Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2005., 21:40   #1
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
kupovina preko ebaya

Evo naša san neke zanimljive stvari na ebayu pa mi sad trebaju informacije TIPA kAKO

Zanima me kako teće kompletna procedura kupnje dogovora i plačanja...
Kako funkcionira paypal... Postoji li garancija o ispravnosti robe i kako ide carina i dostava na sve to.

Dobro bi mi doša mali esej ljudi koji su već trgovali putem dotičnog servisa


Hvala
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2005., 21:55   #2
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ja sam naručio prek ebay.de romobil (bez smjeha molim , vozim ga 4. godine i nenamjeravam prestat, možda me neki znaju iz Sk8 parka na Jarunu).....
Najbolje se dogovorit sa prodavačem za C.O.D. (Cash on Delivery)....kad poštar dođe, platiš i ddoviđenja....
Također možeš transferom prek banke ili prek pošte poslat.....to nisam iskušavo, ali kanim sljedeći romobil uzet iz amerike (samo se tamo Razor prodaje) pa onda nebude C.O.D išo
Garanciju nema....jer po pravilima EU-a oni kao privatna osoba nemogu davat garanciju....samo ako neki dućan prodaje nove stvari na ebay-u mogu dati garanciju, te možeš imat garanciju npr. u dućanu u kojem je kupljena stvar, ono, dobiš račun, kutiju i te stvari, ak crkne, pošalješ nazad i oni odfuraju na garanciju (ali, to je sve stvar dogovora)....
GoGzS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2005., 21:58   #3
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Poštarina iz neke europske zemlje će ti biti oko 30E, iz Amerike 100$. Moja preporuka je da se s tim ne zezaš osim ako ti baš treba nešto čega nema kod nas ili ćeš puno jeftinije proći ako naručeiš preko ebaya
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2005., 22:15   #4
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Originally posted by rendula
Poštarina iz neke europske zemlje će ti biti oko 30E, iz Amerike 100$. Moja preporuka je da se s tim ne zezaš osim ako ti baš treba nešto čega nema kod nas ili ćeš puno jeftinije proći ako naručeiš preko ebaya
Pa baš i nije, poštarina za romobil (oko 3 kile) je iz EU-a bila 6.50 € , a iz SAD-a će me izać 23 $
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2005., 22:57   #5
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Originally posted by GoGzS
Pa baš i nije, poštarina za romobil (oko 3 kile) je iz EU-a bila 6.50 € , a iz SAD-a će me izać 23 $
Samo što romobil nije potrebno osigurati i sl., a postoje firme preko kojih se šalje i osigura od loma ili bilokakvih fizičkih oštećenja.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2005., 00:25   #6
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Pretpostaljam da poštarina ovisi i o težini paketa itd...
Btw šta je sa carinom? Jel se i ona plača?
Kako PayPal funkcionira?
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2005., 15:04   #7
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Originally posted by rendula
Samo što romobil nije potrebno osigurati i sl., a postoje firme preko kojih se šalje i osigura od loma ili bilokakvih fizičkih oštećenja.
Da sam ga htjeo osigurat od lomljenja/grebanja/štajaznamčega , plato bi dodatna 3.5 €
A što se PayPal-a tiče, nemam pojma...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2005., 15:07   #8
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Originally posted by GoGzS
Da sam ga htjeo osigurat od lomljenja/grebanja/štajaznamčega , plato bi dodatna 3.5 €
A što se PayPal-a tiče, nemam pojma...
a koliko si platio carinu
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2005., 15:23   #9
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Originally posted by Dawar dk
a koliko si platio carinu
Nisam platio....samo na nove stvari se plaća carina....
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2006., 00:20   #10
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
dečki imam i ja par pitanja, da ne otvaram novu temu. ukratko već neko vrijeme tražim neke stvari za komp kojih kod nas nema. očigledno ću morat naručit preko weba pa me zanimaju vapša iskustva ako ih ima, s online shopovoima, tipa koji isporučuju u hrvatsku, način plaćanja, kolka je poštarina, kloka je carina, itd...
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2006., 11:17   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by Jerry Drake
dečki imam i ja par pitanja, da ne otvaram novu temu. ukratko već neko vrijeme tražim neke stvari za komp kojih kod nas nema. očigledno ću morat naručit preko weba pa me zanimaju vapša iskustva ako ih ima, s online shopovoima, tipa koji isporučuju u hrvatsku, način plaćanja, kolka je poštarina, kloka je carina, itd...
Sam nacin placanja i slanja robe od prodavatelja je najmanji problem, puknes mu mail i sve to dogovorite. _Ogroman_ je problem kada takve stvari dodju kod nas, pogotovo ako su neke, kao sto kazes, "stvari kojih kod nas nema". Preporucam ti da ako kupujes neke "cudne" stvari (pazi, teti u carisnkoj ispostavi u Branimirovoj je _sve_ cudno), radje prepusti to spediteru i ocekuj neocekivane troskove. Ne bi bio ni prvi ni zadnji kada bi za neku stvarcicu od 50ak$ platio jos toliko kad dodje u Hrvatsku. U svakom slucaju, pazi sto uzimas, i sretno!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2006., 11:54   #12
Andeo
Premium
Moj komp
 
Andeo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 455
Ja sam koristio samo amazon.com i zadovoljan sam. Možeš dobiti paket u roku od 4 dana ako platiš 30tak dolara poštarine. Inače čekaš 20tak dana a dođete od 5 do 20 dolara. To je recimo za male pakete, za velike nemam pojma.
__________________
RABBITS CLAN
Andeo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2006., 07:41   #13
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
mozete pretraziti stare postove, vec je bilo dosta govora o kupovini na ebayu i opcenito uvozom robe preko carinarnice u branimirovoj.

Sluzbeno se moze uvesti robe do protuvrijednosti 60kn (S postarinom) bez placanja poreza, te ukoliko je ta roba poslana kao poklon, onda do protuvrijednosti 300kn. (ovo pise negdje u carinskom zakonu)

Nesluzbeno, meni su jednom na ski goggle koje sam platio $50 s postarinom naplatili jos 260ak kn poreza i ostalih dadzbina. A drugi pak put su mi progledali kroz prste i na Dremel od $200 nisu naplatili nista

tako da ti uvelike ovisi o dobroj volji tete u carinarnici. No prilikom proracuna koliko ce te to izaci, budi spreman na najgore (22% poreza, 50kn troskova carinjenja, 20ak kn biljega i sl., i carina ako se primjenjuje.
Naravno, i iznos postarine ulazi u oporezivi dio.

E sad, vecina malih prodavaca i Kinezi ce ti na carinskoj deklaraciji napisati da je to poklon, i da je vrijednost xx puta manja od stvarne. No ako narucujes od ozbiljne (vece) kompanije, oni ce ti ispostaviti racun u paketu na kojem pise koliko to vrijedi.
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2008., 23:04   #14
luis_suarez
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: makarska
Postovi: 2
Thumbs down daj kazite mi molim vas....

moze li mi neko sve pojedinosti,reci o registraciji,u kojoj zemlji,i sve sta bi mi bilo potrebno znati...potpuni sam amater...unaprijed hvala,i ako mi mozete odgovoriti na ovaj mail: vitomir_pasalic@net.hr
luis_suarez je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2008., 00:30   #15
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Care dobrodošao na forum

Samo dvije godine kasniš s upitom

A našao bi sve samo da si naslov teme umjesto postanja ovdje stavio u google i za manje od minute našao bi sve što te zanima

Evo novi si na forumu pa da ti pomognem, prije nego se zaključa tema:
http://www.gdjestokako.com/question/..._ebay_com.html


I mali savjet: nemoj mail adresu ostavljati po forumu, a kad ju već daješ barem ju zamaskiraj.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 15:50   #16
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
imam pitanjce,ako smijem.. narucio bi ray ban-ke sa ebaya,cijena sa postarinom je 110$,e sad,mene zanima,koliko bi jos morao platit (carina,pdv) u najgorem slucaju,i dal ima ikakve sanse da platim samo tih 110$ ?

hvala na bilo kakvoj informaciji
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 16:01   #17
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
110*5.71=630kn ( ugrubo )

630kn*1.10 ( 10% ako je carinik dobre volje ) = 693kn

693kn*1.22 ( pdv ) = 850kn + 20kn raznih trošarina = oko 975kn računaj u najgorem slučaju.

U najboljem ćeš ih dobit bez ikakve naknadne trošarine.



P.S. probajte se dogovorit s prodavačima da vam šalju ko small packet i u onoj kuverti s mjehuricima zraka, posto to prolazi preko carine bez problema. Tj. ne otvaraju pisma takvog tipa.

Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 16:11   #18
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
110*5.71=630kn ( ugrubo )

630kn*1.10 ( 10% ako je carinik dobre volje ) = 693kn

693kn*1.22 ( pdv ) = 850kn + 20kn raznih trošarina = oko 975kn računaj u najgorem slučaju.

U najboljem ćeš ih dobit bez ikakve naknadne trošarine.



P.S. probajte se dogovorit s prodavačima da vam šalju ko small packet i u onoj kuverti s mjehuricima zraka, posto to prolazi preko carine bez problema. Tj. ne otvaraju pisma takvog tipa.


puno hvala! lutrija znaci..
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 16:14   #19
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Ha da... nema ti tu pravila Ja sam se zeznuo pa onako zanesen punom karticom, novim PP accom i ebay acom isao kupovat ko grlom u jagode pa mi je vani bilo cca 5 paketa koji su dolazili isti tjedan svaki dan, i dobio poziv da si dodjem podici 5. paket, ove prije nisam nis placao...

Dodjem na carinu lik mi veli kak stvari stoje i sad imam dopustenje naruciti 2 paketa mjececno max, i to tjedan dana razmaka i 5 omotnica max, 4 dana razmaka medju narudzbama.
Morao sam donjeti PP ispis placanja i bankovni ispis te su mi na to lupili carinu ( na 220kn sam platio 270kn, 10% carine i 20tak kn i nekaj sitno biljeg nekakav i dostavu )

Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 21:19   #20
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
ako ima koja dobra dusa da mi naruci nesto sa ebaya,da je iz zg,bilo bi super...thx
MuroF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na