Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2003., 21:01   #1
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
ma otvorite da vidite o čemu s radi:)

Imam mali milijun pitanja i sve ću to izbacit u jednom dahu pa se pripremite za poduži post

kak-ste-kaj?

Razmišljam o kupnji novog kompa. Uzeo bi 1700+ tbred B reviziju, epox nforce 2 (8RDA3+ ja mislim, svakako ova bez grafike), 256 MB memorije, grafičku, novo napajanje, uveo bi vodeno hlađenje.

1.PROCESOR: Čitam svugdje da je savršen za occlocking, a nije skup...
2. PLOČA: koji su to bugovi o kojima se priča? Dokle ide FSB, hoće li do 200MHz bez voltage moda?
3. MEMORIJA: Pitanje je koja za occloking. Ovo bi kupio preko prijatelja iz NYorka.. da li je bolje Crucial, Mushkin ili Corsair? Uzeo bi jedan modul od 256 (ili 2x128 jer sam čuo da je to bolje za nforce...ZAŠTO?) i to 400 megahercni. Najlakše bi mi bilo naručit Mushkin pa ga malo ishvalite)
4. GRAFIKA: Albatron Geforce ti4200 128 DDR, optimizirana za oclock (najskuplji albatronov model)
5. Napajanje bi uzeo također i USA i to marke Antec 350W, dual fan da li je to dovoljno za novi komp i oclocking, imam još dvd rom, pržilicu i jedan 7200 rpm hard
6. Ipak neću sve u jednom dahu... vodeno ću u nekom drugom postu pitat što me zanima

Čudno, ništa mi više ne pada na pamet... to je onda to.. puno hvala na svim odgovorima, savjetima i tako to...
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2003., 21:19   #2
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
he vidim imas love
ti tbred B 1700+ se odlicno clockuju uz malo povecanje napona trebali bi radit na 2000mhz a ako si malo vece srece i na 2200mhz
e sad me zanima gdje ima tih procesora osim kod jednog tipa sto prodaje djelove
za graficku je po meni bolji izbor neki od modela 9700PRO
ili 9500PRO
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2003., 21:45   #3
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
tih procova ima sada svugdje...samo morate pitati prodavaca da ih malo pokazu da prcitate steppinge i osigurate se da je tbred B. A posto vidim da se ima para..bolje uzeti Radeon 9500 Pro ili cak i 9700 Pro.
I te graficke(albatron) se uopce ne mogu klokati koliko se ocekuje od njih, to sam citao ne jednoj stranici, ali se ne sjecam kojoj.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2003., 22:19   #4
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Originally posted by Psycho
tih procova ima sada svugdje...samo morate pitati prodavaca da ih malo pokazu da prcitate steppinge i osigurate se da je tbred B. A posto vidim da se ima para..bolje uzeti Radeon 9500 Pro ili cak i 9700 Pro.
I te graficke(albatron) se uopce ne mogu klokati koliko se ocekuje od njih, to sam citao ne jednoj stranici, ali se ne sjecam kojoj.
Ovo je kao neka ironija ili...??
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2003., 23:27   #5
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Originally posted by Psycho
A posto vidim da se ima para..bolje uzeti Radeon 9500 Pro ili cak i 9700 Pro.
I te graficke(albatron) se uopce ne mogu klokati koliko se ocekuje od njih, to sam citao ne jednoj stranici, ali se ne sjecam kojoj.
Valjda je ironija Zašto vi svi mislite da se ima para? XP1700+ je najeftiniji normalni procesor, ova matična ne mislim da spada u neke skupe matične, grafička također nije nešto extra... Ne mogu uzet 9500pro ili 9700pro baš zato što se nema para za njih. čak mi je i 1800kn za taj albatron prenategnuto, mislim da ću ipak uzet neku normalnu ti4200, albatron mi se svidia zato što je pohvaljen da ima izvrstnu sliku, a ja sam poslije matroxa i sony g200 17'' navikao na savršenstvo. Što mislite o MSI, leadtek i drugim ti4200, gdje mogu nać pouzdan test. ABIT otpada zbog buke! Memorija je nešto ekskluzivno i mislim da mi je malo preskupa, no SVI su mi rekli da nema dobroga overclocka bez dobre memorije (ima uz veliki rizik). Tako da mislim da se isplati dat 300 kn više (a USA nije tako skupo). Napajanje nažalost moram kupit novo i tu stvarno ne znam što bi, zato pitam za taj Antec iz USA. Vodeno bi sam radia blok (nebi ja, ali nije bitno), radijator bi bio sa auto otpada, a pumpa i cijevi nisu nešto skupo.
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2003., 00:22   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Re: ma otvorite da vidite o čemu s radi:)

Citiraj:
Originally posted by Red_Baron
Imam mali milijun pitanja i sve ću to izbacit u jednom dahu pa se pripremite za poduži post

kak-ste-kaj?

Razmišljam o kupnji novog kompa. Uzeo bi 1700+ tbred B reviziju, epox nforce 2 (8RDA3+ ja mislim, svakako ova bez grafike), 256 MB memorije, grafičku, novo napajanje, uveo bi vodeno hlađenje.

1.PROCESOR: Čitam svugdje da je savršen za occlocking, a nije skup...
2. PLOČA: koji su to bugovi o kojima se priča? Dokle ide FSB, hoće li do 200MHz bez voltage moda?
3. MEMORIJA: Pitanje je koja za occloking. Ovo bi kupio preko prijatelja iz NYorka.. da li je bolje Crucial, Mushkin ili Corsair? Uzeo bi jedan modul od 256 (ili 2x128 jer sam čuo da je to bolje za nforce...ZAŠTO?) i to 400 megahercni. Najlakše bi mi bilo naručit Mushkin pa ga malo ishvalite)
4. GRAFIKA: Albatron Geforce ti4200 128 DDR, optimizirana za oclock (najskuplji albatronov model)
5. Napajanje bi uzeo također i USA i to marke Antec 350W, dual fan da li je to dovoljno za novi komp i oclocking, imam još dvd rom, pržilicu i jedan 7200 rpm hard
6. Ipak neću sve u jednom dahu... vodeno ću u nekom drugom postu pitat što me zanima

Čudno, ništa mi više ne pada na pamet... to je onda to.. puno hvala na svim odgovorima, savjetima i tako to...
Sve je OK ali bi preporučio da još malo razmisliš o grafulji.
Prvo za što bi je koristio. Odgovor-za OC i nije zadovoljavajuči, ma što mi mislili o tome. Za igrice ili filmove- to već ima smisla. Ako je i jedno i drugo u igri onda rađe razmisli o ATI-u.
Mojih 5 kn, kao što neko reče....
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2003., 01:51   #7
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ja bih isto rekao da je bolji izbor nekakav Radeon 9500.

Ovo kaj se tice ironije je zbog onog "mislim da sam negdje procitao da ne Albatron ne daje toliki overclock koliko se od njega ocekuje". Naime recenzija doticne kartice se nalazi na ovom siteu, ja sam je recenzirao i stvarno je tako. S druge strane mozda sam dobio sugav primjerak kartice jel su joj specifikacije stani pa gledaj. Ako ces vec uzimat tog albatrona cujem da su vani puno jeftiniji tako da izbor svakako nije los.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2003., 16:23   #8
feelgood
I'm DEAD sexy!!!
 
feelgood's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
Citiraj:
Originally posted by Red_Baron
čak mi je i 1800kn za taj albatron prenategnuto, mislim da ću ipak uzet neku normalnu ti4200, albatron mi se svidia zato što je pohvaljen da ima izvrstnu sliku, a ja sam poslije matroxa i sony g200 17'' navikao na savršenstvo.
Imaš u Autronicu BBA Radeon 9500 128 za 1698 Kn i FIC 9500Pro za 1889 Kn.
K.
__________________
ASUS Crosshair V Formula
Processor AMD FX-8320E
Corsair Vengance Pro DDR3 2133 2x4 GB
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
feelgood je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2003., 16:29   #9
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
jel to ta BBA Radeon 9500 128 koja se soft modom pretvara u 9500PRO
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2003., 16:35   #10
feelgood
I'm DEAD sexy!!!
 
feelgood's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
Citiraj:
Originally posted by STRMX!
jel to ta BBA Radeon 9500 128 koja se soft modom pretvara u 9500PRO
Trebala bi bit. Ne znam nisam probao.
K.
__________________
ASUS Crosshair V Formula
Processor AMD FX-8320E
Corsair Vengance Pro DDR3 2133 2x4 GB
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
feelgood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2003., 16:48   #11
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Re: Re: ma otvorite da vidite o čemu s radi:)

Citiraj:
Originally posted by tor
Sve je OK ali bi preporučio da još malo razmisliš o grafulji.
Prvo za što bi je koristio. Odgovor-za OC i nije zadovoljavajuči, ma što mi mislili o tome. Za igrice ili filmove- to već ima smisla. Ako je i jedno i drugo u igri onda rađe razmisli o ATI-u.
Mojih 5 kn, kao što neko reče....
Za što bi je koristio? Za igrice. Filmove na kompu gledam rijetko. Vidio sam u članku na pcekspertu kako nije baš oclockabilno što bi se očekivalo, no također mi je iljadu njih reklo da su na netu vidjeli da je to najbolja, najjača, fenomenalna kartica za occlock. No nije mi i bitno toliko oclock grafičke, to i nije baš previše interesantno) Mislim da je ti4200 čip odličan za manje pare, a baš Alabtrona sam izabrao zbog kvalitete slike (kako kažu ovdje u članku) jer sam se navikao na kvalitetnu sliku (mada mi to nije toliko važno, ali navika je navika), kao i što ima 128 memorije. Mislim da radeon 9500 nema šta tražit u borbi protiv ove kartice, a 9500 pro sa malo više rama je već okl no preskup je. Sad sam vidio za ovu ponudu u autronicu pa ću pogledat cijenik. Problem je što nemam baš previše pouzdanja u marku FIC, ne znam zašto ali nikad nisam mnogo slušao o njima kao nekakvim kvalitetnim proizvođačima.. što vi mislite? No kao što sam već rekao, mislim da sam se malo zaletio i da ću ipak uzeti jeftiniju ti4200. Naravno, mogu se još predomislit ako ću za par stotina kuna dobiti znatno bolju stvar. Koja je ovo baza sa softverskim pretvaranje kartice??
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2003., 16:50   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ne... 9500 vulgaris se sa hackom pretvara u 9700 (vulgaris)
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2003., 18:57   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Re: Re: Re: ma otvorite da vidite o čemu s radi:)

Citiraj:
Originally posted by Red_Baron
Mislim da radeon 9500 nema šta tražit u borbi protiv ove kartice, a 9500 pro sa malo više rama je već okl no preskup je.
O tom-potom. A 128 MB RAM-a? Na što češ to iskoristiti da mi je znati...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 10:32   #14
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Re: ma otvorite da vidite o čemu s radi:)

Citiraj:
Originally posted by Red_Baron
5. Napajanje bi uzeo također i USA i to marke Antec 350W, dual fan da li je to dovoljno za novi komp i oclocking, imam još dvd rom, pržilicu i jedan 7200 rpm hard
ak se ne varam, američka struja fercera na 60 Hz, dakle pripazi kaj se toga tiče...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 11:56   #15
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Re: Re: ma otvorite da vidite o čemu s radi:)

Citiraj:
Originally posted by choby
ak se ne varam, američka struja fercera na 60 Hz, dakle pripazi kaj se toga tiče...
Na ovo nisam niti obraćao pažnju

USA struja osim kaj fercera drugaćije od naše je i na 110-112 V i još k tome ima kompletno drugaćiju utičnicu, izgleda ovako:

| _ |


Tako, ako i nabaviš napajanje iz USA i promijeniš kabel za napajanje s našim, nisam baš ziher da bi radilo .... iako sva napajanja imaju 110/220 V switch... trebalo bi provijeriti da nebi bilo nismo znali
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 15:18   #16
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Vidim svi ste komentirali graficku ...

Hm, no nisam vidio da je itko spomenuo koja je memorija ok?!

I da li je fakat bolje uzeti npr. 2* 256 DDR na 400 Mhz, da bi brze radilo od 512 DDR 400 Mhz, to zbog Dual ... ?!?!? I koja memorija??

Kova je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 17:05   #17
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Naravno da je brze 2x256MB, to i je bit dvokanalonog rada.

A kaj se tice memorije, za Corsair vjerojatno nemas para...uzmi ako hoces iz HG spota DDR333 i trazi Infineon na skladistu. Tu memoriju ja koristim, odlicna je i jeftina.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 18:26   #18
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ma hebes ga.. necu sparati na memoriji, UBOST CU SI Corsair... No malo je skuplje .. 2 * 256 nego solo 512 )))

Hm, jos da sklepam neke pare za vodeno, da sklepam za kuciste i to je to ...
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2003., 19:13   #19
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Onda barem uzmi plocu koja ima dobar overclockerski potencijal, ak je neces imati bezveze ti je uzimati corsair. Po meni je corsair glupo uzmati ako netko ne mislis stvarno ekstremno overclockirati, dakel FSB 200 na vise.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 00:56   #20
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Evo ti sve sto mislim, pa mi reci...

Uzeo bi proc. 1700 XP, Tb B, ili 1800.

EpoX 8RDA+, Corsair 256 400 Mhz DDR * 2,

Graficka hm hm .. za pocetak neko smece kao Geforce 440 MX,

Zapocetak neki ok vent, do 120 kn, kasnije tj. nakon 1 mj. vodeno...

Disk, ova nadam se dobra serija IBM 180 80 GB 7200.

Naravno overclockao bi to ....
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 09:37   #21
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Cooler ti je malo jeftin, pogledaj kod autronica globalwinove i nadji neki koji ti odgovara (procitaj review negdje prvo).

Ajd navedi tocni tip corsair stickova koje mislis kupit.

Za pocetak od MX-ica odhebi, to je smece, radje uzmi radeon 9000, moze i polovni. To je bolja kartica, a na tvojoj buducoj masini ce lijepo radit + kaj ces imat super sliku.

Ostalo je OK, samo pogledaj clanak kod nas kaj je pisao Ozren o ATA diskovima i trazi doticnu seriju IBM-a.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 09:59   #22
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
To sam i mislio, gledao sam review o diskovima...

I htio bih tu seriju 180 ... NO jos neznam sta znaci 8 MB, a sto 2 MB ch....

Izgleda da cu si ubosti Radeon...

A Corsair cu uzeti:

RAM CorsairXMS DDR433 256Mb, CMX256A-3500C2
RAM CorsairXMS DDR433 256Mb, CMX256A-3500C2

hehe )) puta 2 ) (mislim 512)
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 11:23   #23
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
To ti je zakon memorija, samo nadam se da ces je dobro iskoristit. Ovakav corsair je zreo za 200MHz FSB.


Potrazi IBM-ov disk iz Ozrenove recenzije, vjerojatno si sam vidio da je dosta brz.

A sto se tice disk cachea, generalno je vise bolje. Cache na disku ti radi na ovom principu, u njega se snimaju zadnji podaci koje je disk citao + eventualni moguci podaci koje ce disk citati (ovo se rjesava predikcijom). Na taj nacin se ubrzava pristup podacima na HDD-u.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 11:29   #24
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Hvala Denis.

S time da mi nije jasno kako si dosao do Globalwina za cooler.. !?!?

No poslusat cemo PCeksperta ...

Evo sto sam danas narucio

Kuciste Task 3800 TMB, 2 * 256 DDR 434 Mhz Corsair !!!

A ostalo po malo ... ))

Denis mi mozes pomoci oko kupnje proca... vidim ti imas B reviziju...

Daj pomozi oko kupnje, i kada ces doci malo na faks ha ?? ))

E da, malo sam citao o GLobalWinu... prebuuucni..., no za kratko vrijeme ce posluziti..

E da, kakva je razlika izmedu VGA MANLI Radeon 9000 Pro i FIC 900 Pro ???? Cijena je razlika 200 kn

Zadnje izmijenjeno od: Kova. 04.03.2003. u 12:08.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 12:21   #25
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
FIC je kvalitetniji, kao i Saphire, Gigabyte i Hercules.

Na faks nemam pojma kad cu doc, mozda za kakav kolokvije posto inace imam sve odradjeno.


Do Globalwina sam dosao po svom iskustvu, jeftini cooleri, a dobri. Samo treba nac pravi model.

Kaj se tice proca, nema problema, mislim da ti u HG spotu imaju "B" reviziju 1800+. Zapisi si serije koje te zanimaju na papir i pogledaj na licu mjesta da li ce ti dat ono kaj trazis.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 12:35   #26
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by Beren


Potrazi IBM-ov disk iz Ozrenove recenzije, vjerojatno si sam vidio da je dosta brz.


CCCCC, Berene više sam očekivao od tebe

Nakon cijele šarade s IBM diskovima i prodajom cijelog pogona IBM-a Fujitsusu za izradu HDD-a ti preporučaš baš ove diskove

wOOt - pretpostavljam da je ovo greška u koracima - igrajmo se da je


Manli kartice sklapa mali žuti doma u garaži i to samo nedjeljom iz hobija, FIC kartice sklapaju u pogonu specijaliziranom za to



Doduše za ovakovu ninja konfu ( ne gledajući VGA ) nebih baš uzimao TASK napajanje. Naime komponente su većinoma high end, što znaći da srču gro struje. Preporućio bih Enermax ili Antec, Well Tech kakav ja imam od 420W se ne snalazi dobro od high OC-a zbog osciljacije napona. Obzirom da je namjena sistema overkill OC kvalitetno napajanje je a must. Isto tako ti treba bolje hlađenje za proc - svakako kvalitetnije od budget koje pikiraš.


Kvaliteta prije svega je jedini put prema stabilnom compu
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 12:37   #27
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Pa svida mi se i cooler koji ti imas, Cool master...

Sta fali njemu?? Tisi ...

Iako cu imati cooler samo mjesec dana... jer onda kupujem vodeno...

Hebote... mislim da se ne isplati ubosti Radeon 9000, tj. isplati se dati jos 500 kn, i ubosti 9500 i nafukat ga ... Na 9500 Pro ili 9700...

Na kraju ce me komp od 3000 kn, doci 7000 kn... A toliko nemam )))
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 13:02   #28
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by Kova
Pa svida mi se i cooler koji ti imas, Cool master...

Sta fali njemu?? Tisi ...

Iako cu imati cooler samo mjesec dana... jer onda kupujem vodeno...

Hebote... mislim da se ne isplati ubosti Radeon 9000, tj. isplati se dati jos 500 kn, i ubosti 9500 i nafukat ga ... Na 9500 Pro ili 9700...

Na kraju ce me komp od 3000 kn, doci 7000 kn... A toliko nemam )))
7000?!! KAj ce te sve ovo doci samo sedam somova? Nisam gledao cijene, ali ja sam svoju pilu (koja to bas ni tada nije bila) kupio za proslu novu godinu (01/02) i platio 9 i pol somova bez printera (tada je bila GF2Ti 64DDR), a ovo tvoje ce doc 7 somova, a totalni je high end komp?!! I AM SHOCKED! Znam da padaju cijene, kako konfiguracija, tako i prosjecna cijena high end kompa, ali ovo je too much. Opa, ja tu serem vec pet minuta, a mislim da si bio napisao da kupujes s nekim popustom? Ali svejedno, moram jos pet puta napisati kako sam ljut
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 13:03   #29
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ha naravno da je bolje uzet r9500, samo ti si isprva ciljao MX-icu...


Coolermaster je zakon, barem ovaj moj, ali nemam pojma di ces ga nabavit posto je moj dosao direktno od proizvodjaca.

Paske, greska u koracima nije posto je ono opak disk. To sto je IBM imao saradu sa jednom serijom diskova ne znaci da su mu sve serije za k.

U krajnu liniju ja sam mu rekao da trazi bas taj recenzirani disk, nove serije.

Dakle ljudi, ne kupujte svakojakog IBM nego prvo provjerite sto kupujete, da ne bih ja ispao nestrucan.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2003., 14:30   #30
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by Beren

Paske, greska u koracima nije posto je ono opak disk. To sto je IBM imao saradu sa jednom serijom diskova ne znaci da su mu sve serije za k.

U krajnu liniju ja sam mu rekao da trazi bas taj recenzirani disk, nove serije.

Dakle ljudi, ne kupujte svakojakog IBM nego prvo provjerite sto kupujete, da ne bih ja ispao nestrucan.
Ha gledaj, ja sam po tom pitanju zadrta osoba.
Ako me neka firma razočara ili/i razjebe - hvala lijepa do viđenja, kupujmo konkurenciju ....

Velim kod IBM-a sam se opekao i to s 2 HDD-a - popala ih temperatura

S druge strane obzirom da se na compu prvenstveno igram/slušam mujzu/gledam filmove razlika u brzini HDD-a od 3-5% mi znaći isto koliko i prdac u vjetar

Dok je potencijalna razlika u kvaliteti ogromna.

Činjenićno je stanje da trenutno najpouzdanije HDD-ove radi Seagate, nisu najbrži, ali se ne pregrijavaju, ne krepavaju zbog niskog tlaka zraka isl. gluposti.

Većini ljudi razlika u brzini HDD-a ne znaći pod milim bogom NIŠTA, ali kad izgubiš 30 Gb filmova, 20 Gb MP3-a, 3 igre sa save gameom, 20-ak dokumenta koje si donio s posla da ih obradiš preko weekenda - normanlno sve je krepalo pred kraj posla -, a sve to jerbo ti je HDD brži par posto od ostalih.

Gadno mi se zamijerio od kada mi je sve krepalo.
Ipak najveća zamjerka ide njegovim compovima. Ako već imaju tako dobre HDD-ove, zašto onda u svoje compove ( laptop, desktop, workstation ... ) ugrađuju Fujitsu HDD- ove :confused: Zbog manje cijene tuđih hardova, ili zbog nekvalitete svojih u strojevima koji se nesmiju kvariti zbog reputacije.

To ti je kao da Mercedes stavi Fordov motor pod haubu i proda ga kao svoj auto

MA zaboravi IBM, kompi na poslu ( sys admin u Končaru ) krepala 4 IBM-a u istom danu

my 2 forintas
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na