Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2021., 11:15   #5161
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Zamisli samo koliko se vradžbina skriva u tom Tualatinu ... sa Voodoo2 u SLI, ovo bude izvodilo svakakva čuda!
Jel ima neka vradžbina još veca od sloketa ? Ono tipa sloket u slot 1 i onda jos je sloket/adapter u onaj prvi sloket. Ako ima moraš i to izfurati, to bi bio vrhunac magije

Edit: Izgleda da bum se i ja malo poigrao se sa vradžbinama...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20210817_131946.jpg‎
Views:	148
Size:	7.41 MB
ID:	24232  

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 17.08.2021. u 13:25.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 12:25   #5162
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Jedan koristan tip ako se netko igra s Asrock 4CoreDual-VSTA ili (4CoreDual-Sata2) i "modernom" PCI-E grafom.
U BIOS-u je potrebno postaviti opciju "PCIE DOWNSTREAM PIPELINE" na DISABLED. U protivnom teksture budu potrgane kao da je otišla video memorija.

Testirao upravo na HD4770. Prvi put da Mark2003 daje bolje rezultate od 2001 .
3DMark 2001: ~ 19.000
3DMark 2003: ~ 26.000

Očito Celeron 420 ima premali CPU score za 2001

Inače, mogu reći da sam impresioniran pločom. Velika šteta što VIA nije odlučila staviti 8 PCI-E linija. Mjesta su sigurno imali, NB čip je skroz malecni. Morao sam podložit hladnjak sa svih strana da se ne klacka.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 13:25   #5163
Lynnfield
Zmaj od Bosne
Moj komp
 
Lynnfield's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Čakovec
Postovi: 216
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Jedan koristan tip ako se netko igra s Asrock 4CoreDual-VSTA ili (4CoreDual-Sata2) i "modernom" PCI-E grafom.
U BIOS-u je potrebno postaviti opciju "PCIE DOWNSTREAM PIPELINE" na DISABLED. U protivnom teksture budu potrgane kao da je otišla video memorija.

Testirao upravo na HD4770. Prvi put da Mark2003 daje bolje rezultate od 2001 .
3DMark 2001: ~ 19.000
3DMark 2003: ~ 26.000

Očito Celeron 420 ima premali CPU score za 2001

Inače, mogu reći da sam impresioniran pločom. Velika šteta što VIA nije odlučila staviti 8 PCI-E linija. Mjesta su sigurno imali, NB čip je skroz malecni. Morao sam podložit hladnjak sa svih strana da se ne klacka.
Hvala za ovo, imam Sapphire Toxic HD 3870 i jedino na toj ploci mi baca artefakte.
__________________
RIP Šaban (21.6.2016)
Lynnfield je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 15:51   #5164
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Jel ima neka vradžbina još veca od sloketa ? Ono tipa sloket u slot 1 i onda jos je sloket/adapter u onaj prvi sloket. Ako ima moraš i to izfurati, to bi bio vrhunac magije
Kako da ne, i već je imam! Zove se Lin-Lin adapter, i riječ je o Socket 370 konverteru pinouta ali i voltaže iz Coppermine-a u Tualatin Bez te sitnice Tualatin na Slot 1 ne bi ni bio moguć Ovom prilikom se još jednom želim zahvaliti kolegi Overclock-u koji mi ga je ustupio besplatno!


Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Jedan koristan tip ako se netko igra s Asrock 4CoreDual-VSTA ili (4CoreDual-Sata2) i "modernom" PCI-E grafom.
U BIOS-u je potrebno postaviti opciju "PCIE DOWNSTREAM PIPELINE" na DISABLED. U protivnom teksture budu potrgane kao da je otišla video memorija.
Zanimljivo... Imao sam svojevremeno jednu Asus S775 matičnu sa AGP slotom. Sve se činilo OK, i bila je prelemljena novim kondenzatorima, ali kad god bi gore stavio neku jaču AGP grafu (GeForce6 6600GT, ili 7600 na primjer), dobio bi isti efekt kao što si opisao. Međutim, kad bi stavio neku slabiju grafu (Radeon 9550 9600Pro, nVidia 4200) sve je radilo u najboljem redu, i bez grešaka. Nikad nisam skužio u čemu je problem...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 17.08.2021. u 16:13.
  Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 15:53   #5165
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Kako da ne, i već je imam! Zove se Lin-Lin adapter, i riječ je o Socket 370 konverteru pinouta ali i voltaže iz Coppermine-a u Tualatin
E to te ja pitam
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 16:11   #5166
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
E to te ja pitam
Pričao sam o ovome na TPU forumu jednom prilikom, postoji više načina da spojiš Tualatin na Slot 1, ali obično (uglavnom) to podrazumijeva permanentne modifikacije na matičnoj ploči. Zamjena regulatora voltaže, bušenje ali i spajanje pinova na slocket adapteru, itd. Ima toga dosta puno, i uglavnom je jednosmjerno - kad modaš matičnu, nemoguće ju je vratiti natrag na staro i spojiti običan Slot 1 i/ili Coppermine procesor.

Dok je sa ovom metodom sve napravljeno kroz adaptere, i u potpunosti prilagodljivo potrebama korisnika. Jedina "modifikacija" je custom BIOS za P3B-F, u kojem se nalaze dodatni brojevi i identifikacije za Tualatin procesore. Ali naravno, flashanje BIOSa je najmanji dio posla, a za vratiti ploču natrag na "staro" dovoljno je samo skinuti Slocket adapter (sa Lin-Lin konverterom i Tualatinom) i uštekati Slot 1 cartridge procesor
  Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 19:59   #5167
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583






Danas nabavio, i toliko je lijepa uživo da slike ne mogu dočarati. Osjećaj tipkanja izvrstan (premda je second hand), možda i najbolja membrana koju sam do sada probao.

Uspomena na vremena logiteča prije onog sr*nja s google tv...
-->
Jel može ovo u ovu temu?






Danas nabavio, i toliko je lijepa uživo da slike ne mogu dočarati. Osjećaj tipkanja izvrstan (premda je second hand), možda i najbolja membrana koju sam do sada probao.

Uspomena na vremena logiteča prije onog sr*nja s google tv...
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 20:04   #5168
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ne, vrlo malo hladnjaka stane na CT479.
Zapravo nije postojao niti jedan hladnjak pored isporučenog uz adapter koji je stao na procesor+adapter.
https://techreport.com/review/8585/a...ocket-adapter/

Ako se zagledaš u moju tadašnju kantu, vidjet ćeš da su nosivi mostići za hladnjak naopako okrenuti i da su korišteni dugački metrički šarafi s maticama na krajevima za stezanje.

Trebalo se puno paziti na jezgru, to je istina. Pogotovo u kombinaciji s velikanima poput Cu7000 ili nedajbože još većim 7700.

Kako sam riješio taj problem:


Prije toga sam uspio okrhnuti sam rub jezgre, ali to isključivo zbog konstantnog petljanja oko modova na matičnoj, pa je bilo puno skidanja i stavljanja. Nasreću bez posljedica po procesor.

Pripazi na kompatibilnost - s479 se koristio u više generacija procesora s, naravno, promijenjenim pinoutom. Na nekim platformama se da pinmoddati, na drugima ne. Ovisi o matičnoj, korištenom čipsetu itd. Slabo se sjećam svih detalja.
Hvala na savjetima!
OK, traziti cu nativnu 479 plocu koja dolazi sa stock 479 coolerom i koja sigurno podrzava 2GHz Dothana - kojeg vec imam.

U isto vrijeme cu traziti kombinaciju 2+GHz Yonah-a i Socket M plocu (sa stock coolerom i sigurnom podrskom...).

Prema Wikipediji, Yonah (Core Duo Mobile) i Sossaman (Xeon Low Voltage i Ultra Low Voltage) su end-of-line P6 procesori. Vode se kao enchanced P6 architecture, nakon koje postoje samo Netburst i Core.
Nasam sam i Dual Socket Sossaman maticne ploce, ali time cu se baviti u nekom drugom zivotu https://www.supermicro.com/products/.../X6DLP-4G2.cfm
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 20:08   #5169
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
@Trekkie: za kombinaciju socket i slot adaptera
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 21:47   #5170
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
@Trekkie: za kombinaciju socket i slot adaptera
Hvala, hvala

Čekaj samo da stavim gore 1.4 Tulca, pa da vidiš kako to funkcionira Čak i na P3B-F, ovog bi mogao clockati na 1.5, možda čak i 1.6GHz, čime već ozbiljno ulazimo u P4 domenu po pitanju radnog takta ali sa 440BX chipsetom i Slot 1 platformom.