Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2010., 10:46   #1
Tapir
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Preporuka laptop oko 6000-7500kn

Pozdrav,

zanima me koji laptop uzeti u toj cjenovnoj kategoriji?


Koristio bi se za fax, internet, igrice (one najnovije), neke ne baš toliko zahtjevnije programe
(npr. Eplan, Matlab i sl.) i tak to. Htio bi općenito neki
laptop da bude s 15.6" ekranom (znači ne treba mi veći ekran od toga -> može i 16", ali ne bi da bude 17" pa na više),
da ima 4 GB-a RAM-a, da ima jako dobru grafičku (zbog igrica), te je poželjna bolja
baterija (znači, uz internet i sve da proba nekak držat bar 2:30h)... Ostalo mi ne igra tako bitnu ulogu.


Oko mi je palo na HP pavilion dv6-2160em (zbog grafičke i RAM-a, ali sam čuo da je slabiji procesor i baterija) ili na Toshibu Qosmio F50-12M (zbog procesora i baterije, ali je slabiji RAM (frekv.) i grafička u odnosu na dv6).



Eto, pa ako netko može nekaj predložit za te novce (ili reći dvije-tri o ova 2 -> ili koji je bolji od njih 2 s obzirom na zahtjeve), bilo bi super.
Tapir je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 14:09   #2
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Taj i3 procesor ni slučajno nije slab, ne znam od kud ti to. Grafička u HPu nije nešto puno bolja. Prednost Toshibe je veća rezolucija ekrana.

Pogledaj i Paviliona dv6-1360em, ima jaču grafičku od ovih iznad i dosta dobar procesor.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2010., 19:34   #3
Tapir
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Isprika, krivo sam se izrazio, nije slab procesor, nego je slabiji u odnosu na neke koji se mogu u sličnom cjenovnom rangu dobit... Npr. od Toshibe Qosmio F50-12M koja je oko 7100kn. Ovo "slab" sam našao na par stranica gdje su rangirali procesore s obzirom na benchmark ocijene i karakteristike.

@redscro: Hvala ti. Znači svakako je ATI grafička bolja u odnosu na tu nVidiu? Ok onda. A kakva je razlika u procesorima izmežu 2160em i tog 1360em?
Tapir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na