Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2007., 11:16   #1
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
dionice i fondovi

Mislim uložiti nešto love pa ma zanima što je pametno u ovo vrijeme

Zadnje izmijenjeno od: jollyb. 08.07.2010. u 17:30.
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 11:33   #2
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Stvarno si našao stručnjake na tom području.

www.imamnovac.com
www.hrportfolio.com
www.poslovni.hr

Usput, dionice nisu za igrati se. Ako želiš ozbiljno ulagati, ne gine ti čitanje financijskih izvješća i hrpe knjiga.

Fondovi su već malo lakši, manji je rizik, ali je i manja zarada.
frANZi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2007., 11:42   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Kod fondova imaš prilično jednostavnu formulu: veći rizik = veći prihod. Dionički su najrizičniji, pa onda mješoviti, obveznički pa novčani. Poznam par likova koji su uložili uglavnom u dioničke fondove i prosječni mjesečni prihod im se kreće oko 5%. A takvu kamatu ti ne može dati nijedna banka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 12:28   #4
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kod fondova imaš prilično jednostavnu formulu: veći rizik = veći prihod. Dionički su najrizičniji, pa onda mješoviti, obveznički pa novčani. Poznam par likova koji su uložili uglavnom u dioničke fondove i prosječni mjesečni prihod im se kreće oko 5%. A takvu kamatu ti ne može dati nijedna banka.
Ako je ulog manji od 50 000eu,da...kad ti dođeš u banku s stotkom ili 200 000eu da vidiš kako daju kamatu iako to ni u ludilu nikada nebi napravio
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 12:41   #5
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Talking

Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ako je ulog manji od 50 000eu,da...kad ti dođeš u banku s stotkom ili 200 000eu da vidiš kako daju kamatu iako to ni u ludilu nikada nebi napravio
točno zboriš,kad ti njima dodjes s takim nocima oni najsretniji...
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 13:54   #6
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
zato uplatis u zivotno, i za 15 god imas jako jako velku kamatu
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 14:14   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
zato uplatis u zivotno, i za 15 god imas jako jako velku kamatu
Nažalost, baš i nije tako. Za 15g. dobio sam oko 32% kamata. A neki fondovi imaju preko 50% dobiti u ovoj godini. Jest da si osiguran od nesreća, ali ako te interesira samo lova, fondovi su way to go.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 14:41   #8
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
moj brat zeli neke pare uloziti u fondove. nesto vec je a nesto jos zeli. uglavnom ima kao koliko je on saznao dobar fond koji se zove prospectus
klikni tu
kaze moj brat da posluju oko preko 50% i to on misli na ovaj jugoistocna europa zato jer koliko je vidio u odnosu na neke druge koje prospectus nudi je stabilniji kolko tolko.
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 14:56   #9
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nažalost, baš i nije tako. Za 15g. dobio sam oko 32% kamata. A neki fondovi imaju preko 50% dobiti u ovoj godini. Jest da si osiguran od nesreća, ali ako te interesira samo lova, fondovi su way to go.
To je jako lose, 32% na 15god. Recimo da imas 10 000kn ti dobijes nakon 15 god recimo duplo,ovako od oka. A da tu lovu bacis u fond vec nakon prve godine imas 13 000-14 000,a nakon trece vec imas isto kao i u zivotnom nakon 15 god. Meni osobno je zivotno bez veze,ali svatko ima svoje misljenje, ako ti se nesto dogodi netko drugi dobije lovu,bezveze, a makon sto docekas tih 15-20god dobijes sicu. Da si te iste novce okrenuo u fonu dobio bi puno puno vise.

Sada su fondovi No.1,jer ti ne treba neko veliko znanje,malo ocjenis koliko su ti prihodi,koliko mozes izdvojiti,pogledas ulazno/izlazne naknade i odlucis se za jedan koji ti se cini u redu. Ako volis riskirati ulazi u dionicke ako si manje sklon riziku onda mjesoviti. Ili si napravis strategiju da jedni pokrivaju druge pa ulozis u vise fondova. Kada prerastes fondove,malo citas i gledas pa skocis u dionice...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2007., 18:45   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ili zemeš životno na max. (recimo 30 godina) i za 15 godina digneš pare po kamati od 30... naravno prvih 2-3-4 godine si frula.

na 30 god ja na uloženih 11k€ dobijem 19k ili 20k€... s tim sad poslije ljeta idem pojačat malo policu.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2007., 09:04   #11
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ili zemeš životno na max. (recimo 30 godina) i za 15 godina digneš pare po kamati od 30... naravno prvih 2-3-4 godine si frula.

na 30 god ja na uloženih 11k€ dobijem 19k ili 20k€... s tim sad poslije ljeta idem pojačat malo policu.
Ako ulozis u fond svotu od 11k€ za cetiri-pet godine ces imati tu svotu od 19-20k€. Upravo tako prve tri cetiri godine si nigdje a pare su tamo u osiguranju i oni ih okrecu,a za to vrijeme u fondu vec imas te pare. Ali to ovisi o tebi jesi li sklon se izloziti riziku i profitirati za par godina ili radije pocekas dva tri puta vece vremensko razdoblje i lakse spavas i manje se zivciras.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 19:16   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791