Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2021., 10:20   #5491
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ako ima zainteresiranih za jedan od prvih PDA, Compaq Ipaq 3630, nek mi se javi na PM.
Stvarčica radi na docku ali baterija je gecrkt, imam i strujni adapter i adapter USB-paralelni port (integriran na docku. PDA ima mrljavu crtu na vrhu ekrana, drugo je sve cijelo i ispravno.

Ne tražim novce za njega (dajem ga), ali bi cijenio pomoć u sastavljanju i instalaciji retro mašine (P4 s.478, Leadtek GF 6600 GT AGP, nedostaje mi samo kućište), i primopredaja isključivo negdje na Zgb području.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:23   #5492
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Sad si bas malo razmišljam, je li netko vidio bijeli tj. bež bay za temp monitoring. Ne mora biti sa kazaljkama, može i lcd i full time nekorektan Termalne sonde i sve takve gluposti naravno dolaze u obzir.

A zapravo sad kad vec pitam za svakave bedastoce, mogu odma i drugo. Dali su postojale ATA hot swap ladice na shemu kakvu ima sa SATA ladicama. Sjecam se nekakvih bež ladica/dockinga/cudesa ali se ne sjecam dali je bila u igri samo sata ili ata ? Dvoumim se između CF-a i ATA-e za DOS konfu pa s obzirom da tamo nema USB-a niti iceg slicnog za transfer (a lijen sam przit rw svako malo kad mi nes treba) kemijam najbezbolniju varijantu za kipanje podataka na disk pa istražujem opcije Tnx !

@ jean luc: Imam ti nekih kucista ali su u li-la stanju pa ako hoces mogu ti ih poslikati. Ništa ovak fancy tipa Lian Li i slicno kao što kolege tu naslikavaju, više genericke HG-Spot kante kategoja Za pomoc se slobodno javi tu u temi kaj god trebaš, iako s478 je vec slican modernim konfama, popikaš sve u kuciste, pukneš win i drivere i vozi

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 07.09.2021. u 10:28.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:27   #5493
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 381
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Jel stvarno trebaš floppy ili trolaš ? Imam ih ja na tavanu stack, a našlo bi se i disketa s obzirom da smo imali povecu donaciju nedavno od kolege D00D-a tu sa foruma, tak da ak trebaš nekaj od navedenog javi se.
Ne trolam, diskete tražim, floppy imam iako nemam pojma jel radi.
Pokušao bih sa usb stickovima aoo ikako ide, ako ne...floppy it is.
Hvala u svakom slučaju.
Lp
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:32   #5494
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Ne trolam, diskete tražim, floppy imam iako nemam pojma jel radi.
Pokušao bih sa usb stickovima aoo ikako ide, ako ne...floppy it is.
Hvala u svakom slučaju.
Lp
Oki doki ako trebaš javi. Kolega je fakat imao pozamašan hoard od par stotina disketa koje smo tu na temi veselo raskasapili kao hijene lešinu, tako da ako trebaš doniram ti kutiju sa svoje hrpe
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:37   #5495
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova

@ jean luc: Imam ti nekih kucista ali su u li-la stanju pa ako hoces mogu ti ih poslikati. Ništa ovak fancy tipa Lian Li i slicno kao što kolege tu naslikavaju, više genericke HG-Spot kante kategoja Za pomoc se slobodno javi tu u temi kaj god trebaš, iako s478 je vec slican modernim konfama, popikaš sve u kuciste, pukneš win i drivere i vozi
Pa prvo sam zaključio da se ne usudim skidat cooler sa proca, to su neke kopče s kojima nisam imao doticaja do sad (uglavnom sam montirao AMD) pa me bilo frka da ne strgam.

Drugo, diskovi su ATA i negdje kroz maglu se sjećam da su neki jumperi u pitanju, a i sam proces instalacije mi je ostao u bespućima povijesne zbiljnosti....
Treće, imam i ozbiljnog "viška dijelova" za jedan stroj - ima tu interni ZIP drive, ima čak i BTC DVD sa čitačima kartica, dvije zvučne (jedna Hercules) i još svašta što bi nekog moglo zanimati....

Pa ak si ti ili neko drugi zainteresiran, javi se pa pregledam sve što imam i za malo izdašniju kompenzaciju s moje strane - šteta da stoji.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 10:39   #5496
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Pokušao bih sa usb stickovima aoo ikako ide, ako ne...floppy it is.
Ovak nekaj:
https://www.cybernetman.com/kb/artic...sb-flash-drive

U BIOS-u probaj uključiti "USB legacy support" te isključiti splashscreen kod boot-a.

@jean luc
Ne znam što točno tražiš za case, poslao sam ti PM.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 07.09.2021. u 10:50.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 11:21   #5497
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Project DIY

Kako mi zujalice na Voodoo 5 5500 idu na hmm znate vec odlucio sam se za mali DIY project

Narucio Noiseblocker Black SilentPRO i montirao. However izgleda da netko u njemackoj ne zna brojat i stavio 3 gumena odstojnika umjesto 4

Sad ne znam bi li kontaktirao Noiseblocker jer su ventilatori sve samo ne jeftini ( princip ) ili cu vec nesto izmislit

Evo par slika_:

Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	119
Size:	365.3 kB
ID:	24338

Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	103
Size:	267.6 kB
ID:	24339

Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	131
Size:	374.5 kB
ID:	24340

Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	113
Size:	266.8 kB
ID:	24341

Click image for larger version

Name:	6.jpg
Views:	121
Size:	368.1 kB
ID:	24342

Click image for larger version

Name:	10.jpg
Views:	143
Size:	359.1 kB
ID:	24343
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 11:24   #5498
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Meni je ovo svetogrđe, pogotovo ako rade ventovi. A i nije da vrtiš 24/7 tu grafu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2021., 11:48   #5499
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Lynnfield: Ja on the other hand (što nikoga nece tu iznenaditi) full podržavam ovo jer sam i sam pobornik tišine A originalne ventove spremiš i vratiš po potrebi jednog dana ako se odlucis na prodaju ili izložiti karticu na display, dodatno hlađenje joj sigurno ne bude škodilo. I da napiši mail ovima i neka ti pošalju u najobicnijoj kuverti taj jedan gumanjak poštom, to bi ih koštalo 1-2 eura sve skupa ako. E da btw ocekuj da ce ti Trekkie stisnuti masni curse za ovo svetogrđe

@jean luc:

Vezano za cooler, ako je intelov stock (a vjerovatno je) tu se dobro vidi na ovom oglasu na slikama https://www.njuskalo.hr/procesori/co...oglas-32395241. Znači ove sive polugice "otvoriš", i onda ti je cooler i nosac coolera gornja polovica plastike, vidis na slikama kako je spojeno, kad sklapaš ima svaki cosak po 1 "zub" koji onda sjedne, te zube lagano piknes sa odvijacem ili necim slicnim da otpuste i ideš u krug dok ne oslobodiš gornju polovicu coolera. Donja polovica plastike ce ti ostati fiksirana na ploči, nju ne diraš (u vecini slucajeva ona je i baza za neke custom coolere ako se odlucis na non-stock varijantu u nekom trenutku u buducnosti). Nakon sto si maknuo gornju plastiku i vent blok bi ti trebao biti free, malo ga zarotiraš i skineš, ocistiš i zamjeniš pastu i vratiš nazad sve kako si i skidao

ATA kablovi ti idu po ovom sistemu sa slike http://support.seagate.com/kbimg/3050-2.jpg, i isto tako na diskovima podešavaš jumpere obicno tamo iza gdje ide kabel (po sejcanju oznake su cs - cable select, ma - master, sl - slave) da se slažu sa tim na kojem su djelu kabla uštekani.

A za dijelove ti je moja preporuka da si prvo složiš konfu i kad je gotova i sve ti radi kako bi htio onda viškove poslikaj, pa ako ne mislis prodavati (a i ako mislis ista stvar) stavi na tržnicu pod donacije i javi nam tu da imaš "yard sale", garantiram ti da ce sve biti dobro udomljeno ako ti stvarno ne treba

Edit: Našao i video za montažu coller-a... https://www.youtube.com/watch?v=k7QZ..._channel=niesl Samo polako i ne pritiskat ko sivonja jer