Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2018., 11:55   #4291
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
ugl. baba zmaj preporodila kompaniju, što bi se reklo - sad imaju glavu i rep
Bome je, jedino ih još GPU divizija muči. Nije da ne valja, ali u usporedbi s onim kaj nVidia ima i sprema, AMD-u bi i na tom području trebala promjena a la Ryzen.

Možda i bude nešto u tom stilu sad kad su našli zamjene za Raja Koduri prebjeg. CPU dio su u svakom slučaju uspjeli izvući iz Bulldozer rupe.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2018., 12:31   #4292
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Za velike promjene treba nekoliko godina, tek će navi biti prva arhitektura koja je u potpunosti nastala pod Kodurijem, vegu je nasljedio itd.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2018., 13:14   #4293
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Da, treba za to vise god. pogotovo sto nvidia nije spavala kao intel pa ce se morat jos vise pomucit da bi ih bar djelomicno stigli.
Mislim da bi vega mogla zasjati u naviu-wtf.sto ovaj prica..kakva vega u naviu, ali meni nekako ina logike.
Vega sama po sebi je arch koja super skalira perf/watt dok se ne frlji prekomjerno kako bi konkurirala gtx1080+znamo da ju hebe mem.propusnost hbm koji je po prvotnim najavama trebao biti veci nego sto je sad(smanjili ga proizvodaci jer su im yildovi bili losi)

Ugl. da skratim, navi=vise malih vegi+hbm s vecom propusnosti.
Nemora biti ali mi smrdi na takav razvoj situacije, naravno da bi jos malo postelali/popeglali vegu za navi, ali u osnovi mislim da ce to i dalje biti vega odnosno derivat vege.

Samo mislim da nvidia vec ima u nekoj od svojih ladica spreman odgovor isto s mcm dizajnom
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 23.02.2018. u 13:25.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 19:14   #4294
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
AMD’s 2nd Generation Ryzen 7 2700X 8 Core, 16 Thread CPU Leaks Out – 3.7 GHz Base, Up To 4.2 GHz Boost With XFR 2.0
Citiraj:
Leaked within the Futuremark’s 3DMark database, the Ryzen 7 2700X shows up as a 8 core and 16 thread chip.
The processor comes with 16 MB of L3 cache and 4 MB of L2 cache which rounds upto 20 MB in total.
The TDP of the chip is maintained at 95W since this is a ‘X’ part featuring higher XFR ranges.
The processor looks similar to the Ryzen 7 1700X but the clocks are where the similarities diminish.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2018., 19:14   #4295
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
https://wccftech.com/amd-ryzen-7-200...formance-leak/

https://videocardz.com/75185/first-b...ve-been-leaked

Daaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Izlečen sam majko !!!
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2018., 20:06   #4296
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
dobit ces primjerak max 4.2 sa 1.35v
  Reply With Quote
Staro 06.03.2018., 20:52   #4297
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Za NULA kuna, stvarno ne znam što mi više treba
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2018., 22:25   #4298
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vjerojatno se radi o XFR brzini, a kako se kod summit ridgea xfr poklapao sa max overclockom, onda je tih 4.3ghz vjerojatno max overclock (u normalnim uvjetima), što bi bilo i u skladu sa očekivanjima

Ugl. ne vjerujem da je fake, čak se i malo kasno pojavljuju ovakvi leakovi

@Drug Brko

Pričaš o onoj reklamaciji? Zašto si siguran da nećeš opet dobit R5 1600?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2018., 22:28   #4299
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
S time da su to (prema izvoru) i dalje inženjerski primjerci. Znači još možda 100 MHz više.
To je to 4.3-4.4GHz. 10% veći takt kako su i najavili, niže latencije, i malo popravljen IPC.
Tako da sa 4.2 taktom će se dobiti puno više performance gaina od samo 300 MHz više u odnosu na 3.9GHz.

I sve to za SAMO zamjenu procesora. Ostaje ploča i ostaje RAM

GG AMD.

Edit: ne pričam ja ništa

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 07:56   #4300
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
GlobalFoundries gears up for the next generations of chip manufacturing
Citiraj:
GlobalFoundries, born out of AMD's manufacturing arm many moons ago, made a statement last year when it served as the sole source for AMD's Ryzen and Epyc CPUs and a wide range of Radeon GPUs. Now that 14-nm LPP is a mature process, GloFo is looking toward the future at its Fab 8 manufacturing facility in upstate New York. 7-nm Leading Performance, or 7LP, is the company's next major stop on the road towards the limits of silicon, and that process may eventually mark one of the first times we'll see the use of extreme ultraviolet lithography (EUV) in the mass production of semiconductor products.
GlobalFoundries chief technology officer Gary Patton and Fab 8 general manager Tom Caulfield are optimistic about the prospects of EUV. The technology won't make or break the production of 7-nm chips, for one. Pinning the fate of an entire process on the capabilities of a single tool just isn't practical when one owns a monster fab that needs to be producing chips around the clock, every day of the year. Even as Fab 8 gears up for production on GlobalFoundries' most cutting-edge process, the company has plenty of other irons in the fire. Fab 8 has likely been producing large numbers of AMD's second-generation Ryzen processors on the 12LP process ahead of those parts' introduction next month, and we'll hopefully get a sense of just how those chips perform soon. If you see "Diffused in USA" laser-etched onto one of the heat spreaders of those chips, you'll know that they came from the forges of this fab.
Izvor: The Tech Report
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2018., 09:33   #4301
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
intel i dobro poznata mafijaska posla kad zagusti zbog konkurencije

https://www.extremetech.com/computin...l-counterparts
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 09:39   #4302
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da, prije par dana su isto imali bajnu izjavu na Ryzen temu, a kad ono sve po starom na Dell - Intel relaciji.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 09:43   #4303
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bit će opet kukavelj kad im odrape koju milijardu kazne

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 09:47   #4304
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
intel i dobro poznata mafijaska posla kad zagusti zbog konkurencije

https://www.extremetech.com/computin...l-counterparts
Rade plave kuverte.


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 10:01   #4305
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bit će opet kukavelj kad im odrape koju milijardu kazne
Bome, samo kaj je stvarno žalosno da i kad AMD ima uistinu dobar/konkurentan proizvod, opet si ne mogu pomoći. Nije dobro kad imaju šrot, jer bez konkurencije Intel radi kaj ih volja, a onda opet s druge strane i kad ima konkurencije - Intel i dalje radi kaj ih volja. Meltdown i Spectre ih isto tak nisu baš previše usporili, mada razvoj te situacije bude vidljiv tek u godinama koje dolaze.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 10:12   #4306
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma nije da se sekiram oko toga. Business as usual. Više me brine što si veliki broj debila na internetu mogu međusobno izgovoriti i kakve si ad-hominem riječi i uvrede mogu uputiti zbog "rata" dvije multibillion kompanije...

Stvarno je istina ono da na internetu moš bit što poželiš. A 99% ljudi izabere biti complete idiot.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 10:16   #4307
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
To je pak posebna priča. Evo, još uvijek traje svađa ko ima bolji prikaz slike - nVidia ili ATi. Intel vs. AMD je kap u moru.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 10:17   #4308
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Nisam u toku, no sada se baš i toliko ne isplati prelazak s AM3 6300 na nešto novije s DDR4? Dolazi nešto još novije od ovih sada Ryzena?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 10:22   #4309
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@The Exiled
Vjerujem da da ali dobro, i besposlen pop jariće krsti

@Ag008
Ne isplati se prelazak sa Višere na Ryzena i DDR4.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 10:48   #4310
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nije mi jasno što to sve Dellu kao privatnoj kompaniji treba. Ako žele samo intel, pogotovo ako su na nekom payroll, nek onda izbacuju samo s njihovim i to je to. Nisu obvezni ništa opravdavat ako su privatna kompanija. A ne tu neko pumpanje cijene, single channel i sl. u laptopima sa amd, pa time štete sami sebi, svojim proizvodima i brendu.

U sklopu navedenog nisam optimističan glede nekog većeg uspjeha ryzena u laptopima, barem za naše tržište. Pretpostavljam da će kod nas (koji smo btw totalno irelevantno tržište) biti kao i prije za amd - slaba ponuda i zastupljenost, a ovo čeg ima - preskupo s obzirom na hardver, loše složeni itd. Ne sjećam se da sam ikad preporučio nekome laptop sa AMD cpu. Čak nije do toga što su prije ryzena bili dvojbeni izbor - uz pravu cijenu se sve isplati, no apsolutno nikad nisam naletio na neki dobar deal, nešto smisleno, isplativo. Ne znam dali je to samo tako kod nas ili je neko pravilo općenito, mogla bi biti slična priča kao za dell.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 07.03.2018. u 10:55.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 12:19   #4311
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
On topick:
Nije ni meni jasna politika ova della, pa koje pare moraju dobivat da izbacuju proizvode koje nitko informiran ne želi kupit, to je gubitak cjelog nepodanog uređaja.
Al opet, informiranih kupaca i nije puno, kupit će te lapove neko sigurno.

OT: Pošten laptop je nočna mora kupit i u nekom normalnom protfoliu, ne samo u ovom nebuloznom dell/amd izboru.
Neki raspon do 5k kn su smeća al baš smeća koja jedva guraj par tabova u chrome-u jer imaju 4GB rama i takve nebuloze.
Onda je neki sweet spot od 5-7k gdje ima OK laptopa, al ništa posebno.
Onda do 10k nema ništ vrjedno spomena, jer se u tom rasponu dodaju "fićuri" koji rjetko kome trebaju, tač je---i screen, izvrtanje ekrana od 180 stupnjeva i slične nebuloze.
I na kraju, nači laptop za cca 6-7-8k kn koji ima SSD, iole pošten proc (barem 4/4 ali ne underpowerd neka verzija), 8 do 16Gb rama, bez grafe. Nema šanse, NEMA je---e šanse.
Tek oko 10k greću gayming laptopi sa ledicama i nebulozama i grafama koje netrebaju svakome.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 12:32   #4312
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
ShebY, ima skoro 2 godine kako sam uzeo prijateljici ovaj lap za rad u photoshopu, illustratoru itd... za potrebe faksa. Mislim da je cijena tada u linksu bila nekih 4400 kn. Eno ga dan danas radi odlično, ne grije se i ima ok autonomiju, naravno ne kao neki intel ekvivalent ali s obzirom na komponente laptop leti. Kada bi sada bio neki ryzen laptop po sličnoj cijeni i sa sličnim komponentama mislim da bi se itekako našlo kupaca.

https://www.hgshop.hr/proizvod/prije...qex-008/216103
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 12:49   #4313
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Dell se općenito kao firma još uvijek traži (1 - 2) i nikak da se pronađe. Kaj se laptopa tiče, tu AMD dugi niz godina stvarno nije imao nešto spomena vrijedno, a da parira Intelovim konfiguracijama. Ili je bilo preslabo ili se previše grijalo ili je previše trošilo ili sve od navedenog u istom paketu, a i kad je donekle valjalo temeljilo se (u odnosu na Intel) na modelima zastarjele arhitekture. Nažalost s vremenom je postalo popularno većinu laptopa dovesti u neko kvaziultrabook stanje, pa je nadogradnja postojećih dijelova (memorija + disk kao primarni kandidati) noćna mora ili jednostavno nedosanjani san. Ljudi se rađe odmah u startu odluče za skuplje, bolje i opremljenije modele ili se okrenu kupnji starijih, a ništa lošijih prijašnjih generacija popularnih mobile-workstation izdanja s kojima onda rade što god ih volja po pitanju nadogradnje i konfiguracije.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 12:50   #4314
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
E to je super laptop za tu cijeno, jednorog stvarno.
Znači u takav lap neko ubace R5 2500U i nek košta 7k kuna ako treba, kupio bih 10 da mi treba trenutno za firmu.
Ali nećemo dalje oftopičarit.

On topick:

Mene zanima kako će izlazak x470 ploča utjecati na cijene starije generacije ploča, ako uopće.
I mene vuče kupit taj ryzen refresh kad izađe, čini mi se kao najbolja opcija uzet x370 ploču + 2xxx proc neki.
Treba vidjet još kako če se taj OC od 4+GHz postizati i hoće li biti razlike između ploča.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 13:15   #4315
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
OT: Pošten laptop je nočna mora kupit i u nekom normalnom protfoliu, ne samo u ovom nebuloznom dell/amd izboru.
Neki raspon do 5k kn su smeća al baš smeća koja jedva guraj par tabova u chrome-u jer imaju 4GB rama i takve nebuloze.
Onda je neki sweet spot od 5-7k gdje ima OK laptopa, al ništa posebno.
Onda do 10k nema ništ vrjedno spomena, jer se u tom rasponu dodaju "fićuri" koji rjetko kome trebaju, tač je---i screen, izvrtanje ekrana od 180 stupnjeva i slične nebuloze.
I na kraju, nači laptop za cca 6-7-8k kn koji ima SSD, iole pošten proc (barem 4/4 ali ne underpowerd neka verzija), 8 do 16Gb rama, bez grafe. Nema šanse, NEMA je---e šanse.
Tek oko 10k greću gayming laptopi sa ledicama i nebulozama i grafama koje netrebaju svakome.
Evo baš je frend starom uzeo laptop, novi intelovi entry level procesori koji dominiraju u jeftinim laptopima su dno dna. Znači moj celeron B800 koji je bio entry level cpu u entry level laptopu od 2500kn godine 2011. je dan danas jači od mnogih tih modela. Ej koliko je to godina, sramota što se uopće tako što danas prodaje. Što ti je monopol napravio, da ne može performansama prebaciti 7 godina stariji cpu u laptopima iste cijenovne kategorije...

Uglavnom da budem on topic, od ryzena zasad ništa (a tako kao što rekoh gore će mislim i ostati), najjeftiniji laptop sa ryzen 5 2500U ide od 6100+ kn, a sa ryzen 7 2700U od 7100kn. Ostatak je 15.6" IPS, 256gb gb ssd, gpu je integrirana vega, 8gb rama, klasa laptopa je nekakav upper mid range

S druge strane od intela možeš imati laptop sa faking gtx 1050 i i5 7300HQ od 5300kn ako pričamo o gamingu, a ako pričamo samo o nekom procesoru sa 4c8t i5 8250U ide u laptope od 4000kn... O čem mi tu pričamo onda? Tko će kupiti ryzen based laptop po ovakvim cijenama, jednostavno ih je malo i imaju previsoku cijenu, isto kao i do sada

Pretpostavljam da je vani malo bolja situacija sa ponudom, ali u globalu je ista priča, intel je puno jeftiniji
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 14:53   #4316
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Jel ovo fake?
Dolje lijevo piše march 15, 2017





izvor
https://videocardz.com/75194/amd-ryz...ormance-leaked

Zadnje izmijenjeno od: tuna3. 07.03.2018. u 14:59.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:20   #4317
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Fino fino. R7 2700 cca 2200 kn. Možeeee

Znači 19.04... šukurac, još mjesec ipo dana...

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:23   #4318
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Fino fino. R7 2700 cca 2200 kn. Možeeee

Znači 19.04... šukurac, još mjesec ipo dana...

Sent from Mobara
Mene više rajca 2600x

Inače čini mi se malo promišljeniji lineup od prošlog.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 15:39   #4319
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Znači X470 će imati samo feature za AutoOC... who faking cares...

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2018., 16:38   #4320
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znači X470 će imati samo feature za AutoOC... who faking cares...

Sent from Mobara
Ma to je bilo očito. Pa nemaju sta izmisliti tako da je i to dovoljno. Inace gb easytune software ima vec pripremu za to ako sam jucer dobro vidio lol
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na