Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2015., 13:06   #31
Dekriptor
Sa K
Moj komp
 
Dekriptor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Split
Postovi: 67
Kasko osigurano
Dekriptor je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 14:47   #32
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Ti se sprdaš, ali kasko je prekul stvar. 14 soma troškovi popravka auta nakon što sam se zabio u tipa ispred, a izgubiš nešto bonusa na godinu dana.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 16:02   #33
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Naravno da je zanimljiva tema, čak sam nešto i naučio za promjenu. Znači nikad neću kupit osigurač sa slovom A, pa čak ni B .
Šta nije osigurač od 16A ko neki standard za kuće, stanove? Da se stavi cijela soba npr, il se postavljaju utičnice 16A, svjetlo 10A?
U slučaju 16A i 10A, A slovo označava ampere. Dalje ispod/pokraj te oznake piše karakteristika (B/C/D). A prekida najbrže, D najsporije. Za 99% slučajeva je B karakteristika dovoljna za kućanstvo, eventualno u ovako nekim slučajevima se stavlja C kada je na osiguraču uređaj koji pri paljenju povuče veliku struju.
Dakle doma najvjerojatnije imaš 16A i 10A osigurače B karakteristike.
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Što se instalacija u stanu tiče, tako ih je složio graditelj i ne kužim što bih ja sad tu trebao. Kaj mene boli kurac koliko ampera su osigurači ako osam godina sve radi bez ikakvih problema? Mogli su staviti i 50A, zaboli me.

Ovakve ulete bih očekivao na BUG forumu, ne ovdje. Valjda starim.
Mogli su i direktno ufrkat žice sa dolaznim kabelom, ali to nije poanta. Poanta je da napraviš instalacije kako treba, dakle osigurači koji će štiti instalaciju te FID sklopka koja će štiti tebe.

Ako ti komp baca osigurač van, očigledno nešto nije u redu. Uleti koji bi ti jednog dana mogli spasiti život i spasiti te od požara - ja ih baš ne bih smatrao uletima.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2015., 16:52   #34
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Pročitaš li te postove još jednom, ali i s razumijevanjem, postat će ti jasno zašto sam ih nazvao uletima.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na