Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2007., 23:10   #1
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
Thumbs up FREEWARE (besplatni programi)

Molio bih moderatore, da kad već nemamo Freeware podforum (iako bi trebao biti) da se ovo stavi kao top tema. Hvala.

Naime, ljudi radije instaliraju gomilu shareware-a, adwarea, demoa, triala pa nešto crakaju, a i sami znaju da je to nelegalno i nemoralno.

Postoji gomila FREEWAREA (besplatnih programa za privatno korištenje) koji jako dobro rade svoj posao, neki u rangu komercijalnog softwarea a neki i bolje.

Ovdje bih molio preporuke (ne nabrajanje nego neki dobar freeware koji imate a preporučili bi drugima) sa linkom za download.

Radi lakšeg snalaženja, molio bih da u naslovu posta, stavite kategoriju u koju bi taj Freeware spadao.

Iz istog razloga preporučam slijedeće kategorije:

1) network
-mrežni utilities, proxy, firewalls, trace route-s , ipscanners, ip bolockers...

2) multimedia
-playeri, codeci, grabberi....

3) security
-spyware, adware, antivirus, popup blockers

4) archiving
-alati za kompresiju podataka

5) web
-izrada weba, javascript, css, browseri i browser plug-inovi

6) ostalo
-nešto što nisam kategorizirao, a vrijedno je spomena


Linkanje na warez siteove i/ili software je zabranjeno!!!!

Molim Vas da ne nabrajate software koji nisu freeware-i (poput Shareware, AdWare, Trial i Demo software...)

P. s. molim moderatore da na ovu temu još nadodaju i anketu jer sam zaboravio...molim onoga koji je moderator na ovom dijelu foruma da mi se javi na PM da mu kažem koje bi trebalo biti pitanje te koji odgovori u toj anketi!

Zadnje izmijenjeno od: Stormbreaker. 19.07.2007. u 23:21.
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 23:15   #2
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
web

evo za početak jednog od najviše korištenih freeware-a, po meni najbolji web-preglednik

Mozilla Firefox
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 19.07.2007., 23:20   #3
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
network

vrlo dobar besplatni firewall, jednostavan za korištenje


Comodo Firewall Pro

Zadnje izmijenjeno od: Stormbreaker. 19.07.2007. u 23:35.
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 23:23   #4
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
ispricavam se sto nedajem direktan odgovor, samo bih preporucio jednu stranicu:

http://www.techsupportalert.com/best...tilities.htm#5



EDIT: WinRAR nije freeware
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 23:27   #5
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor Stormbreaker Pregled postova
Molim Vas da ne nabrajate software koji nisu freeware-i (poput Shareware, AdWare, Trial i Demo software...)
i onda staviš Winrar koji je shareware, daj se malo preispitaj

edit: Rams je bio brži
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 23:27   #6
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 23:37   #7
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
evo, stavio sam Comodo Firewall Pro...oprostite zbog ove zabune, no ja sam cijelo vrijeme do sada (dok nisam vidio vaše odgovore) mislio da je winrar freeware...

oprostite
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 03:40   #8
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Web

Citiraj:
Autor Stormbreaker Pregled postova

5) web
-izrada weba, javascript, css, browseri i browser plug-inovi
HTML Kit - odličan HTML editor

PSPad - također jako dobar HTML editor (iako PSPad nije striktno HTML editor, ima podršku i za programske jezike itd.)

Filezilla - odličan FTP klijent

U biti bih preporučio korištenje HTML Kit-a prije (skupog) Dreamweavera, budući da ima sve što vam je potrebno da pištete validan HTML (dobro, to ima i notepad, ali tu su auto complete, syntax highlight, hrpa korisnih plugina, te još stotinu ful korisnih opcija).


CSS Vista - dobar CSS editor (nije dobar kao Top Style ili Style Master, ali je besplatan)


Web Developer Extension (za Firefox) - mega ultra koristan dodatak za bilo koga tko ima imalo posla s HTML / CSS...gomila ultra korisnih opcija, nezamjenjivo

View Source Chart (za Firefox) - prikazivanje source-a stranice pomoću color highlighta, korisno za snalaženje u složenijem sourceu s puno nestinga i sl.)


Te još neke korisne ex. za FF, nevezane uz web dev:

Scrapbook (za Firefox) - ultra korisna ekstenzija za Firefox, omogućava spremanje dijelova stranice, spajanje više raznih dijelova u jednu cjelinu, micanje nepotrebnih dijelova sa sačuvane stranice, notes, highlights...također nezamjenjivo

Forum Additive (za Firefox) - isto jako korisna ekstenzija, služi za praćenje threadova na forumima - jednostavno označite thread koji želite pratiti i Firefox vas obaviještava kada se pojavi novi post u tom threadu (popup + sound notification, pojavljuje se i kada je FF minimiziran u taskbaru odnosno u trayu)

2 Pane Bookmarks (za Firefox) - meni iznimno korisna ekstenzija, dijeli bookmarks sidebar u dva polja, jedno s folderima, drugo sa sadržajem foldera...puno pregledniji i lakši način za snalaženje među bookmarksima


Neću više o FF ekstenzijama budući da ima već nekoliko threadova na tu temu, ali ove navedene su ultra korisne (iako postoji još desetak IMHO obaveznih - tu su npr. Tab Mix Plus, Session Manager, Foxy Tunes, All-in-One Sidebar, Adblock Plus, DownThemAll!, Mouse Gestures, Open Book, PDF Download, Paragrasp, Save Image in Folder, Split Browser (gledajte istovremeno više stranica u istom prozoru - možete otvoriti novu stranicu u novom polju unutar FF prozora - korisno za uspoređivanje podataka s različitih sajtova, uspoređivanje specifikacija određenih proizvoda i sl.), Extended Statusbar, Interclue...).


Što se tiče ostalih freeware kategorija, naveo bih:

Thunderbird (mail klijent)
40tude Dialog (usenet klijent)
foobar (music player)
VLC Player (media player, IMHO definitivno najbolji, uz eventualno Media Player Classic)
XNView (preglednik slika, puno bolji od onog ACDSee bloat-a)
System Info (detaljne informacije o sistemu, slično Everestu)
Process Explorer (zamjena za Windows Task Manager, detaljniji)
uTorrent (torrent klijent)
eMule (P2P)
Soulseek (P2P, najbolji za glazbu)

I btw. dodajem i još jedan glas za Comodo Firewall, odličan firewall, meni puno bolji i od Zone Alarma i od Kerio-a.

To su IMHO basic stvari, odmah dolaze na moje friške Win instalacije (nakon Acronis ŽTrue Image i Acronis Disk Director Suite, ali oni nažalost nisu besplatni).
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 09:40   #9
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
po meni 2 najbolja softwera za zaštitu računala (uz firewall i av)

Ad-Aware SE Personal i Spybot - S&D
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 12:38   #10
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
NVU - free multiplatform web design
Hijack this - po meni najbolji programčić za rješavanje neovlaštenih upada na komp (anti-malware)
tftpd32 - TFTP/DHCP klijent/server, podržava i PXE - fenomenalan
ethereal - network sniffer/protocol analyzer
UltraVNC - multiplatform remote desktop software, fenomenalan, u zadnjoj verziji podržava i desktop razvučen preko n monitora i dobio je driver za grafičku i postao puno brži, izvrsno se slaže sa..
putty - SSH/SSH2/terminal emulator/telnet client - potpuno nepotrebno ga je reklamirati
OpenOffice - bio i ostao jedina prava alternativa MS Officeu
shimpa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2007., 12:52   #11
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Bilo bi ok kad bi se uvelo pravilo da se stavljaju isključivo potpuni freeware-i, daklem da nema one fore da je freeware za doma a nije za firmu. Ono, pprogrami koje bez beda mogu koristiti i u firmi.
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 14:41   #12
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
web

jedan od boljih download menagera:

LeechGet 2.1
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 15:10   #13
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
security

među najboljim besplatnim antivirusnim programima, ima svakog dana redoviti update

Avira AntiVir PE Classic
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 18:12   #14
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Ovo bi sve u 1 post trebalo; prvi, - posloziti..
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 19:58   #15
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
security

još jedan dobar firewall

ZoneAlarm 7.0.362.000
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 21:01   #16
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Kolko znam zone alarm ili nije free ili ima neki osakaceni "free" mod,
kako je naveo mrga bilo bi bolje da su samo, iskljucivo FREE programi
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 22:09   #17
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
multimedia

u svijetu (najvjerojatnije) najkorišteniji program za slušanje glazbe

Winamp Full 5.35.1305
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 22:10   #18
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
multimedia

software za backup dvd diskova

DVD Shrink v3.2.0.15
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 22:13   #19
Stormbreaker
---
Moj komp
 
Stormbreaker's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: -
Postovi: 527
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Kolko znam zone alarm ili nije free ili ima neki osakaceni "free" mod,
kako je naveo mrga bilo bi bolje da su samo, iskljucivo FREE programi

ok, može, neka budu isključivo free programi

ljudi, pišite programe koje koristite, a potpuno su free
Stormbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 22:23   #20
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Nemoj raditi više postova zaredom ako sve stane u jedan.

http://www.pricelesswarehome.org/
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 01:01   #21
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
FIREWALL:
-Privatefirewall 7 (dobro se da iskonfigurirati i ne opterecuje sustav, radi i na Win7,8...).
-Sophos UTM Home Edition (nisam ga koristio jer sam zadovoljan s Privatefirewallom, ali ga imam zabiljezenog jer sam negdje dobio/vidio preporuke za njega).
-Comodo Firewall (ili Comodo Internet Security (firewall + antivirus u kompletu)) - nisam koristio ali je dobro ocijenjen od korisnika.

ANTIVIRUS:
Preporuka vecinom na osnovu iskustva drugih korisnika (ne mog), a ne (cesto puta) placenh recenzija i testova. Antivirus bez mana (pogotovo besplatan) ne postoji. Neki ce za ove navedene reci da nisu dobri zbog necega, ali i njihova rjesenja imaju mane.
-Comodo Antivirus ili Comodo Internet Security (antivirus + firewall u kompletu)
-360 Total Security (ima i dodatne Avira i Bitdefender engine, solidna recenzija ovdje). Bilo je optuzbi da su narusavali privatnost korisnika...

ZASTITA OD MALWARE-a: CRVI, TROJANI, DIALER-i...:
-Malwarebytes Anti-Malware, jedan je od najpopularnijih sigurnosnih programa za čišćenje računala od infekcija kao što su worm, trojan, rootkit, dialer, spyware i ostale opasne gamadi/programi. Apsolutna preporuka.

CISCENJE ADWARE-a:
-AdwCleaner - deinstaliranje raznih alatnih traka u web preglednicima i reklama, nepotrebna prosirenja/dopune i drugi zlonamjerni programi

SIGURNOST PODATAKA:
-VeraCrypt (program na bazi popularnog TrueCrypt 7.1a ciji razvoj je ugasen 2014. pod pomalo cudnim okolnostima pa bismo mogli reci da je ovo nasljednik ; ima i portabilna verzija
-TrueCrypt (bez obzira sto se vise ne razvija, mnogi smatraju da je i dalje siguran (verzija 7.1a))
-BitLocker (na zvanicnoj stranici TrueCrypta preporucaju prelazak na BitLocker, neki ovom programu bas i ne vjeruju jer dolazi s verzijama Windowsa Enterprise i Ultimate, a 'ko ce ga znati...)

BACKUP (SIGURNOSNA KOPIJA) fajlova, particija, HDD-a, operativnog sustava:
-AOMEI Backupper Standard, definitivno (po karakteristikama vrlo usporediv s poznatim Acronis True Image-om koji nije besplatan - usporedba ovdje).

SYSTEM/REGISTRY CLEANER:
-CCleaner (Piriform) - popularni program za ciscenje racunala od raznog nagomilanog smeca, zastita privatnosti, startup manager (ovi iz Piriforma rade stvarno dobre programcice) ; ima i portabilna verzija

SYSTEM INFORMATION:
-Speccy (Piriform) - jako dobar i detaljan prikaz harware-a i software-a prisutnog u vasem racunalu ; ima i portabilna verzija

VRACANJE IZBRISANIH FAJLOVA/DATOTEKA (Data Recovery):
-Recuva (Piriform) - lagan za koristenje, dobre karakteristike ; ima i portabilna verzija

OPTIMIZACIJA RADNE MEMORIJE (RAM-a):
-MemInfo (defragmentira i oslobađa po potrebi RAM kako bi se ubrzao rad na racunalu) ; ima i portabilna verzija

UBRZANJE RADA POJEDINIH PROGRAMA (oni koji nemaju SSD):
-ImDisk Virtual Disk Driver - od dijela RAM-a po zelji i mogucnostima radite virtualni disk te na njega mozete kopirati fajlove/programe koje zelite da se pokrecu jako brzo. U slucaju naglog gasenja racunala, sadrzaj virtualnog diska se brise.

DEINSTALACIJA:
-Advanced Uninstaller Pro (napredno deinstaliranje, brisanje privremenih fajlova iz Windowsa i browsera, ciscenje i optimizacija registryja, uredjenje startup programa i servisa itd. - paket poprilicno korisnih alata za odrzavanje sistema)
-IObit Uninstaller (slicno kao Advanced Uninstaller Pro)

DEFRAGMENTACIJA DISKA:
-Defraggler (Piriform) (pored klasicne defragmentacije, mozete defragmentirati i pojedine fajlove, a ima i mogucnost selektivnog prebacivanja manje koristenih fajlova na kraj diska kako bi se oslobodio prostor s brzim pristupom cesce koristenim fajlovima) ; ima i portabilna verzija

FILE MANAGER:
-Double Commander (Total Commander klon), eventualno Unreal Commander, ali prvi ima manje bugova i zezancija ; ima i portabilna verzija

INTERNET PREGLEDNIK (WEB BROWSER):
-Vivaldi - Radjen na enginu Chromium tako da moze koristiti sve sa Chrome Web Storea. Finalne verzije su izasle pred par mjeseci ali vec sad radi jako fino. Izuzetno podesiv, jako puno mogucnosti, pravi nasljednik dobre STARE Opere radjen na novim tehnologijama. Apsolutna preporuka (pogotovo za naprednije korisnike)! ; ima i portabilna verzija
-Chrome - Najpopularniji internet preglednik, jako puno dodataka, stabilan, postao je malo "pretezak" za PC. ; ima i portabilna verzija
-Firefox - Dosta popularan i ima jako puno dodataka za njega. Browser se pokrece kao 1 proces i samim time je manje stabilan, ima nekih najava da ce promijeniti Engine ; ima i portabilna verzija
-TOR - Radjen na bazi Firefoxa, za one koji zele sigurnije surfanje, s vec integriranim pojedinim skriptama i postavkama. ; portabilna verzija

OFFICE (UREDSKI) PROGRAMI:
-LibreOffice (dio ekipe koja je radila na OpenOffice-u i odvojili se, ima za razliku od OpenOffice-a podrsku za Office 2007+ dokumente, .docx, .xslx i dr.) ; ima i portabilna verzija

TEKST EDITOR:
-Notepad++ (ima ih jos, neki su bolji za npr. programere ili HTML ali ovaj je mislim sasvim dovoljan) ; ima i portabilna verzija

PDF PREGLEDNIK (i slicni dokumenti):
-SumatraPDF reader (moze i STDU Viewer) ; ima i portabilna verzija

KOMPRIMIRANE DATOTEKE:
-7-Zip ; ima i portabilna verzija

MOUNTANJE IMAGE-a:
-WinCDEmu (ima ih jos, ali ovaj mi je najdrazi) ; ima i portabilna verzija

BRISANJE ZAKLJUCANOG FAJLA (ono kad se fajl ne moze obrisati jer mu kao trenutno pristupa neki program):
-Unlocker ; ima i portabilna verzija

PARTICIONIRANJE DISKA i sl.:
-PrismCube MiniTool Partition Wizard; ima i portabilna verzija

VIRTUALNI PC (Virtual machine):
-VirtualBox, bez puno razmisljanja

TELNET/SSH KLIJENT:
-mRemoteNG (bolji i s vise mogucnosti od poznatijeg programa PuTTY) ; ima i portabilna verzija

OBRADA SLIKA (bitmape):
-GIMP, definitivno (po mogucnostima skroz blizu Photoshopu, a ima i ekstenzije pomocu kojih mu moze biti slican vizualno i po shortcutima za pojedine funkcije) ; ima i portabilna verzija

PREGLEDNIK SLIKA:
-IrfanView, definitivno (po mogucnostima) ; ima i portabilna verzija

VEKTORSKA GRAFIKA:
-Inkscape (zamjena za CorelDRAW, Adobe Illustrator...) ; ima i portabilna verzija

OBRADA VIDEA:
-HitFilm 4 Express (najbolji nelinearni besplatni video editor; moze se dokupiti nesto dodatnih funkcija, efektata itd, ali je i osnovna free verzija vrlo mocna)
-Lightworks (besplatan od 2011. god. u "light" verziji, Free seven-day renewable license)

DEKODIRANJE VIDEA:
-XMedia Recode, bez premisljanja. Po mogucnostima je iznad svih besplatnih koje sam probao, opcja ima vise i od Handbrake-a, npr. mozete korigirati sliku, boje, razni efekti itd., odnedavno podrska i za x265 ; ima i portabilna verzija
-AviDemux se moze koristiti za npr. pomjeranje audio streama u videu (npr audio kasni u odnosu na video), sto Xmedia Recode ne moze napraviti, barem za sad ; ima i portabilna verzija

REPRODUKCIJA VIDEA:
-PotPlayer (mladji brat KM Playera koji je postao preglomazan). Ima jaako puno mogucnosti, usporedivo s VLC-om (neke koliko sam primijetio nema niti VLC, a nisam bas previse cackao po programu), sve codece ima u sebi (guta sve vrste fajlova), moderniji/atraktivniji izgled, laksi i manji i od VLC-a (66MB portable verzija, VLC port. ima 84MB). Malo sam skicnuo i na njihov forum, uglavnom mislim da je to trenutni broj 1. ; ima i portabilna verzija
-VLC player - gore je vec spomenut (sve potrebne codece ima u sebi) ; ima i portabilna verzija
-Eventualno Media Player Classic (uz njega morate posebno skidati codece)

REPRODUKCIJA GLAZBE:
-AIMP (napredan player, ima ugrađeni program za snimanje zvuka, audio konverter, sređivanje tagova i jos dosta korisnih funkcija) ; ima i portabilna verzija
-PotPlayer; slobodno ga mozete koristiti i za video i audio jer je stvarno dobar, jedino sto ne mogu nikako naci kako s njim editirati ID3 tagove, mislim da to trenutno niti ne moze ; ima i portabilna verzija
-Winamp (sve manje popularan, navodno ce biti obnovljen) ili VLC player (guta sve) ; ima i portabilne verzije

SNIMANJE I OBRADA ZVUKA:
-Reaper (program spada vec u profi DAW (Digital Audio Workstation) i placa se, ali imate 60 dana free trial)
-Audacity (dovoljno dobar za veliku vecinu korisnika, potpuno besplatan) ; ima i portabilna verzija

Mozda jos sta dopunim...

Zadnje izmijenjeno od: stribor919. 14.08.2016. u 14:28. Razlog: dopuna
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 09:22   #22
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
To su sve aplikacije koje baš ti koristiš? Mislim, ima tu nekih meni nepoznatih pa da znam jel je to iz osobnog iskustva ili je to neka lista sa interneta
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 09:58   #23
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Mislim da je to bilo samo dizanje 9 godina stare teme u svrhu skupljanja postova za tržnicu
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 12:01   #24
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Ovakva jedna tema bi baš i mogla biti sticky na informatičkom forumu, pošto imamo zakeljen vodič za foobar mogli bi i nešto ovakvo...
doky je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 13:36   #25
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
To su sve aplikacije koje baš ti koristiš? Mislim, ima tu nekih meni nepoznatih pa da znam jel je to iz osobnog iskustva ili je to neka lista sa interneta
Sve iz osobnog iskustva

Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Mislim da je to bilo samo dizanje 9 godina stare teme u svrhu skupljanja postova za tržnicu
E, ovo ti je 90% tocno zapazanje! Daj jos pisi da ti mogu odgovarati

Iako mislim da je za ovu temu vrlo korisno da bude aktualna jer se besplatni programi stalno nadogradjuju, dolaze novi, bolji, neki stari odu u k. itd.
Pogotovo je bitno onima koji moraju ili zele imati legalan software, besplatan i po mogucnosti trenutno najbolji.
Ja sam na neke izgubio dosta vremena dok nisam naisao na ono sto trazim.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 02.08.2016. u 13:49.
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 13:48   #26
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Ovakva jedna tema bi baš i mogla biti sticky na informatičkom forumu, pošto imamo zakeljen vodič za foobar mogli bi i nešto ovakvo...
Eto, malo počistio...
Ali se malo i potrudite i nadopunite temu, stoji neaktivna od 2007 godine

Vukovarac, ne postaj 2x za redom, koristi edit. Tako nećeš skupiti dovoljno postova za tržnjak. Nemoj da ti se desi kao i mnogima do sada, skupe 50 postova, pošalju molbu, moderatori malo pogledaju te postove i frk, pola u smeće jer su bezvezno napucavanje broja
Ovako kako si krenuo je sasvim ok, pa makar digao temu iz 2007-e
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 14:16   #27
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor stribor919 Pregled postova

REPRODUKCIJA GLAZBE: Winamp (mp3) ili VLC player (guta sve) ; ima i portabilna verzija
Ne znam u kakvom je stanju Winamp danas al prije par godina je bio katastrofa za ekipu koja instalira po principu next-next.

Ja kao alternativu koristim AIMP i baš mi prirastao srcu (nakon što sam koristio Winamp pa brat bratu od verzije 1.0 osim naravno 3.0 koja je bila jao ).
2XO je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 15:44   #28
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor 2XO Pregled postova
Ne znam u kakvom je stanju Winamp danas al prije par godina je bio katastrofa za ekipu koja instalira po principu next-next.

Ja kao alternativu koristim AIMP i baš mi prirastao srcu (nakon što sam koristio Winamp pa brat bratu od verzije 1.0 osim naravno 3.0 koja je bila jao ).
Ja koristim stari Winamp 2.9 Lite + dodatni skin (cca 3 MB) bas zato jer su novije verzije bespotrebno "otezale", za AIMP potpisujem - prilicno mocan i ne opterecuje sustav. Mnogo programa od jednostavnog i efikasnog u novijim verzijama postaju preglomazni sa masu novih, cesto bespotrebnih funkcija, usminkani a neoptimizirani. ACDSee (preglednik slika) mi se zbog toga zgadio, sad koristim ACDSee 2.44 Portable, jedan .exe fajl od 666kB - brz i efikasan. Sta ne moze ACDSee -> IrfanView (masovno jednostvnije editiranje slika, drugi formati, pluginovi i sl.)
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 16:04   #29
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Mislim da je to bilo samo dizanje 9 godina stare teme u svrhu skupljanja postova za tržnicu
Ovo je kvalitetan post, za razliku od tvog (i mog).
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 22:31   #30
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Onda mozda premjestiti postove iz ove teme jer je slicna :

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=213576
Princ288 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na