Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2013., 12:49   #1801
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Kod ZABA-e kupuj samo eure, jer inače imaš duplu konverziju. Neke banke imaju mogućnost da kupiš valutu koju trebaš na ebay-u/paypal-u i onda se ona skida sa deviznog računa.

ZABA to nema. ZABA koristi samo euro i onda prebacijue u drugu valutu (razlika je 1%).

Znači, ako trebaš kupiti nešto u dolarima imaš dva slučaja:
1. Kupiš dolare preko e-bankinga, ideš na ebay platiti nešto u dolarima. ZABA tvoje dolare konvertira u eure i onda eure ponovno u dolare. Zašto, ne znam, to je do banke. Ali gubiš duplo lovu.

2. Kupiš eure preko ebankinga, ideš na ebay platiti nešto u dolarima. ZABA konvertira u dolare i to je to. Razlika je ~1% kad gledaš koliko je dolara trebao uzeti i koliko je eura uzeo.

Staviš kod paypala da VISA radi konverziju (a ne paypal).
Ok, tnx

Edit...

Gdje se da na PayPalu podesiti da ide samo jedna konverzija ili da se eventualno postavi kod njih Euro kao primarna valuta....?

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 02.04.2013. u 12:57.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 13:26   #1802
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Paypal te pita za transakciju kod kupnje (tamo kad se ulogiraš u paypal i kad ti pokaže račun i sl.). To se jednom postavi (imaš opciju da ti paypal radi konverziju ili kuća čija je kartica - VISA).

Euro jednostavno koristiš kod ZABA-e kad prebacuješ sa tekućeg na devizni račun.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2013., 13:42   #1803
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Paypal te pita za transakciju kod kupnje (tamo kad se ulogiraš u paypal i kad ti pokaže račun i sl.). To se jednom postavi (imaš opciju da ti paypal radi konverziju ili kuća čija je kartica - VISA).

Euro jednostavno koristiš kod ZABA-e kad prebacuješ sa tekućeg na devizni račun.
Koja je varijanta od te dvije povoljnija?

Euro se podrazumijeva od sad na dalje na Zaba računu.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 14:43   #1804
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
VISA konverzija je povoljnija definitivno. Velim ti, razlika je ~1% kad ideš preko Eura i ZABA-e na bilo koju drugu valutu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2013., 14:31   #1805
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Nemam u listi ponuđenih donation gumb. Ima kakvog načina da ga napravim unutar PayPala iz postoječih gumbiju?
Ima jedna opcija za napraviti taj gumb van PayPala ali onda je vidljiva email adresa uz koju je vezan, a to mi nije po volji.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2013., 15:17   #1806
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Pa piše ti da za donacije trebaš imati Premier ili Business račun.
Moraš dati da bi dobio.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 22:48   #1807
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Ekipa iman problem sa slanjem novaca na paypal racun.
Kad se logiram pise mi sljedeca poruka:
You cannot receive payments in or withdraw payments from your PayPal account, because previous transfers to your preferred card or bank account failed. Please add a different Visa card or bank account in the U.S.

Nikakav transfer mi nikad nije fail-a tako da ne kuzim sta im ovo znaci.

Kad idem slat novce dobija sam ovo:
Your card issuer denied this payment. If you have another debit or credit card linked to your PayPal account, please use that. Or take a moment to link a new debit or credit card. Contact your card issuer if you don't know why you were declined.

Novaca na racunu imam i nikad nisam imao problema sa placanjem do sada. Kartica je Visa Electron od PBZa i istice 2015 godine. Uredno mogu stavljat novce na nju.
Jel ovo nesto do banke ili paypal-a? Posla sam im mail al ko zna kad ce odgovorit.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 10:02   #1808
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Jesi mozda dobio iz banke novu karticu ( ukoliko ti je stara istekla ), pa je nisi ponovo registrirao ma paypalu?
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 11:36   #1809
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Kartica je stara nekih pola godine i nisan ima problema nikakvih do sada sa placanjem preko nje.
Paypal mi je posla ovo:
I understand from your email that you are concerned since you were not able to receive or send payments.

"Please be advised that, every time you amend any details regarding your card on PayPal, automatic withdrawal feature needs to be activated so that you can receive and withdraw funds. UI have completed this for you so this issue has been resolved.

Regarding not being able to complete the payment - I can see that on the 15-May-2013 you tried to send *** USD. This transaction was declined by your card issuer. To get this resolved please contact your card issuer's online transaction authorisation department."

I dalje mi stoji na accountu:You cannot receive payments in or withdraw payments from your PayPal account...tako da cu opet morat slat email. A ovo za placanje ocito cu morat zvat banku

EDIT: evo nakon par sati makla se ona poruka i mogu slat novce

Zadnje izmijenjeno od: afterburner. 16.05.2013. u 14:07.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 20:01   #1810
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Ja sam se totalno razocarao u PayPalu
Nakon 7 godina likovi mi limitirali account jer se spajam sa druge IP adrese i nema boga da mi ga vrate.
Slao sma im sve zive i mrtve dokumente, dokaze i nista.
Nevjerojatno kakvi luzeri.
Kad me neko pita za PayPal kazem mu zaobilazi u sirokom luku ako mozes.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2013., 20:18   #1811
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
Nakon 7 godina likovi mi limitirali account jer se spajam sa druge IP adrese i nema boga da mi ga vrate.
Kako mislis sa druge IP adrese ? Pa svi mi koji smo na ADSLu se spajamo redovito sa druge IP adrese nakon recoonecta. Ne kuzim koji im je to razlog ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 20:21   #1812
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
Ja sam se totalno razocarao u PayPalu
Nakon 7 godina likovi mi limitirali account jer se spajam sa druge IP adrese i nema boga da mi ga vrate.
Slao sma im sve zive i mrtve dokumente, dokaze i nista.
Nevjerojatno kakvi luzeri.
Kad me neko pita za PayPal kazem mu zaobilazi u sirokom luku ako mozes.
Nevrijedi ti slat mailove, nazovi ih i rješi probleme. Cimer je imao problema isto s njima, i dok nije nazvao samo se vrtio u krug s mailovima.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 00:34   #1813
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Probat cu jos i nazvat i to je to.

Imaju katastrofalne likove na supportu i ovisi na kog naletis..
neka treba mi je cak zabunom poslala 2 maila od nekog rusa kaj mu je rjesavala probleme neke..zamijenila mailove..nije normalna..

a kaj s etice IPa..ja sma promijenio providera i oni su zabrijali ta sma imao security breach, a sve sam dokumente slao na uvid kak su trazili..putovnicu, osobnu, racune..ma nema kaj nisam..potvrdio kartice ponovo..nisu normalni!!
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 08:24   #1814
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
a kaj s etice IPa..ja sma promijenio providera i oni su zabrijali ta sma imao security breach, a sve sam dokumente slao na uvid kak su trazili..putovnicu, osobnu, racune..ma nema kaj nisam..potvrdio kartice ponovo..nisu normalni!!
Opet nema smisla jer ja recimo imam drugog providera kuci i na poslu i nikakvih problema (kuc, kuc). Tebe su gadno zbaksuzirali .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 08:28   #1815
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Točno to. Netko te trola.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 08:30   #1816
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
Ja sam se totalno razocarao u PayPalu
Nakon 7 godina likovi mi limitirali account jer se spajam sa druge IP adrese i nema boga da mi ga vrate.
Slao sma im sve zive i mrtve dokumente, dokaze i nista.
Nevjerojatno kakvi luzeri.
Kad me neko pita za PayPal kazem mu zaobilazi u sirokom luku ako mozes.
poz. daj malo pojasni. jesi se spajao preko VPN-a pa se zato to desilo ili iz neke druge zemlje ?
jer ne kuzim, ak recimo otputujem negdje drugdje u svijetu (sto i radim) i platim PP-om oni ce mi zblokat acc ?
u danasnje vrijeme kupovat izvana bez PP-a je mission impossible tako da nemos nikako zaobic PP.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 09:37   #1817
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
Probat cu jos i nazvat i to je to.

Imaju katastrofalne likove na supportu i ovisi na kog naletis..
neka treba mi je cak zabunom poslala 2 maila od nekog rusa kaj mu je rjesavala probleme neke..zamijenila mailove..nije normalna..

a kaj s etice IPa..ja sma promijenio providera i oni su zabrijali ta sma imao security breach, a sve sam dokumente slao na uvid kak su trazili..putovnicu, osobnu, racune..ma nema kaj nisam..potvrdio kartice ponovo..nisu normalni!!

ma da te pitam samo...jesi po defaultu toliki whiner..ili nemas pametnijeg posla,mislim nevalja ti PP,nevalja ti WoT,a ne gasis ga..nevalja sherman,nevalja patch za wot,nevalja matchmaking...tebi jedinom na wotu se desi 15 poraza za redom,paypal ti banaju radi druge ip adrese...mislim,nevjerovatno...pehist si?sve se urotilo protiv tebe...ili si jednostavno troll,pa moras vajnat stalno!

svaka cast,svatko ima svoj ukus i pravo na svoje misljenje..ali cim se forum upali i vidim tvoj post vec znam sta me ceka! nhf....
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2013., 11:45   #1818
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Hello XXXXXXXXX

For the safety and security of the PayPal network, we often review accounts for potential risks. After reviewing your account, we have decided to close it because of security issues.

We are making every effort to minimize any disruption to your business.

If your PayPal account balance is zero, and you have no unresolved buyer complaints or chargebacks, your account will remain limited.

-----------------------------------
Disbursement options
-----------------------------------

Option 1. If you owe refunds to any of your buyers, you can use the money in your PayPal account to refund them.

To refund your buyers:
1. Log in to your PayPal account.
2. Click "Contact Us" at the bottom of any page.
3. Click "Contact Customer Service."
4. Under "Choose a Topic," select "Sending/Receiving Money."
5. Under "Choose a Subtopic," select "Refund/Cancel a Payment."
6. Click "Continue" and follow the instructions to refund payments.

Option 2. Money in your PayPal account will be held for 180 days. After 180 days, we'll email you information on how to receive your funds.

We regret any inconvenience this may cause.

Thanks,

PayPal