Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2019., 19:35   #31
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor rehanbutt Pregled postova
My graphic card fan sounds like someone sticking a pencil in it. Over and over. So I want to change it for the better. However I do not want to make a mistake, and buy something that needs too much power. I would rather not buy the equivalent of it as well. It is currently an ATI Radeon nd 5450 4gb. I have a 400w power supply. Thank you in advance. I don't really want to spend over $200!
Source
You can take down the fan from a graphic card (usually you don't have to take down whole cooler) and by its serial number from the back you can order a new fan online (Ebay, Ali). This is maybe the easiest way (and you have a brand new fan for a few dollars).....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 22:11   #32
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Jel ima tko iskustva sa narucivanjem zamjenskih ventova za RX480 Gaming X seriju?

Ne znam kako bi ovo funkcioniralo

https://www.aliexpress.com/item/32817241028.html

ako je tko mozda vec narucivao?
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2019., 07:50   #33
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Ja sam naručivao,mislim da baš za 580,ali jednoga,pa sam morao paziti na koju se stranu vrti tj. da li je prvi ili drugi vent ...


Naručeno prije cca godinu,još uvijek vrti i radi ...


E sad ako ti se da čekat i podsjetiti me na PM,pogledam točno od koga i koji su ventovi bili u pitanju ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 07:52   #34
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Jutro.
Da li se sjecas od kog sellera si uzimao? Jesi narucivao "od oka" ili po nekoj oznaci?
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2019., 12:02   #35
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Baš ti nije to PM :-)

https://www.aliexpress.com/snapshot/...Id=32848752070

evo ovoga sam kupio,naravno moraš paziti koji je promjer,na koju su stranu pera ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:29   #36
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ako je tko narucivao te ventove iz kine ili jos bolje iz EU ako ima neka napise gdje i koliko dugo se ceka. Imam dvije Gigabyte 1060 6gb Nvidije i jednu Gigabyte rx 470. I dali to putuje standardno mjesec dva iz kine ili je brze, zato bi radje uzeo EU pa da stigne cim prije.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 15:47   #37
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Meni ovi sa alija došli u 10 dana ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 07:12   #38
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dali netko znade kako je moguce da mi u servisu kazu da graficka nema originalni BIOS ako sam ja vratio stari originalni BIOS?

Krepali mi ventilatori na jednoj grafi i poslao je na servis, oni rekli da nema garanciju jer nije originalni BIOS. Grafa je Gigabyte i na njihovom pageu ima flash tool i bios koji sam ja startao i koji je potvrdio da grafa ima originalni bios. Pa mi nije jasno kak mogu reci da nema originalni bios? Dobro kao izasli su mi u susret i zamjenili ventilatore bez obzira, ali me zanima sto je s tim biosom?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 07:54   #39
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Da nema možda dual-bios,pa da si zaboravio na drugi ...

Možda vide datum fleshanja negdje ...

Ono lupam nekom logikom,koje nemora biti ...

:-)
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 08:43   #40
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ma Googlam i sve si mislim da su me cimali. 100% sam siguran da je original BIOS gore, nikad nijedan drugi BIOS niti nije bio gore. Radi se o AMD i na racunu mi je 5 grafi i onda valjda misle da sam mjenjao bios?

Kad smo pricali ja kazem da sam flashao BIOS sa onim sa officialne stranice, tamo ima i flash tool, tak da mi nije jasno jer lako provjere dali je BIOS originalni ili nije, barem sam ja pšrovjerio tako da sam skinuo taj tool koji ti kaze koji BIOS imas.

Pa me eto zanima ako mi neuvaze reklamaciju dali ja mogu traziti kakav dokaz da mi dadu da je BIOS stvarno drugaciji?
I opet ni to nije dobro jer onda bi svaki serviser koji nezeli dat garu dodao neki kvazi BIOS i kaze da je BIOS neoriginalni. Eto neznam, to su neka moja razmisljanja, ali mislim da mi mora dat neku sliku ili ispis gdje pise da je BIOS promjenjen?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2020., 10:17   #41
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Koji je dućan u igri? Mislim da lažu jer onda ti niti ventilatore nebi zamijenili
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 10:20   #42
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
I ja si mislim da lazu zato bi ih i pitao za dokaz, jer kad je ta grafa dosla doma ja sam spojio Gigabyte flashing tool i on je pokazao da je gore originalan BIOS.

Ahh cuj nebi ga sad tu javno prozivao jer nemam dokaze, onda mi nije bilo bitno, buduci su problem uklonili, ali sad si mislim da sam trebao pitati za dokaz da mi slikne ili sto da vidim i ja sam da je neoriginalni BIOS. Jer kako moze biti neoriginalni BIOS kada znam da je stavljen originalni?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 18:28   #43
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
A sad, dal može znat,jedino ako se zapiše datum flešanja negdje kad oni očitaju bios,možda napiše broj radnih sati na tom biosu ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 18:51   #44
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ali BIOS ima svoje ime, code po kojim se vodi. Ako i pise log na mojoj grafi je uvijek bio stock BIOS. A radni sati im nista ne znace ako je BIOS originalni, a fleshanje je dozvoljeno ako Gigabyte sam na svojoj stranici ima tool za fleshanje i ima razlicite updejte koje izdaje.

Neznam kojim program ili kako to oni mogu vidjeti. Citao sam da ako grafa ode na servis onaj pravi kod njih, da oni skinu cip sa nje i stave ga nekamo i onda procitaju koji je BIOS gore, to rade kad se grafa zbricka s losim bios flashom. Nevjerujem da su to isli raditi kada su samo morali zamjeniti ventilatore.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 04:31   #45
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
ignorirajte molim
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	giga.png‎
Views:	437
Size:	167.1 kB
ID:	22127  

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 09.04.2020. u 05:18.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 22:26   #46
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Trebao bi neki link za ventove za: RX480 Gaming X

Jel mjenjao netko od vas ?
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2020., 01:31   #47
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
2PCS PLD10010B12HH DC12V 0.40A 4PIN FOR MSI GTX1080Ti 1080 1070 1060 RX470 480 570 580GAMING Graphics Card Cooler Fans PLD10010S

https://www.aliexpress.com/item/32843946357.html

5 -ti komentar of jednog RUS -a koji je mjenjao te ventove na MSI RX 470 Gaming X kaže da izgledaju kao original i da imaju identicnu naljepnicu.

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2020., 12:06   #48
markan
Premium
Moj komp
 
markan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 231
Odlicno. Kliknuo 3kom pa cemo vidjet za 20tak dana kad stigne. Javim dojmove...
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
markan je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2020., 12:36   #49
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
@markan
to ti je kao kad ides kod doktora, malo si zakasljao, onda dodjes kod doktora ne kasljes, doktor sav lud, sta ga zajebavas.

Tako je i sa grafickama, imam ja jednu ponekad zazuji i tako. jedna je cak krepala, pa se uzdigla iz mrtvih i sad radi bolje nego ikad... Tak da ako i odneses na popravak sumnjam da ce prihvatiti jer ce vjerojatno kod njih raditi ko urica, murphyev zakon.
Imam i ja takvih iskustava otprije, juče predao jednu Asus RX580 u Linksa na popravak, nadam se da neće dok dođe do njih proraditi
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 08:50   #50
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Dali netko znade kako je moguce da mi u servisu kazu da graficka nema originalni BIOS ako sam ja vratio stari originalni BIOS?

Krepali mi ventilatori na jednoj grafi i poslao je na servis, oni rekli da nema garanciju jer nije originalni BIOS. Grafa je Gigabyte i na njihovom pageu ima flash tool i bios koji sam ja startao i koji je potvrdio da grafa ima originalni bios. Pa mi nije jasno kak mogu reci da nema originalni bios? Dobro kao izasli su mi u susret i zamjenili ventilatore bez obzira, ali me zanima sto je s tim biosom?
KOd mene krepao vent na ASUS-ici, ista stvar, samo meni nisu "izašli u susret" nego me odhebali...iako sam vratio originalni BIOS baš zato što sam pretpostavio da bi mogli zezat
(vezano za moj prethodni post)

Zna neko di nabavit vent za

https://www.asus.com/Graphics-Cards/DUAL-RX580-O4G/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 15:17   #51
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aliexpres kakvih 60 kuna jedan.

Mislim da oni predpostavljaju da je graficka rudarila, a kako vec svi znaju da nitko na kugli zemaljski ne rudari sa defaultnim BIOSom pa tako onda i oni kazu da je BIOS promjenjen.

Koliko sam ja istrazio jedino mogu znat da je BIOS promjenjen ako posalju nekamo u tvrtku i da onda oni to tamo istraze tako da izvade cip ili nesto tako...

Mislim da treba njih insta prijavljivat pa nek se dogovaraju sa inspektoratom oko BIOS-a.
Predpostavljamd a si na racunu imao kakvih 5 ili 6 graficki.

Ovo je ujedno i lekcija da kad kupujete graficke za rudarenje napravite to ovako:
udjite u ducan kupite jednu, platite, dobite racun i izadjite iz ducana. I to ponovite 5 puta ili koliko puta vec treba... tako za 2 ili 3 godine nece moci zakljucit na osnovu racuna da je BIOS diran.

Uostalom ako i video modifikaciju BIOS-a, odnosno mogu eventualnop vidjet datum, to ne zanci da GPU nema garanciju, uostalom oni sami daju BIOS na svojim web stranicama.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 15:20   #52
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Aliexpres kakvih 60 kuna jedan.

Mislim da oni predpostavljaju da je graficka rudarila, a kako vec svi znaju da nitko na kugli zemaljski ne rudari sa defaultnim BIOSom pa tako onda i oni kazu da je BIOS promjenjen.

Koliko sam ja istrazio jedino mogu znat da je BIOS promjenjen ako posalju nekamo u tvrtku i da onda oni to tamo istraze tako da izvade cip ili nesto tako...

Mislim da treba njih insta prijavljivat pa nek se dogovaraju sa inspektoratom oko BIOS-a.
Predpostavljamd a si na racunu imao kakvih 5 ili 6 graficki.

Ovo je ujedno i lekcija da kad kupujete graficke za rudarenje napravite to ovako:
udjite u ducan kupite jednu, platite, dobite racun i izadjite iz ducana. I to ponovite 5 puta ili koliko puta vec treba... tako za 2 ili 3 godine nece moci zakljucit na osnovu racuna da je BIOS diran.

Uostalom ako i video modifikaciju BIOS-a, odnosno mogu eventualnop vidjet datum, to ne zanci da GPU nema garanciju, uostalom oni sami daju BIOS na svojim web stranicama.
Samo je jedna na računu, čak nije ni rudarila dugo, samo par mjeseci, a onda preko godinu dana kod djece u kompu...kupljeno u Linksa, a oni šalju u neki ovlašteni Asus servis...ajd da je elektronika crkla pa bi nešto rekao, ali otišao je ventilator

Ali ko što reče dada-as, što kad radiš zamjenu biosa sa onim kojeg skineš sa stranica proizvođača

Ovo je zeznuto i za ekipu koja kupuje polovno, pa odluče platiti malo više jer "kartica ima još godinu dana garancije",
a onda te ovako otpile

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 14.10.2020. u 15:32.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 15:23   #53
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Pa jel u trenutku slanja na reklamaciju bio originalan bios gore ili ne? Nekako mi smrdi na to da su oni išli APP metodom
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 15:29   #54
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Pa jel u trenutku slanja na reklamaciju bio originalan bios gore ili ne? Nekako mi smrdi na to da su oni išli APP metodom
Je, bio je originalni...vjerojatno ko što kažeš, sve vraćaju na taj način
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 22:07   #55
maymun
Premium
Moj komp
 
maymun's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 192
Jedina rx-ica koju sam slao na reklamaciju zbog ventova bila je u futuru it, uredno su zamijenili ventove, ali na radnom nalogu je bila napomena u stilu "bios flashan" (vratio sam originalni bios prije slanja).


Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
SA alija sam uzeo ventove za ovu ASUSicu https://www.asus.com/Graphics-Cards/DUAL-RX480-O4G/, ovako odoka izgledaju mi isti kao na tvojoj. Skini ih pa vidi model no.
https://www.aliexpress.com/item/3281...2df64c4d5sDvhl
maymun je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2020., 11:53   #56
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Jedinos to meni pada na pamet za to da je BIOS flashan je da se vidi datum kad je flashan, pa ako je graficka kod tebe 3 godine i u tom periodu si ti flashao BIOS onda to mogu znati, ali nemogu znati sa kakvim BIOSom si flashao. Odnosno mnoge te kompanije imaju svoje officialne BIOSe koje mozes skinuti sa njihovih stranica i sa njihovim toolom flashat.

Uostalom vecina minera odnosno rudara ne koristi ilegalne BIOSe, oni samo postojeci BIOS modificiraju i to ne na losije nego na bolje. Odnosno postave karticu da bude pod manjim stresom nego sto bi bila da se gore moda gaming BIOS OC.

Ja sam imao razgovor i s druge strane kad sam rekao kako to da oni meni pisu o tome i kao nema garancije a ja sam skinuo sa offficijalne stranice BIOS i koristio officialni alat za flashanje. Onda je kolega poceo mucat. Zato IMO savjetovat se negdje ili anonimno prijavit pa nek se ovi bakcu za BIOSe.

Nadovezano za ventiulatore, to su standard izgleda, samo pogledas dali su ti rupe u redu i dali je promjer dobar. Mozes staviti manji promjer ali ne veci. Ja sam isti ventilator narucio za svoju RX 470.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 12:58   #57
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Počeli su mi rezonirati (woosh woosh woosh zvuk) ventilatori na mojoj Sapphire Nitro+ RX580. Tražio sam zamjenske u:

- Uzishop, Futura, Feniks, eKupi, Mall.hr - ne mogu nabaviti
- Amazon - najjeftnije što sam našao po ventilatoru je 16€ + dostava
- Sapphire support - neisplativo, pitao sam ih mogu li promijeniti način dostave, kažu da ne
Citiraj:
$20.5 of dual fans ,
$14 for normal registered airmail (with proof delivery) freight charges
$3.5 as handling fee that not charge by Sapphire.
Totally US38 dollars.
- Na Aliexpressu ih ima ovaj seller, ali je bio pošten i rekao da su kopija.

Prije nego pitam na Tržnici zna li netko kakva je kvaliteta ovih kopija, po recenzijama se čine ok...
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 13:52   #58
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja cekam jedan vec 3 tjedna. Aliexpres. A gledaj, sto ocekujes sad da kopija nece vrtjeti? Ako vrti dobro je. Sve su to vecinom kopije. Ili kupis kopiju ili rabljeni, a rabljeni moze riknut svaki cas.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 14:50   #59
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Ovi od Sapphirea bi trebali imati najbolji omjer tišine i perfomansi, a i cijela konfiguracija mi je okrenuta prema tišini (Define R5, Phanteks ventilatori, Evga napajanje eco mode). Kako sad stvari stoje stavim oglas za kupovinu na tržnicu pa ako ništa ne bude od toga onda uzimam kopije 11.11 sa Aliexpressa. Samo da ne budu neke drndave zujalice.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 17:35   #60
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Jesi ih pokušao rastaviti, očistiti i podmazati? Možda i zamijeniti ležajeve?
Vjerujem da su zamjenski OK.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na