljujem na savjetima i objsnjenjimam OT: uskoro na proljece cu radit modding na 5-6 kucista pa cu rec kad ce to bit ...
With Skill je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 10:17   #5
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
10 tisuća kuna, how yes no

Javi se Adriatixu, kao što Visažista već napisa.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 11:04   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,338
Ima istog u firmi. To ti je c/b A4 laserski printer iz one stare serije kada su se printeri radili da traju i da su nepoderivi uz minimalno održavanje. Naš ima i mrežnu karticu.
Origigi toner
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en...823-14824.html
Zamjenski toner
http://www.toner.je.to/?gclid=CI7HwO...FQcTzAodVRtcYg
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 16:26   #7
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ima istog u firmi. To ti je c/b A4 laserski printer iz one stare serije kada su se printeri radili da traju i da su nepoderivi uz minimalno održavanje. Naš ima i mrežnu karticu.
Origigi toner
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en...823-14824.html
Zamjenski toner
http://www.toner.je.to/?gclid=CI7HwO...FQcTzAodVRtcYg
znaci toner kosta od 300-700kn ? malo je skupo, a za kolko bih ga mogao prodati, jel tko mozda zna ?
With Skill je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 16:33   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
100kn.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 16:54   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,590
Coconut je (kao i obično) dao dobar opis. Mada se cijena tonera (zapravo toner i bubanj) čini malo skupa ona to nije jer ćeš (po specifikaciji za origigi) sa 5% "zacrnjenja" napravit 6.800 stranica.
Za usporedbu pokušaj napravit računicu za neki pljucajući printer i koliko će te koštat eksploatacija za cca 6.000 stranica, x puta više.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 17:22   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
znaci toner kosta od 300-700kn ? malo je skupo, a za kolko bih ga mogao prodati, jel tko mozda zna ?
Skupo?!?

Gle, imaš dobar printer s jeftinim tonerima, ne prodavaj ako ga baš ne trebaš nego guraj dok ide, a ići će, plus što još ima servisera koji ih znaju složiti ako i dođe do problema.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2010., 17:32   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
da hehe a jel ima tonera u linksu mozda ? ili vemilu ? i jel mi se isplati kupovati toner ? dali toner ima vishe boja ili samo CRNU ? kosj zahvaljujem na savjetima i objsnjenjimam OT: uskoro na proljece cu radit modding na 5-6 kucista pa cu rec kad ce to bit ...
Uh, da ne zamjeris kolega Skill, ali kako ispuniti nelagodnu tisinu nego da ju nazovemo pravim imenom > lijenost nam svagdasnja. Posebno kad si sve mogao u dva klika saznati.

Pogled na ebay daje pronalaske cak i originala u desetinama dolarjev cifri. Pogledan na nabavu kaze da mozes 3 komada takva nabaviti za ono sto bi platio za zamjenski u ZG-u. Jel to dobro ili lose, hoce li nas zadesiti prokletsvo nepoznate ruke... ostavljam domacim dilerima i tebi da izracunate po vlastitim djepovima. I na kraju, tuširanje spoznajom da nas jos pitas o "kolor spektru" crne boje

Znaci posteno je reci da nisi previse upoznat sa printerom i da je glavna motivacija svih pitanja gdje i kome ga mozes prodati, zar ne? Ali tad ces morati prvo saznati u kakvom je stvarno stanju; kakav je ispis i koliko mu bog podari jos zivota sa trenutnim tonerom. Nakon toga pravac Plavi oglasnik i uz predocenje par slika, dozvati nekog sa epitetima robusni poslovni laser sa chunasticnim kapacitetom ispisa. 10k nazalost cak ni tamo nece niko probaviti ali mamac od 400-500kn bi mozda, mozda neki kum mogao i zagristi. Samo postedi se sramote pred takvim kupcem, ako nisi siguran u kakvom je doista stanju, pa ga barem pokazi nekome iskusnijem da dobijes realniju procjenu stanja.

Takav printer ako nije devastiran nekim sadistickim ciklusom rada te je takav odbacen iz neke firme, itekako moze ostati kod tebe kao odlican printer za sve CB print potrebe.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 22:04   #12
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
ovako ja sam taj printer dobio na poklon, priajtelj ga je koristio u restoranu il tak nest i propao restoran... pa je dao meni... ja imam 15 god (za 4 dana) kome da ja nosim da provjeri dal radi ? ja sam ukljucio u struju printer pokazuje znakove zivota, na screenu pokazuje da treba umetnut toner, a toner je umentnut pa valjda kaze da treba novi ? ima ko kaj za rec ? cekam odgovor

Zadnje izmijenjeno od: With Skill. 15.02.2010. u 00:15.
With Skill je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 00:44   #13
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
imaš tamo kraj one zelene tipke GO strelice pa lipo odeš do information menija i isprintaj usage page pa cemo znat malo detalja.to čudo više ne vridi baš neke novce jer kad ti pukne fuser ( a puknit će jer nije baš u cvijetu mladosti) šta ćeš onda s tim printerom od 10k kn :-)
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 01:05   #14
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 115
Citiraj:
Autor AdmiralST Pregled postova
imaš tamo kraj one zelene tipke GO strelice pa lipo odeš do information menija i isprintaj usage page pa cemo znat malo detalja.to čudo više ne vridi baš neke novce jer kad ti pukne fuser ( a puknit će jer nije baš u cvijetu mladosti) šta ćeš onda s tim printerom od 10k kn :-)
a s cim da sprintam ? veli da nema tonera ... a umetnut je oces doci vidjet :P
With Skill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na