Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2013., 21:04   #1
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Web shop i plaćanje

Evo baš si slažem jedan web shop, pa me zanimaju neke stvari. Samo da napomenem da radim u opencartu. Ono što me zanima:

-kada printam račun iz opencarta, da li se to odmah od tamo treba fiskalizirati? Jer znam da je u izradi modul za fiskalizaciju.
-što je točno potrebno da se omogući plaćanje kreditnim karticama

To bi bilo to, ako netko zna bio bih jako zahvalan
Zellenny je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2013., 22:39   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Nekakav workflow bi bio:
- kupac ode na blagajnu
- ispuni potrebno
- plati
- nakon placanja modul za fiskalizaciju na fiskalizacijski servis posta potrebne podatke
- nazad dobije JIR i ZKI koji moras ispisati na računu koji printaš kupcu

Da bi omogućio plaćanje karticama ti je potreban ugovor s nekom Payment Gateway kompanijom, te modul za OpenCart koji implementira plaćanje putem njihovog servisa. Primjerice kod nas imas WebTeh, PayWay, Zaba E-Commerce & slično - svaki funkcionira na drugačiji način. Neki koriste direktnu implementaciju, neki iframe koji se otvara putem stunnel konekcije, neki te redirectaju na njihovu stranicu gdje obavis placanje i vratis se sa potrebnim podacima (broj autorizacije i slično) nazad na tvoj webshop gdje onda moras odraditi fiskalizaciju i sl., ovisno o tome jel transakcija uspjela ili ne.

Kako god okreneš, osiguraj se da OpenCart ima podrsku za neki od lokalnih PG-a i dobro se raspitaj kod nekoga ko je već složio WebShop sa OpenCartom i ima iskustva, inače ćeš naletit na brdo problema koji nisu uvijek rješivi u dan-dva.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2013., 23:18   #3
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Mhm, kužim. Rekao mi je jedan čovjek da trenutno radi na tom modulu za opencart, vjerojatno će slati nekakav xml u poreznu pa će ovi to vratiti.

S obzirom da trenutno neće biti omogućeno plaćanje kreditnim karticama nego samo uplata na račun/pouzeće/paypal i osobni dolazak u trgovinu, je li moguće ovako:

znači da u samoj trgovini postoji npr. fiskalna blagajna Fiskal1, a da Webshop služi isključivo kao aplikacija za prikupljanje narudžbi, tako da se svaki račun sa Webshopa fiskalizira kroz Fiskal1 u samoj trgovini i onda se pošalje kupcu zajedno sa robom.

Da li bi to bilo u redu?
Zellenny je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2013., 13:05   #4
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Da, moguće je tako. U tom slučaju kupac kupuje, plati na te navedene načine. Ti dobiješ potvrdu da je platio, kod sebe u Fiskal1 blagajni napraviš istu takvu narudžbu preko tog tableta ili računala ili što već koristiš. Time rješiš fiskalizaciju, dobiješ ZKI i JIR nazad, te mu taj broj ispišeš na računu (pretpostavljam da i ispis računa odradi Fiskal1).

Nije elegegantno rješenje, ali ako je privremeno, biti će dovoljno dok ne rješiš kompletnu integraciju za OpenCart. Samo pazi da imaš sinkronizirane proizvode na oba sustava, da ti netko ne kupi neš s WebShopa, a nemas na Fiskal1 taj proizvod. Isto vrijedi za 'lager', ne znam kako OpenCart rješava problem dostupnosti i količine na skladištu.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 15:14   #5
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Izvrsno, hvala ti puno, pomoglo mi je
Zellenny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na