Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2018., 17:42   #1
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Question Nema slike na ekranu (no signal detected), ne beepa, a ventovi se vrte

Da se ubacim na vec postojecu temu.
Prije 3 tjedna upgradeao masinu, ubacio Ryzena, maticnu, i ddr4, zadrzao graficku, napajanje, ssd i hdd (sve komponente su pod "moj komp".
Sve je do danas radilo ok. Komp upaljen ali nista se ne radi na njemu. Odjednom se ugasi i kao da ce se resetirati ali, nema slike na ekranu, nema nikakvih beepova od maticne, svi ventovi se vrte (napajanje, graficka, case-ventovi) s tim da se cooler od proca vrti na maximumu non stop. Ne pojavljuje se logo od maticne, nemam opciju ulaska u bios, samo crni ekran s "no signal detected" prozorcicem dok svi ventovi - rade.
Inace, kod resetiranja kompa, cpu cooler se zavrti na maximum oko jedne sekunde i onda se uspori na neku normalu (bios preuzme kontrolu, pretpostavljam). Drzanje power ili reset tipke na kucistu nista ne napravi, ne ugasi masinu. Jedino prekidac na napajanju ugasi ventove. Ne znam da li je bitno no niti ledice kraj ethernet porta ne svijetle, dok se ventovi vrte.
Isto tako, u ova 3 tjedna, po slaganju nove masine, u 2 navrata bi kod paljenja masine dobio onu poruku da OS nije pronadjen i da odaberem boot drive. Udjem u bios i u oba puta primjetim da su se boot devices promijenili sami od sebe tj, umjesto ssd-a kao primary boot device, odjednom bi na tom mjestu bio hdd. Podesim ssd nazad kao primary boot i windowsi se dignu, sve opet radi ok.
Napraviti cu clear cmos, posuditi drugo napajanje da i to testiram ali...
Ovako na prvu, pada li kome sto na pamet?? Maticna mozda?? Napajanje?
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 19:57   #2
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor Zaramoth Pregled postova
Da se ubacim na vec postojecu temu.
Prije 3 tjedna upgradeao masinu, ubacio Ryzena, maticnu, i ddr4, zadrzao graficku, napajanje, ssd i hdd (sve komponente su pod "moj komp".
Sve je do danas radilo ok. Komp upaljen ali nista se ne radi na njemu. Odjednom se ugasi i kao da ce se resetirati ali, nema slike na ekranu, nema nikakvih beepova od maticne, svi ventovi se vrte (napajanje, graficka, case-ventovi) s tim da se cooler od proca vrti na maximumu non stop. Ne pojavljuje se logo od maticne, nemam opciju ulaska u bios, samo crni ekran s "no signal detected" prozorcicem dok svi ventovi - rade.
Inace, kod resetiranja kompa, cpu cooler se zavrti na maximum oko jedne sekunde i onda se uspori na neku normalu (bios preuzme kontrolu, pretpostavljam). Drzanje power ili reset tipke na kucistu nista ne napravi, ne ugasi masinu. Jedino prekidac na napajanju ugasi ventove. Ne znam da li je bitno no niti ledice kraj ethernet porta ne svijetle, dok se ventovi vrte.
Isto tako, u ova 3 tjedna, po slaganju nove masine, u 2 navrata bi kod paljenja masine dobio onu poruku da OS nije pronadjen i da odaberem boot drive. Udjem u bios i u oba puta primjetim da su se boot devices promijenili sami od sebe tj, umjesto ssd-a kao primary boot device, odjednom bi na tom mjestu bio hdd. Podesim ssd nazad kao primary boot i windowsi se dignu, sve opet radi ok.
Napraviti cu clear cmos, posuditi drugo napajanje da i to testiram ali...
Ovako na prvu, pada li kome sto na pamet?? Maticna mozda?? Napajanje?
rekao bi najprije da je matična u pitanju.. obavezno probaj clear cmos, imam osjećaj da će s time proraditi
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2018., 19:58   #3
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
izvadi maticnu,stavi mb na neki papir i pospajaj sve nuzno da pokaze bios na ekranu (bez drive-ova i ostalih gluposti) pa javi kaj se desilo
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 01:12   #4
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Update: clear cmos nije nista popravio ali drugo napajanje koje sam spojio samo na maticnu i graficku (bez diskova) omogucilo mi ulazak u bios. Sutra spojim diskove, ventove itd pa da vidim ako ce mi dignuti windowse. Drzim fige da je samo do napajanja problem.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 09:34   #5
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,632
Zamijeni napajanje,ono zna prouzrokovati ovakve probleme ...

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 12.09.2018. u 15:21.
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 17:18   #6
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
A ja nisam htio otvarati novi thread da mi se ne prigovori kako je to 1000 i prva "komp se ne pali!!!" tema. Isprike moderatorima.
Jos ne stigoh spojiti sve komponente pa da posteno provjerim hoce li sve raditi kako spada (buraz donio modularca ali bez sata kabela!!) pa javim rezultate danas/sutra.

Update: promjenio napajanje, sve pospajao, windowsi se digli. Dakle, do crknutog napajanja je bio problem.

Zadnje izmijenjeno od: Zaramoth. 13.09.2018. u 00:48.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na