Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2008., 20:09   #61
h-tomek
Scuderia Ferrari Marlboro
Moj komp
 
h-tomek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Maranello
Postovi: 94
Da se i ja javim. Naime, imam pretplatu za BUG jer mi ju mama plaća i čita ga i mlađa sestra povremeno. Pošto sam vidio svaki broj unazad par godina osjećam se kompetentnim komentirati.

Istina, sve više postaju neki sponzorski časopis i dosta prežvakanih informacija. A vidljivo i dosta gluposti, posebno obožavam recenzije mobitela o kojima, blago rečeno, pojma nemaju. No, ponekad se nađe i koja dobra tema broja. U ovom zadnjem broju su teme stvarno katastrofalne. I dolazim u napast da im napišem jedan vrlo opširan mail i ukažem na ogromne propuste i greške.

No, pljuvati po svemu, to ipak nije u redu. Mislim, ovaj članak o overclokiranju je bezvezan, i ne znam kak to da su ga uopće uvrstili, mogli su bez tih par stranica punih nelogičnosti.

Na kraju bih zaključio da ima BUG i dobrih strana, no, slažem se da odmiče previše od onoga što je bio na samom početku.
__________________
Scio me nihil scire!
h-tomek je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 21:14   #62
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
ma manje više sve te recenzije kod iole normalnih usera izazivaju probavne smetnje..
pa to mi je omiljena štampa na wc-u
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2008., 00:06   #63
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Evo danas "nabavio" BUG

A ono BUG se čita čak i u Njemačkoj

Čovjek vidio VopoChill u BUGu pa i on uzme sebi jednog.

Kakav je OVERKLUKER kad vidi VopoChill tek u BUGu? I sada on sve sastavi, međutim vidi jada UBER memorija nikako da radi na 1600MHz ovim ako FSB nije na 333MHz, i sada on ide u eksperimentiranje. 5 prolaza Primea95 je super stabilno i CPU je stabilan na 1.9xV koji su sasvim normalni za 45nm (inače se ide i do 2.xxV ) a FSB/chipset je na normalnih 1.7xV isto lagano...

Po meni je to jedna šugava priča sa još šugavijim OCerom. Pa njemu je OC to što je povisio množitelj, napon pretjerao i stavio VapoChill

Uglavnom ovo bi trebalo nešto značit, LoL kupi high end komponente i nema mali WR rekord kod sebe???
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 22:28   #64
LUXX
Vodenjak :)
Moj komp
 
LUXX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 667
Evo i mog komentara k tome clanku:
Jednostavno bez veze taj "ocer" i storry sama po sebi.
Nije uopce ništa zanimljivog napisao.
Ovo ovako,ove dijelove onako, ali zanimljivi review i nije.
Nemam rijeci.
Nisam redakciji još rekao moje mišljenje al sigurno hocu.
najzanimljivije na tom svemu je bilo da tim ima to fazno hlađenje i temperatura proca.
Za nekog ko se u OC razumije nezanimljivo napisano.
Kao što razer rece niti ima kakvih screenova sa validacijom, niti nije napisao postupak OC-a,a i voltaže su više nego smiješne.

Loše,loše,loše

@Razer: zašto ti ne napišeš neki tvoj review?
Recimo o tvojim Vcore seansama sa komponentama u frižideru i pošalješ u redakciju da tiskaju?

To bi bilo nešto za naše ljude.
Super napisano i opisano,
Nešto što si i mi hrvati možemo priuštit(gledano na hlađenje )

Ostale OT bljuvotine bolje da ne komentiram ovdje u threadu.
Optik je ovdje u pravu.
Nije to lako napraviti casopis i svima udovoljit.
Što se mene tice ima tu puno toga za promjenit i što se može bolje napravit ali nisam ja u redakciji pa ni nemam utjecaja na to.
Predložit mogu ali dali ce to i izaci više je nego upitno.

Uglavnom članak je sigurno zanimljiv ljudima koji nemaju blage veze o OC ili kompovima opcenito.
Ko se u to kuži odmah vidi greške "Ocera".
Ali jedno mu moram priznat:
Uspio je prodat svoj clanak i sad mu je clanak u ko zna kolko primjeraka prodan.

EDIT: Evo mog posta o tom clanku na BUG-ovom forumu: KLIK!

Zadnje izmijenjeno od: LUXX. 08.07.2008. u 22:44.
LUXX je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 22:49   #65
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
@LUXX

Jesi ti možda onaj MOD na BOL Forumu koji se tamo uvalčio u guzicu redakciji i svima ostalima, te tek tada sazanao za PCE pa ovde pljuješ po BUGu ili se varam ???
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 22:54   #66
LUXX
Vodenjak :)
Moj komp
 
LUXX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
@LUXX

Jesi ti možda onaj MOD na BOL Forumu koji se tamo uvalčio u guzicu redakciji i svima ostalima, te tek tada sazanao za PCE pa ovde pljuješ po BUGu ili se varam ???


Krivo shvacaš izgleda neke stvari.
Da ja sam mod tamo.
NE ja se nikome ne uvlacim ni redakciji ni drugima.
Saznao za PCE sam prije buga samo sam tamo aktivniji.

Pljujem po bug-u?
Nipošto.
Samo govorim što mislim.Kako ovdje tako i tamo.
Ako mi se nešto ne sviđa kažem to redakciji jednako kao i u threadu ili ovdje.
O uvlacenju nema price.U mom slucaju sigurno ne.
Ili misliš da netko ko se trudi dovesti forum u red automatski liže guzice i uvlači se tamo gdje samo nešto treba izlazit?
To bi znacilo da ne poštuješ ni modove ovdje jer bi to i za njih trebalo znacit.
Nema šta.Zakon izjava
LUXX je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 23:01   #67
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Baja, to je bilo potpuno nepotrebno. Molio bih te da se suzdržiš od takvih komentara.

@LUXX - čisto sumnjam da bi tako "veliki" časopis prihvatio neki tekst od običnog smrtnika.

Vjerujem da se ovdje možda radi i o nekakvom poznanstvu, jer IIRC, BUG baš i nema običaj objavljivati OC-erske poduhvate u Lijepoj Našoj
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 23:03   #68
LUXX
Vodenjak :)
Moj komp
 
LUXX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 667
Pisalo je nekaj da je vec pisao za njih il nešt slicno.
Al opet.Katastrofalno je.
Vrijedilo bi probat možda bi ti cak objavili(pitat ne boli niti nešto košta)
LUXX je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 23:04   #69
Slishard
Premium
Moj komp
 
Slishard's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Online
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Evo danas "nabavio" BUG

A ono BUG se čita čak i u Njemačkoj

Čovjek vidio VopoChill u BUGu pa i on uzme sebi jednog.

Kakav je OVERKLUKER kad vidi VopoChill tek u BUGu? I sada on sve sastavi, međutim vidi jada UBER memorija nikako da radi na 1600MHz ovim ako FSB nije na 333MHz, i sada on ide u eksperimentiranje. 5 prolaza Primea95 je super stabilno i CPU je stabilan na 1.9xV koji su sasvim normalni za 45nm (inače se ide i do 2.xxV ) a FSB/chipset je na normalnih 1.7xV isto lagano...

Po meni je to jedna šugava priča sa još šugavijim OCerom. Pa njemu je OC to što je povisio množitelj, napon pretjerao i stavio VapoChill

Uglavnom ovo bi trebalo nešto značit, LoL kupi high end komponente i nema mali WR rekord kod sebe???
Cekaj, pa jel u tom slučaju ne treba smanjiti multi od memorije?
Slishard je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2008., 23:16   #70
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
Citiraj:
Autor LUXX Pregled postova

Uglavnom članak je sigurno zanimljiv ljudima koji nemaju blage veze o OC ili kompovima opcenito.
Ko se u to kuži odmah vidi greške "Ocera".
Ali jedno mu moram priznat:
Uspio je prodat svoj clanak i sad mu je clanak u ko zna kolko primjeraka prodan.

tocno tako. ljudi pa to nije profesionalan strucni casopis. a kao i svaki casopis prodaje se po sto zvucnijem naslovu, logicno. iskreno da je i moj, i da pisem najvece gluposti na svijetu unutra, dok ga rulja kupuje ja zadovoljan. o reklamama i placenim recenzijama nije ni vrijedno raspravljat.

a kaj se tice ovog vopocila, lako je shvatiti da je neki prosjecni korisnik vidio sliku maticne u frizideru, da bi mislio da je vlasnik idiot. mene vise brine kaj su u bug-u odusevljeni s klockom...
vecini ljudi je ipak najvazniji izgled komponenti, koliko god to poricali, i nece shvatit zasto bi netko radio bench u ledo škrinji. zato postoji neka podjela korisnika, a kako je pravih entuzijasta ustvari malo, nikome se ni ne isplati financirati takvu tiskovinu. pa ko bu cekal da izadje casopis kad je sve dostupno na netu (ko zna, naci ce, ko nezna kupuje bug) sa mnostvom usporedbi i paralela, real life iskustava, updateova od strane autora ili usera, i kojekakvih perverznih home made naprava izradjenih samo da natuce bolji bench... to je hobi, neki skupljaju salvete... neki razumiju, neki ne... neki bi mozda i kupili casopis o dvoboju kucnih kolekcija salveta nevena ciganovica i onog geja boruta kaj jos uvijek zivi s mamom...

btw. mislim da je netko spomenuo da bi trebalo otvorit topic o ovakvim i slicnim nebulozama, fora, da se ima sve na jednom mjestu
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 14:44   #71
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
evo , uskrsnut ću malo ovaj topic..buš sam danas kupio BUG , nakon gotovo tri godine nekupovanja , kad su počele gluposti "test dodataka za iphone" , favoriziranje artikala nekih sponzora i sl.. i moram reći , da sam ugodno iznenađen. Recenzije komponenti , su "prizemnije"...nema više , orgazmičkih opisa najnovije grafičke od 4000 kn , na 3 strane i tek 3 artikla iz "srednje klase" , spomenutih u jednoj kratici teksta. Ne znam da li se mijenjala uređivačka politika , ali je stil pisanja , i pristupa problematici puno bolji...nema "kolumna egotripova" , nametanja subjektivnog mišljenja u IT časopis kao jedinog relevantnog...ovaj put mogu reći , NIJE MI ŽAO 35 kn --- sa ovom koncepcijom BUG-a sam zadovoljan...nadam se da će tako nastaviti..
  Reply With Quote
Staro 06.12.2010., 14:54   #72
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ja ga kupujem cca godinu dana, ima dobrih i loših brojeva ali sveukupno idu prema sve boljem i boljem
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 14:08   #73
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
evo , uskrsnut ću malo ovaj topic..buš sam danas kupio BUG , nakon gotovo tri godine nekupovanja , kad su počele gluposti "test dodataka za iphone" , favoriziranje artikala nekih sponzora i sl.. i moram reći , da sam ugodno iznenađen. Recenzije komponenti , su "prizemnije"...nema više , orgazmičkih opisa najnovije grafičke od 4000 kn , na 3 strane i tek 3 artikla iz "srednje klase" , spomenutih u jednoj kratici teksta. Ne znam da li se mijenjala uređivačka politika , ali je stil pisanja , i pristupa problematici puno bolji...nema "kolumna egotripova" , nametanja subjektivnog mišljenja u IT časopis kao jedinog relevantnog...ovaj put mogu reći , NIJE MI ŽAO 35 kn --- sa ovom koncepcijom BUG-a sam zadovoljan...nadam se da će tako nastaviti..

Moram priznati da se slažem, u zadnje vrijeme se ide na bolje. Čak su i uveli igre kojekakve što ljude veseli, samogradnja mi je predobra (ne uvijek korisna al opet, sve je ok objašnjeno). ITX test u zadnjem broju prva liga.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 14:37   #74
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Nažalost još uvijek izmišljaju novu gramatiku, tj. slijepo se drže svih novonastalih izvedenica (npr. kakvoćnost, dočim i svo slično veselje) koje se pojavljuju u svakoj novoj verziji rječnika. Samo zato jer je neki akademik ili lektor odlučil uvesti novu riječ, ne znači da ta riječ ima smisla i da se pošto-poto mora forsirati na svakom koraku. Hardver polako, ali sigurno (pre)daje prostor smartphone i cijeloj mobilnoj (laptop i netbook pogotovo) sceni. Možete si misliti da časopisi specijalizirani za mobilne telefone u tolkoj mjeri ustupaju prostor računalnim komponentama.

Istinabog važnija predstavljanja novih proizvoda su popraćena kak spada, ali napisati jednu A4 stranicu teksta (ma ni tolko, kad se oduzme slika hardvera) za jednu npr. Asus CrossHair IV Extreme mi jednostavno nema smisla. O takvim komadima hardvera se komotno može napisati sasvim pristojan broj stranica i na taj način pokriti sve prednosti i mane, ali nažalost redovno im se daje jedna-jedina stranica i to je to. IMHO najbolji dijelovi su još uvijek Linux teme, kolumne i recenzije igara. Sve ostalo varira od jednostavno loše i na silu napisanih tekstova (npr. autori, IT novinari i recenzenti koji su se specijalizirali za grafičke kartice, ploče i procesore idu recenezirati zvučnike, slušalice i periferiju općenito i na kraju sve ispada zbrda-zdola, umjesto da se drže onog kaj znaju) da se zadovolje rokovi, pa do sjajno obrađenih tema, ali nekog pravila i konstante nema.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 08.12.2010. u 14:55.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 14:47   #75
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
slazem se sa emsiđijem, nego cini mi se da je beskrupulozna politika zarade i sto vise kontakata sa sponzorima se odrazilo na sam casopis, siguran sam da decki koji tmao rade znaju sto rade ali je izgleda previse hardvera, premalo vremena za testiranje i premalo mjesta od urednika, jednsotanvo sto vise tema bezveze obradjenih znaci vise kontakata i ivse sponzora = vise love . cisti kapitalizam al kvaliteta nula nazalost
da se neka rog plcoa moze obradit na 3 strane umjesto pola to je istina i dok se to nepromjeni bit ce i dalje noob casopis NHF deckima
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 15:02   #76
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
evo , uskrsnut ću malo ovaj topic..buš sam danas kupio BUG , nakon gotovo tri godine nekupovanja , kad su počele gluposti "test dodataka za iphone" , favoriziranje artikala nekih sponzora i sl.. i moram reći , da sam ugodno iznenađen. Recenzije komponenti , su "prizemnije"...nema više , orgazmičkih opisa najnovije grafičke od 4000 kn , na 3 strane i tek 3 artikla iz "srednje klase" , spomenutih u jednoj kratici teksta. Ne znam da li se mijenjala uređivačka politika , ali je stil pisanja , i pristupa problematici puno bolji...nema "kolumna egotripova" , nametanja subjektivnog mišljenja u IT časopis kao jedinog relevantnog...ovaj put mogu reći , NIJE MI ŽAO 35 kn --- sa ovom koncepcijom BUG-a sam zadovoljan...nadam se da će tako nastaviti..
To zato kaj je kraj godine , budu gori sljedece.

A imaju iritantne recenice, tipa da je F1 2010 SIMULACIJA
I nešto u stilu da bi ju i sam Senna volio. Vrijeđaju legendu.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 07:46   #77
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja nikad nisam BUG ni kupovao, bivša firma je imala preplatu na Mrežu, BUG i na PC Chip. PC Chip mi je obavezna literatura, Mreže su mi bile obavezna literatura dok sam BUG (kao i moji kolege) čitao sa sprdnjom, pogotovo kolumne Olega - windows gurua to su mi bile daleko najjače provale

BUG mi se zamjerio što su imali nekad izmišljenih testova i C/P sa tomshardvera, što je bilo više nego očito. Nemrem se sjetiti napamet, ali mislim da je bio test 6600GT ili tako nešto. Bila je identična konfiguracija, identični driveri, i u decimalu isti scoreovi FPS-ova i 3D markova.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 09:45   #78
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ne razumijem uopće poriv zašto kupovati neki IT časpois ako plaćaš HT-u flatrate...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2010., 00:18   #79
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Ne razumijem uopće poriv zašto kupovati neki IT časpois ako plaćaš HT-u flatrate...
Nekima je papir još uvijek papir -smatraju ga vjerodostojnijim izvorom informacija. A i gdje je zanimacija dok na wcu ubijaš vrijeme listajući online časopis/recenzije na svom smartphoneu?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 05:30   #80
Prcko Prcić
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 178
BUG pratim od prvog dvobroja, jerbo je tema bila pc igre, naknadno nabavio prijasnje brojeve. BUG je vec imao temu o overclocku, ne sjecam se u kojem broju, ali uglavnom u jednom od prvih. Lijepo je bilo objasnjeno kako premjestiti jumper na pentiumu da bude jaci, sa finom tablicom. Tako sam ja i prvi put zavukao ruku u kuciste i prebacio jumper na soyo ploci i moj pentium 120 je radio na 133. Bio sam zahvalan BUG-u na tome i osjecao sam se pametniji citajuci ga, a upijao sam sve clanke kao dijete kojem das igru. No onda su odjednom postali bahati, poceli pljucati po citateljima koji su im slali pisma i upite, razina znanja o tehnologijama im se smanjila i jednostavno sam ih, sa dolaskom interneta, prerastao i prestao kupovati, a poceo se informirati na internetu. Smatram da bilo tko sa znanjem engleskog jezika nema nikakve potrebe za takvim oblikom informiranja u danasnje doba. I ne samo da nema potrebe, vec, kao sto se vidi iz prilozenog, moze dobiti krivu ili netocnu ili nepotpunu informaciju. Ovakvih osvrta na BUG, kakav je Razer napisao, moze biti na stotine, iz svih podrucja informatike. Necu ulaziti u strucnost ostalih casopisa, ali vjerujem da ce i njih vrijeme pregaziti, kako ljudi postaju sve vise informaticki osvjesteniji.
Prcko Prcić je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na