Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2023., 14:36   #1351
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Svrha bi bila da ne spavam u lokvi znoja.
Mislim da ti kolega zeli reci da to pali gasi svakih sat vremena nebi bilo korisno ni za klimu ni za potrosnju tj. bolje onda da radi konstanto 6 sati nego 6*1h pali/gasi...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 15:26   #1352
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Trenutno me potrošnja ne zanima. Spavaća je cca 15m2, klima je unutar spavaće. Super je za ohladiti prije spavanja, ali i na najmanjim postavkama ako radi cijelu noć budiš se prehlađen 9/10 puta.

Mislim da bi uz paljenje i gašenje u redovnim intervalima uspjelo postići relativno normalne uvjete, a da ipak zadržim svoje bubrege.

Samo me zanimalo da li postoji takva mogućnost.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 15:28   #1353
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Ma da,nece to biti dobra (konstantna) temperatura ako se bude palilo-gasilo svako malo,pogotovo ako kod paljenja izaberes mod koji nije auto.
Masu klima ima quite mode, to se ne cuje nista na 0.5m udaljenosti.

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 15:29   #1354
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Pa stavi na broj-dva vecu temperaturu

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 16:00   #1355
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,791
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ima li način preko tih smart stvarčica narediti da mi pali / gasi klimu u nekim intervalima preko noći?

Npr.
00:00h upali (po mogućnosti i stavi na najsporije puhanje)
01:00h ugasi
02:00h upali (po mogućnosti i stavi na najsporije puhanje)
03:00h ugasi
04:00h upali (po mogućnosti i stavi na najsporije puhanje)
05:00h ugasi
Ovo radim sa broadlink mini IR blasterom. Kuzim tvoj problem jer ja imam isti u jednosobnom stanu od 50 kvadrata, a klima u dnevnom. Ako radi cijelu noc na 25, hladno mi bude po nogama. Ako dignem temp na 26 onda jedva da radi (u stanu je ~25) i recirkulira zrak koji dobije neki ustajali smek usprkos sto vec cistu klimu cistim svaka 6mj (i ja i serviser). Tako da me boli briga za potrosnju, napravio sam si intervale da se pred jutro cesce pali i da se probudim u malo hladnijem prostoru jer mi onda mozak ne bude kao zvaka. It works!

U rentanom sam stanu i imam Gree klimu, inace bi vec uzeo nesto bolje.

U drugom prostoru (15m2) gdje imam ured imam Medea klimu, ako je na 25 sledim se jer uglavnom puse hladno. Na 26 je oke ali postane hladno nakon par sati. Na 27 se prakticni niti ne pali kompresor pa zakuham... Rjesenje? Moram otvarati vrata i hladiti nebitne dijelove stana.

Treci prostor hladim s Daikinom od 1000+ eura, em je ne cujem, em radi po cijeli dan i nikad nisam imao dojam da mi je ledeno. Takodjer nema onih osjetnih razlika kada se upali kompresor pa krene puhati ledara iz nje.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 21.08.2023. u 16:08.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 20:46   #1356
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
@xlr Super objašnjeno! Znači da tim IR blasterom se može narediti paljenje i gašenje u nekim intervalima?
Naređuje se unutar njihove aplikacije?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 21:28   #1357
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,791
IR blaster ima bazu kodova za daljinski vecine proizvodjaca, radi sa svim uredjajima koji imaju IR daljinski (osobno kontroliram jos i tv i dac). Imas Broadlink app s cloudom, a kasnije mozes klimu dodati i u Google Home.

Najjednostavniji nacin je da na Broadlink appu podesis timer kad da se pali/gasi, temperature i brzinu venta, sejvas i zaboravis na app. Ne moras ga ni imati vise instaliranog na mobu.

Nesto kompliciranije bi bilo da isto to podesis kroz Google Home rutine.

IR blaster mora biti u sobi s klimom, ne treba imati cistu opticku vidljivost s klimom jer lako lovi i odbijance (testiraj svakako), i uparen je na tvoj wifi (treba net za cloud opcije i timer funkciju).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 21:32   #1358
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Top. Zahvaljujem.

Pogledam gdje ima za kupiti. Za sada mi je samo Aliexpress izbacivao.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 21:36   #1359
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,791
Tamo sam ga i ja davno uzeo, al vidi i kod nas ako gdje ima. Kod mene je Broadlink RM Mini 3, dosta stari model
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 21.08.2023. u 21:42.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 22:13   #1360
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Daj malo vise infoa oko tog Sensiboa, koji model i sta konkrento imas, cini mi se zanimljivo, trebam za 4 klime/prostorije neki setup da mogu dlajinski palit klime/osjetit temperaturu tj. da se samo regulira kad predje neki prag...

Radi li to sa IR/RF (klime) ili mora biti preko Wi-Fia ?

Thx
To je "pametni" IR kontroler spojen na tvoju WIFI kojeg preko clouda kontroliras da radi sto god ti kazes. Meni je bio najbitniji da nema nekih pretplata i tako ga koristim vec 4 godine.
trenutno imam Sensibo Sky i narucio sam ovaj mjesec jos dva Sensibo Air Proa jer je 40% popusta na uredjaje.

u sebi ima senzor temperature i vlage te prema tome pali i gasi klimu prema tvojem settingu (hladno, toplo, fan jako, fan slabo, fan auto).



Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ima li način preko tih smart stvarčica narediti da mi pali / gasi klimu u nekim intervalima preko noći?

Npr.
00:00h upali (po mogućnosti i stavi na najsporije puhanje)
01:00h ugasi
02:00h upali (po mogućnosti i stavi na najsporije puhanje)
03:00h ugasi
04:00h upali (po mogućnosti i stavi na najsporije puhanje)
05:00h ugasi
ima te opcije, ima da ti triggera ako poraste temperatura iznad tvoje koje odredis jer ima senzor temperature i vlage na njemu samom (Sensibo Sky).

namjestis da li ta di puse JAKO fan, Auto Fan, slabo FAN, temperatura koju oces..sta god je kompatibilno s tvojom klimom.

imao sam broadlink prije ali nisam ga nikako mogao namjestiti da mi radi kad sam van stana. znaci kada putujemo uvijek nam je macka doma i prijatelji nam dodju posjetiti, pocistiti i nahraniti macku. s broadlinkom nisam mogao odrzavati temperaturu stana na kojoj sam htio. sa sensibom znam kakva je situacija dok sam ja na Kubi ili u New yorku i palim/gasim kako ja zelim ili ostavim automatski.

p.s. za ovo sve nije potrebna nikakva "infrastruktura", sve preko njihovog appa.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 22:20   #1361
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
To je "pametni" IR kontroler spojen na tvoju WIFI kojeg preko clouda kontroliras da radi sto god ti kazes. Meni je bio najbitniji da nema nekih pretplata i tako ga koristim vec 4 godine.
trenutno imam Sensibo Sky i narucio sam ovaj mjesec jos dva Sensibo Air Proa jer je 40% popusta na uredjaje.

u sebi ima senzor temperature i vlage te prema tome pali i gasi klimu prema tvojem settingu (hladno, toplo, fan jako, fan slabo, fan auto).


ima te opcije, ima da ti triggera ako poraste temperatura iznad tvoje koje odredis jer ima senzor temperature i vlage na njemu samom (Sensibo Sky).

namjestis da li ta di puse JAKO fan, Auto Fan, slabo FAN, temperatura koju oces..sta god je kompatibilno s tvojom klimom.
Da, malo sam pregledao videe do sada i svidja mi se podesavnje i sam sustav jedino mi je bed sto jedan kontorler moze upravljati samo sa jednim uredjajem, znaci za 4 klime makar bile u istoj prostoriji trebam 4 komada. Plus banana sto treba uticnicu tj. nema opcije na baterije ali.

Ostalo mi se sve svidja, dakako cijena je paprena ali nisam ni ocekivao nesto sitno..

Odakle narucujes? Sa sluzbenog WEB dolaze iz USA ili ? Kakva je situacija sa carinom/nametima/PDV ili ima negdje kod nas za kupit?
Meni bi trebao onaj AirPRo kit od tri komada za pocetak a to je kolko vidim sluzbeno oko 390 EUR + dostava i ko zna sta jos od nameta ???
Cini se preskupo za palit/gasit klime jer vidim da i Daikin WiFi modul sa svojom aplikacijom moze progrmairati paljenje/gasneje klime u sedmodnevnom progrmiranju/intervalima (bez obzira sto daljinac nema te opcije) a kosta nekih 30ak EUR (WiFi Modul) ....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 21.08.2023. u 22:31.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 22:28   #1362
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Damlo sma pregledo videe do sada i svida mi s epodesavnje i sam sustav jedino mi je bed sto jedan kontorle rmoze u'ravljati smao sa jednim uredjajem, znaic za 4 kliem makar bile u istoj prostoriji trebam 4 komada. Plus banana sto treba uticnicu tj. nema opcije na baterije ali.

Ostalo mi se sve svidja, dakako cijena je paprena ali nisam ni ocekivao nesto sitno..

Odakle narucujes? Sa sluzbenog WEB dolaze iz USA ili ? Kakva je situacija sa carinom/nametima/PDV ili ima negdje kod nas za kupit?
Meni bi trebao onaj AirPRo kit od tri komada za pocetak a to je kolko vidim sluzbeno oko 390 EUR + dostava i ko zna sta jos od nameta ???
Cini se preskupo za palit/gasit klime jer vidim da i Daikin WiFi modul sa svojom aplikacijom moze progrmairati paljenje/gasneje klime u sedmodnevnom progrmiranju/intervalima (bez obzira sto daljinac nema te opcije) a kosta nekih 30ak EUR (WiFi Modul) ....
da sluzbeni Web koristim.

skupo je, ali donedavno sa klimama nisi dobijao Wifi modul. imam sada dvije nove klime sa wifi modulima i imaju skoro pa slicne opcije ali ne ovako granularno kao sensibo. moram priznati oni su to digli na drugu razinu.

sranje je sta svaka klima mora imati svoj IR, ali to je tako sa IR transmitterima. znaci evo narucio prije 5 dana Sensibo Air Pro x 2 = 240EUR i DHL mi naplatio 18EUR carinjenje, doslo danas.

nije za svakoga i vjerujem da ima jeftinijih rjesenja, ali meni je ovo najelegantnije koje koristimo ja i zena -ovo mi je bilo najbitnije. znaci isti login, ona kontrolira i nikad me ne zove sta i kako. ako imas Daikin klime i mogucnost Wifi Modula, mozda bi ti to bila jeftinija opcija.

meni je isto dobro sta sensibo ima senzore na sebi tako da mi je on mjerilo temperature sobe, a ne sama klima.

skupo je, ali ako budes narucivao..javi se za kod. dobio neku promocijsku glupost da podijelim i ako netko kupi prvi put dobija 45EUR popusta. (sad vidio kad sam trazio ukupnu cijenu narudzbe)

p.s. napajaju se preko USBa, tako da mozes na battery bank sve spojiti
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 22:37   #1363
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tamo sam ga i ja davno uzeo, al vidi i kod nas ako gdje ima. Kod mene je Broadlink RM Mini 3, dosta stari model
Ima na amazon.de i na aliexpress, ali kako pošta radi u zadnje vrijeme prije će mi doći sa Alija i standard shipping.

Uzeo sa niže navedenog linka, dolazi za kabelom koji mjeri vlažnost i temperaturu pa se može valjda i tako automatizirati dodatno!
https://www.aliexpress.com/item/1005003972229274.html
RM4 mini + HTS2 kabel + punjač + Aliexpress standard shipping = 25,43€

Zahvaljujem još jednom.

Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
To je "pametni" IR kontroler spojen na tvoju WIFI kojeg preko clouda kontroliras da radi sto god ti kazes...
Vidio nakon što sam naručio RM4 mini. Ako ne bude mogao ovaj jeftini, naručiti ćemo skuplji.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2023., 22:37   #1364
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
skupo je, ali ako budes narucivao..javi se za kod. dobio neku promocijsku glupost da podijelim i ako netko kupi prvi put dobija 45EUR popusta. (sad vidio kad sam trazio ukupnu cijenu narudzbe)

p.s. napajaju se preko USBa, tako da mozes na battery bank sve spojiti
Ok hvala za info, javim ako se odlucim (cekam Daikinov WiFi da vidim sta mi nudi ali imam 4 razlicite klime (Fujitsu, Daikin, Toshiba i Mitsubishi) i nemam WiFi module ni u jednom za sad pa sam se zato mislio sto i kako .
U biti netreba mi to nista 98% vremena (ako izuzememo GEEK faktor jer onda mi "treba" stalno ) ali onih par puta u godini po ljeti kad me nema kuci a vidim na termostatu 28-29C u denvnoj sobi znam da je u server sobi jos 3-4C toplije pa bi htio upalit klimu na daljinskom a da nemoram zicat starce da idu do kuce i pale/gase tek sutra.

Sensibo koliko sam vidio bi to mogo odradit automatizirnao i na temperaturu tipa kad se podigne na 28C upali i rashladi do 24C i to mi se za sad cini kao jedina (bitna) prednost u odnosu na sluzbenu Wifi/IR remote opciju gdje sam moram pogledati/upalit-ugasit po potrebi....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote