Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2005., 02:04   #1
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Veliki midi tower

Ovih dana sam malo razmisljao o kupnji novog kucista... i sad...

Vazno mi je da to kuciste bude veliko (ali ne big tower... samo veliki midi) jer imam DFI Infinity... a na njoj je socket odmah uz gornji rub maticne... te bi bilo zgodno da mi u kucistu istovremeno mogu bit napajanje i veliki cooleri poput zalmana ili TT BigTyphoona... Dakle, treba mi neko kuciste koje ima sto veci razmak od napajanja do ruba maticne...

To kuciste ne bi trebalo biti ni preskupo... recimo da mi je gornja granica oko 500kn...

Vazno mi je i da se kroz to kuciste moze napravit dobar propuh... dakle, da ima dovoljno, pametno postavljenih, otvora za ventilatore...

Ono sto kuciste ne smije imat je prozor na bocnoj stranici... ne pada mi napamet da prasinu obrisem cesce od dva puta godisnje ili da kablove u kucistu uredno poslozim...


U planu sam imao chiefteca lbx-01bbsl-w:
http://www.links.hr/artikl.php?id_artikl=052.601.065

Veliko je (540mm x 205mm x 524mm), kvaliteno... i mislim da ima podosta mjesta za ventilatore... Jedino sto me malo zivciraju vrata... ali nisam nasao nista slicno bez vrata...



Sta ja sad ocekujem od vas?

Prijedloge za neko drugo kuciste koje je veliko poput ovog chiefteca, nema vrata i jeftinije je...
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 21:22   #2
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
Re: Veliki midi tower

Citiraj:
Originally posted by munst0r

U planu sam imao chiefteca lbx-01bbsl-w:
http://www.links.hr/artikl.php?id_artikl=052.601.065

Veliko je (540mm x 205mm x 524mm), kvaliteno... i mislim da ima podosta mjesta za ventilatore... Jedino sto me malo zivciraju vrata... ali nisam nasao nista slicno bez vrata...
velik je, koliko je kvalitetan jako je upitno i diskutabilno
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 31.05.2005., 22:40   #3
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Re: Re: Veliki midi tower

Citiraj:
Originally posted by Tooma
velik je, koliko je kvalitetan jako je upitno i diskutabilno

Dobro... ako ga usporedjujemo s onim kucistima za preko 1000kn, onda je smece...

No, meni se cinilo da je kvaliteta izrade ovog kucista zadovoljavajuca...

Sta je ustvari za tebe kvalitetno kuciste? Kako ti odredis koje je kvalitetno kuciste, a koje nekvalitetno?
Meni je jasno dok primim neko kuciste od 2kg u ruke i pritom svinem bocnu stranicu, a prednja maska otpadne, da sam primio nekvalitetno kuciste... ali po cemu je jedno cvrsto, tesko, veliko kuciste... sa podosta mjesta za ventilatore nekvalitetno...?

Za mene je kuciste samo kanta u koju cu natrpat svoje komponente... vazna mi je samo velicina, hladjenje, i naravno da je unutrasnjost kucista donekle inteligentno napravljena, tako da nista ne smeta nicemu...


Ako ti imas neki razlog zasto je to kuciste nekvalitetno, onda bi bilo lijepo od tebe da ga podijelis samnom... jer ono sto si napisao mi bas ne znaci previse...
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2005., 22:49   #4
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
I ova casetekova kucista su velika... a cijenom zadovoljavaju...

http://www.links.hr/artikl.php?id_artikl=052.610.003
http://www.links.hr/artikl.php?id_artikl=052.610.012

kao i ovo x-clio kuciste (ali mi se ne svidja):
http://www.links.hr/artikl.php?id_artikl=052.623.001
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2005., 07:05   #5
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
ja sam uzeo to kučište i mogu ti reći da sam super zadovoljan. Mjesta kao u priči, otvora za ventove 6 komada, kvalitetni materijali, masivno, ništa ne zuji. Ja super zadovoljan, za tu lovu teško da češ kupiti nešto bolje.:burn:
Jablan je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2005., 08:51   #6
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
Re: Re: Re: Veliki midi tower

Citiraj:
Originally posted by munst0r
Dobro... ako ga usporedjujemo s onim kucistima za preko 1000kn, onda je smece...

No, meni se cinilo da je kvaliteta izrade ovog kucista zadovoljavajuca...

Sta je ustvari za tebe kvalitetno kuciste? Kako ti odredis koje je kvalitetno kuciste, a koje nekvalitetno?
Meni je jasno dok primim neko kuciste od 2kg u ruke i pritom svinem bocnu stranicu, a prednja maska otpadne, da sam primio nekvalitetno kuciste... ali po cemu je jedno cvrsto, tesko, veliko kuciste... sa podosta mjesta za ventilatore nekvalitetno...?

Za mene je kuciste samo kanta u koju cu natrpat svoje komponente... vazna mi je samo velicina, hladjenje, i naravno da je unutrasnjost kucista donekle inteligentno napravljena, tako da nista ne smeta nicemu...


Ako ti imas neki razlog zasto je to kuciste nekvalitetno, onda bi bilo lijepo od tebe da ga podijelis samnom... jer ono sto si napisao mi bas ne znaci previse...

pogledaj malo po forumu
to kuciste i cpl. Hicks i ja prilicno smo izgadili

kuciste od 700 kn mora bit solidno izradjeno, na njemu sve mora pasat kako treba

konkretno meni vibrira gornja stranica + kavez za 5.25" uredjaje, cpl. Hicksu je vibrira kavez za diskove
botun za paljenje mi cesto ostaje unutra kad se pritisne, namucin se dok vratim nazad desnu bocnu stranicu ...

ne pada mi sada napamet
pogledaj link

ukratko kuciste je veliko i to je otprilike to
uvedeno je i nekoliko dobrih ideja o rasporedu komponenti i ventilatora ali i one se uprskane (primjerice imat ces problema s kabelom sata diskova)

da vise ne duljim ako ti treba jako veliko kuciste uzmi mesha medjutim oko njega imat ces dosta posla i moddanja dok ne budes zadovoljan


a sto se kvalitetnog kucista tice pogledaj antec slk 3700
nesto je malo skuplji od mesha ali dolazi s napajanjem
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2005., 15:54   #7
Cpl. Hicks
Pun entuzijazma
 
Cpl. Hicks's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Re: Re: Re: Re: Veliki midi tower

Citiraj:
Originally posted by Tooma

a sto se kvalitetnog kucista tice pogledaj antec slk 3700
nesto je malo skuplji od mesha ali dolazi s napajanjem
No dosta je manje. Ja sam presao sa Mesha na 3000B koji je istih gabarita i falila mi prostranost mesha. Inace, stao je Zalman 7000 (a maticna mi isto ima socket gotovo uz rub), no 7700 bi mozda izvisio.
Ma mesh ima nekoliko losih rjesenja i ocito je da kvaliteta ovisi o primjerku, a bogme i poslaganim komponentama. Prodao kuciste na forumu i novi vlasnik jako zadovoljan. Tako da je tesko reci... Najbolje bi bilo kada bi mogao sloziti komp u mesha i viditi kako se kuciste ponasa (vibracije).... No to je tesko izvedivo.
Probaj Sharkoon Silvation, izgleda veliko, dobro rjesena ventilacija i ljudi zadovoljni njim. Mislim da Rendula prodaje jednog.
__________________
MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016)
Cpl. Hicks je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2005., 23:52   #8
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Prije koji misec ja san uzea u hgspota Midi Tower, EVER POWER CX-5365, 400 W, fan speed control + USB, ATX 2. Kosta oko 450kn i nije lose mislin nije neki brend name ali sluzi svrsi, dosta je veliko i tesko i prostrano dobijes osrednje napajanje od 400W (napajanje uvik mos prodat ) i dobijes 2 venta inace ima mjesta za 5 80mm venta i jedan od 92mm. Moj opci dojam je da san zadovoljan ima mista i manje se grije konp. Ako prodas napajanje za koji 100 kn i ustedis na 2 venta i na kraju te ispadne da si ga platija 300 kn hehe

p.s. u kutiji ima 12 kg, a neto 10.74kg

Dimenzije: 535(H)x195(W)x450(D)
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2005., 00:03   #9
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Citiraj:
Originally posted by Smarty
dobijes osrednje napajanje od 400W
:clap: :clap:
newerpower ne da nije osrednje nego je smrtonosno napajanje (dolsovno)
__________________



Abit AX8 VIA k8t890//Venice 3000@2250//1x1gb PQI//POV 7600gs silent//Seagate 7200.10 250gb(16mb//sata)//Hitachi 7k160 120gb@mobile kučište//Seagate 7200.7 200gb
//Samsung SH-w163A//Seasonic S-12 380w//Sharkoon silvation



MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2005., 00:15   #10
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Originally posted by Smarty
dobijes osrednje napajanje od 400W (napajanje uvik mos prodat )
Maxpower koji dobijes s tim kucistem je sranjee
Ja imam ever power kuciste a s njim sam imo to napajanje.
Dok jednog dana nisam iso ocat svoju kantu...
Tada je napajanje odjeb...
Imo sam srece sto nista nije odjeb... sem napajanja
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2005., 01:12   #11
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Citiraj:
Originally posted by Smarty
Prije koji misec ja san uzea u hgspota Midi Tower, EVER POWER CX-5365, 400 W, fan speed control + USB, ATX 2. Kosta oko 450kn i nije lose mislin nije neki brend name ali sluzi svrsi, dosta je veliko i tesko i prostrano dobijes osrednje napajanje od 400W (napajanje uvik mos prodat ) i dobijes 2 venta inace ima mjesta za 5 80mm venta i jedan od 92mm. Moj opci dojam je da san zadovoljan ima mista i manje se grije konp. Ako prodas napajanje za koji 100 kn i ustedis na 2 venta i na kraju te ispadne da si ga platija 300 kn hehe

p.s. u kutiji ima 12 kg, a neto 10.74kg

Dimenzije: 535(H)x195(W)x450(D)

Bash sam danas u HGspotu vidio to kuciste te nakon sto su me privukle njegove dimenzije i nakon sto sam ga malo opipo primjetio sam jednu glupu karakteristiku...
Umjesto da je napajanje skroz gore, na vrhu kucista, oni ga metnu odmah nakon zavrsetka maticne, a gore ostave prazni prostor... a glavni razlog zasto je trazim veliko kuciste je upravo taj da imam mjesta izmedju kraja maticne i napajanja...
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2005., 12:42   #12
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Kod kucista mos skinit oni "drzac" napajanja i drzac venta 92mm (povise napajanja). Tako uz malo maste, eksperimentiranja i modanja mos in obrnit mjesta i dobijes jaaako puno mjesta izmedju maticne i napajanja. Tako za male novce imas veliko i prostrano kuciste.

Ako budes opet isa u hgspota upilaj ga da ti otvori kucista pa pogledaj kako bi se to moglo izvest pa zakljucu sta ti se isplati jeftino uz malo modanja ili skupo bez modanja. :clap:
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2005., 13:37   #13
kamikaza
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
ako oces pravo kuciste! kupi si cheftec midi (produzenu verziju) ili uzmi thermaltake shark! oba imaju vrata! da je shark veci ja bi ga 100% uzeo! sad sam uzeo mesh big tower! definitivno preporuka thermaltake shark!
kamikaza je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2005., 15:05   #14
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
@kamikaza
munst0r trazi kuciste do 500kn. Jasno da san i ja ima novaca definitivno bi uzea TT Shark samo kosta 880kn bez napajanja. to je cirka 1080kn za kuciste, a kod ovog sta san ga ja reka ako prodas ovo napajanje ispadne te da si ga platija cca 300 kn i uzmes drugo napajanje i ispadne te ukupno 500kn sta je razlika duplo.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2005., 19:42   #15
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Napajanje imam... Tagana od 480W koji je kostao 700kn...

Ovaj Ever Power s napajanjem kosta 469kn, a Chieftec bez napajanja 510kn...

Visinom su podjednaki, ali je Ever Power malo uzi i kraci... i jos bi se morao zajebavat s premjestanjem napajanja... i cini mi se da ima nesto losije rijeseno hladjenje...
No, ima rucku... sto je opet jako korisna stvar kad se ide na LANove...

Jos cu otic pogledat i Chiefteca i Ever Powera... al nekak mi se cini da cu uzet Chiefteca...

Jedino... links u cjeniku ima slijedece:
kućište chieftec lbx-01bbsl-w, midi, produljena verzija

A Ve-mil ima:
lbx-01bbsl
bez ovoga 'produljena verzija'...

I sad ne kuzim razliku... dimenzije su im iste... i ova produljena verzija ima jednake dimenzije kao i sva ostala mesh kucista iz te klase...
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2005., 19:56   #16
Cpl. Hicks
Pun entuzijazma
 
Cpl. Hicks's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Citiraj:
Originally posted by munst0r


Jedino... links u cjeniku ima slijedece:
kućište chieftec lbx-01bbsl-w, midi, produljena verzija

A Ve-mil ima:
lbx-01bbsl
bez ovoga 'produljena verzija'...

I sad ne kuzim razliku... dimenzije su im iste... i ova produljena verzija ima jednake dimenzije kao i sva ostala mesh kucista iz te klase...
Isto kuciste; ta serija je dublja od ostalih Chieftecovih midija i big towera pa neki ducani to naglasavaju.
__________________
MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016)
Cpl. Hicks je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2005., 22:58   #17
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Pa ste se tice hladjenja u everpoweru meni se pari dobro slozeno. Imas 2 boxa za hdd doji su dosta udaljeni i u svakon je 80mm vent tako si siguran da ti se hdd nece grijat onda imas 2 80mm na straznjoj strani kraj proca i imas jedan 80mm na bocnoj strani i jedan 92mm povise napajanja. Ukupno imas 6 "rupa" za vent s time da 2 venta vec dobijes i nalaze se u boxu od hdd-a.
Smarty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na