Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2016., 00:31   #601
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Kamera je sigurno odlicna. Malo bolja ili losija od konkurencije nebitno. Da postoji nacin direktne pohrane slika,video i drugih fajlova na free bar 32gb cloud cak ni SD ne bi smetao posto znamo da je 4g+ jako brz a i SD zna riknuti iz cista mira pa kad izgubis 32gb ili 64gb podataka nije bas svejedno.
Backup na vanjski otg usb stick isto vec postoji. Baratanje i shareanje fajlova kao sto su zip,pdf i slicno je imho najveca mana. Nikakva sitna razlika u amoled vs retina i sl. Baterija ce sigurno biti ok.

Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nakon hrpe mobova shvatio sam da je 4.7 savrsena veličina.
Je, ali za dimenzije LG G2 mini, a ne IP7. Pa jedan LG G2 je u dimenzijama IP7 a ima 5.2.
Govorim bas o velicini ekrana. Savrseno za tipkanje jednom rukom i opcenito rad s jednom rukom isprobano na i6 i alphi. Da je 5.0 na iphoneu prsti bi morali ici sire i zato bi bilo teze pisat . Vidim na mojoj s6ici i prije na s6 edge. Osjetljivost mi je također najbolja na iphoneu.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 09.09.2016. u 00:43.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 00:47   #602
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Dionice jabuke i ne izgledaju najbolje, a samsung ruši rekorde sa S7.

No bez obzira na gore navedeno, po prodanom ajfonu apple ostvaruje poprilično veće iznose.

Ono što mene iritira je to da se ni u tim okvirima marži ne žele odreći dijela profita i korisnicima ponuditi ekran i bateriju na razini konkurencije.

Pa kad već imaš uređaj s ogromnim bezelima, stavi i ekran i bateriju kao i ostali.

Ok, imat ćeš nešto manju maržu ali kompenzirat ćeš to većim obujmom prodaje ako staviš veću rezoluciju i bateriju.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Govorim bas o velicini ekrana. Savrseno za tipkanje jednom rukom i opcenito rad s jednom rukom isprobano na i6 i alphi. Da je 5.0 na iphoneu prsti bi morali ici sire i zato bi bilo teze pisat . Vidim na mojoj s6ici i prije na s6 edge. Osjetljivost mi je također najbolja na iphoneu.
Ali taj ekran za tipkanje jednom rukom možeš imat na puno kompaktnijem uređaju.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2016., 00:59   #603
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 06:18   #604
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Ima smisla, jer se prsti lakse "nalijepe" na glatke nego mat povrsine. Tim bolje kad se stvori extra sloj tjelesnih otpadaka po mobu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 09:06   #605
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
+1
i SD slot. Samo to i prelazim

Što se SDa tiče, čak ne moraju iOS nista posebno prioagođavati. Što se mene tiče, mogu isto napraviti kao sa OTG, da bude njihovo i bok.

Ali dobro, ki bi da bi. Željno očekujemo prve opservacije nekoga tu sa foruma.
U tome je cijela spika. Oni tjeraju svoje fanove da troše na skuplje modele. Jel eto ti imaju više GB. To mi se gadi. Jel danas ni 32GB nije nešto. JOš i na 4ci se nije mogao ringtone stavit a da se ne daju pare na ajtjunsima. Kasnije je to riješeno. Ne kužim zašto ne daju svojim korisnicima i fanovima full pristup svemu i zašto ne uvedu podršku za microsD i prestanu derat svoje kupce.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 09:14   #606
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
U tome je cijela spika. Oni tjeraju svoje fanove da troše na skuplje modele. Jel eto ti imaju više GB. To mi se gadi. Jel danas ni 32GB nije nešto. JOš i na 4ci se nije mogao ringtone stavit a da se ne daju pare na ajtjunsima. Kasnije je to riješeno. Ne kužim zašto ne daju svojim korisnicima i fanovima full pristup svemu i zašto ne uvedu podršku za microsD i prestanu derat svoje kupce.
što stvarno ?? nemoj zezat, trebali bi svima dat u startu 512 gb i dat apple u radničko samoupravljanje
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 09:18   #607
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
što stvarno ?? nemoj zezat, trebali bi svima dat u startu 512 gb i dat apple u radničko samoupravljanje
O čemu ti drobiš? Ti opravdavaš činjenicu da nemaju (namjerno) podršku za microSD već godinama samo da bi ekipa kupovala skuplje modele u koje trpaju više prostora.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 09:21   #608
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
O čemu ti drobiš? Ti opravdavaš činjenicu da nemaju (namjerno) podršku za microSD već godinama samo da bi ekipa kupovala skuplje modele u koje trpaju više prostora.
pa opravdavam cinjenicom da se apple vodi profitom, a ne brigom za dobrobit građana
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 09:34   #609
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
pa opravdavam cinjenicom da se apple vodi profitom, a ne brigom za dobrobit građana
Imali bi i veći profit bez te glupe politike jel bi prodavali više mobitela. Dakle onda je konkurencija puna idiota koji nemaju profit.

Mislim da se radi o tome da oni deru extra profit na tome a to im neće još dugo prolaziti jel im prodaja pada iz godine u godinu.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 09:38   #610
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Baterija.
iPhone 6s nije bajan sa baterijom, to je sigurno. Ali iP6s+ je tu valjda medju najjacima po svemu.

SD Card
Shvacam zasto ovo neki zele, ali shvacam i apple zasto to nikad, ali ama bas nikad nece uvesti. Nema sanse jednostavno, i mislim da je vise glupo o tome i raspravljati, jer situacija je takva kakva je i promjenit se nece.

Sto se tice clouda, nitko nije primoran koristiti iCloud servis. Meni je po defaultu upaljen, ali da mi je primaran servis - nije. Imam google photos za backup slika i koristim njega. Prvo zato sto vec duze vrijeme koristim android uredjaje kao primarne, a drugo zato sto je besplatan

Sto se tice ekrana, neki moraju shvatiti da je to subjektivno. Trenutacno je na mom mobitelu amoled, moj sljedeci mobitel ce imati takodjer amoled. Ali mi je klasicni ips drazi. Bolja vidljivost na suncu i manje kricave boje.

Crna na amoledu je fenomenalna jer je crna za razliku od lcd-a, ali to je ukratko to. Valjda sam jedan od rijetkih koji se nada da apple nece nikad preci na oled. Osim ukoliko ta tehnologija ne napreduje na veliko.

Naravno, ukoliko predju na amoled kupit cu i iPhone sa amoledom. Kao sto sada kupujem nexuse, oneplusove, itd. Zato jer necu imati izbora. Ali da cu biti nesto sretan sto ce preci na oled - necu. Nema sanse
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2016., 09:59   #611
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Imali bi i veći profit bez te glupe politike jel bi prodavali više mobitela. Dakle onda je konkurencija puna idiota koji nemaju profit.

Mislim da se radi o tome da oni deru extra profit na tome a to im neće još dugo prolaziti jel im prodaja pada iz godine u godinu.
Tvrdi, sipaš stvari bez dokaza. Gdje ti vidiš da prodaja rapidno pada i da neće moći tako još dugo? Apple ima svoju bazu korisnika i kupaca. Boli njih k što je tebi skupo i što ti misliš. Kao i što boli k mercedes što recimo misliš o novoj S klasi.

Stoga čemu pišeš 5. put zaredom istu stvar. Ako te iPhone ne zanima, zaobiđi temu.

@nick praskatnon

Kao i svaka multimilijunska kompanija

iPhone nije budget proizvod, to mora biti jasno. Niti je filozofija firma da radi budget mobitele.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 10:11   #612
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Evo prodaja im toliko pada da na jet black i black verzije moras cekati po minimalno mjesec dana. U UK i USA barem. Ocito imaju problema sa proizvodnjom, a po obicaju, pocetna navala je ogromna.

Ipak, ocekujem daljnji pad prodaje. Sve do sljedece godine. Iako zadrzavam zdravu razinu skepse i u vezi te godine
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 10:18   #613
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ovo nije vs post
Svake godine hrpa ljudi nakon predstavljanja ima izjave tipa, selim na Android, ali naravno jednaka hrpa obrnuto.
Konstanta je samo da se prodaje ko blesav
Uostalom, toliko se piše o tom uređaju da očito nešto rade dobro.
Edit: osim airpods , za ono još nisam siguran da nije neka sprdnja
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 10:22   #614
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
sprdnja ili ne, pol planeta ce imat u uhu to
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 10:24   #615
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
C