Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.02.2005., 22:43   #1
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Kako me T-com zahebo

Uzeo sam MaxADSL 19.10.2004-te i kako je lijepo pisalo na svim reklamama i plakatima,mislio sam da imam besplatno 3 mjeseca skidanja,odnosno neograničen promet.I tako sam ja lijepo skidao i skidao i računao(kao što bi svatko normalan računao) da mi 19.01.2005-te istječe tih 3 mjeseca i prestao sam skidati pjesme i to i samo normalno surfao.Kad meni danas dođe "račun za internet usluge" za prvi mjesec.I sad ja otvorim to,pogledam a ono 170kn!!!!!Totalno sam poludio,ima jedan blok od 512MB=20kn,to je normalno,al ono još 6 blokova od 512MB=120kn,i to sve skupa s PDV-om=170kn!!!Odem na ono za ispis spajanja i izračunam da sam od 19.01 do 01.02 skinuo oko 500MB.I pogledam gore a ono 03.01 sam skinuo neka 2.3GB.Odem u poštu reči im da su se sjebali,da sam imao 3mj flat a ova službenica hladno kaže "tri obračunske jednice":confused:
Pa tko je tu lud,jebem im ja mamu lopovsku,sorry zbog psovanja ali stvarno sam ljut
Po njihovom je znači ovako;Spojen sam 19.10-og,račun za 10-ti mj je prva obračunska jedinica a za 11-ti i 12-ti druga i treča.A glavno da je po cijeloj Hrvatskoj bilo "3 mj besplatnog interneta".Da baš,fino su me sjebali za 170kn,
Evo da se ne bi i drugi sjebali,ja sam se sjebao ali valjda če ovo pomoči nekome...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	racun.jpg‎
Views:	277
Size:	45.8 kB
ID:	3303  
Veki-os je offline  
Staro 09.02.2005., 22:51   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Re: Kako me T-com zahebo

Citiraj:
Originally posted by Veki-os
Uzeo sam MaxADSL 19.10.2004-te i
/megasnip
Evo da se ne bi i drugi sjebali,ja sam se sjebao ali valjda če ovo pomoči nekome...
Zajebo si ti sam sebe, sine... Vec su i pticice na grani znale da ako dobijes ADSL desetak dana prije kraja mjeseca, da se isplati cekati _novo obracunsko razdoblje_ (koje je, gle cuda, od 1. do zadnjeg dana u mjesecu) pa tek onda aktivirati kako bi si priskrbio puna tri mjeseca. Sam pao, sam se ubio.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 09.02.2005., 22:56   #3
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Joj što volim ovakve likove,jesi sretan sada kada si pokazao koliko je ogromno tvoje znanje i kako su svi drugi inferiorni spram tebe.Stvarno mi ideš na kurac,ovo sam napisao zato što nisu svi pametni kao ti i nisu znali za to
Veki-os je offline  
Staro 09.02.2005., 23:00   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
hr.comp.adsl; 08009000: "dobar dan, teta, od kad naplacujete adsl; kada su dosli monteri: "dobar dan, stricek, od kad naplacujete adsl").

Ovako bezveze places i vices po Mudri d.o.o. a u ovom slucaju, oni nisu ni najmanje krivi.
-->
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
Joj što volim ovakve likove,jesi sretan sada kada si pokazao koliko je ogromno tvoje znanje i kako su svi drugi inferiorni spram tebe.Stvarno mi ideš na kurac,ovo sam napisao zato što nisu svi pametni kao ti i nisu znali za to
Drago dijete, nemoj se pijeniti. Sam si ispao glup, i imas srece sto te to kostalo samo 200kn. Mogao si lijepo sutiti, ili se informirati (groups.google.com-->hr.comp.adsl; 08009000: "dobar dan, teta, od kad naplacujete adsl; kada su dosli monteri: "dobar dan, stricek, od kad naplacujete adsl").

Ovako bezveze places i vices po Mudri d.o.o. a u ovom slucaju, oni nisu ni najmanje krivi.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 09.02.2005., 23:06   #5
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Joj pa od koje ti bolesti patiš,mogao si i ti sada šutiti i ne prosipati svoju dragocjenu pamet ovdje.Pisalo je 3 mj besplatno,pa kakva je to jebena firma i država kad tu jebe ko koga stigne,kakvi su to jebeni zakoni kad se to ne kažnjava(a kažnjivo je,lažno oglašavanje) i kakav si ti jebeni čovjek da se tu naslađuješ time što ja moram lopovima,zbog njihove laži,platiti 170kn????????
Veki-os je offline  
Staro 09.02.2005., 23:14   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
Joj pa od koje ti bolesti patiš,mogao si i ti sada šutiti i ne prosipati svoju dragocjenu pamet ovdje.Pisalo je 3 mj besplatno,pa kakva je to jebena firma i država kad tu jebe ko koga stigne,kakvi su to jebeni zakoni kad se to ne kažnjava(a kažnjivo je,lažno oglašavanje) i kakav si ti jebeni čovjek da se tu naslađuješ time što ja moram lopovima,zbog njihove laži,platiti 170kn????????
Joj, dragec, kaj se furis?

Sam si kriv, i to te kosta 170kn. Lijepo je sto si se ispucao tu i na meni, samo ti daj jos ako ti to pase, ja sam ti na ruzne rijeci imun. Ali tih 170kn ces platiti, a to je cijena tvoje indolencije. A svaka skola kosta, remember?

BTW, ne, nikada nije pisalo da te caste s tri mjeseca flatratea, nego s tri obracunska razdoblja. Jebiga, popusio si. I nitko ti nije kriv... C'est la vie...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 09.02.2005., 23:22   #7
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Joj, dragec, kaj se furis?

Sam si kriv, i to te kosta 170kn. Lijepo je sto si se ispucao tu i na meni, samo ti daj jos ako ti to pase, ja sam ti na ruzne rijeci imun. Ali tih 170kn ces platiti, a to je cijena tvoje indolencije. A svaka skola kosta, remember?

BTW, ne, nikada nije pisalo da te caste s tri mjeseca flatratea, nego s tri obracunska razdoblja. Jebiga, popusio si. I nitko ti nije kriv... C'est la vie...
Iskreno mi te je žao,vidim da si "rođen s greškom" i nema smisla tebi nešto objašnjavati.
Veki-os je offline  
Staro 09.02.2005., 23:25   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
Iskreno mi te je žao,vidim da si "rođen s greškom" i nema smisla tebi nešto objašnjavati.
Ej, sinko, _ti_ ces platiti 200kn, ne ja...

Ae, skuliraj se malo, shvati da si sam sebe zajebo i mirna Bosna. EOD!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 09.02.2005., 23:29   #9
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Ej, sinko, _ti_ ces platiti 200kn, ne ja...

Ae, skuliraj se malo, shvati da si sam sebe zajebo i mirna Bosna. EOD!
Nisam sam sebe zajebo nego me zajebala lopovska firma koja je LAŽNO oglašavala 3mj bespla interneta.Pa kakva je to jebena država da se znači prije uvođenje jebenog ADSL-a moram raspitivati po sto stranica,pitati 100 ljudi kako,što.Ma nek ide sve u 3 PM!
Veki-os je offline  
Staro 09.02.2005., 23:41   #10
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
razumijem Veki-a donekle

mislim to je gola istina:
ako dobijes ADSL 29.09.2004. recimo i spojis se prvi put 30.09.2004. flat ti vazi samo do 01.12.2004. i sada neka meni objasni gdje su ta 3 mjeseca besplatnog prometa... (netrebam objasnjenje, kuzim ja sve to - ali da su lopovi to JESU)

jedan kolega iz firme je dobar mail njima napisao, citiracu samo jednu recenicu:

....your esteem monopolistic company, we will see in next few months who will be contacting who for business...


uglavnom radi se o tome da je izgubio racun i NIJE dobio opomenu nego odma neke kamate za kasnjenje...
MasterX je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2005., 23:43   #11
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
ja sam se isto skoro zajebo, naime meni je DSL doso 17.09.2004 i ja nisam mogao cekati prvi u mjesecu da ga uključim, ali sam se prethodno raspitao koja je šema sa ta 3 mjeseca besplatno i rečeno mi je da to nije 3 mjeseca, nego 3 OBRAČUNSKA RAZDOBLJA (znači do 1. do 1.)

bubba ti je samo rekao kak stvari stoje, nije u redu da ga odmah napadaš , jebiga, budi sretan da si platio samo 200 kn ili koliko vec, a ne više...

zamisli da si natuko u tih 2 i pol tjedna nekih 30-ak giga...koliko bi onda platio...:burn:
masni je offline  
Staro 09.02.2005., 23:47   #12
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
I ja sam se raspitivao prije ali mi to nitko nije rekao i nigdje nisam to pročitao.Bar da su me ta 2 smrada što su to došli instalirati pitali kad da me uključe,tj. da su mi to objasnili a ne ovako pederski postupati s ljudima od čijih novaca dobijaju plaču.
Veki-os je offline  
Staro 10.02.2005., 00:02   #13
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
I ja sam se raspitivao prije ali mi to nitko nije rekao i nigdje nisam to pročitao.Bar da su me ta 2 smrada što su to došli instalirati pitali kad da me uključe,tj. da su mi to objasnili a ne ovako pederski postupati s ljudima od čijih novaca dobijaju plaču.
slažem se ja s tobom u potpunosti da su t-comovci to sve fino zapakirali i podvalili onima koji se nisu dovoljno raspitali (kaj misliš da si ti jedini koji se zajebo) , ali sva sreća da sam ja to saznao na vrijeme, jel da nisam, brijem da bi se vrlo neugodno iznenadio na zadnjem računu (zadnji mjesec skinuo cca 65 GB )

ti si jos dobro prošo...
masni je offline  
Staro 10.02.2005., 00:05   #14
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ha gle, moglo je biti i puno gore.
da su lopovi - jesu, ali zato treba detaljno čitati ugovore koje potpisuješ, a ne se samo kliknuti da prihvaćaš njihove uvijete kad si podnosio prijavu za MaxDSL. tamo to jasno piše.
kužim zašto si ljut, ali trebaš biti ljut samo na sebe. sorry, ali tak je to.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 10.02.2005., 00:10   #15
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Sad u cijeloj toj priči ja ispadam kriv
Pa mogao sam i gore proči ali nije ni ovo mali novac(za nekog nezaposlenog).
Veki-os je offline  
Staro 10.02.2005., 00:19   #16
Disturbed
Premium
 
Disturbed's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 98
meni su ga dofurali 29.12 i popusio bi isto da mi frajer koji mi je donjeo opremu nije reko da ga ne palim prije prvog mjeseca....
hvala mu
__________________
Pentium 166mmx
Disturbed je offline  
Staro 10.02.2005., 00:55   #17
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
Sad u cijeloj toj priči ja ispadam kriv
Pa mogao sam i gore proči ali nije ni ovo mali novac(za nekog nezaposlenog).
na pcekspertu se o tome pricalo prekonekoliko puta.
gledaj vedriju stranu, zamisli da je bilo recimo umjesto 2,3gb 123gb,....
__________________
SS
SlavoS je offline  
Staro 10.02.2005., 07:49   #18
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Eeee, ali priča ima dvije strane. Meni su modem također instalirali na pola mjeseca. Međutim, pitam ja njih da od kad vrijedi besplatni period. A faca kaže od dana uključenja, pa broji tri mjeseca.
Sva sreća, imao prijatelje koji su već znali kako sve ide, pa se nisam logirao prije 1.
A frend je imao još veće sranje. Prebacivao se na maxADSL i rekli mu imaš mukte. On mjesec dana skidao sve i svašta. Jedno jutro, dobar dan, račun 11000 kn. Idemo dalje. Zajebalo ga, ali ko ti je kriv!
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline  
Staro 10.02.2005., 08:39   #19
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by SlavoS
na pcekspertu se o tome pricalo prekonekoliko puta.
gledaj vedriju stranu, zamisli da je bilo recimo umjesto 2,3gb 123gb,....
1) Ovo je DEBELA istina, i da ste svi čitali threadove o tome, vidjeli bi da su 3 mjeseca marketinški trik. Ja osobno sam par puta to napomenuo, da se ne bi nitko zeznuo.

2) Da, to bi možda i moglo proći pod lažno oglašavanje jer nije potpuno iskreno (iako bi se oni na sudu branili da ti možeš dobiti 3 mjeseca besplatno, ako uključiš 1. u mjesecu), ali ne znam koliko bi im to prošlo. Sve u svemu, marketing i uvijek trebate tražiti Catch 22.

3) I meni su likovi došli staviti 29.12. i upozorili me da ne uključujem do 1.1.
Elven je offline  
Staro 10.02.2005., 11:48   #20
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
@Rivi Tebi su rekli prijatelji za tu foru ali meni nije nitko rekao jer nitko od njih nije to uzeo.

@Elven Ovdje sam redovito ali to nažalost nisam pročitao.Trebali ste to staviti nekako da bude uočljivo,nešto kao sticky a ne par puta napomenuti.
Al jebi ga sad,što je tu je,tješim se da sam mogao i gore proči ali ostaje onaj gorak okus prevare malog čovjeka...
Veki-os je offline  
Staro 10.02.2005., 12:11   #21
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Ne boj se Veki, isto sam ja još zvao i helpdesk pa pitao točno to! I rekli mi od 1.

Nego, 31.12. mi je istekao besplatni period, a ja na računu za 1. dobijem smao pretplatu za ADSL. Di je promet???
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline  
Staro 10.02.2005., 12:33   #22
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Dobit češ na posebnom računu nazvanom "račun za internetske usluge",ne brini se nisu te zaboravili
Veki-os je offline  
Staro 10.02.2005., 12:37   #23
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by Veki-os
@Rivi Tebi su rekli prijatelji za tu foru ali meni nije nitko rekao jer nitko od njih nije to uzeo.

@Elven Ovdje sam redovito ali to nažalost nisam pročitao.Trebali ste to staviti nekako da bude uočljivo,nešto kao sticky a ne par puta napomenuti.
Al jebi ga sad,što je tu je,tješim se da sam mogao i gore proči ali ostaje onaj gorak okus prevare malog čovjeka...
Izgleda da nisi dovoljno redovito. Ja sam pročitao i to je dva puta ponovio. Ja sam se toga držo ko pijan plota. I nisam ništa platio više. Još mi je to naglasio striček koji mi je došao spojiti žice i blebnut par gluposti.

To je bilo za one prve akcije.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline  
Staro 10.02.2005., 12:55   #24
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam aktivirao ADSL 23.08.2004. Popusio 23 dana.Ali jebiga,saznao sam za to tek nakraju 9 mjeseca.
spawn je offline  
Staro 10.02.2005., 13:10   #25
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Originally posted by RAK
Izgleda da nisi dovoljno redovito. Ja sam pročitao i to je dva puta ponovio.
Čak dva puta?Stvarno ne znam kako to nisam vidio
Veki-os je offline  
Staro 10.02.2005., 17:05   #26
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
meni recimo nisu naplatili pretplatu za razdoblje od 17.09.2004 - 31.09.2004.

uopće...
masni je offline  
Staro 10.02.2005., 17:54   #27
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by masni
meni recimo nisu naplatili pretplatu za razdoblje od 17.09.2004 - 31.09.2004.

uopće...
Jesi ziher? Ako da, onda imaš sreće
Elven je offline  
Staro 10.02.2005., 21:06   #28
big_B
Premium
 
big_B's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 560
Bez brige budi možda ti na kraju ove godine stigne pisamce od HT-a o zaostalim troškovima........
__________________
big_B je offline  
Staro 10.02.2005., 21:52   #29
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Jao Veki. Mlad si, ima vremena. 170 kn je malo u odnosu na frenda koji je popljugo cca 2000 kn. Isti naivac ko i ti.
Pa kak vam pada na pamet potpisivat neki ugovor a ne čitat ga? Vjeruj reklamama pa ti neće bit zadnji put.
Ja sam tražio adsl u 3-em mjesecu '04 g. Dobio sam adsl 27.04. Naravno da sam se strpio 4 dana jer sam se informirao, ne slučajno nego tražio informaciju. Do ugovora kojeg sam dobio znao sam glavne stavke skoro na pamet. Nikad prije ni poslje nisam surfo po htnet/t-com webu, ali onda... Sve piše na njihovom webu prilično jasno. Treba samo pročitat - ili platit
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline  
Staro 10.02.2005., 22:57   #30
masni
Premium
 
masni's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb,Travno
Postovi: 2,110
Citiraj:
Originally posted by Elven
Jesi ziher? Ako da, onda imaš sreće
100%

fakat sam se začudio,
1. račun = ništa,
2. račun = 181 kn
3. račun = 181 kn

i tako sve do danas, i pazi ovo, još ih ja poštenjačina nazovem i pitam zakaj mi nisu naplatili pretplatu za 9 mjesec i tip mi uredno veli da budu na računu za 10 mjesec, i ja fino pripremim lovu, kad ono ništa...

pa ko je onda lopov, t-com ili ja??:clap:
masni je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na