Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.02.2017., 23:37   #751
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kinezi znaju biti veći romi od roma kad je u pitanju 1 dolar.
Znači, za Ksijajomije iz EU ostaje Honorbuy onda?
Brko je offline  
Staro 21.02.2017., 23:39   #752
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
ne pratim cijene nazalost ali ako je Honorbuy jeftiniji onda da.. ima jos jedna mogucnost ali je nisam isprobao, bivsi radnik Top One-a i jedan nas decko rade skupa, isto sve dolazi bez dodatnih davanja ali neznam koje su cijene.. mogu vas spojit ako bude bilo potrebe..

from my Le X720 on TT
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 22.02.2017., 06:13   #753
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zašto su mobiteli toliko skuplji u odnosu na Honorbuy (Xiaomi uređaji) i ostale šopove? Čak i kineski lager... početak kraja ili?
Vecinu malih kineskih trgovaca dotukao je jak dolar i male marze.Opstali su samo veliki igraci koji ne prodaju samo mobitele.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline  
Staro 22.02.2017., 07:01   #754
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Vecinu malih kineskih trgovaca dotukao je jak dolar i male marze.Opstali su samo veliki igraci koji ne prodaju samo mobitele.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
pa dobro nije Grosso bas mala trgovina toliko ali sve je moguce.. danas cu malo ugnjavit ove na Skypu da vidimo sta mi mogu rec..

from my Le X720 on TT
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 22.02.2017., 14:55   #755
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
prvo jer je post star i onda sam imao takve informacije
Znači, likovi koje promoviraš su ti u startu lagali da su oni trgovina iz Italije? Zanimljivo.

Citiraj:
drugo Grosso ima veze s Italijom posto se tamo salju telefoni na popravak,
Kakve veze ima što se tamo šalju telefoni? Jel onda i Honorbuy talijanska trgovina pošto se isto šalje u Italiju u Udine?
http://www.bug.hr/forum/topic/mobite...=asc&view=flat
I tko zna koje još trgovine šalju tamo jer dotični servis radi za masu kineskih trgovina.

Citiraj:
ocito je da gravitiraju talijanskom trzistu i da im je glavni jezik talijanski (primjer Efox -De, Igogo-ES, itd..)
Možeš li mi objasniti što znači pojam gravitirati na nekom tržištu?
Meni se čini da je to uljepšana riječ za lažno predstavljanje i muljanje jer baš kao što Grossoshop nema nikakve veze s Italijom tako ni Efox nema ama baš nikakve veze s Njemačkom, kao što i piše ovdje:
https://postimg.cc/image/svsb5bfbb/

Citiraj:
trece ne radim za njih, nego sam njihov suradnik sto nije isto..
Prilično loše barataš informacijama za nekoga tko s njima surađuje.
Nisi mi ni odgovorio koja im je adresa poslovnice u Italiji za koju kažeš da postoji?

Citiraj:
kako idu EU skladista neznam, vjerujem da neznas ni ti a vjerovatno je kompliciran proces posto sve manje trgovina to nudi.
Ti ne znaš ali ja znam, ne postoje nikakva skladišta niti se ikome u današnje vrijeme isplati išta lagerovati.
Tvornica Xiaomija nema svoj lager (nego se sve proizvedeno odma proslijeđuje), a ne da će imati nekakva trgovinica zvana Grossoshop.
Tkz. skladišta su sabirni centri kurirskih službi kao što sam već napisao, oni za kineskog trgovca vrše usluge uvoza i to nije nikakva novost niti filozofija.
Ono što je novost je da su kineske trgovine krenule s lažnim marketingom pa se diskretno predstavljaju kao EU trgovac.

Citiraj:
peto slazem se s tobom da bi se imala veca prava da je sjediste u EU ali se ne slazem da firma nije talijanska posto sam i prije napisao rade svi talijani, dali je to za kupca bitno, nije..
Nevjerovatno da ti i dalje tepeš po svome, što za tebe znači talijanska firma? Koja im je adresa u Italiji? Koja je adresa njihove poslovnice i gdje se to može pročitati na njihovom sajtu?

Citiraj:
sesto naravno da mozes kritizirat, samo sta ti imas svoj specifican nacin glavom kroz zid ali boze dragi imas svoje pravo.
Moj specifičan način je da ja svoje postove argumentiram, a tvoj specifičan način je da "gravitiraš" po forumu i pišeš stvari koje nisu istina.
Prvo kažeš da su talijanska trgovina, pa kažeš da nisu nego su ti oni samo tako rekli, pa kažeš ipak jesu talijanska jer je vlasnik talijan, pa opet nisu.... majko mila, ukopavaš se u svojom izlaganju.

Da bi trgovina bila talijanska, njemačka ili španjolska - mora imati fizičku adresu na tlu te zemlje i ta adresa mora biti naznačena na njihovom web sajtu i na računu koji dobiješ kad kupiš telefon, jel to toliki problem za shvatiti?
Znači, nebitno je što je vlasnik talijan kad on može živjeti i u Mongoliji, a firma registrirana u Kazahstanu.
panasonic je offline  
Staro 22.02.2017., 15:24   #756
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
stvarno nemam volje se raspravljat s tobom.. od prvog dana pizdis ovdje nesto i hejtas cijelu temu i sve ono sta se dogada u njoj..
shvati da ja nisam njihov zaposlenik niti znam kako oni posluju, di posluju i kako posluju..
ono sta su mi rekli/napisali ja sam napisao ovdje, dalje nisam pitao..
mislis da sam trebao? ja mislim da nisam, meni je bilo bitno dobit popuste i poklone za ekipu ako se moze i toga je bilo i svima je pasalo.. takoder kad je trebalo pomoc oko neceg sam isto bio ovdje kao sta sam i sada..
sad su ocito stvari krenule u drugom smjeru pa tako cemo se i mi okrenut drugdje.. ti mozes slobodno jos istrazivat na kojem katu u Shenzenu imaju ured i kada dolaze na posao, mene to ne zanima..
nadam se samo da nece propast kao Top One pa da svi popusimo garancije..
i ne ukopavam se u nicemu, nikad nisam nista slagao niti izmislio nego samo pisao onako kako su mi rekli jer ponavljam nemam uvidaj u njihovo poslovanje i firmu kao takvu..
sad mozes opet pocet pisat da sam pisao lazi, neistine, gravitacije i ine pizdarije ali pusti nek drugi kazu svoje misljenje isto, pa ako ispadne da sam ispao lazov i pizda onda neka bude tako.. ti sigurno nemos sudit o tome i moja rasprava s tobom je gotova..

from my Le X720 on TT
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 22.02.2017., 15:36   #757
Igox
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Split
Postovi: 18
Zasto ne prihvaćaju kupon grossopcex za 6€ popusta.?
Igox je offline  
Staro 22.02.2017., 15:38   #758
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor Igox Pregled postova
Zasto ne prihvaćaju kupon grossopcex za 6€ popusta.?
ako nece taj onda probaj DS-TLKZ..
Edit: prihvaca evo:


from my Le X720 on TT
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 22.02.2017., 15:41   #759
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
stvarno nemam volje se raspravljat s tobom.. od prvog dana pizdis ovdje nesto i hejtas cijelu temu i sve ono sta se dogada u njoj..
shvati da ja nisam njihov zaposlenik niti znam kako oni posluju, di posluju i kako posluju..
ono sta su mi rekli/napisali ja sam napisao ovdje, dalje nisam pitao..
mislis da sam trebao? ja mislim da nisam, meni je bilo bitno dobit popuste i poklone za ekipu ako se moze i toga je bilo i svima je pasalo.. takoder kad je trebalo pomoc oko neceg sam isto bio ovdje kao sta sam i sada..
sad su ocito stvari krenule u drugom smjeru pa tako cemo se i mi okrenut drugdje.. ti mozes slobodno jos istrazivat na kojem katu u Shenzenu imaju ured i kada dolaze na posao, mene to ne zanima..
nadam se samo da nece propast kao Top One pa da svi popusimo garancije..
i ne ukopavam se u nicemu, nikad nisam nista slagao niti izmislio nego samo pisao onako kako su mi rekli jer ponavljam nemam uvidaj u njihovo poslovanje i firmu kao takvu..
sad mozes opet pocet pisat da sam pisao lazi, neistine, gravitacije i ine pizdarije ali pusti nek drugi kazu svoje misljenje isto, pa ako ispadne da sam ispao lazov i pizda onda neka bude tako.. ti sigurno nemos sudit o tome i moja rasprava s tobom je gotova..

from my Le X720 on TT
Vrlo zanimljiv post od nekoga tko je otvorio temu da PREDSTAVI trgovinu, sad odjednom ništa ne znaš.
Još jučer si napisao ovo:
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
sto se tice di je sjediste firme, to je valjda jasno da je Shenzen ali imaju poslovnicu u Italiji i tamo EU skladiste
Sad se ljutiš kad te ja pitam adresu toga svega.
Ako predstavljaš nama na forumu neku trgovinu i surađuješ s njima, onda se potrudi saznati barem osnove informacije o toj trgovine.

Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
meni je bilo bitno dobit popuste i poklone za ekipu
Tebi je bilo bitno zaraditi neku siću sa strane, svaka čast na popustima od 6 eura ali meni su neke stvari jasne od početka.
Kad treba kupovati onda je trgovac provjeren, iz Italije, jamstvo je uredno 2 godine i sve ostalo je super, kad dođe do problema onda je "ja ništa ne znam, tako su mi rekli".
Ali mislim da smo sve razjasnili i da su stvari puno jasnije, pozdrav.
panasonic je offline  
Staro 22.02.2017., 16:01   #760
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Moje iskustvo s Grosso je loše, odmah da napišem. Kupio sam 2 mobitela od njih i s oba dva je bilo problema. Na svu sreću bila je u pitanju mrlja na kameri i fingerprint reader na drugom. Problem s kojim se može živjeti. U oba slučaja sam morao čekati 2 tjedna da se jave na upit o garanciji pa onda opet 2 tjedna za drugi odgovor. Uglavnom u oba slučaja su na kraju muke tražili da ih pošaljem u Kinu a ne u Italiju. Nije bilo govora ni kakvoj mogućnosti zamjene mobitela iako je bilo jasno da je DOA. E sad da li sam ja imao ludu nesreću da u dvije kupnje dobijem dva neispravna mobitel ili oni prodaju šart robu ne mislim provjeravati u trećem pokušaju tako da su oni za mene prekriženi. Uglavnom nisam slao mobitele u Kinu jer je to dugotrajan postupak.
Superior je offline  
Staro 22.02.2017., 16:04   #761
Igox
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Split
Postovi: 18
Otvori slucaj na pay pal, pa ce ti odgovorit brzo,nemoj ih cekat.
Igox je offline  
Staro 22.02.2017., 16:05   #762
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Pa na kraju sam i tako napravio samo velim nikakve koristi od toga jer su zahtijevali slanje u Kinu a ne u Italiju. Mogu samo pretpostaviti kak bi me gledali da reklamiram mobitel star godinu dana kod njih.
Superior je offline  
Staro 22.02.2017., 16:06   #763
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
@Superior napravi kako ti @Igox kaze, Paypal pa nek oni im daju malo papra ako ne ide drugacije..
zao mi da si imao problema, nisi jedini..
@panasonic drago mi je da ti je sad sve jasno,. inace EU warehouse vise ne postoji pa tako ni nema vise adrese u IT..

from my Le X720 on TT
__________________

Zadnje izmijenjeno od: sasha2511. 22.02.2017. u 16:12.
sasha2511 je offline  
Staro 22.02.2017., 16:10   #764
Igox
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Split
Postovi: 18
Ja sam kupio mob kod njih zbog te 2 god. garancije i popusta,znaci jaje.
Igox je offline  
Staro 22.02.2017., 16:11   #765
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Dečki sve u redu, nije bio neki veći kvar pa su mobiteli našli vlasnike među mojim prijateljima kojima sam objasnio problem. Ali velim, nemaju nikakve veze s Italijom i nema slanja mobitela u Italiju.
Superior je offline  
Staro 22.02.2017., 16:11   #766
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor Igox Pregled postova
Ja sam kupio mob kod njih zbog te 2 god. garancije i popusta,znaci jaje.
i ja..

from my Le X720 on TT
__________________
sasha2511 je offline