Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2016., 22:11   #121
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Hmhmhmh, trebam onda negdje uživo vidjeti kako izgleda projekcija takvog projektora dok ima danjeg svjetla. Neće se gledati filmovi po danu, treba biti dovoljno da se generalno vidi kaj je na platnu.

http://www.projectorreviews.com/wp-c..._off-angle.jpg

Ovak nešto, može bit još i gore - ne bi imao niš protiv toga po danu (ako to projektor u ovom cjenovnom rangu može dati).
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 22:27   #122
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Haha, bio bi zadovoljan i sa time što si linkao kažeš - i ja bi isto bio zadovoljan sa ovim tensioned platnom koje je skuplje od tri Benq-a 1070, kad smo kod toga zapravo radije bi onu terasu i pogled na grad.

Linkan je Epson Pro Cinema G6550 koji je preko 30k kuna i pod ovim uvjetima je tek gledljiv a slika za bilošto ozbiljnije poput filma je i dalje crappy.

Sa otvorenim roletama/ zavjesama u prostoriji u kojoj gledaš ćeš "uništit" svaki projektor.
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2016., 04:17   #123
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Bas ja htio napisati :lol:
Plus je ovo skroz mala dijagonala pa projektor jos koliko toliko moze dati ok sliku.
Zaboravi da ces imati ni blizu takvu sliku, prvo platno ti mora biti predvidjeno za svijetle prostorije, drugo projektor sa jako puno lumena.
Jednostavno se razvuci koliko mos na neki lcd velike dijagonale jer je sve drugo bacen novac.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 22:22   #124
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel mozemo onda promijeniti pricu? Trebam još jedan projektor.

Ovaj put u sobi koju mogu kompletno-savršeno zamračiti.

Ograničen sam širinom (ne dijagonalom) platna od 220cm. Udaljenost na koju projektor ide (uključivo do stražnje strane projektora) je 390cm.

Cijena do 800EUR (može i više i manje ako je isplativa razlika u kvaliteti) sa Amazon.de. Uvjet je da Amazon.de šalje i prodaje projektor.

Po mogućnosti da je što tiši budući da će mi biti iznad glave.

Kaj se tiče udaljenosti... Imam problem lustera na sredini sobe. Vidim da dosta projektora treba biti točno tu di je luster, a izgledalo bi gadno da ga spustim ispod lustera - eventualno da ga stavim iza, al onda je 160cm udaljen od platna.

EDIT:
Tehnički bi luster mogao skratiti i objesiti ga na nosač projektora... To bi ga metnulo na nekih 210cm od platna. Plus/minus duljina od njegovog centra do ruba..

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 06.02.2016. u 22:45.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 01:52   #125
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Onda uzmi Benq 1085ST i rijeseno. Za ostalo malo googlaj. Taj projektor mos stavit na 160cm i vjerujem da ti moze dati tu dijagonalu.
Projektor se u pravilu montira na onu visinu gdje ti je gornja strana platna. Pa ovisi koliko visoko/nisko stavisnplatno, o tome ti ovisi i visina montaze projektora.
Ako uzmes skuplji projektor pa da ima.bolje lens shift onda ni to nijw toliko bitno.

Meni moj stoji van centra platna, ali imam veliki lens shift.
No nije bas kostao 800e projektor...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 15:17   #126
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Koliko sam vidio lens shift od "jeftinijih" projektora imaju samo 3LCD. Gledao sam onaj Epson PowerLite 3000, al nema ga u EU?


EDIT:
http://www.amazon.de/Epson-EH-TW6600...ords=EH-TW6600


Pliiiiz reci da ne valja, jer jako mi se sviđa.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 07.02.2016. u 15:37.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 16:37   #127
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,681
Pogledaj samo u uputama koliki mu je lens shift. Makar za taj model vjerujem da je dobar. Dobar ti je to projektor za kućno kino.
Ako te zanima neki model, google i ukucaj "model + review".
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 16:56   #128
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ma naravno, bacam oko svuda. Ali uvijek pomogne ako netko od vas zna za neki model, lako je moguće da ga ne skužim u tolikom moru projektora.


Ovaj TW6600 je EU verzija Epsona PowerLite 3500.


Mogo bi ga upiknut novog za 1070EUR.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 07.02.2016. u 17:05.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 18:15   #129
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Daj ti nama review kako sam te zamolio nedavno prije nego ga ubiješ do kraja. Kakva je 2D slika, dali pušta normalno obične ac3 i dts bez pucketanja i da li rade dts-hd i trueHD?
Slika 2d je ok, 3d uglavnom ne radi, meniji kod nekih filmova rade kod nekih ne, uglavnom burek.
Power dvd sve vrti bez problema, cak mi je postao zanimljiviji od kodia jer vuce covere, a ostavi naziv filea pa znam koji je 3d a koji ne.
I.ima u sebi vec novisti iz svijeta filmova, trailere, itd.. Pretrazivanje direktno kroz foldere ili.library, stvaro se powerdvd popravio.
Otkako sam updateao drivere za grafu, zvuk.mi radi normalno kroz pdvd, dkk na telosu nekk filmovi trokiraju sa zvukom.
Jednu vecer cu si odvojiti pa isprobati sve sto te zanima, ali daj mi napisi konkretno
Spajanje vanjskog diska preko sata porta je hit and miss
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ma naravno, bacam oko svuda. Ali uvijek pomogne ako netko od vas zna za neki model, lako je moguće da ga ne skužim u tolikom moru projektora.


Ovaj TW6600 je EU verzija Epsona PowerLite 3500.


Mogo bi ga upiknut novog za 1070EUR.
A 3500 je onako, ok, radije onda benq za.manje novaca
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 18:21   #130
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nažalost BenQ ne mogu upiknut (ovaj short throw), a običan ne paše kaj se tiče udaljenosti. Na TW6600 bi jako dobro došo lens shift da mogu postaviti projektor gdje mi najviše paše.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2016., 18:54   #131
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Eto, dilema rijesena, barem si iskljucio 1 model.
Koliko god ti se cinilo, samo je par projektora na trzistu koji su dobri ili se isticu medju ostalim.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 20:24   #132
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel mozemo onda promijeniti pricu? Trebam još jedan projektor.

Ovaj put u sobi koju mogu kompletno-savršeno zamračiti.

Ograničen sam širinom (ne dijagonalom) platna od 220cm. Udaljenost na koju projektor ide (uključivo do stražnje strane projektora) je 390cm.

Cijena do 800EUR (može i više i manje ako je isplativa razlika u kvaliteti) sa Amazon.de. Uvjet je da Amazon.de šalje i prodaje projektor.

Po mogućnosti da je što tiši budući da će mi biti iznad glave.

Kaj se tiče udaljenosti... Imam problem lustera na sredini sobe. Vidim da dosta projektora treba biti točno tu di je luster, a izgledalo bi gadno da ga spustim ispod lustera - eventualno da ga stavim iza, al onda je 160cm udaljen od platna.

EDIT:
Tehnički bi luster mogao skratiti i objesiti ga na nosač projektora... To bi ga metnulo na nekih 210cm od platna. Plus/minus duljina od njegovog centra do ruba..

Ako mozes zamraciti prostoriju, vidi da li ti pase ovako nesto LG PF1500

Review
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 01:30   #133
bojke1
Registered User
Moj komp
 
bojke1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: beograd
Postovi: 39
Sta je bolje kupiti izmedju ova dva modela benq projektora?
1.BenQ W1080ST
http://www.benq.com/product/projector/w1080st/
2.BenQ W1070
http://www.benq.com/product/projector/w1070/
Razlika u ceni je nekih 140 eura na strani modela 1080st pa me interesuje da li on opravdava tu jacu cenu u odnosu na 1070?
Namena 80 posto je gledanje hd filmova a 20 posto sport,takodje hd kanali.
Benq w1080st mogu nabaviti za nekih 850 eura a benq w1070 za nekih 720-750 eura.
Ili juriti neki drugi model od mozda epsona ili optome?
bojke1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 02:43   #134
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
zar nisi ti vec pitao o njima.

to su ti dva identicna projektora, samo je razlika u leci, odnosu o mogucnosti montiranja.
1080ST je Short Throw, to znaci da ga mozes montirati dosta blizu platna i da ce i dalje bacati veliku dijagonalu.

ispod 2 metra udaljenosti baca 100" dijagonalu. sa 1070 to ne mozes. kvaliteta slike je ista na oba projektora.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 10:05   #135
bojke1
Registered User
Moj komp
 
bojke1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: beograd
Postovi: 39
Hvala na brzom odgovoru.Ja sam pitao u ranijim postovima za benq w1300 i benq w1070.
Sad se pojavio kod dobavljaca model 1080st ali je cena oko 850 eura pa me interesovalo da li je to mozda kvalitetniji projektor u odnosu na 1070?
Znaci to je potpuno isti projektor kao i 1070,mislim sto se tice kvaliteta slike?
Nisam pametan sta da radim.Benq w1070 mogu nabaviti kod ljudi iz subotice za nekih 720 do 750 eura a 1080st za nekih 850 ali u radnji gde imam neku validnu garanciju.
Garanciju imam i kod ljudi iz subotice ali je ona ostvariva tako sto saljem njima projektor a oni ga onda nose u madjarsku na servis tako da je sve to pipavo sto se tice same garancije.
E sad da li uopste kupovati 1080st ako je kao sto kazes slika poptuno ista i davati sto i kusur eura vise.Jer sto se tice montaze meni je potpuno isto.Mogu montirati i jedan i drugi u sobi bez problema.
Do sada sam koristio benq w700 i bio mi je montiran na nekih 3,3 metra od platna tako da mi nije problem da montiram i jedan ili drugi.
Koliko sam razumeo 1080st je po kvalitetu slike potpuno isti kao i 1070 ali kakav je u odnosu na benq w1300 za koji sam najvise zainteresovan da kupim?
bojke1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 14:15   #136
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Gdje kupiti (i koje) platno do 149cm visine, 16:9 na izvlacenje ili motor? Nije bitno sad da je uber super skupo spešl...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 14:52   #137
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
u RH? kolko para ?

https://www.svijet-medija.hr/
http://www.ronis.hr/
http://www.edigital.hr/


ako tražiš nešto skuplje:

http://www.sigma-audiokoncept.hr/
http://www.avc.hr/

ali sa tim roll platnima bi mogao dobit valove nakon nekog vremena,imaj to na umu, ja bi radije išao na takvo mehaničko pa kad se izvitoperi ne bi žalio za lovom toliko. ako bi išao na skupo platno onda električno tensioned jedino.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 16:59   #138
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Rolo platna... Uf. Jeftino a da nemas valove zaboravi. Tensioned rolo da, ali takvo i kosta.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 21:37   #139
bojke1
Registered User
Moj komp
 
bojke1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: beograd
Postovi: 39
Dobio sam danas jos jednu ponudu za projektor.U pitanju je optoma gt1080 i to za cenu od 800 eura.Nov sa garancijom.Nikad se nisam susretao sa modelima optoma pa me interesuje konkretno ovaj model kakav je za filmove?Ako je neko imao iskustva sa ovim modelom zamolio bih ga da iznese utiske pozitivne i negativne, jer ne bih da ga narucujem na nevidjeno.
Ovaj model je u pitanju
http://www.optoma.co.uk/projectordet...ment&PC=GT1080
Za sada su mi u igri tri modela.
1.benq w1070
2.benq w1080st
3.benq w1300.
W1300 se trenutno tesko nalazi.
I sad sam dobio ponudu i za optomu gt1080.
Dijagonala platna mi je 224cm ili oko 88 incha.
Kakva je ova optoma u odnosu na pomenute modele benq-a?
Kvalitet slike,ostrina i ostalo me interesuje.
Pa ako moze neka vasa preporuka?
bojke1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 16:36   #140
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Sumanute su mi cijene svih ovih platna, a većina su neki noname žnj tak i tak.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2016., 16:41   #142
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Nijedan. Premali budžet, bacit ćeš lovu u vjetar.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2016., 16:52   #143
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
zašto?
ne tražim luksuz
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2016., 17:20   #144
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Sve i jedan su stari projektori zastarjeli po svemu.
Mozda onaj prvi sa liste, ali sve ispod 720 rezolucije je SMECE i nikako nije za film.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2016., 22:19   #145
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor sirupdzija Pregled postova
zašto?
ne tražim luksuz
zato jer bi mogao ostati razočaran, slika će izgledati ispikselizirano a boje bi ti mogle djelovati isprano uz nizak kontrast.

ako si gledao HD film u 21:9 formatu i znaš kako to u praksi izgleda na ovakvim prezentacijskim 4:3 projektorima onda go for it. neki noviji model koji ima dostupnu zamjensku lampu na e-bayu i kuri.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2016., 16:56   #146
sirupdzija
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: dasasdasda
Postovi: 161
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
zato jer bi mogao ostati razočaran, slika će izgledati ispikselizirano a boje bi ti mogle djelovati isprano uz nizak kontrast.

ako si gledao HD film u 21:9 formatu i znaš kako to u praksi izgleda na ovakvim prezentacijskim 4:3 projektorima onda go for it. neki noviji model koji ima dostupnu zamjensku lampu na e-bayu i kuri.
nisam neznam, nemam iskustva i prvi put kupujem.
zato i trebam preporuke.
sirupdzija je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 16:25   #147
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
Bok dečki (i cure),

eto selimo u novi ured i trebamo novi projektor. Mislim da nema boljeg mjesta za pitati za mišljenje nego ovdje.

Trebam crni projektor koji se može montirati na strop i da tamo uvijek stoji. Projicirat će se na platno s udaljenosti od cca 3m.
Što mi je bitno da je izvedivo: HD, WiFi, HDMI

Cijena je dosta bitna, ali recimo do 10k kn s pdvom.

hvala unaprijed
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 23:21   #148
bojke1
Registered User
Moj komp
 
bojke1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: beograd
Postovi: 39
Evo prelomio sam da narucim benq w1070+ ali sam malo iznenadjen koliko se ljudi zale na stranim forumima da je projektor dosta bucan.
Interesuje me da li neko ima pomunuti w1070+ i moze li mi iz prve ruke reci neke utiske oko buke samog projektora?
Znaci interesuje me koliko je bucan u standardnom modu a koliko u eco modu?
Pretpostavljam da neko ovde na forumu ima w1070+ i moze mi preneti utiske iz prve ruke.
bojke1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 17:51   #149
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Vidim da ti nitko ne odgovara... Ja imam W1070 vulgaris, bez ovog "+", i meni je slika odlična, i nije mi nešto posebno prebučan ventilator.

Nisam ti ogovarao do sada, jer ga iskreno nemam sa čim usporediti, pa ne mogu reći da je glasniji ili tiši od prosjeka.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 18:31   #150
bojke1
Registered User
Moj komp
 
bojke1's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: beograd
Postovi: 39
Hvala ti na odgovoru.Kazu da je 1070+ bucniji zbog nesto jace lampe od obicnog 1070 koji ti imas.Sad koliko nisam pametan.Imam ponudu da ga narucim novog za 750 eura sa tri god garancije ali se plasim da mi ne bude bucan?Bio sam na par stranih foruma i svaki treci korisnik mu je to naveo kao manu.Zato sam i pitao ovde na forumu.Pretpostavljam da ga neko ima pa da cujem utiske iz prve ruke.Na forumima kazu da je sa novijom verzijom softvera buka malo snizena.Verzija softvera je 1.04.Sa starom verzijom 1.03 je bilo dosta problema vezano za buku.
Mada ako se niko ne javi prelomicu za par dana pa cu ga mozda i naruciti pa kako bude.
bojke1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na