Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2023., 14:34   #1561
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Imate Pionir i na križanju Čavićeve i Borongajske.
2970 €/m2.

Meni su oni osobno u rangu Jadran građenja čiji stan imam od prije i sad je u najmu. Konstrukcija OK, ali imaju određenih stvari koje su sfusarili.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je točno, ja živim u Pionir novogradnji.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 14:34   #1562
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
U Heinzelovoj nije radio Pionir, nego VMD.

I to zgrade za ove koji nisu dubljeg džepa tj. nemaju love za lokacije poput Parka Kneževa, Medvedgradske itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 14:36   #1563
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
U Heinzelovoj nije radio Pionir, nego VMD.

I to zgrade za ove koji nisu dubljeg džepa tj. nemaju love za lokacije poput Parka Kneževa, Medvedgradske itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

U Heinzelovoj je gradio VMD kao što kolega kaže i kvadrat prije dvije godine je bio ako se ne varam preko 3000E a sada te iste stanove prodaju za 4-5000E po kvadratu.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 14:40   #1564
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Mislim da je na samom početku bio 2600. A kasnije je otišlo prema gore. Bivši susjed mi je pričao da je tu negdje bilo jer je kupio stan tamo.
A sad se naravno prodaje za ovo što kažeš.

Tko je imao lovu i nos, dobro je prošao 😊


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 14:42   #1565
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Mislim da je na samom početku bio 2600. A kasnije je otišlo prema gore. Bivši susjed mi je pričao da je tu negdje bilo jer je kupio stan tamo.
A sad se naravno prodaje za ovo što kažeš.

Tko je imao lovu i nos, dobro je prošao 😊


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pogotovo za VMD
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 14:53   #1566
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Mnogi imaju isti problem, prijava je n manje nego zarađuju.

Automatski nisi kreditno sposoban koliko si realno sposoban.

Npr meni je plaća 2300 eura ali na računu je 1400 a ostatak na ruke ili kroz neoprostive dodatke dio kad ima lufta.

Ako uzmemo u stvarima , npr trebaš nešto iz emezzete, umjesto 900 eura na ruke dobiješ 1100.

Da je ok, nije ali za sada mi odgovara

A bratić npr radi za 1200 eura ali je minimalac na papiru. Realno ima za kredit ali na papiru nema za nista
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 14:57   #1567
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
To je sve super dok ti netreba kredit ili mirovina, e onda će krenit kuknjava.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 14:58   #1568
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Royksopp Pregled postova
Ponekad je ta cijena rentanja prevelika. Sjećam se da mi je na stan hranu i rezije odlazilo 90 posto plaće, a stan je bio 230 eura renta tada. Ok, svaka roba ima svoga kupca, al pretjeralo se.
Ha čuj, dosta ljudi je kupilo nekretninu i bavi se rentanjem. Onaj tko ju je platio po većoj cijeni, naravno da će i tražiti veću cijenu za rentu. Uostalom i onaj tko renta plaća skuplje režije, hranu i sve ostalo što je poskupilo, pa je realno da i on poskupi svoju "uslugu".

Samo eto, uz sva ta poskupljenja realno je i da plaće porastu.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 15:07   #1569
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Pupo da ti odgovorim. Ne gledamo top lokaciju, nego lokaciju koja nam je blize poslu. Promet je katastrofa, gledali smo stanove od Sesveta prema novom Zagrebu, al sesvete su usko grlo što se tiče prijevoza.
Nije nama problem jesti s poda, niti gledamo luksuz, gledam da danas na gole zidove dobijes cijenu od 200 ooo eura stan koji ima dvije spavaće samo zbog lokacije. ( ako je blizu bus ili tramvaj) Dok ga opremiš i treba dosta para jer cijene su ošle gore.
Royksopp je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 15:21   #1570
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Najveći je kod nas problem plaće. Ja gledam prije 20 godina i sada, ko fol nam prije nije bilo bolje, a što dalje sve je gore. Nas troje djece tada, moji roditelji su uredno uzdržavali i nista nam nije falilo. Pretvaramo se u Ameriku htjeli ili ne. Zdravstvo ko bu imao para živjet će, počet ćemo živjeti po kontejnerima ako želiš negdje živjeti, hranu bumo počeli s kuponima kupovat onak kupon day. Sve je skuplji život, a naši poslodavci ostavili plaće u prošlom dobu...
Royksopp je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 15:22   #1571
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Godinama smo žena i ja gledali stanove negdje na Trnju, idealno Sigečica. Kada su cijene bile normalne, nismo se mogli odlučiti, a kada smo se napokon odlučili kupiti, cijele su postale bezobrazne.
Mislim to je suludo, 50ak kvadrata platiti 250k, a većina stanova i cijena je takva. Evo primjer: https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-41508366

Na kraju smo se krajem prošle godine odlučili kupiti stan za renovaciju u Dugavama jer mi nije više smisla imalo plaćati najam, cijeli život sam u najmu. Žao mi je što to nisam napravio i ranije...

Nego, stan u Dugavama 86m2, 3S+DB, terasa, 160k + 40k renovacija. Pod renovacijom mislim na struganje svega što je bilo u stanu, cijevi smo mijenjali, stolariju, zapravo sve osim struje jer je pregled pokazao da je OK. U toj cijeni od 40k je i namještaj, istina ne sav, samo ono što nam je nužno potrebno za život (kuhinja, jedna spavaća, kupaona, dnevni boravak). Sada krpamo kraj s krajem dok se opet malo ne dobijemo ali smo sretni, napokon u našem. Svaki mjesec odvojimo nešto malo €, kupimo si neku sitnicu za stan i to je to, kroz neko vrijeme bude full sređen.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 15:45   #1572
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
To je sve super dok ti netreba kredit ili mirovina, e onda će krenit kuknjava.
Slažem se. Gazda je nudio i prijavu na cijeli iznos ali onaa plaća pada na 1800. Trenutno mi dobro dodje razlika a i uspijem dosta usparati tako da ne brinem za mirovinu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 16:03   #1573
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
cijene su počele ići gore nakon potresa. Ne samo kvadrati nego i materijal za izgradnju. (naravno ljudi vidjeli zaradu u tome)
Problem je što se počelo svakako graditi, ljudi počeli garaže preuređivati u stanove, a kanalizcijski sustav nam je kaos.
Išli smo gledati stan koji je u suterenu , al odlično na slikama izgleda, na kraju nije spojen na kanalizaciju, al gornji stanovi jesu naravno, jer su isli iz garaže raditi stan, a namjena nije bila da tu netko jede i ide na wc.

Svašta ima na tržištu, a najmanje živaca
Royksopp je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 17:18   #1574
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Kuzim da je situacija teska i svima nam je tako ali od plakanja nema koristi, ili ces kupit ili ne, jednostavno je.
Najbolje vrijeme za kupiti je bilo jucer, a posto se ne mozes vratiti u proslost onda je to danas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 21:11   #1575
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Kuzim da je situacija teska i svima nam je tako ali od plakanja nema koristi, ili ces kupit ili ne, jednostavno je.
Najbolje vrijeme za kupiti je bilo jucer, a posto se ne mozes vratiti u proslost onda je to danas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Samo ima masa ljudi koji više ne mogu kupiti.

Ali slažem se, uvijek se plakalo za boljim vremenima, a bolja vremena nikad se neće vratiti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 21:32   #1576
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Samo ima masa ljudi koji više ne mogu kupiti.

Ali slažem se, uvijek se plakalo za boljim vremenima, a bolja vremena nikad se neće vratiti.
Meni ne fale ta vaša bolja vremena. Imao sam jadnu plaću, kredit nisam mogao nikakav dići nit si što kupiti, pa taman da je kvadrat stana bio i 500€.


Jasno mi je da nemaju svi istu priliku i/ili kapacitet, ali uvijek se može probati promjeniti posao, raditi još nešto sa strane i sl. Pogotovo tko je u velikim sredinama, posao i prilike se nude na izvolite.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 21:39   #1577
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Slažem se, to s plaćama jednostavno ne stoji. Imate na DZS pa si pogledajte kolko je rasla prosječna plaća kroz godine... Evo za primjer od 2015 do danas s 742€ (5.594 kn) na 1.141€ (8.597 kn)
nub je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 22:51   #1578
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Gradi Pionir na zapadu malo dalje od City Westa - Špansko sjever. Objekt F.
To će tamo biti koma kad završe sve. Generalno svi ti kvartove gdje grade hrpu zgrada, Špansko, Lovinčićeva. Pojedinačno zgrada izgleda okej, kad ih se okupi hrpa, gore nego geto izgleda.
Popratna infrastruktura se uopće ne radi (što prometna, što škole, vrtići, itd...), parkovi nikakvi, zelenilo tek tolko tu i tamo drvo. Od popratne infrastrukture te zgrade dobiju birtiju u prizemlju i dućan eventualno.
Jadan naš urbanistički plan i gdje se bilo što može izgradit.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 23:08   #1579
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Godinama smo žena i ja gledali stanove negdje na Trnju, idealno Sigečica. Kada su cijene bile normalne, nismo se mogli odlučiti, a kada smo se napokon odlučili kupiti, cijele su postale bezobrazne.

Mogu nešto pitati otvoreno, nije mi bilo nikada jasno. Koji klinac gledate stanove godinama?


Pa znači kada smo žena i ja odlučili gledati stanove, u roku 6mj smo bili useljeni. Kakvo traženje godinama
X-Plosiv je online   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 23:13   #1580
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
Hahahahah
Cura i ja smo otisli pogledati prvi stan, svidio nam se i otisli smo u banku vidjeti kakve cemo uvjete dobiti

Evo nas vec 2.5 godine u stanu.

Prvi i jedini smo pogledali.

Poslano sa mog SM-G986B koristeći Tapatalk
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2023., 23:26   #1581
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Slažem se, to s plaćama jednostavno ne stoji. Imate na DZS pa si pogledajte kolko je rasla prosječna plaća kroz godine... Evo za primjer od 2015 do danas s 742€ (5.594 kn) na 1.141€ (8.597 kn)

Nije to uopće upitno, upitno je koliko su ostale cijene rasle.
u Zg je 2015 m2 bio 11.797 kn, 2022 19.762. Ako su plaće narasle za 50-ak posto, m2 su narasli za 70-ak posto. Jasno je da su manje priuštivi nego 2015.
Što se cijena tiče, ukoliko se kamatne stope zadrže na ovim razinama, ili čak porastu, pad je neminovan. Razlika između tražene i dobivene cijene postaje sve veća (lol na ovog lika sa njuskala koji misli da mu kvadrat vrijedi 5k).
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 00:19   #1582
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
STAN: kupovina, krediti, APN...

Ja vec godinama slusam o tom padu a konstantno se dogada upravo suprotno, barem po splitu.

Uostalom smatram sa ukoliko do pada i dode, opet gledajuci cijene unazad par godina nece biti znacajan.

Btw te price o razlici dobivene i trazene cijene ne vjerujem jer stanovi koji imalo valjaju idu ko blesavi. Prijatelj nekidan prodao stan u splitu za 4900 eur/m2, siri centar, nista spektakularno ali uredan stan od 50ak kvadrata.

Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 00:47   #1583
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Istina je, mi smo zadnji bastion koji se opire padu cijena u EU. Hrvatsko tržište nekretnina je....specifično
No ekonomski zakoni vrijede uvijek i svuda, pa čak i u Hrvatskoj. Što se tržište duže bude opiralo korekciji, ona će biti veća.
Naravno, netko može misliti da je 5k za m2 u državi u kojoj je medijalna plaća 900 eura održivo, osobno mislim da nije. Budemo vidjeli
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 08:02   #1584
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nije to uopće upitno, upitno je koliko su ostale cijene rasle.
u Zg je 2015 m2 bio 11.797 kn, 2022 19.762. Ako su plaće narasle za 50-ak posto, m2 su narasli za 70-ak posto. Jasno je da su manje priuštivi nego 2015.
Što se cijena tiče, ukoliko se kamatne stope zadrže na ovim razinama, ili čak porastu, pad je neminovan. Razlika između tražene i dobivene cijene postaje sve veća (lol na ovog lika sa njuskala koji misli da mu kvadrat vrijedi 5k).
ha čuj, naravno. Mi smo pored inflacije imali i prelazak na euro pa smo najgore prošli. Prošla godina, pogotovo prema kraju, je bila luda. Ljudi rješavali kuna zarađenih na crno/sivo kupnjom stanova i tu se nije baš cjenkalo. Potražnja za stanovima je bila ogromna i to se odrazilo na divljanje cijena. Svakako nije pomogao ni APN koji je bio ove i prošle godine, što znači da su i ljudi koji su išli na kredite kupovali prije i poslje tog prelaska na euro...

Sada bi cijene teoretski trebale padati dolje, ali kako to uvijek biva, nećemo se vratiti na značajno niže razine. Isto kao što je bilo 2008., kad je bila značajna svjetska kriza, ali cijene nisu baš pale na razine od 98-e te su nakon krize nastavile rasti na nove maximume.

Ali priče da su plaće iste jednostavno ne stoji.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 08:09   #1585
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ja vec godinama slusam o tom padu a konstantno se dogada upravo suprotno, barem po splitu.

Uostalom smatram sa ukoliko do pada i dode, opet gledajuci cijene unazad par godina nece biti znacajan.

Btw te price o razlici dobivene i trazene cijene ne vjerujem jer stanovi koji imalo valjaju idu ko blesavi. Prijatelj nekidan prodao stan u splitu za 4900 eur/m2, siri centar, nista spektakularno ali uredan stan od 50ak kvadrata.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja svaki put kad dođem u Split osvijestim da nije u Zagrebu tako loše Ono dole je koma, kvartovi sve pustiji jer stanova za rentanje praktički nema ili su cijene sulude. Jer svi koji imaju komad nekretnine, pa makar i garažu, rentaju turistima. I to ne samo u centru, nego tipa na Brdima. Još malo pa nećeš imat živi kvart u gradu. Tužno.
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 11:09   #1586
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Cisto sumnjam da ce do toga doci. Iz istog razloga se neki zale da im je losa popunjenost jer rentaju stan turistima na periferiji grada, a to ne moze dugorocno izdrzati.
Centar i blizi centar je druga stvar, to gori pod turistima i tu nazalost dugorocni najam ne postoji i zato je zimi centar grad duhova, ali da ce se to dogoditi u nekom normalnom stambenom kvartu - nece.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 11:18   #1587
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Mogu nešto pitati otvoreno, nije mi bilo nikada jasno. Koji klinac gledate stanove godinama?


Pa znači kada smo žena i ja odlučili gledati stanove, u roku 6mj smo bili useljeni. Kakvo traženje godinama
Mislim da nije mislio na to da pronađe stan, ode u njega i gleda ga pa se ne odluči. Već da gleda preko njuškala/indexa ili gdje već i tamo ništa ne nalazi pametno.
Žena i ja smo isto jedno godinu do dvije gledali stanove dok nismo našli koji nam odgovara. Otišli ga pogledati, isto prvi i jedini, i uzeli ga.

Ljudi traže određeni kvart/kvadraturu/cijenu/što sve ne, a kako ima svega danas teško je naći nešto da ti odgovara. Istina, radiš neke kompromise, ali ima stvari preko kojih ne možeš prijeći i to je tako.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 14:01   #1588
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Da se prospem pepelom, nisam razmišljao za veći grad gdje je totalno drugačiji pristup životu nego u malom mjestu tipa Pula, gdje realno svugdje sam u roku od 5 minuta sa autom, eventualno 2 kvarta ne bih zbog sezone, ostalo je svejedno da li sam na jednom dijelu grada ili drugom...
X-Plosiv je online   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 08:11   #1589
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Evo mala crtica iz prošlosti o iznajmljivanju stanova.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 13:39   #1590
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Našli nekretninu, dali kaparu, predali za kredit, kredit odobren no čeka se procjenitelj zbog hipoteke.
Znate okvirno koliko se čeka? :/
Royksopp je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na