Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2014., 18:57   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Snimanje/gledanje videa sa USB 2.0, nelogično

Pozdrav

imam jedno pitanje. Ovako, imam satelitski receiver koji ima USB 2.0 izlaz i preko kojega uredno snimam. Prije neki dan sam snimao nešto sa sljedećim karakteristikama

Citiraj:
MPEG-2 | 1920 х 1080i | 25 fps | 36.0 Mbps (VBR)
dakle, ovdje je sporan taj bitrate od 36mbps. Mislio sam da USB 2.0 neće moći "progurati" taj bitrate jer znam da je neka prosječna brzina USB 2.0 do 30mbits, no on je sasvim uredno odradio to snimanje. Kasnije sam skinuo na disk još neki fajl sa bitrate-om od 45Mbps i reko idem njega probat - kad ono i taj fajl sasvim normalno prošao preko USB 2.0 prijenosnog diska.

Može li mi netko objasniti na koju foru? Zar ne bi on trebao izbaciti nešto da je brzina medija/kabla (štogod) preniska ili barem se vidjeti neke greške kod zapisa/snimanja samog fajla? Kako je USB 2.0 uspio to odraditi na toj brzini?

Ili sam ja nešto fulao oko tih mjernih jedinica?

Hvala svima na pomoći
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 19:32   #2
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
36 Mbps ti je 4,5 MB/s, a USB 2.0 (i bilo kakav vulgaris stick na istoj tehnologiji sučelja) dovoljno je dobar za snimanje takvog video-audio sadržaja.

Teorijska propusnost USB 2.0 je 480 Mbit/s, odnosno u praksi od 30-35 MB/s u slučaju USB 2.0 sticka pristojnih performansi ili high-end USB 3.0 sticka (onih 100-200 MB/s read/writea) spojenih na USB 2.0 sučelje koji ujedno nadmašuje USB 2.0 bandwith, pa u praksi "zapinje" na tih spomenutih 30-35 MB/s.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2014., 20:13   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
ah, tako znači .. sad mi je puno jasnije

hvala puno
jacobbb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na