Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2012., 19:39   #1
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Prženje thumbnail cachea skupa s JPEG-ovima?

Spremam stotine fotki na DVD. No svaki put kad ubacim DVD u komp (Win 7), ponovno se ucitavaju svi thumbnailovi sto traje 100 godina.

Mogu li ikako sprziti i thumbnail cache skupa s folderom punog JPEGova, tako da thumbnailove ne kreira svaki put cuclajuci JPEGove, nego da ucita cache i odmah prikaze sadrzaj foldera na DVD-u?
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 11:04   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
1. naparavi više foldera sa manje slika u svakome
2. u View stavi List/Detalis ili nešto treće tj. bilo što osim Thumbnails/Icons
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2012., 12:29   #3
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
1. naparavi više foldera sa manje slika u svakome
2. u View stavi List/Detalis ili nešto treće tj. bilo što osim Thumbnails/Icons
thx, al ovo nije nikakva pomoc. Ja pitam za thumbnails i rjesenje za to, a ti savjetujes da ih ne koristim?

Sve je super funkcioniralo s Win XP kad je thumbnails.db bio lokalno spremljen i vezan uz folder. Sad ne sedmici (i mozda kojim win prije), totalno su promijenili cache.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 16:27   #4
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Možda ti ovo pomogne:

Code:
http://www.sevenforums.com/tutorials/177357-thumbnail-cache-prevent-windows-deleting.html
Iako nisam siguran da li windowsi svaki dvd tretiraju posebno ili su im svi isti.

Alternativa ti je koristiti neki program koji sam posjeduje svoje baze thumbnailova pa jednom indeksiraš dvd.e te ih onda imaš u bazi.

Treća opcija su programi za katalogiziranje, oni opet imaju mogućnost da osim što može povuć podatke o datotekama na dvd.u vjerojatno može povuć i pospremit thumbnail slika sa dvd.a.


Znači drugim riječima: Velika je vjerojatnost da ćeš morat napustit primitivne windowse i njihov cache, jer prvenstveno je taj cache dizajniran da ubrza učitavanje slika sa harda ....

Ako su te "stotine fotki" baš fotografije onda ti se svakako isplati proučit neki program za upravljanje istima. Ne znam da li koristiš tagove na fotografijama? Oni isto dosta pomažu u katalogiziranju i ponovnom dohvaćanju specifičnih fotografija.


Nažalost ne znam freeware alternative ali programi koji se plaćaju su (na koje sam mislio u gornjem tekstu):

WhereIsIt - odličan program za katalogiziranje te ima razne pluginove i mogućnosti
Adobe Lightroom - odličan program za upravljanje te jednostavnu obradu digitalnih fotografija (a možemo reći i puno više od toga )
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na