Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2014., 10:48   #91
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Well, da se uključim u temu, kolega dole iz Dalmacije nije pustio inkasatora u kuću (odjavio TV, ima doma računalo, uopće ne gleda TV programe), ovaj mu je došao sutradan s policijom. Rekla/kazala, pa me zanima da li je taj scenarij realno moguć?
Bez naloga može ih poslat u kurac, ali opet takva smo država kad će te policija neopravdano isprepičkat (a opravadno možeš sve pokradat). Ja opet pišen danas prigovor jer mi na teret stavljaju koristenje "usluga" u proslosti.

E da zalazen se za ukidanje svih tih drzavnih diletantskih sluzbi, jer su najobicniji paraziti.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 10:59   #92
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Pa iskreno, ja ne znam kaj bi napravio da mi dođu dva murjaka na vrata s inkasatorom. Jer nisam upoznat sa svojim pravima (sam sam si kriv). Kako sam blesav, pustio bi ih unutra i ispričavao se inkasatoru.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2014., 12:02   #93
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
agreed

da stvari koje na HTVu prikazuju ekšli nešto i vrijede, mislim da se nitko ne bi bunio na plaćanje
Vjerojatno misliš da tebi ništa ne vrijede. Sigurno je da puno emisija na HRT-u ima svoju vrijednost za različite ljude. Kada su pokušali ukinuti "Normalan život" to je bila pobuna penzića i to s pravom. Znači da je njima ta emisija veoma vrijedna. HRT nema ciljanu skupinu od 18-49 u koju spadaš ti već od 0-199 u koju spadaju svi. Kad moj stari kaže da nema ništa na ovom TV-u onda misli da nema nijednog akcijskog filma sa Arnijem ili Segalom, a ne da nema ničega za nikoga.

Isto tako, ne ide cijela pretplata HRT-u, veći dio ide HRT-u, ali ne sve. HRT se srozao kvalitetom i još uvijek pada, ali kad bi svatko plaćao pretplatu po svojoj procijeni kvalitete sadržaja onda bi najbolje bilo odmah ga ukinuti, a to bi učinilo ovo društvo još gorim nego što je trenutno.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 13:45   #94
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ako mu je dosao inkasator sa policijom,onda sigurno nije zbog tv pretplate. Vjerovatno ga je našamarao. Malo razmisli logički. Inkasator nazove policiju.Posaljite mi molim vas patrolu na tu i tu adresu,imamo neposlušnog gradjana koji me ne želi pustiti u kuću,odjavio je tv pretplatu,i ja želim uči u njegov stan i provjeriti da li građanin posjeduje televizijski prijemnik i gleda li tv .Ja sam vam inkasator HRT-a. Zvuci malo Orwellovski cak i za hrvatsku. Možda to i zaživi kad dodje Karamarko na vlast,tko zna.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 15:01   #95
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Zakon i ugovor HRT-a s Vladom RH propisuju vrste program koji služe obrazovanju i informiranju društva, te njegovoj zabavi (relaksaciji). Komercijalne TV proizvode, a u 95% slučajeva kupuju isključivo program za kojeg (jasno i logično) mogu prodati oglasi. U prijevodu u hrvatsku zbilju, te emisije se uglavnom zovu "mijenjam bananu" ili "turska rapsodija".
Misliš da bi Nova svaku nedjelju prenosila Misu iz neke male zajednice u Podravini ili Slavoniji? takav prijenos košta a po zakonu ne smiju se prodavati oglasi uz religijske sadržaje ( kad bi ih netko i htio zakupit).

Zašto ne usporedit zdravstveno sa javnom TV? Obje usluge postoje komercijalno, na tržištu, a ovdje se raspravlja o plaćanju društvenog doprinosa na javne službe.

Apropo objektivnosti, iako je to najgluplja tema: ako je mjerilo za objektivnost upravo naše vlastito mišljenje, što je onda subjektivnost?

Kak je napisao ovaj kolega gore; Cmon
Npr. ako HAKOM potpise ugovor sa vladom RH da se svima naplacuje radijska frekvencija, pod krinkom uvodenjenja 3G interneta u svaki kutak drzave. Pretpostavljam da bi se tvoja baba od 87 godina slozila s tim, iako ona ne koristi mobitel (karikiram)!
Medutim svi mi znamo da je nemoguce dobit 100% pokrivenost signalom i kakve veze ima komercijalna usluga sa vladom, ali koga briga bitno da je to vlada potpisala.
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 15:18   #96
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Pa iskreno, ja ne znam kaj bi napravio da mi dođu dva murjaka na vrata s inkasatorom. Jer nisam upoznat sa svojim pravima (sam sam si kriv). Kako sam blesav, pustio bi ih unutra i ispričavao se inkasatoru.
Pitas ih dal imaju nalog? I to ne otvoris vrata,nego pitas tko je?

Kad kazu da nemaju nalog, slobodno im kazes da odjebu u skokovima.

EOD
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 16:01   #97
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Pitas ih dal imaju nalog? I to ne otvoris vrata,nego pitas tko je?

Kad kazu da nemaju nalog, slobodno im kazes da odjebu u skokovima.

EOD

Manje serija gledat. Pretplata je zakonska odredba, ako nemas opravdan i prihvacen razlog neplacanja onda ju moras platit jer si stanovnik ove drzave. Mozes se inatit koliko hoces, na kraju ces platit na ovaj il onaj nacin, vjerojatno jos i vise
Lud76 je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 17:00   #98
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Manje serija gledat. Pretplata je zakonska odredba, ako nemas opravdan i prihvacen razlog neplacanja onda ju moras platit jer si stanovnik ove drzave. Mozes se inatit koliko hoces, na kraju ces platit na ovaj il onaj nacin, vjerojatno jos i vise
I to je ono zalosno.

Zakonska pljacka. (Harac)
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 17:12   #99
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
I to je ono zalosno.

Zakonska pljacka. (Harac)
Kolko se sjećam nitko nikad nije pokrenuo neku inicijativu da se to ukine(potpisi, referendum ).
Piše se po forumima, no fali inicijativa.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 17:25   #100
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
Manje serija gledat. Pretplata je zakonska odredba, ako nemas opravdan i prihvacen razlog neplacanja onda ju moras platit jer si stanovnik ove drzave. Mozes se inatit koliko hoces, na kraju ces platit na ovaj il onaj nacin, vjerojatno jos i vise
Ne ulazim u to,dali se placat mora ili ne mora.
ako ti dodje milicajac na vrata, ne moras ga pustit ako nema nalog od suda. Kraj price o milicajcima koji gledaju dal netko ima tv ili ne.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas