Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2020., 10:34   #1531
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
toliko ste razglabali da sam sada i ja zagrizao i poceo citati. Moze neko TLDR objasnjenje ili ipak treba detaljnije uci u to?
Koliko vidim uzmete crypto karticu, bubnete 1600dolara na nju, imas odredjeni cashback na ono sta trosis a ako stakeas (u biti drzis 10000CRO coinova u digitalnoj carapi na toj platformi) dobijas imas jako dobru kamatu na to.

jesam pogodio?

dosta je jednostavno, ako barataš osnovnim kripto pojmovima,i ako imas npr revolut
sve si dobro rekao, nema tu neke mudrosti. naravno ako te bude bilo šta zanimalo možeš tu pitati ili na PP.


Citiraj:
Autor ole_ege Pregled postova
ok, instaliral app, grimreaperov referral, cekam kyc sad....planiram uzet zelenu, tier 3...ako sam dobro skuzil, mogu gore poslat eth pa zamijenit za cro pa onda stake...?
top up najbolje radit preko revoluta...
jedino ste me zmotali s placanjem racuna(rezija)...nema in-app scan barkoda pa direktno placanje(tipa mzaba)? koja je onda najbolja solucija?

mozes in app kupovati kripto za kripto, pa tako i ETH mijenjati za CRO i odraditi stake te naručiti karticu.
topup najbolje poreko revoluta, dobijes fair tečaj HRK->EUR, a onda i fari tečaj kad trosis te eure u kune kod nas po ducanima ili di vec sve koristis karticu.
plaćanje računa ja radim preko mpošte. u mpošti poskeniram sve uplatnice, ukucam MCO visa karticu i platim. dobijem 5% cashbacka. naknada je 2kune po računu.
hvala za referal

Zadnje izmijenjeno od: GrimReaperKC. 28.09.2020. u 12:08.
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 12:16   #1532
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
sto se tice stakeanja, kolika je minimalno vrijeme 'orocenja'? 6mjeseci? i kako se kamate isplacuju, mjesecno ili na kraju godine jer sam vidio da je kamata 18% godisnje..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2020., 15:16   #1533
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
sto se tice stakeanja, kolika je minimalno vrijeme 'orocenja'? 6mjeseci? i kako se kamate isplacuju, mjesecno ili na kraju godine jer sam vidio da je kamata 18% godisnje..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

stake za karticu krece od narudzbe kartice i traje 6mj. poslije toga si slobodan da povuces ulog,al onda gubis vecinu benefita na kartici.

kamate se isplacuju tjedno i odma mozes s kamatom raspolagati.



na stake kamata je 16% tier 3 i 18% tier 4 i 5.
na 1 i 2 nema kamate.


postoji i opcija earn gdje mozes oročiti kripto, kamata varira o tieru i periodu na koji oročuješ
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 07:35   #1534
ole_ege
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: ldb
Postovi: 40
evo odradil sve jucer prakticki, šibnul gore eth, zamijenil za cro i stake-al, prek noci su mi verificirali adresu, moral sam utility bill slati...
probal i revolut top-up s 20eur jucer popodne, cak proslo za 3-4 sata, mislil sam da bu tek danas ujutro...
uglavnom sve ide glatko, cekam da izdaju karticu i peglamoooo heheh


zanjimljivo, eth koji sam poslal i zamijenil za cro...na etherscanu jos uvijek stoji na adresi na koju sam slal...
ole_ege je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 08:26   #1535
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor ole_ege Pregled postova
evo odradil sve jucer prakticki, šibnul gore eth, zamijenil za cro i stake-al, prek noci su mi verificirali adresu, moral sam utility bill slati...
probal i revolut top-up s 20eur jucer popodne, cak proslo za 3-4 sata, mislil sam da bu tek danas ujutro...
uglavnom sve ide glatko, cekam da izdaju karticu i peglamoooo heheh


zanjimljivo, eth koji sam poslal i zamijenil za cro...na etherscanu jos uvijek stoji na adresi na koju sam slal...

to si sepa nalog radio?


inace topup sa revolut kartice je instant



oni to interno rjesavaju, fee-evi su preveliki da bi se stalno slalo
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 09:13   #1536
ole_ege
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: ldb
Postovi: 40
Citiraj:
Autor GrimReaperKC Pregled postova
to si sepa nalog radio?


inace topup sa revolut kartice je instant



oni to interno rjesavaju, fee-evi su preveliki da bi se stalno slalo
da, sepa....to mi jedino nudi u aplikaciji...il sam corav, ima neki drugi nacin?
ole_ege je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 09:22   #1537
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor ole_ege Pregled postova
da, sepa....to mi jedino nudi u aplikaciji...il sam corav, ima neki drugi nacin?

stisnes topup i imas opciju skroz desno credit card.
ukucaš karticu od revoluta i topup je instantan
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 09:33   #1538
ole_ege
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: ldb
Postovi: 40
Citiraj:
Autor GrimReaperKC Pregled postova
stisnes topup i imas opciju skroz desno credit card.
ukucaš karticu od revoluta i topup je instantan
aha, izgleda da moram imat karticu za top-up, zasad imam samo sepa...a dobro, nemam kaj sad vise dirat dok ne stigne kartica...
ole_ege je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 11:36   #1539
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor ole_ege Pregled postova
aha, izgleda da moram imat karticu za top-up, zasad imam samo sepa...a dobro, nemam kaj sad vise dirat dok ne stigne kartica...

da nemreš ništa dok ne stigne kartica.


nadam se da ce uvest da je kartica odma virtualno dostupna po uzoru na neke druge..
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 18:10   #1540
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor GrimReaperKC Pregled postova
stake za karticu krece od narudzbe kartice i traje 6mj. poslije toga si slobodan da povuces ulog,al onda gubis vecinu benefita na kartici.

kamate se isplacuju tjedno i odma mozes s kamatom raspolagati.



na stake kamata je 16% tier 3 i 18% tier 4 i 5.
na 1 i 2 nema kamate.


postoji i opcija earn gdje mozes oročiti kripto, kamata varira o tieru i periodu na koji oročuješ
ali to je samo ako stakeas 16k dolara po trenutnoj cijeni CRO tokena, sta ne? Da li mozes uzeti T4 karticu, ali stakeati kao da je T3 i dobiti kamate kao sto je T3? Po procitanome ne, ali rekoh da pitam.

Zanimljivo mi je zbog 10% popusta na Expediu i Prime CRO rewardu.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2020., 18:35   #1541
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ali to je samo ako stakeas 16k dolara po trenutnoj cijeni CRO tokena, sta ne? Da li mozes uzeti T4 karticu, ali stakeati kao da je T3 i dobiti kamate kao sto je T3? Po procitanome ne, ali rekoh da pitam.

Zanimljivo mi je zbog 10% popusta na Expediu i Prime CRO rewardu.
Ne ide to tako... Koristiš pogodnosti tiera od kojeg si dobio karticu i za kojeg imaš dovoljno CRO-a za stakeati. Uzmi tier 3 i malo po malo ćeš dogurati do većeg tiera. Meni uskoro ističe earn pa ću isto upgradeati na tier 3 da dobijem tu kamatu na stake. Taman sam htio deaktivirati Revolut i onda se sjetim da će mi trebati u tom prijelaznom razdoblju dok budem čekao novu karticu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 19:21   #1542
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ali to je samo ako stakeas 16k dolara po trenutnoj cijeni CRO tokena, sta ne? Da li mozes uzeti T4 karticu, ali stakeati kao da je T3 i dobiti kamate kao sto je T3? Po procitanome ne, ali rekoh da pitam.

Zanimljivo mi je zbog 10% popusta na Expediu i Prime CRO rewardu.

možeš napraviti stake za tier4 i naručit bijelu ili rozu karticu. nakon 6mj izvaditi 90k cro tokena i ostavis stakeati 10k. kartica ti ostaje, ali ti vrijede benefiti za tier 3. od tier 4 ti tada ostaje jedino lounge i limiti i fizicka kartica.
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 09:27   #1543
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor GrimReaperKC Pregled postova
možeš napraviti stake za tier4 i naručit bijelu ili rozu karticu. nakon 6mj izvaditi 90k cro tokena i ostavis stakeati 10k. kartica ti ostaje, ali ti vrijede benefiti za tier 3. od tier 4 ti tada ostaje jedino lounge i limiti i fizicka kartica.
trenutno mi je t4 malo too much za poceti. Mislim da ce biti T3 pocetak za sada. je manji postotak za stakeanje, ali za tu lovu ako CRO padne na 0.0015 umjesto da ode prema 0.5 onda necu cupati kosu s glave
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 11:18   #1544
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
trenutno mi je t4 malo too much za poceti. Mislim da ce biti T3 pocetak za sada. je manji postotak za stakeanje, ali za tu lovu ako CRO padne na 0.0015 umjesto da ode prema 0.5 onda necu cupati kosu s glave

jasno, risk management je bitan.


tier3 je sweet spot za svakoga tko je u kriptu, ili zeli karticu sa dobrim benefitima a da ne trpa ozbiljnu lovu unutra.



btw prve slike welcome paketa za tier 4/5.

jedva čekam da mi stigne


https://www.reddit.com/r/Crypto_com/...e_welcome_box/
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 14:05   #1545
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
jedno mozda hipotetsko razmisljanje.
wirex kartica kao od danas ima i kune u svojem portfelju podrzanih valuta.
Nas zakon kaze da se porez mora platit kad se prelazi iz kripta u fiat.

wirexom se moze placat i kriptovalutom.

znaci ja ne prelazim u fiat znaci ne moram prijavljivat nista i placat porez.
odnosno wirex prelazi u fiat za mene sto pak znaci da moram svaku transakciju wirexom od par kuna u konzumu prijavit porezoj...




komentari i misljenja su dorodosli..
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 15:08   #1546
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Livada, stvar je vrlo jednostavna, kad u konzumu budu primali kripto, nece biti konverzije tj. prodaje kripta za kune pa ni poreza na to Do tad svaka prodaja kripta, bilo da se platilo s njom ili podignuo keš je oporeziva, ali da li ce to itko u poreznoj istrazivati je druga stvar.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 16:28   #1547
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
bilo bi lijepo da možemo kripto direktno trošiti..



a šta s ovim paycekom šta naši implementiraju u ducane. ti platis kriptom,al njima sjedne fiat.. jel to taxable event?
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 17:27   #1548
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Dakle (po meni) - onaj koji radi konverziju kripto u fiat je odgovoran za porez. Ako se to radi automatski pa se s kriptom plaćaju računi, onda bi porez trebao platiti izdavač kartice. Ako se plaća s kriptom i u posredovanju s kriptom je neka firma, oni plaćaju porez. Ako vadiš keš direktno sa burze jer si sam prodao kripto, ti plaćaš porez.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 20:53   #1549
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
pa sa wirex karticom placas kriptom . znaci prebacis kripto na nju i provuces je u konzumu. osobno nikakvog doidra s fiatom nemas.


imam wirex karticu al iz 2017 koju nikad nisam posle verificirao pa nisam isprobao ovo sto vrijedi od danas, jer od dans na wirexu ima i HRK. a uskoro ide i MC i primaju predbilejzbe te casback na kripto cirka 1,5 2%


vise o tome:

https://www.bug.hr/kriptovalute/wire...od-danas-16816


al ovo oko poreza i dalje ostaje ??? ja i dalje ne mjenjam nista u nista pa nema razloga da placam porez...
al mozda negdje pise sitnim slovima da prilikom placanja kriptom prvo ide konverzija pa placanje pa sam onda obveznika prijave svakog racuna jer je to konverzija u fiat..
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 05.10.2020. u 21:00.
livada2 je offline   Reply With Quote