Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.03.2018., 13:27   #4711
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Xiaomi Mi Box ima LAN utor? gdje?
Adapter, original xiaomiev ili neki drugi.
OuttaControl je offline  
Staro 21.03.2018., 13:30   #4712
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
taj box je najjeftiniji 1800 kn, dok je ona novija verzija(pro) oko 3000 kn.
Pro nije nova verzija nego bas suprotno, stara verzija sa 500GB diskom. 1800kn je model sa kontrolerom no postoji i 2017. verzija samo sa daljinskim koja je jeftinija.
Rista je offline  
Staro 21.03.2018., 18:12   #4713
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Adapter, original xiaomiev ili neki drugi.
pa to mi je jasno ali moraš dodatno kupovati adapter i onda jedini usb port na to trošiti... ili još nabavljati powered USB HUB. Šlampavo da se mene pita jer su mogli komotno još 2 USB utora staviti. Konektor kao konektor košta 2$, a chipset podržava 3 usb-a. Ovako nabijaju dodatne troškove i na kraju imaš mrežu 10/100. Za te iste novce drugi, ne tako razvikani proizvođači daju dosta bolje specke. Npr gigabit mreža, više usb portova itd... Xiaomi je lijep i ima ok software ali hardware je uškopljen IMO

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pro nije nova verzija nego bas suprotno, stara verzija sa 500GB diskom. 1800kn je model sa kontrolerom no postoji i 2017. verzija samo sa daljinskim koja je jeftinija.
da, to sam pomiješao, u pravu si. Gledao sam na nabavi i njuški budući da ih nisam mogao naći u nekim normalnim dućanima. Links npr...
alengrosevic je offline  
Staro 23.03.2018., 22:12   #4714
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Pozdrav,

Imam Samsung 4K smart tv sa HEVC podrškom, USB 3.0 1TB HDD i zanima me koja je opcija da imam pristup tom HDD-u sa kompa bez da ištekavam iz TV-a u komp i obrnuto; Samsung nema FTP opciju, pa možda neki Android box koji bi mogao jednako dobro vrtiti HEVC (HDR) filmove, sa nekom FTP opcijom na vanjski HDD...


LP!
B-Link je offline  
Staro 24.03.2018., 00:57   #4715
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
pa to mi je jasno ali moraš dodatno kupovati adapter i onda jedini usb port na to trošiti... ili još nabavljati powered USB HUB. Šlampavo da se mene pita jer su mogli komotno još 2 USB utora staviti. Konektor kao konektor košta 2$, a chipset podržava 3 usb-a. Ovako nabijaju dodatne troškove i na kraju imaš mrežu 10/100. Za te iste novce drugi, ne tako razvikani proizvođači daju dosta bolje specke. Npr gigabit mreža, više usb portova itd... Xiaomi je lijep i ima ok software ali hardware je uškopljen IMO
da, definitivno su trebali jos portova dodat
OuttaControl je offline  
Staro 27.03.2018., 11:50   #4716
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Pozdrav,

Imam Samsung 4K smart tv sa HEVC podrškom, USB 3.0 1TB HDD i zanima me koja je opcija da imam pristup tom HDD-u sa kompa bez da ištekavam iz TV-a u komp i obrnuto; Samsung nema FTP opciju, pa možda neki Android box koji bi mogao jednako dobro vrtiti HEVC (HDR) filmove, sa nekom FTP opcijom na vanjski HDD...


LP!
Opićiš neki program (ja imam jedan koji košta 20 EUR, mada ih ima i besplatnih, no ovih 20 EUR mi je do sada najbolje uložen novac) na PC koji radi kao server i onda preko tog DLNA servera TV može sa tog diska koji je u PC preko LAN mreže plejat sve što se sa tim programom od multimedije dopusti.

Imaš mogućnost da sam odrediš koji su multimedijalni sadržaji dostupni unutar mreže, što jako dobro dođe ako imaš toga poprilično. Također osim na taj TV možeš to isto preko mreže poslat na bilo koji drugi uređaj koji podržava DLNA, pa onda možeš i na AVR poslat ili neki drugi uređaj koji se može registrirat na mreži i podržava DLNA i može plejat multimedijalni sadržaj.

https://www.howtogeek.com/215400/how...-media-server/

Znam da ima hrpa besplatanih programa, ali ovih 20 EUR za licencu za ovaj program nije puno a program je izvrstan i najbolji od svih koje sam imao prilike probati https://twonky.com/downloads/index.html

Možeš ga i besplatno probati kroz 30 dana. Ja sam zaključio da vrijedi ove novce koliko košta trajna licenca. Iako ima i drugih jako dobrih programa koji su potpuno besplatni.

Naravno bilo koji uređaj mora biti preko LAN povezan na PC, a ako imaš Smart TV i gledaš sadržaje sa neta, onda pretpostavljam da imaš LAN.

Tako da ovaj disk možeš slobodno staviti u PC i na njega dodavati što ti god treba. Naravno PC je kod mene ukljućen 24/365, eventualno isključim monitor.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 27.03.2018. u 12:08.
sakomako je offline  
Staro 27.03.2018., 13:32   #4717
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Opićiš neki program (ja imam jedan koji košta 20 EUR, mada ih ima i besplatnih, no ovih 20 EUR mi je do sada najbolje uložen novac) na PC koji radi kao server i onda preko tog DLNA servera TV može sa tog diska koji je u PC preko LAN mreže plejat sve što se sa tim programom od multimedije dopusti.

Imaš mogućnost da sam odrediš koji su multimedijalni sadržaji dostupni unutar mreže, što jako dobro dođe ako imaš toga poprilično. Također osim na taj TV možeš to isto preko mreže poslat na bilo koji drugi uređaj koji podržava DLNA, pa onda možeš i na AVR poslat ili neki drugi uređaj koji se može registrirat na mreži i podržava DLNA i može plejat multimedijalni sadržaj.

https://www.howtogeek.com/215400/how...-media-server/

Znam da ima hrpa besplatanih programa, ali ovih 20 EUR za licencu za ovaj program nije puno a program je izvrstan i najbolji od svih koje sam imao prilike probati https://twonky.com/downloads/index.html

Možeš ga i besplatno probati kroz 30 dana. Ja sam zaključio da vrijedi ove novce koliko košta trajna licenca. Iako ima i drugih jako dobrih programa koji su potpuno besplatni.

Naravno bilo koji uređaj mora biti preko LAN povezan na PC, a ako imaš Smart TV i gledaš sadržaje sa neta, onda pretpostavljam da imaš LAN.

Tako da ovaj disk možeš slobodno staviti u PC i na njega dodavati što ti god treba. Naravno PC je kod mene ukljućen 24/365, eventualno isključim monitor.

Probao sam Plex i nekako mi ta stream ideja nije bas najbolje rjesenje, imam neki dojam da se gubi kvaliteta :/
B-Link je offline  
Staro 27.03.2018., 14:34   #4718
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Probao sam Plex i nekako mi ta stream ideja nije bas najbolje rjesenje, imam neki dojam da se gubi kvaliteta :/
Nije to strim u klasičnom smislu, već TV direktno čita sa HD na PC isto kao i kada mu staviš SD na USB utor. Jedino što podaci idu preko LAN-a.

Kvaliteta se ne gubi, jedino je malo sporije kod preskakanja po videu, jer moraš poslat zahtjev preko mreže i čekati odziv natrag, ali kvaliteta je ista, jer materijal je potpuno isti, dapače radi se čak i o istom materijalu i disku na kojem je taj materijal.

Kod strimanja preko neta kvaliteta strima ovisi o brzini veze, ako je mala onda se pušta kvaliteta strima koji odgovara brzini veze. No ovdje je veza ona koja je definirana brzinom LAN konekcije, a to je danas rijetko ispod 100 Mbps a najčešće je 1000 Mbps, iako i ova prva zadovoljava po propousnosti što se tiče zahtjeva za 4K HDR u 60 fps.

Ja recimo video sa Youtuba ponekad dobivam sa 90 Mbps jer imam vezu koja to podržava. Unutar LAN mogu ići do 1000 Mbps, a to je i višestruko nego što treba za normalnu reprodukciju filmova, jedina razlika je u brzini odgvora kada je disk direktno spojen na TV u odnosu na brzinu odgovora kada ide preko LAN, no ako gledaš film onda je to manje važno, jer nećeš stalno preskakati naprijed nazad gdje se to najviše osjeti.
sakomako je offline  
Staro 27.03.2018., 20:17   #4719
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Jel uspio tko namjestit da gleda Netflix na Nexbox a95x?
rodriguez je offline  
Staro 27.03.2018., 20:19   #4720
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jel uspio tko namjestit da gleda Netflix na Nexbox a95x?
Android ili libreelec? Meni na oba radi
robik666 je offline  
Staro 27.03.2018., 20:20   #4721
rodriguez
....
Moj komp