Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2007., 18:28   #1
Tomy9
Ja
Moj komp
 
Tomy9's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 169
"Par" pitanja

Za pocetak: atlon 2.0 (radi na 1.66), 320 giga hard, nx6600gt agp, 512 ddr,

1. Zanimam me sa kojim programima je najbolje prziti dvde. Imam Nero 7, Clone dvd 4 i Burn4free.

2. Photoshop CS2 mi zauzim previse memorije (imam 512ddr i 2giga virtualne). Kada ga pokrenem uzasno je spor i ne smijem pokreteti nista drugo osim njega.

3. Video - Imam VLC media player i K-Lite codec pack što radi skoro savrseno, ali me zanima sa cime vi gledate filmove (bs player mi je radio savrseno ali sada nesto uzasno sere i nakon par reinstalacija). Nisam nigdje nasao opciju u vlc-u za ucitavanje titlova posebno nego samo uz neki file.

4. Dali se isplati imati sp2 je mi je komp radi bolje sa sp1, a i nekoliko ljudi mi je preporucilo sp1, dok neki sp2, a 3 svi vele da ne valja. Ali..... novo BI TREBALO biti bolje.

5. Office 2003 mi nema opciju ispravljanja hrvatskih gramatickih gresaka. Probao sam nekih 5 verzija i nista.

6. Zanimaju me programi za "ciscenje" kompa. Imam Nod32 (org), ad- aware se pro, registry mechanic i winpatrol. Dali mi jos sta treba jer mi je komp pretrpan i nije bas dovoljno brz?

Zadnje izmijenjeno od: Tomy9. 03.01.2007. u 22:21.
Tomy9 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 18:32   #2
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
mislim da zalaziš u ilegalne vode....
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2007., 19:05   #3
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Tomy9 Pregled postova
Video - Imam VLC media player i K-Lite codec pack što radi skoro savrseno, ali me zanima sa cime vi gledate filmove (bs player mi je radio savrseno ali sada nesto uzasno sere i nakon par reinstalacija). Nisam nigdje nasao opciju u vlc-u za ucitavanje titlova posebno nego samo uz neki file.
Dosta ti je VLC i ffdshow. Titlove moreš staviti koje god hoćeš. Čak neovisno o fileu, tj. flimu. Makar to nema baš preveč smisla, ali može se i to. Editiraj prvo pitanje, da ne bi kasnije bilo nismo znali. Kaj se tiče Photoshopa, probaj (ako već nisi) smanjiti količinu memorije koju ima na raspolaganju. Edit >Preferences >Memory & Image Cache...

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.07.2010. u 10:36.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 19:05   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
1. Snimaj sa Nerom. Ovisno koji ti najbolje radi. Ja šljakam sa 6-icom, buraz moj sa 7-icom Ultra. Skidanje zaštite sa DVD-a je ilegalica i to je zabranjeno pravilima ovog foruma.

2. A pitanje je? Imaš malo memorije, nit ti proc nije u cvijetu mladosti. Ali memorija je najveći problem. Kupi još ili trpi ovako, kako si sam rekao, da imaš samo njega upaljenoga...

3. Osobno za gledanje svega i svačega - Media player classic

4. SP2 koristim od kada sam na XP-u i nikada problema. Integrira ga se odmah u instalaciju windowsa ili ga se instalira nakon instalacije windowsa i problema ne bi smjelo biti.

5. Probaj kupiti neku Hrvatsku verziju.

6. Imao NOD+ZA, Avast+ZA, Avast/NOD+Commodo i na kraju sam ostao na AVG Free+Commodo. Ništa osim toga. Pazim kaj skidam i problema nema.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 19:57   #5
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
takva konfa (sig) meni vrti cs2 i bar winamp i explorer u background. to ide ako win potweakani kak treba a ne da goli win, bez programa zauzimaju 300MB.

tweakanje win neka objasni netko ko se u to vise kuzi od mene. ja radim format c svakih godinu-godinu i pol, win xp se jako udeblja s vremenom.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 23:53   #6
Tomy9
Ja
Moj komp
 
Tomy9's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 169
Citiraj:
Dosta ti je VLC i ffdshow. Titlove moreš staviti koje god hoćeš. Čak neovisno o fileu, tj. flimu. Makar to nema baš preveč smisla, ali može se i to.
Ma to sam pitao jer ja pokrenem uvijek film sa dvoklikom na ikonu, a ne preko file>open. pa onda kad ga pokrenem el mu mogu kako samo addati sub kao u bs playeru?

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
1. Snimaj sa Nerom. Ovisno koji ti najbolje radi. Ja šljakam sa 6-icom, buraz moj sa 7-icom Ultra. Skidanje zaštite sa DVD-a je ilegalica i to je zabranjeno pravilima ovog foruma.

2. A pitanje je? Imaš malo memorije, nit ti proc nije u cvijetu mladosti. Ali memorija je najveći problem. Kupi još ili trpi ovako, kako si sam rekao, da imaš samo njega upaljenoga...

3. Osobno za gledanje svega i svačega - Media player classic

4. SP2 koristim od kada sam na XP-u i nikada problema. Integrira ga se odmah u instalaciju windowsa ili ga se instalira nakon instalacije windowsa i problema ne bi smjelo biti.

5. Probaj kupiti neku Hrvatsku verziju.

6. Imao NOD+ZA, Avast+ZA, Avast/NOD+Commodo i na kraju sam ostao na AVG Free+Commodo. Ništa osim toga. Pazim kaj skidam i problema nema.
Thnx svima. edito sam 1.
2. za ps cs2 me zanimalo el to tako treba biti ili nesto ne valja sa mojim kompom.

6. sta je ZA?
Tomy9 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 00:00   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
ZA-Zone Alaram
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 13:57   #8
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
1. Nero
2. s obzirom da sami windowsi trose cca 200 Mb, onda to kaj trosi PS nie cudo, ugl premalo memorije imas, kupi jos bar tolko da bi mogo ugodnije raditi u PS-u
3. windows media player + vobsub
4. ja iam SP2 i neam nikakvih problema, dal kom radi bolje il slabije, mislim da radi kak je i radio, SP2 je samo radi zastite i krpanja nekih rupa u win, jedino mos imat problema ak imas ilegalne win, kaj je pak drugi par rukava
5. kupi si Office Proofing Tools, imas sve rijecnike i ispravak pravopisa
6. AVG free + AVG Anti Spyware + Ad aware + Spyboot + CCleaner, sve besplatni, a mos si kupiti i Tune Up 2007 za odrzavanje.
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 16:26   #9
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Tomy9 Pregled postova
Ma to sam pitao jer ja pokrenem uvijek film sa dvoklikom na ikonu, a ne preko file>open. pa onda kad ga pokrenem el mu mogu kako samo addati sub kao u bs playeru?
Dodaš titlove na skoro isti način prikazan par postova prije. Dal ti to odgovara ili ne, ostaje na tebi.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.07.2010. u 10:36.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na